» »

Primerna višina?

Primerna višina?

1
2
»

shark1 ::

Mipe je izjavil:

shark1 je izjavil:

Mipe je izjavil:

Tako mimogrede, pri 50 metrih je voda že trda kot beton.


ne piši neumnosti,voda nikoli ni trda kot beton,pri nobeni višini...


Očitno še nikoli nisi skočil v vodo na trebuh.


Tudi ti ne piši neumnosti...
Očitno nekateri ne štekate določenih fizikalnih zadev!
To da je voda trda kot beton,je totalna neumnost,ne vem kdo si to izmislil...to lahko pogojno rečemo pri kakšni letalski nesreči,kjer avion pade v vodo s 500 km/h ali več...in pri tej hitrosti se letalo razbije praktično enako kot bi padel na beton.
Nikakor in v nobenem primeru pa to ne velja pri vseh ostalih primerih!
Pri padcu iz velike višine v vodo bi velika večina ljudi ostala živih (veliko bi se jih poškodovalo,nekateri bi tudi umrli,ampak večina bi ostala živih!).
Vprašaj se,koliko ljudi bi ostalo živih pri padcu iz višine 15 metrov na beton...
A zdej razumeš????

Mipe ::

Daj ne pametuj. Voda ima določeno nespremenljivo gostoto (ne gre je kar tako stisniti). Pri trku z določeno hitrostjo je enako, kot da bi se zaletel v betonsko steno. Voda potrebuje čas, da se prerazporedi!

Zato pri visokih skokih v vodo vedno skočimo z nogami ali pestmi naprej, da si "zvrtamo" pot. Sicer tvegaš tako hude poškodbe, da na mestu izgubiš zavest, kar pod vodo vodi v gotovo smrt. Če pa padeš na trebuh, bok ali hrbet, lahko notranjim organom rečeš samo še papa in umreš od notranjih krvavitev, še preden te utegnejo priklopiti na aparate.

Bluziš o fizikalnih zadevah. No, pa jih preveriva. Kaj je pospešek? To je gravitacija, torej g = 9.81 m/s2. Vsak meter se tvoja hitrost poveča za približno 10 metrov na sekundo, dejanska vrednost je precej manjša zaradi zračnega upora. Po treh sekundah prostega pada imaš že hitrost 30 metrov na sekundo, po štirih 40 m/s, po petih 50 m/s. Dejanske cifre so zaradi zračnega upora take, da potrebuješ okoli 8 sekund za dosego največje hitrosti. Najbrž imaš vozniški izpit? Potem najbrž veš, da posledice trka pri večjih hitrostih ne naraščajo sorazmerno, kajne?

Največja hitrost prosto padajočega človeka je okrog 55 m/s, več ali manj glede na profil in težo. Če pikiraš, lahko dosežeš večje hitrosti, če imaš večji profil, pa manjše.

Pri tej hitrosti se voda ne more več prerazporediti dovolj hitro. Občutek je enak, kot da bi treščil v steno.

Še nekaj za ilustracijo:

The Golden Gate Bridge is the second most used suicide site in the world, after the Nanjing Yangtze River Bridge (see List of suicide sites). The deck is about 245 feet (75 m) above the water. After a fall of four seconds, jumpers hit the water at around 75 mph or about 120 km/h. Most of the jumpers die from impact trauma. About 5% of the jumpers survive the initial impact but generally drown or die of hypothermia in the cold water.

Golden Gate Bridge @ Wikipedia
Samo 75 metrov do vode, pa jih preživi samo 5%. Največ jih umre zaradi trka ob vodo. Kako to, saj po tvojem ne more biti trdna pri nobeni višini?

In tu je hitrost "samo" 33 metrov na sekundo, smrtnost pa že 95%.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

ivanuscha ::

Dobro, če bi kontrolirano skakal na noge, potem je vseeno voda dosti mehkejša od betona, ne glede na višino...



Ok, tale tip ima balls of steel. :O

Mipe ::

Psst, rekorder je Olivier Favre z 54 metri. Tale Dana je skočil "samo" 52 metrov. In ja, kot sem že napisal, je treba vodi omogočiti prerazporeditev tako, da "zavrtamo" vanjo s pestmi ali nogami in ustvarimo tunel za preostanek telesa. Vendar je celo to tvegano pri višjih višinah - samo tisti z jeklenimi jajci in dovršeno tehniko si upajo izzvati te rekorde ;)

ivanuscha ::

Favrejev skok je tudi na yt, ampak ni tako dober kot Kunzejev, poleg tega se je še poškodoval.

shark1 ::

Mipe je izjavil:


Golden Gate Bridge @ Wikipedia
Samo 75 metrov do vode, pa jih preživi samo 5%. Največ jih umre zaradi trka ob vodo. Kako to, saj po tvojem ne more biti trdna pri nobeni višini?

In tu je hitrost "samo" 33 metrov na sekundo, smrtnost pa že 95%.


Dej ne bluzi :)
Nikjer nisem napisal,da pri 75 metrih višine vsi preživijo. Trditi,da je voda enako trdna kot beton (pri katerikoli hitrosti),pa je preprosto smešno,ne razlagaj preveč okoli tega,da se ti ne bo kdo smejal...
75 metrov je zelo velika višina,ni čudno da jih preživi samo 5%. Ampak kaj bi raje izbral pri takem padcu: padec v vodo ali na beton?

Mipe ::

Pri tej višini je najvarnejša poraščena strmina ali, če te ni na voljo, drevesna krošnja. Tam imaš veliko boljše možnosti za preživetje kot z vodo.

Double_J ::

Največja hitrost prosto padajočega človeka je okrog 55 m/s, več ali manj glede na profil in težo. Če pikiraš, lahko dosežeš večje hitrosti, če imaš večji profil, pa manjše.

Pri tej hitrosti se voda ne more več prerazporediti dovolj hitro. Občutek je enak, kot da bi treščil v steno.


Tudi pri tej hitrosti jih bo nekaj več preživelo padec v vodo, kot na beton.

Samo 75 metrov do vode, pa jih preživi samo 5%. Največ jih umre zaradi trka ob vodo. Kako to, saj po tvojem ne more biti trdna pri nobeni višini?

In tu je hitrost "samo" 33 metrov na sekundo, smrtnost pa že 95%.


Ja samo če bi bil spodaj beton, bi bila smrtnost 99%+.
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

theBill ::

shark1 je izjavil:

A zdej razumeš????


Tole je vrhunec te teme in osebnega intelekta. In po znanstvenem podkrepljenem odgovoru še vedno noben ne razume, kaj je hotel sklepat skupaj... :))

BorutK-73 ::

ivanuscha je izjavil:

Dobro, če bi kontrolirano skakal na noge, potem je vseeno voda dosti mehkejša od betona, ne glede na višino...



Ok, tale tip ima balls of steel. :O

Se samo meni zdi da so spušali zrak v vodo, da se bolje peni in s tem ni voda tako trda.

theBill ::

BorutK-73 je izjavil:

ivanuscha je izjavil:

Dobro, če bi kontrolirano skakal na noge, potem je vseeno voda dosti mehkejša od betona, ne glede na višino...



Ok, tale tip ima balls of steel. :O

Se samo meni zdi da so spušali zrak v vodo, da se bolje peni in s tem ni voda tako trda.


Kakšen zrak v vodo?

Misliš tisto cev, ki rahlo sprica po površini? To je zato, ker skakalec lažje vidi, kje je vodna površina oziroma točka kjer bo priletel v vodo, kot če voda čisto miruje. Imajo tudi pri skokih v bazenu podobno narejeno.

Unknown_001 ::

Pa kaj ste vi zmešani ?!!!!!!8-O

Od kdaj se pri tekočinah uporablja izraz trden ????

Isuse, pa narod dajte malo izrazoslovje naštudirat preden kaj rečete.8-O
Trdnost vam je meja porušitve-zloma obremenjenega nosilnega telesa in je pogojena z prerezom in maximalno silo,
ki jo dani nosilni element prenese pri takem prerezu ali v enačbi F(max)/A .:|

Aja:P... F - sila
A - prerez
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Mipe ::

Od kdaj pa vse jemlješ dobesedno? Jaz pravim samo, da je učinek padca v vodo z velike vičine enak trku z trdnimi tlemi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

Unknown_001 ::

Od nekdaj, gledam večino zadev objektivno. In na žalost nekaterih sem dost alergičen na tehniško izrazoslovje, sicer ga ne poznam v celoti ampak takšne osnovne stvari bi pa morale bit razčiščene za moje pojme, ker nekdo ki je dost aktiven v tehniki včasih lahko naleti na razgledanega osebka in v pogovoru pričakuje da bo tusi izrazoslovje imel poštimano, ko pa pride do teh izrazov, ja ker je trš, pa ker je tku, pa levo in desno ga bo tehnik samo debelo gledal kaj hoče povedat, dokler ne bo skapiral, da tip nima pojma o podrobnostih in zadeve pozna le po kmečko - z vrha in temu primerno uporabi laične izraze.

Sicer pa mislim da je ta moja vzkipljivost bolj ko ne posledica mentalitete ki nam jo na šoli poskušajo vtupit "da bomo lažje shajali v bodočih tehniških poklicih".
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Hayabusa ::

Od kdaj se pri tekočinah uporablja izraz trden ????

Če padeš v vodo z višine par metrov (mala hitrost) ima voda čas se "razmakniti", če padeš z veliko hitrostjo (z višine +300m) je skoraj tako kot da padeš v beton.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Mipe ::

Sicer pa ima voda tudi trdno agregatno stanje.

Unknown_001 ::

Hayabusa je izjavil:

Od kdaj se pri tekočinah uporablja izraz trden ????

Če padeš v vodo z višine par metrov (mala hitrost) ima voda čas se "razmakniti", če padeš z veliko hitrostjo (z višine +300m) je skoraj tako kot da padeš v beton.


Daj ne filozofiraj. Temu se reče vodni upor ko priletiš, potem je pa vse ostalo posledica sile pojemka ki ga utrpiš zaradi nenadnega pojava upora vode ko prideš v stik z njo.

Trdnost je čisto druga zadeva.

Mipe je izjavil:

Sicer pa ima voda tudi trdno agregatno stanje.


To je res, ampak takrat govorimo o ledu...

Tu sem se obesil izključno zato, ker ste vodo obravnavali kot kapljevino in ne kot trdno snov, kar je bilo očitno iz vaših zapisov.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

francek1 ::

shark1 je izjavil:

Mipe je izjavil:

Tako mimogrede, pri 50 metrih je voda že trda kot beton.


ne piši neumnosti,voda nikoli ni trda kot beton,pri nobeni višini...

Pri minus 70 stopinj definitivno je...

Unknown_001 je izjavil:

Od nekdaj, gledam večino zadev objektivno. In na žalost nekaterih sem dost alergičen na tehniško izrazoslovje, sicer ga ne poznam v celoti ampak takšne osnovne stvari bi pa morale bit razčiščene za moje pojme, ker nekdo ki je dost aktiven v tehniki včasih lahko naleti na razgledanega osebka in v pogovoru pričakuje da bo tusi izrazoslovje imel poštimano, ko pa pride do teh izrazov, ja ker je trš, pa ker je tku, pa levo in desno ga bo tehnik samo debelo gledal kaj hoče povedat, dokler ne bo skapiral, da tip nima pojma o podrobnostih in zadeve pozna le po kmečko - z vrha in temu primerno uporabi laične izraze.

Sicer pa mislim da je ta moja vzkipljivost bolj ko ne posledica mentalitete ki nam jo na šoli poskušajo vtupit "da bomo lažje shajali v bodočih tehniških poklicih".

Imaš delno prav; vsak ceh si izmisli neke izraze, ki da naj bi pomagali lažjemu razumevanju, v resnici pa postanejo še bolj nerazumljivi normalno pismeni raji. Poseben primer so pravniki, ki enostavnim stvarem in dogodkom dajo taka imena da te srat pritisne, če nisi iz stroke. Da se sliši pametno...in da lahko za enostavna opravila svinjsko računajo.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

Hayabusa ::

Raptor F16
Daj ne filozofiraj. Temu se reče vodni upor ko priletiš, potem je pa vse ostalo posledica sile pojemka ki ga utrpiš zaradi nenadnega upora vode.

Napisal sem razumljivo širši množici, lahko bi bil fency in napisal viskoznost ali židkost / notranje trenje fluidov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Unknown_001 ::

Hayabusa je izjavil:

Raptor F16
Daj ne filozofiraj. Temu se reče vodni upor ko priletiš, potem je pa vse ostalo posledica sile pojemka ki ga utrpiš zaradi nenadnega upora vode.

Napisal sem razumljivo širši množici, lahko bi bil fency in napisal viskoznost ali židkost / notranje trenje fluidov.


Vsaj meni osebno se mi zdi prav da malo opozorim na take zadeve. Vem da širša javnost to razume tko kot si jim hotel povedat, vendar izraz je še vedno napačno uporabljen in tako se bomo vrteli v začaranem krogu, dokler ne bo nekdo mal podrezal, da... (ah saj upam da mi ni treba pist dalje)
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

m0LN4r ::

V naših koncih je en umrl, k je padel s kolesa. Normalna vožnja.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

francek1 ::

Unknown_001 je izjavil:

Hayabusa je izjavil:

Raptor F16
Daj ne filozofiraj. Temu se reče vodni upor ko priletiš, potem je pa vse ostalo posledica sile pojemka ki ga utrpiš zaradi nenadnega upora vode.

Napisal sem razumljivo širši množici, lahko bi bil fency in napisal viskoznost ali židkost / notranje trenje fluidov.


Vsaj meni osebno se mi zdi prav da malo opozorim na take zadeve. Vem da širša javnost to razume tko kot si jim hotel povedat, vendar izraz je še vedno napačno uporabljen in tako se bomo vrteli v začaranem krogu, dokler ne bo nekdo mal podrezal, da... (ah saj upam da mi ni treba pist dalje)

Konec koncev bo tudi fizik rekel, da je na trdo padel iz vodnega skuterja...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

negotiator ::

Mipe je izjavil:

Od kdaj pa vse jemlješ dobesedno? Jaz pravim samo, da je učinek padca v vodo z velike vičine enak trku z trdnimi tlemi.


Seveda ne pozabi, da trdnost in trdota ni enako, česar velika večina sploh ne ve.

Trdnosti poznamo veliko, recimo: natezna trdnost, upogibna trdnost, strižna trdnost, tlačna trdnost, vzvojna trdnost... To so lastnosti, ki povedo, pri kakšni sili se material poruši.

Trdota pa je odpor materiala proti stalni deformaciji, se pravi obrabi. Recimo, ko pritisneš žebelj s konico v les. Do neke mere bo les nepoškodovan, pri neki sili pa bo že nastala trajna deformacija.

Tako, da za vodo (če že), bi uporabili izraz trdota, namesto trdnosti, ki pa je, kot ste že ugotovili večja pri večjih hitrostih.

To, kako "trda" bo voda pri določeni hitrosti, je najbrž odvisno od viskoznosti (sposobnosti tečenja) in najbrž tudi od zračnega tlaka.
All easy problems have already been solved.

Zgodovina sprememb…

jest10 ::

Mipe je izjavil:

Od kdaj pa vse jemlješ dobesedno? Jaz pravim samo, da je učinek padca v vodo z velike vičine enak trku z trdnimi tlemi.

Ne učinek ni enak. Kvečemu podoben.

Mipe ::

Mah, semantika in pedantnost ne pomagata nikomur, ki z velike višine pada v vodo. Seveda namesto bližjega gozda za "varnejši" cilj izberejo vodo...

negotiator ::

Mipe je izjavil:

Mah, semantika in pedantnost ne pomagata nikomur, ki z velike višine pada v vodo. Seveda namesto bližjega gozda za "varnejši" cilj izberejo vodo...


Ne, učinek res ni enak, dokler ne priletiš z dovolj veliko hitrostjo, kar pa samo s pomočjo gravitacije ne bo šlo.
All easy problems have already been solved.

Mipe ::

Ugotovili smo že, da lahko človek pada s hitrostjo okoli 55 metrov na sekundo, zgolj s pomočjo gravitacije. Ko samomorilci z tistega znamenitega Golden Gate mosta skočijo v vodo, imajo ob trku hitrost 33 m/s. Če bi bil most višji, bi imeli še višjo hitrost in statistika bi bila žalostnejša. Ker bi bilo "čudežev" precej manj.

Gravitacija je povsem dovolj, verjemite, vsaj za povprečnega človeka s povprečnim profilom. Razni ljudje-ptice (posebna obleka s krili) tu ne štejejo.

 Ptica? Letalo? Ne, norec!

Ptica? Letalo? Ne, norec!

negotiator ::

@mipe

V normalni atmosferi takih hitrosti zagotovo ne boš dosegel.. Recimo Felix Baumgartner pač ni skočil iz atmosfere, v kateri prebiva normalen človek.
All easy problems have already been solved.

Mipe ::

*sigh*
Near the surface of the Earth, an object in free fall in a vacuum will accelerate at approximately 9.8 m/s?, independent of its mass. With air resistance acting upon an object that has been dropped, the object will eventually reach a terminal velocity, around 56 m/s (200 km/h or 120 mph) for a human body.

Free fall @ Wikipedia

Ne bluzim kar tjavendan, veste...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

negotiator ::

In ti meni sigh?

The record was set due to the high altitude where the lesser density of the atmosphere decreased drag.


Pa felix je šel "malce" več, kot 200km/h :))
All easy problems have already been solved.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pozabite safir, tu je Phire

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
279081 (6247) leiito
»

Filtriranje deževnice

Oddelek: Loža
3710577 (9430) torres8
»

Shockproof 1.5m - garancija velja ali ne?

Oddelek: Loža
454982 (4390) DarwiN
»

Iščem žele za lase ki je trd kot beton

Oddelek: Loža
455961 (4738) bozicek
»

zakaj kamen odskakuje po vodi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
666584 (5054) Thomas

Več podobnih tem