» »

explorer v XMjih, default prikaz direktorija?

explorer v XMjih, default prikaz direktorija?

globoko grlo ::

kako naštimam da mi default pokaže vsebino direktorija v detajlih (view/details), ker mi že zlo najeda da morm vsakič ročno spreminjat, ker si zadeve enkrat zapomne, pol jih pa pozab

upam da je dost jasn

ElectricMan ::

Nisi ednini, tudi pri meni dela take probleme. To mi gre na ful živce, ker moram vsakič popravljati. Recimo koš, mape, bližnjica 'Windows explorer' na namizju lepo spremenim velikost oken in prikaz ikon. Enih pet minut ostane tako kot sem nastavil. Potem pa mi avtomatsko spreminja velikost oken in prikaz ikon. Pri 'Možnosti mape' mi ne pomaga 'Zapomni si nastavitve pogleda na mapo'. Kje se da rešiti.

globoko grlo ::

ja točno to, mogoče je kje v registru, sam se ne spoznam tok da bi vedu


HEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEELp

Cokolesnik ::

Postopek ki bo resil problem:

1. odpri Explorerja in vsebino diska ali neke mape. Nastavi pogled, v tvojem primeru Details. Klikni na meni TOOLS / FOLDER OPTIONS.

2. odpre se okno z nastavitvami, izberi jezicek VIEV in poisci kljukico REMEMBER EACH FOLDER'S VIEW SETTINGS (bolj spodaj). Kljukico ODSTRANI! Na vrhu okna v okviru jezicka VIEW imas tudi dva gumba, klikni na prvega - APPLY TO ALL FOLDERS.

3. Explorer te bo opozoril z nekim obvestilom, ki ga potrdis z YES.

4. Zapri Explorerja in ga ponovno zazeni. Zadeva bi morala biti urejena. Nastavljen pogled bo uporabljen v vseh mapah in pogonih ter ostalih lastnostih sistema, ki jih bos gledal z Explorerjem.

Kot dodatni nasvet: Explorerja lahko zazenes z dolocenimi parametri, ki ti ze takoj, ko ga odpres, odpre vsebino zeljenega pogona ali mape. Primer, ce zelis po zagonu Explorerja takoj videti C:\, potem ga zaganjaj takole (recimo iz quick launcha kot bliznjico):

explorer.exe /e,c:\

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spremembe v uporabniškem vmesniku Windows 8 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
17144303 (37360) Jst
»

Windows 8 neuradno drugo leto (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
8322063 (19085) darkolord
»

pogled mape v oknih, xp

Oddelek: Pomoč in nasveti
141230 (1066) Beezgetz
»

IE 6 nova okna

Oddelek: Programska oprema
161348 (1117) andper
»

This means WAR! Windows Commander vs. Windows Explorer

Oddelek: Programska oprema
412088 (1553) TheHijacker

Več podobnih tem