» »

slackware problem

slackware problem

w1cked ::

Verjetno je bilo to že povedano ampak jz nism zasledil...
Mam naložen slackware 9.0 in dinamičen IP. V net sm povezan prek switcha. Torej adsl-> switch-> 3 kompi. Na win kompih net dela na slackware pa se noče povezat. Napisal sm "adsl-setup" in vse nastimal. Mislim da je pravilno nastavlejno sam tm k je treba vpisat Ethernet interface nevem kaj je al ppp0 al eth0 al eth1...
Uglavnm to sprobam pa ga zalaufam pa se noce konektat. Pa dam adsl-status pa pise da nemore prebrt pid številke od ppp0 al nečesa. Sm pa na začetku še neki pppsetup probavu in je vreejtno use narobe nastavljen. SAm bi mogl delat an. A mi mogoče kšni paketki mankajo alpa ce morm DHCP uporabt al koko.

PLZ pomagite da koncno zrihtam to;(

slawc ::

ethernet interface je mrezna kartica, eth0 (verjetno nimas nalozenega modula za mrezno, potem pa ne ve kako naj komunicira z zunanjim svetom).
LP, Slawc

primo~1 ::

Sej pr ADSL/u dobis sam 2 IP-naslova. Ce bos izkljucil en comp, bo tisti s Slackom deloval. [internet mislim].

Sci-Fi ::

primo~1:
Ni res.
Vsaj pr študentskem so vsaj trije, to pri nas preverjeno deluje.
Sci-Fi is the best way to dream

MasterMind ::

Kukr jst vem, je blo do zdej 4 dinamični IP. (ko sem še imel dinamičen IP sem imel 4 računalnike povezane na Internet full time) :D

Opkow ::

Pri dinamicni varianti ADSL-ja imas na razpolago 4 IPje... Preverjeno pri meni doma.
(2 win2k desktop masini, 1 win XP laptop, 1 linux desktop (slackware)) :)

Po mojem je pri tebi problem (w1cked), da nisi rocno vpisal 2 DNS naslova od SiOLa.
primary: 193.189.160.11
secondary: 193.189.160.12

Pri meni je bil problem se v tem, da mi tudi po tem ni delala povezava v Slackware-u.
Resitev problema je bil, da sem restartal masino. :)

Toliko za info.

LP, Killer.

primo~1 ::

Hmm, jaz se s studentskim paketom nisem mogel prijaviti s treh racunalnikov hkrati.

MasterMind ::

Jst sm meu študenski paket. (brat je študent) in sem imel skos 4 računalnike prjavljene gor...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Debian] pppoeconf problem

Oddelek: Operacijski sistemi
101464 (1350) 'FireSTORM'
»

kater Linux ruter/firewall izbrat ?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
704257 (3203) sverde21
»

Shorewall Računalnik na katerem je inštaliran po vklopu noče na net

Oddelek: Omrežja in internet
111381 (1261) Mr.B
»

slackware 9.0 in adsl

Oddelek: Operacijski sistemi
91152 (1017) pajac
»

Siol ADSL router in 2 IP naslova - je to mogoce?

Oddelek: Strojna oprema
254519 (4069) BBB

Več podobnih tem