» »

USB problem

USB problem

GummyBear ::

Imam problem s kišto oz. z USB vtičnicami. Ko je računalnik ugasnjen, USB vtičnice nimajo napajanja, tako da če priklopim mobilni telefon (ali kaj podobnega), se ne polni. Na nekaterih računalnikih pa sem videl, da se telefon lahko polni, tudi če je računalnik ugasnjen. Kolikor vem, je to odvisno od osnovne plošče.
Zanima me, ali se da to spremeniti - ima mamaplata kakšno nastavitev za to? Rad bi, da bi bile USB vtičnice na napajanju, tudi ko računalnik izklopim - tako da bi lahko polnil mobilni telefon in ostalo. Če se to da spremeniti, me zanima kako - preko BIOS-a ali premaknem kakšen jumper na plati?

Duhec ::

Dokler ne poveš vsaj točnega modela plate bo vse ostalo šloganje.

filip007 ::

Bios nastavi na S3 (ACPI suspend).
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

pino ::

filip007 je izjavil:

Bios nastavi na S3 (ACPI suspend).


Hvala za tole.
LP Pino

GummyBear ::

filip007 je izjavil:

Bios nastavi na S3 (ACPI suspend).


Tole je že nastavljeno. Omogočil sem še funkcijo "Wake on USB" in tudi to ne pomaga. Pregledal sem cel bios in nisem našel nič drugega, kar bi lahko bilo krivo. Jutri bom odprl kišto in pogledal, če je kak jumper za spreminjanje nastavitve. Možno je tudi, da mamaplata nima te možnosti.

Hayabusa ::

Duhec je izjavil:

Dokler ne poveš vsaj točnega modela plate bo vse ostalo šloganje.

This.

OP
Si vzel v obzir da vse plošče morebiti nimajo te funkcije ?

Duhec ::

@GummyBear, tvoja neznana plata nima jumperja 5VSB (usb power select). :)

GummyBear ::

Citiram iz manuala:

Enable Front/Back Panel USB Device Wake-up Function (JFUSB/JUSB1) (optional) The mainboard provides the advanced USB device wake-up function. The system can be waked up from its power saving status including ACPI S3 by activating USB device. Before using this function, set JFUSB/JUSB1 with pin1 & pin2 closed. Otherwise, set JFUSB/JUSB with pin2 & pin3 closed for disabling. Furthermore, the item "Wake-Up From S3 by USB"in Power Management Setup should also be set correspondingly to enable or disable this function.

Na plati sta 2 jumperja (JUSB in JFUSB), ki sta nastavljena na enable. Ampak, ko je računalnik ugasnjen, na USB ni napajanja. To je tudi vse kar piše v manualu o USB funkcijah, očitno plata res nima te funkcije.

filip007 ::

Ali pa je napajalnik tisti glavni prizadetež.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB in BIOS vprašanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
9771 (635) BorutK-73
»

7v Fan mod in samodejno prižiganje računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
101121 (912) hojnikb
»

Gigabyte GA-8I955x PRO

Oddelek: Pomoč in nasveti
9847 (679) haxorcek
»

Problem pri zaustavitvi sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
211729 (1361) energetik
»

Qdi kinetiz 7b + Athlon 1800+

Oddelek: Strojna oprema
61880 (1687) Blinder

Več podobnih tem