» »

Start-upi in njihov bolestni optimizem

PaX_MaN ::

PrihajaNodi je izjavil:

Najbolj smešno pa je ko po tevejih omenjajo startupe kot rešitev za našo gosodarstv. Potem pa pokaže tri zaposlene, ki izdelujo aplikacijo/e in glavni reče, sedaj bomo pa zaposlovali in potrebovali enega ali dva nova delavca. Potem se vprašaš iz koga se delajo norca.

Spomni me, za koliko se je prodal WhatsApp?

PrihajaNodi ::

Spomni me, za koliko se je prodal WhatsApp?


In? Saj tudi Talking Cat Tom je upsel. Pa Facebook je tudi vreden še pa še. Realno je tako, če damo vsem brezposelnim diplomantom določene brezplačne projekte v Sloveniji ni vrag da ne bi eden uspel, večina pa popušila.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: k--p ()

PaX_MaN ::

Da "startupi kot rešitev za gospodarstvo" niso nora ideja. WhatsApp bi celo v enem šusu rešu slovenijo (ne bi, but you know what i mean).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

jype ::

Ni treba, da uspejo vsi.

PrihajaNodi ::

Da "startupi kot rešitev za gospodarstvo" niso nora ideja. WhatsApp bi celo v enem šusu rešu slovenijo (ne bi, but you know what i mean).


Sej ravno ta "but you know wha i mean" je kritičen. Sam trdim da bi bili v enaki godlji tudi če bi imeli nafto. Če bi imeli pa recimo dobre start up projekte oziroma kasneje podjetja bi jih pa slej ko prej tujina odkupila in bi slovenija samo gledala z žalostnimi učkami. Tudi zaposleni bi šli raje v tujino za recimo 100.000EUR na leto čistega. Kar ni veliko, vendar za nekoga, ki toliko investiral ogromno.

Zgodovina sprememb…

jype ::

PrihajaNodi> bi jih pa slej ko prej tujina odkupila in bi slovenija samo gledala z žalostnimi učkami.

Ha?

Z žalostnimi učkami bi gledala milijarde?

PrihajaNodi> Tudi zaposleni bi šli raje v tujino za recimo 100.000EUR na leto čistega.

To ni tako enostavno kot se sliši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

PrihajaNodi ::

Z žalostnimi učkami bi gledala milijarde?


Ok to ne. Ampak dvomim da bi v zgodnji fazi kdo kupil podjetje v Sloveniji za miljarde. Če bi bil kak miljonček bi bilo že super. Potem pa v tujini dalje. Razen če je projekt res dober in se gre po načelu kdo da več.
To ni tako enostavno kot se sliši.


Jah če delaš v štartu for free, nevem zakaj ne bi potem užival svojih sadov.

jype ::

PrihajaNodi> Ampak dvomim da bi v zgodnji fazi kdo kupil podjetje v Sloveniji za miljarde.

Saj ga ni treba v zgodnji fazi.

PrihajaNodi> Jah če delaš v štartu for free, nevem zakaj ne bi potem užival svojih sadov.

Hotel sem reči, da je "100 jurjev čistega" zelo arbitraren kriterij - to lahko pomeni vse od 150 pa do 500k prihodkov na leto.

gzibret ::

Kako nekateri pljuvajo po tehle start-upih. Tipična slovenska faušija.

Meni se zdi tale start-up koncept dobra platforma za tiste, ki imajo idejo in znanje, nimajo pa kapitala (in ga tudi ne morej odrugače dobit). Če uspe potem 1% start-upov, in le-to kasneje zaposli 1000 ljudi, potem je to major-win, še najbolj pa za investitorja (ki je kupil dobitno srečko), pa tudi za zagnane fante in dekleta, ki so vložili sebe v to, da jim posel uspe. Vse velike firme so začele kot male firme nekoč in nekdaj.

Pri nas še resnično ni tržne miselnost. Vsi samo čakajo, kdaj in kje bodo dobili službo in kdo jim bo prinesel delo na pladnju. Zelo redki pa si dejansko upajo poskusiti sami dibiti delo. In te je seveda treba popljuvati. Veliko bolje je seveda doma sedet na riti brezposlen, pisat prošnje, da zadostiš tečni referentki na zavodu, in čakat na boljše čase. Teh ne bo! Če si ne bomo sami našli dela, ga tudi ne bomo imeli.

Dokler ne bo tega preskoka v miselnosti, bomo tu, kjer smo (z ogromno luknjo v državnem budgetu, ki hitro raste), in trojka nam čez 5 let ne uide. Družba more nagradit in podpreti drzne in inovativne. Če komu uspe, se je potrebno vprašat tole: "Kje sem ga jaz polomil, da nisem uspel oz. kaj se lahko iz njegovega primera naučim", ne pa "lejga prasca snobovskega, sigurno je pol pokradel".
Vse je za neki dobr!

BlackMaX ::

reader je izjavil:

jype je izjavil:

reader> Kakorkoli, rečt podjetju ki je na trgu 15 let startup, je oksimoron.

Ne, ker startup tradicionalno pomeni podjetje, ki se financira iz tveganega kapitala.

Če to počne 15 let, je pač 15 let startup.


Ok, naj ti bo - po teoriji bi to nekako šlo, čeprav ne poznam nobenega toliko "veselega" investitorja. A tudi če privzamemo da je to teoretično možno, se Zootfly in Domenca še vseeno ne kvalificirata.

BlackMaX je izjavil:

reader je izjavil:

Dejte ga no srat - koga se tule farba? Bi rekel, da predvsem želijo nove naivneže ki bodo delali za mizerno plačilo 12+ur/dan, ker jim stari uhajajo...


Kaj ti pričakuješ Pixar like company uspešnost...glede na to da so v Slo še živi je to kar dosežek.

Ker kritiziraš, dej še alternativo povej :)


Alternativo čemu, slovarju?

Dejstvo je, da pri obeh primerih ne moremo govorit o start-upih, pa če še tako nategujemo izraz. Nihče od obeh (pa najbrž še kdo) ne ustreza nobeni common definiciji start-up firme.

Obe firmi imata svoj od investitorjev neodvisni finančni tok, svoje produkte in z njimi že leta bolj ali manj uspešno nastopata na trgu.


Alternativo tvojim možganom. Pljuvaš po teh firmah, tko kot, da ti si pa ne vem kaj. Tvoji stavki imajo nekaj resnice ampak to " prodajajo eno in isto" to je njihov problem. In če, lahko prodajajo eno in isto stvar toliko cajta kaj je s tem narobe, folk kupuje oni živijo od tega...

Glede alternative sem pa mislil, da ostane ti pa samo ležanj doma. In kot so ostali povedal, še vedno dobiš izkušnje, situacija je taka, da te noben noče kar tko potegnit in dat priložnost brez vsaj izkušenj vsaj 1-5 let. Kako jih boš pa drugače dobil. In ja vedno bojo taki, ki izkoriščajo to sebi v prid.

PrihajaNodi ::

Slovenijo bi lahko rešila samo podjetja tipa: Lek (vem prodano), Krka, Litostroj (ta je tudi samo še okostnja), Helios...

Imamo odlične kadre s področja biokemije, kemije, medicine...Ampak glej ga zlomka tak kader rabi drage aparature za ustvarjanje. Tega pa v start upih ni.

BlackMaX ::

gzibret je izjavil:

Kako nekateri pljuvajo po tehle start-upih. Tipična slovenska faušija.

Meni se zdi tale start-up koncept dobra platforma za tiste, ki imajo idejo in znanje, nimajo pa kapitala (in ga tudi ne morej odrugače dobit). Če uspe potem 1% start-upov, in le-to kasneje zaposli 1000 ljudi, potem je to major-win, še najbolj pa za investitorja (ki je kupil dobitno srečko), pa tudi za zagnane fante in dekleta, ki so vložili sebe v to, da jim posel uspe. Vse velike firme so začele kot male firme nekoč in nekdaj.

Pri nas še resnično ni tržne miselnost. Vsi samo čakajo, kdaj in kje bodo dobili službo in kdo jim bo prinesel delo na pladnju. Zelo redki pa si dejansko upajo poskusiti sami dibiti delo. In te je seveda treba popljuvati. Veliko bolje je seveda doma sedet na riti brezposlen, pisat prošnje, da zadostiš tečni referentki na zavodu, in čakat na boljše čase. Teh ne bo! Če si ne bomo sami našli dela, ga tudi ne bomo imeli.

Dokler ne bo tega preskoka v miselnosti, bomo tu, kjer smo (z ogromno luknjo v državnem budgetu, ki hitro raste), in trojka nam čez 5 let ne uide. Družba more nagradit in podpreti drzne in inovativne. Če komu uspe, se je potrebno vprašat tole: "Kje sem ga jaz polomil, da nisem uspel oz. kaj se lahko iz njegovega primera naučim", ne pa "lejga prasca snobovskega, sigurno je pol pokradel".


Točno. Pa, če en uspe takoj ni nujno, da ne bo nikoli. Vsaj iz tega se lahko naučimo kako izboljšati situacijo.

PaX_MaN ::

BlackMaX je izjavil:

Alternativo tvojim možganom. Pljuvaš po teh firmah, tko kot, da ti si pa ne vem kaj. Tvoji stavki imajo nekaj resnice ampak to " prodajajo eno in isto" to je njihov problem. In če, lahko prodajajo eno in isto stvar toliko cajta kaj je s tem narobe, folk kupuje oni živijo od tega...

On pljuva sam po tem da se Domenca pa Zootfly glede na njun output težko kitita s "start-up".

BlackMaX ::

PrihajaNodi je izjavil:

Slovenijo bi lahko rešila samo podjetja tipa: Lek (vem prodano), Krka, Litostroj (ta je tudi samo še okostnja), Helios...

Imamo odlične kadre s področja biokemije, kemije, medicine...Ampak glej ga zlomka tak kader rabi drage aparature za ustvarjanje. Tega pa v start upih ni.


Žalostno ampak res. Mogoče, pa kdo dela na teh konceptih in rabi malo več časa. Time will tell.

PaX_MaN ::

PrihajaNodi je izjavil:

Slovenijo bi lahko rešila samo podjetja tipa: Lek (vem prodano), Krka, Litostroj (ta je tudi samo še okostnja), Helios...

Imamo odlične kadre s področja biokemije, kemije, medicine...Ampak glej ga zlomka tak kader rabi drage aparature za ustvarjanje. Tega pa v start upih ni.

Hmhm, a ni tko da smo v sloveniji pa širom evrope proti Monstantu, pa teh big pharma? :D

BlackMaX ::

PaX_MaN je izjavil:

BlackMaX je izjavil:

Alternativo tvojim možganom. Pljuvaš po teh firmah, tko kot, da ti si pa ne vem kaj. Tvoji stavki imajo nekaj resnice ampak to " prodajajo eno in isto" to je njihov problem. In če, lahko prodajajo eno in isto stvar toliko cajta kaj je s tem narobe, folk kupuje oni živijo od tega...

On pljuva sam po tem da se Domenca pa Zootfly glede na njun output težko kitita s "start-up".


Ja vem in se strinjam, ampak pljuva tudi po tem, da oni prodajajo vedno eno in isto. Za kar sem pa razložil kako je s tem.

Mipe ::

@gzibret: ker smo vsi rojeni za samostojno poslovanje, ne?

BlackMaX ::

Mipe je izjavil:

@gzibret: ker smo vsi rojeni za samostojno poslovanje, ne?


Sej nisi sam na tem svetu. Zato pa se formira ekipa, v kateri je vsak pomemben delček sestavljanke, a ni tako?

PrihajaNodi ::

Kako nekateri pljuvajo po tehle start-upih. Tipična slovenska faušija.


Ne ni fovšija. Meni se zdi škoda časa da bi delal in uporabljal svoje znanje for free. Nekaterim pa v glave dejansko vbijejo da bodo s temi projekti dobili izkušnje, veze. Prvo še verjamem v drugo pa že ne. Kakšne koristi bo kdo imel od tega je pa spet relativno.

Meni se zdi tale start-up koncept dobra platforma za tiste, ki imajo idejo in znanje, nimajo pa kapitala (in ga tudi ne morej odrugače dobit). Če uspe potem 1% start-upov, in le-to kasneje zaposli 1000 ljudi, potem je to major-win,


Je to že uspelo kakšnemu start upu v Sloveniji?

Mipe ::

BlackMaX je izjavil:

Mipe je izjavil:

@gzibret: ker smo vsi rojeni za samostojno poslovanje, ne?


Sej nisi sam na tem svetu. Zato pa se formira ekipa, v kateri je vsak pomemben delček sestavljanke, a ni tako?

Tako je. Vendar očitno ni dovolj "liderjev". So samo menedžerski prevzemi in izčrpavanja podjetij, vsaj kolikor vidim v medijih. Družinska podjetja izginejo kmalu po prevzemu.

BlackMaX ::

PrihajaNodi je izjavil:

Kako nekateri pljuvajo po tehle start-upih. Tipična slovenska faušija.


Ne ni fovšija. Meni se zdi škoda časa da bi delal in uporabljal svoje znanje for free. Nekaterim pa v glave dejansko vbijejo da bodo s temi projekti dobili izkušnje, veze. Prvo še verjamem v drugo pa že ne. Kakšne koristi bo kdo imel od tega je pa spet relativno.

Meni se zdi tale start-up koncept dobra platforma za tiste, ki imajo idejo in znanje, nimajo pa kapitala (in ga tudi ne morej odrugače dobit). Če uspe potem 1% start-upov, in le-to kasneje zaposli 1000 ljudi, potem je to major-win,


Je to že uspelo kakšnemu start upu v Sloveniji?


Je škoda časa in znanja delat za free, ker na koncu zna bit tko, da te noben več ne ceni. Ampak za nekatere, ki nočejo delat v tujini ni druge.

gzibret ::

Mipe je izjavil:

@gzibret: ker smo vsi rojeni za samostojno poslovanje, ne?


WRONG!

Ni važno, da imaš vse, kar rabiš. Važno je, da veš, kje dobit, kar rabiš pa trenutno nimaš! Sicer pa je tudi BlackMax povedal isto.
Vse je za neki dobr!

PrihajaNodi ::

Dokler ne bo tega preskoka v miselnosti, bomo tu, kjer smo (z ogromno luknjo v državnem budgetu, ki hitro raste), in trojka nam čez 5 let ne uide. Družba more nagradit in podpreti drzne in inovativne. Če komu uspe, se je potrebno vprašat tole: "Kje sem ga jaz polomil, da nisem uspel oz. kaj se lahko iz njegovega primera naučim", ne pa "lejga prasca snobovskega, sigurno je pol pokradel".


To ne drži. Mislim da lastniku elektrončka nihče ne očita, da je kaj ukradel. Zanj pa lahko rečem da mu je res uspelo in kapo dol.

BlackMaX ::

Mipe je izjavil:

BlackMaX je izjavil:

Mipe je izjavil:

@gzibret: ker smo vsi rojeni za samostojno poslovanje, ne?


Sej nisi sam na tem svetu. Zato pa se formira ekipa, v kateri je vsak pomemben delček sestavljanke, a ni tako?

Tako je. Vendar očitno ni dovolj "liderjev". So samo menedžerski prevzemi in izčrpavanja podjetij, vsaj kolikor vidim v medijih. Družinska podjetja izginejo kmalu po prevzemu.


Mislim, da tudi, če si lider danes nimaš toliko zaupanja kot so ga nekateri imeli v preteklosti, glede na to kakšna je situacija. Ni zaupanja in seveda, se razume zakaj.

jinzo ::

gzibret je izjavil:

Kako nekateri pljuvajo po tehle start-upih. Tipična slovenska faušija.

Meni se zdi tale start-up koncept dobra platforma za tiste, ki imajo idejo in znanje, nimajo pa kapitala (in ga tudi ne morej odrugače dobit). Če uspe potem 1% start-upov, in le-to kasneje zaposli 1000 ljudi, potem je to major-win, še najbolj pa za investitorja (ki je kupil dobitno srečko), pa tudi za zagnane fante in dekleta, ki so vložili sebe v to, da jim posel uspe. Vse velike firme so začele kot male firme nekoč in nekdaj.

Pri nas še resnično ni tržne miselnost. Vsi samo čakajo, kdaj in kje bodo dobili službo in kdo jim bo prinesel delo na pladnju. Zelo redki pa si dejansko upajo poskusiti sami dibiti delo. In te je seveda treba popljuvati. Veliko bolje je seveda doma sedet na riti brezposlen, pisat prošnje, da zadostiš tečni referentki na zavodu, in čakat na boljše čase. Teh ne bo! Če si ne bomo sami našli dela, ga tudi ne bomo imeli.

Dokler ne bo tega preskoka v miselnosti, bomo tu, kjer smo (z ogromno luknjo v državnem budgetu, ki hitro raste), in trojka nam čez 5 let ne uide. Družba more nagradit in podpreti drzne in inovativne. Če komu uspe, se je potrebno vprašat tole: "Kje sem ga jaz polomil, da nisem uspel oz. kaj se lahko iz njegovega primera naučim", ne pa "lejga prasca snobovskega, sigurno je pol pokradel".


Problem je, da:
a) Poglej si klko startupov je v TP in klko od teh je že uspelo
b) Ko jim uspe, kolko hitro lahko pobegnejo v davčne oaze (Outfit 7/Ekipa2 d.o.o)

Sam sem že delal v enem od teh startupov, pa je vsekakor bolje da sem trenutno doma in sedim na riti kot pa da bi še enkrat delal za njih (Seveda so izjema, ko imam tudi dobre izkušnje).

Saj je slovenska favšija dober izgovor da vdariš po komentarjih tukaj. Ampak problem je da pretiran optimizem (inu pretirano državno podpiranje le teh) pri startupih škoduje praktično vsem, razen mogoče parim posameznikom na čelu teh firm.

jype ::

PrihajaNodi> Je to že uspelo kakšnemu start upu v Sloveniji?

Mi smo šli v treh letih s 5 na 40, zdej pa postaja večji problem najt sposobne in vljudne ljudi, kot te ljudi plačat.

Hayabusa ::

gzibret
Pri nas še resnično ni tržne miselnost. Vsi samo čakajo, kdaj in kje bodo dobili službo in kdo jim bo prinesel delo na pladnju. Zelo redki pa si dejansko upajo poskusiti sami dibiti delo. In te je seveda treba popljuvati. Veliko bolje je seveda doma sedet na riti brezposlen, pisat prošnje, da zadostiš tečni referentki na zavodu, in čakat na boljše čase. Teh ne bo! Če si ne bomo sami našli dela, ga tudi ne bomo imeli.

Dokler ne bo tega preskoka v miselnosti, bomo tu, kjer smo (z ogromno luknjo v državnem budgetu, ki hitro raste), in trojka nam čez 5 let ne uide. Družba more nagradit in podpreti drzne in inovativne. Če komu uspe, se je potrebno vprašat tole: "Kje sem ga jaz polomil, da nisem uspel oz. kaj se lahko iz njegovega primera naučim", ne pa "lejga prasca snobovskega, sigurno je pol pokradel".

Naštel si 2 popolnoma različna problema.

Prvi je problem samoiniciativnosti in manjko miselnosti, da SFRJ (socializem - država poskrbi zame) več ne obstaja.

Drugi je problem države, ki dela z denarjem davkoplačevalcev kot svinja z mehom in jo imajo nekateri za lasten fevd, ki ga je potrebno do konca pomolsti.
Problem je v tem, ker opisano traja od začetka samostojnosti in nič ne kaže, da se bo trend spremenil.
Kar narod izvoli, to narod dobi.

Slo je sedaj bolj zapufana kot je bila celotna Juga.
Meanwhile Čufer najema nove in nove kredite.Sve če to narod platiti !

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

PrihajaNodi ::

Je škoda časa in znanja delat za free, ker na koncu zna bit tko, da te noben več ne ceni. Ampak za nekatere, ki nočejo delat v tujini ni druge.


Problem se je lansirati v tujino. Imaš diplomo, pa nimaš izkušenj, imaš pa izkušnje in ne diplome. Permanent visa no go.

Torej tudi če delaš na start upu, res ne vem koliko so te izkušnje kaj vredne. Še posebno če ta propade.

Mipe ::

gzibret je izjavil:

Mipe je izjavil:

@gzibret: ker smo vsi rojeni za samostojno poslovanje, ne?


WRONG!

Ni važno, da imaš vse, kar rabiš. Važno je, da veš, kje dobit, kar rabiš pa trenutno nimaš! Sicer pa je tudi BlackMax povedal isto.

Ja, in kako naj to izvemo? Brezplačno podjetniško svetovanje? Seminarji? Potem pa hop skozi številne birokratske ovire, da sploh zaženeš podjetje. Računovodstvo. Knjigovodstvo. Delovna dovoljenja.

Vse to samo zato, da bi polagal ploščice, na koncu pa mu ostanejo dolgovi. Človek kaj hitro izgubi voljo.

jype ::

jinzo> a) Poglej si klko startupov je v TP in klko od teh je že uspelo

Ni slabo razmerje.

jinzo> b) Ko jim uspe, kolko hitro lahko pobegnejo v davčne oaze (Outfit 7/Ekipa2 d.o.o)

S tem ni nič narobe - ljudi še vedno zaposlujejo tukaj.

BlackMaX ::

PrihajaNodi je izjavil:

Je škoda časa in znanja delat za free, ker na koncu zna bit tko, da te noben več ne ceni. Ampak za nekatere, ki nočejo delat v tujini ni druge.


Problem se je lansirati v tujino. Imaš diplomo, pa nimaš izkušenj, imaš pa izkušnje in ne diplome. Permanent visa no go.

Torej tudi če delaš na start upu, res ne vem koliko so te izkušnje kaj vredne. Še posebno če ta propade.


Bolje nekaj kot nič. Ker ko pa se ti ponudi priložnost, da nekaj zaženeš bojo tiste izkušnje toliko bolj koristne.

nekikr ::

jype je izjavil:

PrihajaNodi> Je to že uspelo kakšnemu start upu v Sloveniji?

Mi smo šli v treh letih s 5 na 40, zdej pa postaja večji problem najt sposobne in vljudne ljudi, kot te ljudi plačat.

Saj tu je problem. Na celih 40 ljudi...in to eden izmed večjih in medijsko bolj izpostavljenih start-upov. Seveda je to bolje kot nič, veliko bolje, ampak za gospodarstvo Slovenije pa prispeva manj kot zaokrožitveno napako.

PrihajaNodi ::

Mi smo šli v treh letih s 5 na 40, zdej pa postaja večji problem najt sposobne in vljudne ljudi, kot te ljudi plačat.


Ja Jure čestitam uspelo ti je. Ampak je takšnih podjetij premalo za celotno gospodarstvo, 40 je mala številka tudi za Slovenija, ki ima toliko IT jevcev na zavadu. Kje je še ostali kader, ki sem ga prej izpostavil? 200 zdravnikov na zavodu mi pa nujno potrebujemo zdravnike v splošni medicini? Ja wtf? In takšna je naša bolna logika.

Sem vprašal za startup, ki je zaposlil 1000 ljudi.

BlackMaX ::

jinzo je izjavil:

gzibret je izjavil:

Kako nekateri pljuvajo po tehle start-upih. Tipična slovenska faušija.

Meni se zdi tale start-up koncept dobra platforma za tiste, ki imajo idejo in znanje, nimajo pa kapitala (in ga tudi ne morej odrugače dobit). Če uspe potem 1% start-upov, in le-to kasneje zaposli 1000 ljudi, potem je to major-win, še najbolj pa za investitorja (ki je kupil dobitno srečko), pa tudi za zagnane fante in dekleta, ki so vložili sebe v to, da jim posel uspe. Vse velike firme so začele kot male firme nekoč in nekdaj.

Pri nas še resnično ni tržne miselnost. Vsi samo čakajo, kdaj in kje bodo dobili službo in kdo jim bo prinesel delo na pladnju. Zelo redki pa si dejansko upajo poskusiti sami dibiti delo. In te je seveda treba popljuvati. Veliko bolje je seveda doma sedet na riti brezposlen, pisat prošnje, da zadostiš tečni referentki na zavodu, in čakat na boljše čase. Teh ne bo! Če si ne bomo sami našli dela, ga tudi ne bomo imeli.

Dokler ne bo tega preskoka v miselnosti, bomo tu, kjer smo (z ogromno luknjo v državnem budgetu, ki hitro raste), in trojka nam čez 5 let ne uide. Družba more nagradit in podpreti drzne in inovativne. Če komu uspe, se je potrebno vprašat tole: "Kje sem ga jaz polomil, da nisem uspel oz. kaj se lahko iz njegovega primera naučim", ne pa "lejga prasca snobovskega, sigurno je pol pokradel".


Problem je, da:
a) Poglej si klko startupov je v TP in klko od teh je že uspelo
b) Ko jim uspe, kolko hitro lahko pobegnejo v davčne oaze (Outfit 7/Ekipa2 d.o.o)

Sam sem že delal v enem od teh startupov, pa je vsekakor bolje da sem trenutno doma in sedim na riti kot pa da bi še enkrat delal za njih (Seveda so izjema, ko imam tudi dobre izkušnje).

Saj je slovenska favšija dober izgovor da vdariš po komentarjih tukaj. Ampak problem je da pretiran optimizem (inu pretirano državno podpiranje le teh) pri startupih škoduje praktično vsem, razen mogoče parim posameznikom na čelu teh firm.


Saj vidiš kakšno je stanje z državo, bi ti z veseljem dajal več taki državi kot pa zadržal zase? V končni fazi, tisti denar, ki ga zadržiš lahko nameniš za zaposlovanje drugih? Torej oaze so ok.

jinzo ::

jype je izjavil:

jinzo> a) Poglej si klko startupov je v TP in klko od teh je že uspelo

Ni slabo razmerje.

jinzo> b) Ko jim uspe, kolko hitro lahko pobegnejo v davčne oaze (Outfit 7/Ekipa2 d.o.o)

S tem ni nič narobe - ljudi še vedno zaposlujejo tukaj.


Res? Nevem no, ko sem jaz hodil še tam okrog je blo spodaj mali miljon firm, not pa glih dve ali tri, ki so prodajale (in delale) kaj druga kot meglo.

Ah daj ne trollaj, ko bom začel nazaj trollat (Recimo da pri vašem nivoju zahtevanega znanja/sposobnosti res težko najdete kandidate - pa čeprav vema da se je pol popravlo).
Davčne oaze nikoli niso in nikoli ne bodo kul (za državo/državljane).

PrihajaNodi ::

Bolje nekaj kot nič. Ker ko pa se ti ponudi priložnost, da nekaj zaženeš bojo tiste izkušnje toliko bolj koristne.


Ma ku... je. Če živiš doma in ješ doma bencin pa plačuješ s tistim kar ti da zavod. Potem še nekako tvegaš.

jype ::

nekikr> Na celih 40 ljudi...

Celih 40 dobro plačanih inženirjev, ja. Od tega tudi nekaj tujcev, ker Slovenci ne znajo, ali pa se jim zdi, da so startupi brezveze.

jinzo> pa čeprav vema da se je pol popravlo

Ja, dobili smo par ljudi, ki prej niso mogli.

jinzo> Davčne oaze nikoli niso in nikoli ne bodo kul (za državo/državljane).

Potem pa naredi svoj startup in ne jit v davčno oazo.

PrihajaNodi> Ampak je takšnih podjetij premalo za celotno gospodarstvo

Začni delat na tem.

PrihajaNodi> 200 zdravnikov na zavodu mi pa nujno potrebujemo zdravnike v splošni medicini? Ja wtf? In takšna je naša bolna logika.

To nima nobene zveze z gospodarstvom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

BlackMaX ::

jype je izjavil:

PrihajaNodi> Je to že uspelo kakšnemu start upu v Sloveniji?

Mi smo šli v treh letih s 5 na 40, zdej pa postaja večji problem najt sposobne in vljudne ljudi, kot te ljudi plačat.


Zanimivo.

Zakaj nimate vajencev 1 letni program, mladi kader + učite jih tako kot vi želite. WIN?

jype ::

BlackMaX> Zakaj nimate vajencev 1 letni program, mladi kader + učite jih tako kot vi želite. WIN?

Imamo jih.

Invictus ::

PrihajaNodi je izjavil:

Pač ni ratalo. Gremo odpreti novega ...


Ja sej, če bi pa banka dala denar bi pa to potem bilo malce večje tveganje, nema zajebancije. Pustimo naše tajkunčke ampak polgejmo obrtnika ki zastavi hišo, orodje in še kaj zato da lahko odpre podjetje. Takrat se pa ni več za hecat.

Mislim da je pri start upu, veliko manjše tveganje. Tako kot si napisal, če gre, gre, če ne pa jebat ga. Gremo znova. Nevem če je to pravi način dela. Tisti z diplomami pa zagrabijo vse samo da dobijo "izkušnje" ki pa jih potem lahko zatačijo nekam, ker je nekih resnih podjetij v Sloveniji bolj malo. Še pri Akprapoviču potrebuješ veze da prideš tja za inžinirja. Aja pozabil sem temu se reče priporočila ne pa pristranskost.

Banke naj se ne bi šle tveganega kapitala ... Sploh ne za start-upe ...

V startup vedno lahko zaslužiš konkurenčno plačo, saj drugače tam sploh ne bi delal, če ne bi bil dober. Nagrade so v obliki opcij. Če pač ne uspe, opcije niso vredne nič.

Bil v start-upu, dobil opcije, sam je šel po gobe ... Še 1x najbrž ne bi šel. Vsaj ne v slovenskega ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jinzo ::

jype je izjavil:


jinzo> Davčne oaze nikoli niso in nikoli ne bodo kul (za državo/državljane).

Potem pa naredi svoj startup in ne jit v davčno oazo.


Saj bi, sam nisem iz najlepšega mesta na svetu!
Tu okrog pa je podporne strukture (inu strank za preživetje) bore malo.

Ampak ok, delamo na tem :)

BlackMaX ::

jype je izjavil:

BlackMaX> Zakaj nimate vajencev 1 letni program, mladi kader + učite jih tako kot vi želite. WIN?

Imamo jih.


Pohvalno. Kako pa to trenutno laufa?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlackMaX ()

Smurf ::

nekikr je izjavil:

jype je izjavil:

PrihajaNodi> Je to že uspelo kakšnemu start upu v Sloveniji?

Mi smo šli v treh letih s 5 na 40, zdej pa postaja večji problem najt sposobne in vljudne ljudi, kot te ljudi plačat.

Saj tu je problem. Na celih 40 ljudi...in to eden izmed večjih in medijsko bolj izpostavljenih start-upov. Seveda je to bolje kot nič, veliko bolje, ampak za gospodarstvo Slovenije pa prispeva manj kot zaokrožitveno napako.

Firma v kateri delam jaz ima podobno zgodbo, pa verjamem, da jih je se kar nekaj v Sloveniji.

PrihajaNodi ::

Imamo jih.


Vidiš potem boste pa že nekako dobili kader, ki ga vi želite.

To nima nobene zveze z gospodarstvom.


Nisi razumel analogije, pa nič hudega.

Banke naj se ne bi šle tveganega kapitala ... Sploh ne za start-upe ...


Ker so pametne. Ti jim moraš natančno predstaviti za kaj se gre.

Invictus ::

PrihajaNodi je izjavil:


Problem se je lansirati v tujino. Imaš diplomo, pa nimaš izkušenj, imaš pa izkušnje in ne diplome. Permanent visa no go.

Torej tudi če delaš na start upu, res ne vem koliko so te izkušnje kaj vredne. Še posebno če ta propade.

A ti cela EU ni dovolj velika da spokaš kufre in greš v tujino? 400 milijonska "država"? Mamo pa doma pusti :).

zakaj bi bilo delo v start upu manj cenjeno kot v eni drugi firmi?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jype ::

BlackMaX> Pohvalno. Kako pa to trenutno laufa?

Dobimo interna, ki ga priporoči kdo, ki mu že zaupamo. Dobi zaključene naloge in nekaj časa dela (in je za to plačan), potem gre pa bodisi do konca doštudirat, ali pa je že takoj tako dober, da ga pohopsamo - to se je do zdaj zgodilo že štirikrat, se pa trudimo kljub temu omogočit normalno opravljanje izpitov in diplomiranje - vsaj za dva vem, da sta diplomirala medtem ko sta bila fulltime na Zemanti (pa tudi neki magisteriji in doktorati so v igri, ampak to je bolj povezano z EU in sredstvi za bazične raziskave s področja machine learninga).

PrihajaNodi> Vidiš potem boste pa že nekako dobili kader, ki ga vi želite.

Jaz v resnici mislim, da je dobro, da zaposlujemo tujce, hkrati mi gre pa skrajno na jetra, da ljudje jamrajo, da ni služb, delovna mesta pa ostajajo nezasedena, ker nihče ni kvalificiran, vsi ki so, pa že imajo dobro plačano službo drugje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

PrihajaNodi ::

Ni Evropa več IN, sedaj so to BRIC države. Evropa ima sama s sabo preveč problemov, nezaposlenost taka da glava peče. No res je za sposobne se vedno najde delo, to velja tudi v Sloveniji.

zakaj bi bilo delo v start upu manj cenjeno kot v eni drugi firmi?


Če zadeva propade ne zgledaš več kredibilno ko iščeš službo v tujini, še posebno če je bila to tvoja zadnja zaposletev. Potem pa delodajalci iščejo in kličejo tvoje bivše šefe:) Se je že zgodilo.

jype ::

PrihajaNodi> Ni Evropa več IN

Seveda je.

PrihajaNodi> Če zadeva propade ne zgledaš več kredibilno ko iščeš službo v tujini,

Kar si napisal je totalen bullshit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

PrihajaNodi ::

Kar si napisal je totalen bullshit.


Ker? In potem kličejo delodajalca, mu pošljejo dva A4 formata z vprašalnikom o tebi:) Ja super ne. Spletna stran pa niti ne obstaja.

jype ::

PrihajaNodi> Ker?

Ker 90% najboljših ljudi iz IT prihaja iz več zaporednih propadlih startupov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iščem tehničnega partnerja (programerja) iz podravkse regije

Oddelek: Pomoč in nasveti
232349 (1362) spam321
»

Odpuščanja naznanjajo težke čase za proizvajalce pametnih telefonov

Oddelek: Novice / Ostale najave
208136 (4981) PrihajaNodi
»

Google dobil patent za svoje risbice (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
5114145 (12105) Mipe

Več podobnih tem