» »

Sinhronizacija ure v linuxu?

Sinhronizacija ure v linuxu?

pro549 ::

Lep pozdrav,

imam en majhen problemček kar se tiče sinhronizacije ure v linuxu. Nameč jaz bi rad hotel, da bi se server ob ponovnem zagonu sinhronizial z goodtime.ijs.si (inštitut jožef štefan). Na internetu sem prebral da moram v fajlu /etc/crontab nastaviti ukaz ntpdate -s -u "ntp strežnik", kar sem tudi storil pa brez uspeha v bashu ta ukaz uspešno deluje. Kje lahko še nastavim da ob zagonu se mi izvede ta ukaz:ntpdate -s -u "ntp strežnik"?

BigWhale ::

ntpdate je tak zlo 'hardcore' nacin sinhronizacije ure. Splaca se ti malo poglobit v NTP streznik, ki ti uro sproti prilagaja in ne pride do prevelikih zamikov in moznosti, da se ti logi na racunalniku pomesajo.

Cron ti najbrz ne dela zato, ker nisi napisal celotne poti do programa, to je ponavadi fino narediti. Sicer pa raje popravi kako rc skripto, ki se pozene ob bootu...

pro549 ::

kar se tiče poti sem celo pot napisal. Drugače kako naštimam server da se počasi prilagodi iz zimskega časa na poletni čas in obratno?

roscha ::

Preskok iz zimskega v poletni čas se načeloma NE SME zgodit postopoma. Zakaj? Ker ena ura v času enostavno manjka. Je ni. Če predpostaviva, da se menjava izvede ob 2h zjutraj. Torej se ti čas postavi na 3 uro. 2:30 sploh nikoli ne obstaja...

Podobno je bilo pri uskladitvi Gregorianskega koledarja. Za 4.10.1582 je sledil 15.10.1582 vmesni datum npr. 7.10.1582 nikoli ni obstajal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ura zaostaja, winxp

Oddelek: Pomoč in nasveti
91780 (1588) OmegaBlue
»

Nastavitev ure v UNIX-u?

Oddelek: Operacijski sistemi
71630 (1455) sverde21
»

NTP (Network Time protocol) adapter

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
202390 (2001) Dagy
»

linux + ura

Oddelek: Programska oprema
351582 (1205) Pithlit
»

avtomatska nastavitev ure v RH 7.3

Oddelek: Operacijski sistemi
5912 (881) MasterMind

Več podobnih tem