» »

problem s povezavo PC-monitor

problem s povezavo PC-monitor

mattko777 ::

pozdravljeni,
PC je delal do nedavnega. Ko je prek VGA kabla povezan na monitor, je monitor črn (ne zazna PC-ja). Kabel je vredu (sem sprobal na drugem računalniku). Monitor je tudi vredu. Torej je napaka nekje v Pc-ju. Razmišljal sem da bi povezal PC na monitor prek izhoda DB-25, ker je to edini izhod poleg rs232,etherneta in usbja. kupil bi DB-25 to vga kabel in povezal. Bi delovalo?

Duhec ::

Na-a.
DB-25 je po vsej verjetnosti stari konektor za RS232, novejši so potem DB-9. To se uporablja za serijsko data povezavo, ne za video.
Za video gre samo preko VGA.
A je to kak starejši komp ? Katera plata ?
Lahko je enostavno crknil, ti pa misliš, da je težava v grafiki.
Povej kaj več, da ne vlečemo iz tebe !
Ko ga vklopiš gori kaka ledica, ventilatorji delajo, kakšni piski ?

mattko777 ::

Preden ga vklopim gori na matični plošči ledica stadby, nič drugega. Ko ga vklopim, so zvoki normalni: ventilator začne ropotat, nekaj zelo tihih klikov, ledice gorijo samo pwr na matični, pwr na čitalcu kartic in glavna pri stikalu. Matična plošča je asus m2n8-vmx. grafična kartica je vgrajena na matični. ni zunanje. Računalnik je zelo star (nevem točno, okoli 6 let). nevem kaj več povedat. druge povezave potem ni?

Zgodovina sprememb…

Duhec ::

Kot zvok mislim kakšni začetni piski/dolgi-kratki. Če je samo eden je navadno ok in začne štartat/bootat iz C: diska.
Če tudi tega ni potem plata po vsej verjetnosti ni naredila post zagonskega testa in je zaciklala.
Ob štartu opazuj ledico za trdi disk, navadno rdeča. Če gori in nato čez las ugasne ali utripa potem se sistem nalaga in je problem res samo v grafiki, če pa ne gori, gori v nedogled ali ne utripa pa je lahko problem z matično, zato tudi ni slike.
Jaz bi najprej naredil Clear Cmosa za tvojo plato (str. 21) točke od 1 do 6:
http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/soc...

Posebno pri točki 1 ne pozabi iztakniti 220V~ kabla iz napajalnika in pritisniti tipko za vklop, da se razelektrijo vsi kondenzatorji v napajalniku in na plati.
Poročaj.

mattko777 ::

Mislim da ni bilo piska. bom naredil kar si predlagal čez vikend, ker zdaj nisem pri PC-ju. bom poročal.

mattko777 ::

sem naredil clear CMOS-a ampak je isto kot prej. ledica za trdi disk gori pol sekunde ob vklopu, ugasne in se ne prižge več. (nikoli ne utripa).

Hayabusa ::

Napajalnik/ventilator na procesorju se zaženeta ?

mattko777 ::

ventilatorja na procesorju in v napajalniku se normalno zaženeta in tečeta. opazil sem da CD-pogon ne pride ven, ko pritisnem tipko. niti po 5minutah ko bi se moral že bootat.

tony1 ::

Plata je šla...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč za ugotavljanje napake

Oddelek: Pomoč in nasveti
7804 (589) MIHAc27
»

Problem z Atomom, ni slike

Oddelek: Pomoč in nasveti
12818 (611) Macketina
»

PC se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
131355 (1207) reef00
»

Računalnik NE dela (ne pride do BIOS-a)

Oddelek: Pomoč in nasveti
71745 (1626) ttommy
»

p'ocen računalnik, do MAX 500€

Oddelek: Kaj kupiti
7817 (657) MEDENA

Več podobnih tem