» »

Win7 ura se ponastavi

Win7 ura se ponastavi

Veron ::

Čuden problem, kateremu ne vidim vzroka.

Torej BIOS ura je pravilna in tudi po vsakem resetu je ista (=pravilna ura).
Ampak windows 7 (x64) mi pa vsak dan vrne za 1uro nazaj. Če naredim Sync pa popravi pravilno, do naslednič ko se spomni, da mu nekaj ni ok.

Kakšna ideja, sploh kje začeti iskati problem?

Hayabusa ::

Imaš time zone utc+1 ter vklopljeno "auto adjust daylight saving time" ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Veron ::

To je nastavljeno. Ravno zato, ko pritisnem Sync zadeva nastavi pravilno uro. Ni mi jasno, ko računalnik očitno dlje časa ugasnem, pa je zopet -1h. Sem pomislil, da je BIOS ura napačna, ampak tam je vseskozi pravilna.

hojnikb ::

da nimaš kak daylight saving narobe nastavlen..
#brezpodpisa

Hayabusa ::

Imaš tako ?

Win popravki nameščeni (sp1 in novi) ?

Kako dela ura v win safe mode ?

FlyingBee ::

Veron je izjavil:

Čuden problem, kateremu ne vidim vzroka.

Torej BIOS ura je pravilna in tudi po vsakem resetu je ista (=pravilna ura).
Ampak windows 7 (x64) mi pa vsak dan vrne za 1uro nazaj. Če naredim Sync pa popravi pravilno, do naslednič ko se spomni, da mu nekaj ni ok.

Kakšna ideja, sploh kje začeti iskati problem?

time machine?

Veron ::

@Hayabusa, točno tako je nastavljeno. (windows mašin sem naložil še nešteto ampak nikoli se srečal s takim problemom)
Win7 je licenčen in uptodate (vsi update-i)

LJ4L ::

Poglej pod kakšno varčevanje energije ipd.
LP from LJ

Veron ::

Probal sem izklopiti tudi avtomatsko sinhronizacijo ure, pa ne pomaga. Danes zopet 1h nazaj

Bom naredil kar format, pa bi moral rešt

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

Hayabusa ::

Kako dela ura v win safe mode ?

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Veron, če te kaj tolaži, imam isto težavo. Pa ni bilo vedno tako, to opažam kakšne tri, štiri mesece. In kar je še bolj nenavadno, približno istočasno se mi je ta težava začela kazati na "praračunalniku", ki dela pod XP-ji. Prepričan sem, da je zadeva nekako vezana na OS in ne na bios, ker imam na obeh računalnikih dual boot z linuxom (na novejši ubuntu, na "praračunalniku" pa lubuntu) in tam teh težav ni....

LP

Jože

Hayabusa ::

Kateri ntp server imaš izbran ?

Duhec ::

Kdaj se vam v Win spremeni ura ? Takoj, ko se pokaže ura na namizju ali naključno kasneje, med delom ?

Tudi jaz bi začel test z varnim zagonom. Če je tam vse ok, te heca nek sw ob zagonu, lahko tudi nek spyware zajedalec.

Poglej, če laufa Windows Time servis in ga izklopi.

LightBit ::

Barbarpapa2 je izjavil:

Pozdrav

Veron, če te kaj tolaži, imam isto težavo. Pa ni bilo vedno tako, to opažam kakšne tri, štiri mesece. In kar je še bolj nenavadno, približno istočasno se mi je ta težava začela kazati na "praračunalniku", ki dela pod XP-ji. Prepričan sem, da je zadeva nekako vezana na OS in ne na bios, ker imam na obeh računalnikih dual boot z linuxom (na novejši ubuntu, na "praračunalniku" pa lubuntu) in tam teh težav ni....

LP

Jože

https://wiki.archlinux.org/index.php/ti...

Veron ::

Mam tud jst "dual-boot" (ubistvu na vsakem disku svoj OS - MacOS + W7) in na macu je ura vedno OK. Bom probal boot brez vseh programov, pa da vidmo.

McNato ::

Problem je zagovovo dual boot z osx. Tule je nekaj predlogov za rešitev. Insanelymac

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: McNato ()

Veron ::

Fora je ravno v tem, da ni dualboot, ker na SSDju je W7, na HDD pa osx. S tem, da ko sem nalagal katerega od teh, sem drugi disk izklopil.

Bootam v osx tako, da ob zagonu izberem hdd, namesto default ssd
Sicer pa bom pogledal tole, pa bom videl kaj se dogaja.

fosil ::

Nima veze če nista na istem disku, oba sistema uporabljata isti bios iz katerega bereta uro.
Tako da upoštevaj McNatov nasvet.
Tako je!

Veron ::

Ubistvu sem sedaj malo bolj točno gledal in dejansko se ura ponastavi, ko grem iz oxs nazaj na win. Naredil Registery hack, pa javim, če bo delal.

Veron ::

Registery hack ne dela. Bom probal še ostale možnosti.

Duhec ::

Veron je izjavil:

Mam tud jst "dual-boot" (ubistvu na vsakem disku svoj OS - MacOS + W7) in na macu je ura vedno OK. Bom probal boot brez vseh programov, pa da vidmo.

Veron je izjavil:

Ubistvu sem sedaj malo bolj točno gledal in dejansko se ura ponastavi, ko grem iz oxs nazaj na win. Naredil Registery hack, pa javim, če bo delal.

Bios je skupna točka za oba sistema iz katerega prebereta ob bootu uro.
Očitno ti os x od rebootu spremeni tudi uro, če praviš, da je ob zagonu pa ok. Da se to prepričaš, ob rebootu iz osx-a pojdi direkt v bios pogledat kakšen je čas. Če je za eno uro krajši ti jo dejansko spremeni os x in tako je tvoj problem (ne pa vzrok) vsaj pojasnen zakaj se ti ob ponovnem rebootu v Win7 ura spremeni v -1h.
Namreč v prvem tvojem postu ni bilo nič govora še o osx-u. :)
Žal ti pri Macu ne morem nič svetovati okoli nastavitev časa.

Veron ::

Sem ravno probal.
- win7, nastavim uro pravilno (sync)
- reboot -> bios, ura pravilno
- boot osx, ura pravilno
- reboot -> bios, ura -1h
- boot win7, ura -1

Torej dejansko osx spremeni uro na biosu. Zdej ko vem, kaj je vzrok, bom že poiskal rešitev. Je dosti lažje googlat, ko vsaj približno veš kje je problem.

Duhec ::

Kateri registry hack pa si uporabil? Spremembo/dodatek registra za Win7 ali skripto za Maca?

Veron ::

w7 reg hack.
Bom še mac skripto sprobal, samo da najdem čas.

Barbarpapa2 ::

Pozdravljeni

Enako dogajanje, kot ga ima Veron, opažam tudi pri mojih dveh "dual boot" računalnikih. Če naredim zagon z Ubuntu/Lubuntu je v obeh primerih ura točna. Če pa potem naredim reboot v Win7/XP je v teh OS-ih ura za eno uro zadaj. Izgleda, da Linux kolega nekaj po bios-u šarita....

LP

Jože

Duhec ::

Mislim, da je podobno kot pri @Veronu.
Jaz ne bi spreminjal v WInsih nič, ker ti delajo z lokalnim časom, ki je shranjen v biosu. Os x in očitno tudi Linux pa vpišeta v bios utc čas, ki je seveda za časovni pas različen. Od tod potem pri naslednjem bootu v Winse napaka kot -1h.

Glej link spodaj, oddelek "Multiple Boot Systems Time Conflicts":
https://help.ubuntu.com/community/Ubunt...
Definiraj v Linuxu, da je hw clock lokalni čas z utc=no.
Poročaj.

zee ::

Definiraj v Linuxu, da je hw clock lokalni čas z utc=no.


Tole je zagotovo resitev, ceprav ne vem, kako se tega lotiti na OS X.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Duhec ::

zee je izjavil:

Definiraj v Linuxu, da je hw clock lokalni čas z utc=no.

Tole je zagotovo resitev, ceprav ne vem, kako se tega lotiti na OS X.

McNato je izjavil:

Problem je zagovovo dual boot z osx. Tule je nekaj predlogov za rešitev. Insanelymac

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Duhec, rešitev, opisana na povezavi, ki si jo objavil, deluje! Sem "poštimal" oba sistema (W7/Ubuntu in XP/Lubuntu). Hvala za pomoč!

LP

Jože


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri operacijski sistem uporabljate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
697683 (4680) Poldi112
»

Linux geslo ne prime

Oddelek: Operacijski sistemi
364030 (2865) ZaphodBB
»

Dual boot

Oddelek: Operacijski sistemi
201856 (1470) Invictus
»

Kateri OS uporabljate (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
13821049 (14049) Apache90
»

Windows 7 RTM vaša ocena ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
16916090 (9967) Galaxy

Več podobnih tem