» »

Notranji zasloni na mestnih avtobusih LPP in lažne objave

Notranji zasloni na mestnih avtobusih LPP in lažne objave

kr1ženska ::

Zdravo,

vsak dan se vozim v Ljubljano z mestnim avtobusom in kot večina ljudi tudi jaz včasih avtomatsko pogledam na notranji zaslon trole, kjer se ves čas prikazujejo novice, nasveti ipd.

Del novic, ki jih objavljajo, so trači npr. za eno igralko sem danes prebrala, da je izjavila, da poročeni ljudje tudi radi skačejo čez plot; Da se v vezi ne smeš kregati pač pa potrpeti, itd. Ok, to me niti tolk ne moti. Pač bš.

Del novic so pa nasveti, novice, ali ste vedeli, ipd. To je pa del ki me moti. Več krat sem naletela na novico, ki je bil povsem napačen. Npr. nastanek SZ je bila letnica 45- me je še en starejši gospod opozoril na to napako, pa napačna letnica druge sv. vojne, pred dvema dnevoma sem brala, da so alergije posledica neravnovesja v telesu, ki nastane predvsem pomladi in jih lahko z pravilno prehrano znebimo ali zelo zmanjšamo, napačen končni hokejski rezultat, napačen rezultat skokov in še in še.

Potem so pa še tiste neumne, ali ste vedeli; npr. zadnjič sem prebrala, da morski psi ne lajajo.

Razmem, da je cilna publika nekoliko manj izobraženi ljudje. Ne razumem pa, zakaj toliko napak in nepravilnih informacij pri pisanju teh člankov? Pa to so vendar stvari, ki jih vsaj malo poznajo tudi nekoliko manj razgledani ljudje. Ne bi rekla ko bi objavili napačno kako letnico iznajdbe atoma, ko je itq večina ljudi ne pozna in jih niti ne briga. Ne pa neke take osnove.

Kdo objavlja te traparije? Ali jih pišejo res samo totalno nesposobni ljudje in kaj želijo doseči s tem? Ali res nikogar to ne moti? Sem mislila, da je namen teh zaslonov oglaševanje, imam pa vedno bol občutek, da s temi svojimi objavami nočejo, da ljudje to gledajo in berejo, ker, če ne moraš zaupan eni sami novički oz. kao zanimivosti in dejstvu..
Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.
Elbert Hubbard

vostok_1 ::

Jaz sem na trolah mnogo raje bral tiste science facts, ki so jih meli prilepljene na stropu.

Te panoji so totalen gnoj. Raji pač more nekaj lesketat pred očmi drugače postanejo nervozni.
Spremenit bo težko, lahko le izobraziš bližnje naj jih ne jemljejo resno.

Hayabusa ::

Piši na lpp in jih opozori da objavljajo bedarije namesto novic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

fosil ::

Mislim da oni te novice pobirajo s siol portala.
Tako je!

PaX_MaN ::

kr1ženska je izjavil:

Kdo objavlja te traparije?

What is this i don't even.
Kako morš spregledat čez petino strani velik logo?
Od tle.

bluefish ::

Kot rečeno, vsebine pobirajo iz Siola. Le ta pa je nekje na nivoju 24kur.

Hayabusa ::

24kur brez zabavnih komentarjev :D.

kr1ženska ::

Tut tist, "ali ste vedeli" je od siola? Čist vse novice so od tam?

Kot pravim, mi je jasno glede trači, da je vse to ekstremno nizek nivo, sam dejstva, letnice, to ti je pa res porazno. Da tega ne znajo iz googla prepisat, ups, copy-paste narest. Delajo si grozno slabo reklamo in poneumljajo ljudi. Ni mi najbl jasno, zakaj bi si kdo hotu delat tovrstno slabo reklamo.

Tist sm pa misnla, da je sam reklama za siol, ne da je to od siola. :)
Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.
Elbert Hubbard

Spajky ::

Zasloni + TV NISO namenjeni izobraževanju, ampak poneumljanju ljudi in pranju možganov = propaganda in spreminjanju Ljudi v potrošniške zombije = pasivnost + odvračanje pozornosti od stvari, ki so v resnici pomembne! Zarota!
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

kr1ženska ::

Spajky je izjavil:

Zasloni + TV NISO namenjeni izobraževanju, ampak poneumljanju ljudi in pranju možganov = propaganda in spreminjanju Ljudi v potrošniške zombije = pasivnost + odvračanje pozornosti od stvari, ki so v resnici pomembne! Zarota!


To se mi je zdelo, pa tega nisem hotela verjet in sem raje vprašala še za tretje menenje. Sem upala, da je kaka druga razlaga tuki zadi :8)
Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.
Elbert Hubbard

jest10 ::

Spajky je izjavil:

Zasloni + TV NISO namenjeni izobraževanju, ampak poneumljanju ljudi in pranju možganov = propaganda in spreminjanju Ljudi v potrošniške zombije = pasivnost + odvračanje pozornosti od stvari, ki so v resnici pomembne! Zarota!

To velja le za tiste, ki ne premorejo/te ščepec soli v glavi. Tudi na TV je še marsikaj poučnega

Matako ::

Spajky je izjavil:

Zasloni + TV NISO namenjeni izobraževanju, ampak poneumljanju ljudi in pranju možganov = propaganda in spreminjanju Ljudi v potrošniške zombije = pasivnost + odvračanje pozornosti od stvari, ki so v resnici pomembne! Zarota!


Kaj nimamo že chemtrailsov za to? Ti naši gospodarji so res butasti. Kuščarji pač.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Spajky ::

Matako je izjavil:

... Ti naši gospodarji so res butasti...
Niso, vsaj zase ne !!! Večina folka je butasta, ker jim naseda, ker si ne vzame časa za uporabo zdrave kmečke pameti ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

jest10 ::

"Zdrava kmečka pamet" je ponavadi vse prej, kot zdrava>:D

martincek1 ::

Trollanje na trolah.

[D]emon ::

Lazne vsekakor niso, je pa res, da niso tocne. In vecina jih je naravnost neumnih. Ignoriraj ter se ne sekiraj. ;)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Roadkill ::

Mater ste zateženi. Za dolgčas preganjat na troli so povsem ok.

za dolgčas preganjat.... ni noben reku, da jih citirajte v diplomski nalogi.

Pač se jih obvesti o napaki, ne pa da se tule razglablja o globanih zarotah proti malemu čoveku.

Grem stavit, da kje na napravi piše mail na katerega lahko pošljete pripombo na delovanje/vsebino.
Ü

Rias Gremory ::

Grem stavit, da kje na napravi piše mail na katerega lahko pošljete pripombo na delovanje/vsebino.

Bo treba bota napisat, da kar vsak dan pošlje mail, da je nekaj čudnega gor, ker dvomim, da bojo nehal objavljati fekalije.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

kr1ženska ::

Roadkill je izjavil:

Mater ste zateženi. Za dolgčas preganjat na troli so povsem ok.

za dolgčas preganjat.... ni noben reku, da jih citirajte v diplomski nalogi.

Pač se jih obvesti o napaki, ne pa da se tule razglablja o globanih zarotah proti malemu čoveku.

Grem stavit, da kje na napravi piše mail na katerega lahko pošljete pripombo na delovanje/vsebino.


Do napake pride enkrat, dvakrat, trikrat (se napiše pripombo), pol si pa že mal zamisliš. Tista objava o alergijah, ki sem jo dala kot primer, je bla lažna in je zavajanje ljudi. Bodo ljudje res vrjeli, da se lahko z več športanja in z malo drugačno prehrano znebiš alergij. To ni več tako nedolžno. Se bo našla kaka mamica ki bo tole prebrala in svojega otroka zdravila sam bog ve kako.
Se spomnim ene objave, da bolnim ljudem, (mislim da celo otrokom) ni priporočljivo dajati aspirina, ker potem na enkrat izkašljujejo veliko bacilov kar pa je slabo za ljudi okoli njih.

Nimam nič proti tračim ali neumnim izjavam. Se rada smejim. Če se pa že gredo neke malo bol profesionalne novice z letnicami, imeni, dejstvi, znanost, zdravstvo, itd. pol bi se pa res lahko malenkost bol protrudili.

Sam zanimal me je smisel teh novic. Se veliko vozim s trolo in ko nekaj krat prebereš eno in isto traparijo in poslušaš ljudi okoli sebe ki taka "dejstva" pozdravljajo-res ne veš več kaj bi si mislil.
Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.
Elbert Hubbard

Rias Gremory ::

Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Hayabusa ::

kr1ženska
Nimam nič proti tračim ali neumnim izjavam. Se rada smejim. Če se pa že gredo neke malo bol profesionalne novice z letnicami, imeni, dejstvi, znanost, zdravstvo, itd. pol bi se pa res lahko malenkost bol protrudili.

Sam zanimal me je smisel teh novic. Se veliko vozim s trolo in ko nekaj krat prebereš eno in isto traparijo in poslušaš ljudi okoli sebe ki taka "dejstva" pozdravljajo-res ne veš več kaj bi si mislil.

Pranje možganov ;((
Ko laž 100x ponoviš postane resnica
http://www.24ur.com/novice/slovenija/ve...


Kam bi te radi spravili:
Idiocracy (2006)
http://www.imdb.com/title/tt0387808/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Roadkill ::

>> Se spomnim ene objave, da bolnim ljudem, (mislim da celo otrokom) ni priporočljivo dajati aspirina, ker potem na enkrat izkašljujejo veliko bacilov kar pa je slabo za ljudi okoli njih.

Mene predvsem moti, ker tudi ene stvari ne veš kaj je pisalo, vsega se samo medlo spomniš. Težko debatirat pol.

Seveda se otrokom ne sme dajati aspirina!

Ravno tako kot tista tabla tudi ti zaradi nevednosti širiš neresnice.

Reye syndrome @ Wikipedia

----

Evo, če reagiram tako kot TI in polovica ovčic v temle topicu, potem lahko napišem, da bi te bi lo potrebno zapret, ker načrtno želiš, da nič hudega sluteči slo-techovi ubijejo svoje otroke.

http://www.urmc.rochester.edu/encyclope...

>> Don't give aspirin to a child under the age of 19 without a doctor's advice. Use of aspirin in sick children has been associated with Reye's syndrome, a potentially fatal illness.
Ü

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Roadkill ()

murmur ::

Spajky je izjavil:

Zasloni + TV NISO namenjeni izobraževanju, ampak poneumljanju ljudi in pranju možganov = propaganda in spreminjanju Ljudi v potrošniške zombije = pasivnost + odvračanje pozornosti od stvari, ki so v resnici pomembne! Zarota!


Pa kdo resno predvideva, da folk na troli resno jemlje napisana jajca na zaslonih? A niso to zgolj substituti buljenja v prazno. On te gleda, ne ti njega. Svetlo utripanje lorem ipsum. Po moje ni panike.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rusija nadaljuje vzpostavljanje lastnega interneta (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5212488 (9216) xmetallic
»

Američani izvedli kibernetski napad na Iran

Oddelek: Novice / NWO
349022 (5678) Poldi112
»

WhatsApp v boju zoper lažne novice omejuje posredovanje sporočil

Oddelek: Novice / NWO
135066 (3828) 49106
»

Tehnološki mogotci rešujejo usode legendarnih medijev?

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
339485 (7747) bbf
»

Podpora Snowdnu pada

Oddelek: Novice / NWO
398405 (5879) VaeVictis

Več podobnih tem