» »

glasba šteka med pečenjem CDja

glasba šteka med pečenjem CDja

zigadr ::

Čisto sem obupan. Kadarkoli pečem CD mi začne štekat predvajanje glasbe mp3, wav, CD, karkoli. Pretikal sem že zvočno kartico (Creative SB Live!) na druge PCI reže, pa nič ne pomaga.

Konfiguracija (kar bi utegnilo povzročati težave): Abit BE7-RAID, CD-RW TEAC W540E na IDE 2 slave (na master je DVD), disk Seagate Barracuda ATA V na IDE 1 master (source za peko)

Če je slučajno kdo, ki bi vedel, kaj bi lahko bil vzrok težavi, ali pa imel še kakšen dober predlog za poizkus odprave, naj prosim napiše.

ADF ::

Če uporabljaš winamp, potem poglej na njihovi strani za vzroke ali popravke.

boštjan ::

Kadarkoli pečem CD mi začne štekat predvajanje glasbe mp3, wav, CD, karkoli.

če te prav zastopim,ti ko pečeš še zraven muziko poslušaš?Jaz ti svetujem da ko pečeš,ne delaj nič drugega.

kronik ::

Jah steka ti verjetno zato, ker procesor ne zmore vsega naenkrat :) Odkar sem si jaz dal writera na drugi IDE meni tudi steka, prej ko pa sta bila skupaj pa ni (ceprav naj nebi bila na istem) No meni ne samo da prekinja glasba, se premikanje miske je otezeno! Imam pento III.

Han ::

Preveri, če imaš za vse pogone vključen DMA prenos podatkov.

krucymucy ::

ce uporabljas winamp mu nastavi prioriteto na real time ...

sebastjan v ::

Jaz mam celija 633, pa je obremenjenost med peko samo okoli 30%, torej mora biti težava nekje drugje kot pri CPU...

bodom ::

ja...najprej preveri ce imajo vsi pogoni omogoceno DMA support. ker se je podobno tudi meni dogajalo, ker sm mel pekac nastiman na PIO:\

btw...nekdo je nek omenjal, da "ne delaj nic drugega"....jst delam zraven vse, photoshop, winamp, outlook,...samo emula mora bit off. drugace pa ni problema.

LP

zigadr ::

:D bodom you got it!
Sicer ne vem kako, ampak čudežno se je pekač preštimov na PIO. Tut ko sm dal DMA if available se ni spremenil, pa tut k sm restartov ne, pol sm pa kr firmware nadgradil in zdej dela. :D
Drugač pa... zmerej sm poleg peke delov še kej drugga (men tut emula laufa takrt), pa vem, da se mi ni vedno dogajal, da bi muska štekala.

Hvala vam vsem za pomoč.

Xplicit ::

bodom - kje tocno se ze to nastavi?


btw - to se tud men dogaja, sam samo odkar mam nov pekac (plextor 48x), pecem pa z nerotom. sm pa ugotovu da k peces da nero prestav prioriteto vseh programov na normal, svojo da pa na high. to spremeni k zacne pisat, pa pol k neha, da svojo nazaj na normal, ostalih pa ne spremeni nazaj. a kdo ve kje se da to izklopt?

zigadr ::

Bom kr jest povedov, kje se to nastavi: Control Panel -> System -> Hardware -> Device Manager -> IDE ATA/ATAPI controllers -> pol pa izbereš ker kanal je.

Pa naj povem še vzrok težave pri meni: Windows XP + Audiograbber. Med ripanjem CDja, ki je malo bolj opraskan pride do napak, zato Windowsi XP avtomatsko prestavjo na počasnejši mode oz. če je že na najpočasnejšem DMA gre na PIO.
Najbolši način za popravo naj bi bila odstranitev tistega kanala v Device Manager-ju, na katerem je naprava in potem restart, da se ob novi namestitvi vse nazaj poštima.

Tistega z nerom pa nisem nikoli opazil. :\

Blisk ::

Še tistih 5 miut, ko pečeš, se ne da počakat.
kriza.

bodom ::

@Xplicit: antitrust je ze vse odgovoru, nimam kaj dodat8-)

Blisk: hehe....ne, ne da se pocakat:D

LP

CyberMark ::

Pozdrav!

Na moji masini c900, 640ram ... nikoli ni bilo tezav glede multitasking. Vendar nero 5.5.5.9 ima ponavadi tezave preko writerja yamaha(24*12*48), da ga zajebava focus on trackig error, ali podobni msg na koncu peke. Kar pa je najbolj neverjetno je to, da ko cd prestavim v dvd enoto, normalno zalaufa. :)

Vseeno mi niso vsec sporocila... in kaj je za nareit?

Han ::

Posodobi Nero oziroma uporabi drug program, peči na kvalitetne CDR plošče, očisti pečko (lečo)...

P.S. Yamaha ni nikoli izdelala 24/12/48 snemalnika. :\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DVD pece nemarno pocasi ...

Oddelek: Pomoč in nasveti
71040 (908) Volk|
»

dvdRAM HL-DT-ST GMA-4082N peče prepočasi

Oddelek: Pomoč in nasveti
151142 (959) UzzI
»

Pekač problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
321013 (800) S-Master
»

teac 540 - buffer underrrun - burn proof vprašanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
151044 (825) TheD
»

Kaj je vzrok počasnejšemu pečenju?

Oddelek: Pomoč in nasveti
7976 (728) BigFoot

Več podobnih tem