» »

PC se ne zažene

PC se ne zažene

reef00 ::

Rabim pomoč,namig, kaj bi bilo.
PC je delal, K7VMM plata od ecs,res je že stara, ampak prej je delal,
potem sem dal več rama,nov HDD, in PC nikakor postavit,večimoma se resetira še preden BIOS naloži,včasih izvede že test,včasih ne,HDD sem nastavil v biosu in ga lepo prepozna, a ko ga zaženem ga včasih najde večinoma ne.
Vse nove komponente sem pobral ven in dal nazaj stare in BIOS ima enake težave,sploh se ne zažene,kratko se nalaga pisk in spet se nalaga ponovno in se resetira itd., tako da se niti monitor ne vklopi več tako kratki so intervali.

Če ima kdo kakšno idejo?

Mipe ::

Kaže, da je plata crknila... ali pa BIOS. Če imaš še vedno manual od tiste plate, malo poglej, kaj pomenijo piski. Določeni piski veljajo za določene napake/okvare.

reef00 ::

Ta pisk je ko se začne bios nalagat in pregledovat ram,(ram je ok.)potem naprej gleda diske in se zresetira,včasih še prej,kakor ga piči,včasih se tud slika še ne pokaže.
Včasih mi rata pridet do BIOS nastavitev in se resetira...

Duhec ::

Naredi Clear Cmosa.
Preveri, če je cpu hladilnik dobro nameščen in če se ventilator vrti. Tudi na grafiki, če ga ima.
Nato si zapeč Memtest cd, odklopi iz napajanja disk, vstavi samo eno palčko rama (preveri dober kontakt), iztakni se PCI kartice in USB naprave (da je čim manjša poraba, če je slučajno napajalnik muhast) in najprej testiraj spomin. Če se pri tem mašina še vedno zresetira je lahko kriv napajalnik, nato plata.
Poročaj.

reef00 ::

CPU hladilnik je Ok,dela in se ga nisem dotikal, grafika je integrirana,
zapekel memtest, iztaknil vse naprave,ampak cd-ja mi ne prebere,zazna cd pogon ampak ko ga je treba zagnat ga preskoči-enostavno ne bere z njega.

Bom kar napajalnik zamnjal, pa da vidim.

reef00 ::

Zamenjal napajalnik, sedaj mi je uspelo zagnat memtest iz cd-ja,čeprav ram je bil vedno ok. prebran v biosu (kadar se je šel tako daleč),tudi nova ploščica 1G .
Jutri grem po čisto nov napajalnik, če mi bo po memtestu uspelo naredit še kaj (dodat hdd,....)pa sploh ;-)

Hvala za pomoč.

DareKri ::

Zgolj v razmislek: meni je danes zjutraj PC tudi delal podobne pizd..., nakar ugotovim, da nagaja kabel od SATA diska. Zaskočni del kabla (kovinski del) ni bil dovolj dvignjen in se kabel ni dobro zaskočil v ležišče na matični, kar je očitno povzročalo slab stik in javljanje vseh mogočih napak. PC se mi je kar resetiral ali pa javljal missing NTLDR ali pa sploh ni šel preko BOOT-a.

Skratka, ko sem uštimal konektor, da se je lepo zaskočil je PC čudežno oživel in sedaj dela brez težav.

reef00 ::

Vsa umetnost je bila v napajalniku, problem rešen, hvala za pomoč.

reef00 ::

Da ne odpiram nove teme,imam še en PC,pa se mi ne sanja a je matična zanič ali procesor???
Slike ni,nobenih piskov,ventilator na procesorju dela, lučka za disk gori skoz.
Kaj bi bilo???
Oziroma kako ločiti če je šla matična ali procesor?

Duhec ::

Preveri, če imaš priklopljen un 12V kvadratni 4 pinski konektor za dodatno napajanje plate(cpu), če ga le ta ima. Odklopi napajalni in podatkovni (ide) kabel za disk in dvd/cd. Imej priklopljeno samo eno palčko spomina, cpu z ventilatorjem in grafiko. Naredi še prej clear Cmosa.

reef00 ::

Plata je ASUS A7V8X-X.
Konektor je samo 20 pinski.
Palčak spomina je samo ena,sem jo tudi že zamnjal ne pomaga.

Naredil kot si svetoval,nič,slike ni,piskov ni,ventilator na procesorju dela,lučka za HDD ne gori ker je odklopljen, grafična pa je pasivno hlajena.
Pa prižge se na gumb za prižiganje in ravno tako ugasne držiš 4 sekunde.
Je šla matična ali procesor???

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: reef00 ()

Duhec ::

Če si naredil Clear Cmosa ti veliko več ne preostane, kot da vizuelno pregledaš, če je na plati kak napihnjen kondenzator ter da ni slučajno reset pin na system panel konektorju kratko sklenjen.Lahko pa še preventivno zamenjaš napajalnik.

Blinder ::

Ma tej athloni xp so sposobni tudi se pokvarit. Edini procesorji, ki se kvarijo XD
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

reef00 ::

Ja naredu clear cmos, tud baterijo sem ven vzel.
Nisem opazil da bi bil kateri kondenzator napihnjen.
Poizkusil sem tud drug napajalnik-0

Če pa vzamem ram ven pa piska,za grafično mu je vseena ne piska tud če jo ven vzamem, samo bi moral.

Reset pin na system panelu? to pa ne vem kaj je,kje je?
Sicer dvomim,ker naj bi PC delal, naslednji dan pa tema.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
495410 (4871) CyberAD
»

Računalnik se ne odziva

Oddelek: Pomoč in nasveti
398585 (8032) Pšenični
»

Sestavil PC - monitor neodziven, matične ne piska

Oddelek: Strojna oprema
354865 (2993) Riff
»

Slika se ugasnila, PC se ne prižge več...

Oddelek: Pomoč in nasveti
281649 (1332) bosmla
»

grafična ok, slike ni!!!???

Oddelek: Pomoč in nasveti
352434 (1854) polde66

Več podobnih tem