» »

Office prihaja na iOS

Office prihaja na iOS

Reuters - Verzija Microsoftovega pisarniškega paketa Office za uporabo na Applovih mobilnih napravah z operacijskim sistemom iOS je tik pred vrati. Kot pravijo viri blizu podjetja, je Office za iOS že dokončana in čaka le še na odločitev izvršnega direktorja Nadelle, kateri datum bo najprimernejši za izid.

V Redmondu morajo pohiteti, saj gre za eno največjih zamujenih priložnosti. Po nekaterih ocenah Microsoft izgubi skoraj sedem milijonov dolarjev dnevno (oportunitetna izguba), ker še niso izdali verzije Office za iPade. Konkurenca namreč ne počiva.

Verzija Officea za namizne Mace obstaja že vrsto let, zadnja inačica pa je izšla oktobra 2010, za letos pa je v izdelavi prenovljena verzija. To naj bi se zgodilo v drugi četrtini tega leta. A to ni dovolj, saj so glavne molzne krave sedaj mobilne naprave.

Kako resno mislijo z napadom na platformo iOS, priča tudi podatek, da naj bi bil OneNote za Mace na voljo brezplačno. To bo sicer veljalo tudi za Windows. Poleg tega bo imel OneNote razširitve za priljubljene brskalnike, ki bodo omogočali lažje deljenje vsebin s spletnih strani z drugimi. Toda čaka jih težko delo, saj so na iPhoni že trdno usidrani Evernote, Dropbox in podobni. Tu najdemo še Google Docs in nišne izdelke, kot so Quip, Prezi, Paper, Smartsheet itd. Ali bo Microsoft uspel navdušiti tudi mlado generacijo uporabnikov iNaprav, ostaja veliko vprašanje. Zagotovo bo odvisno tudi o cenovne politike, o kateri ni znanega še nič, čeprav so pred leti okrog krožile divje zamisli.

34 komentarjev

FlyingBee ::

office prihaja na iOS pa windows bo zastonj ... a smo že vsak dan 1. april? :-)

Apple ::

OMG... že na Mac OSu dela katastrofalno... katastrofa++
LP, Apple

HardFu ::

Kaj pa je na MacOSu katastrofalnega?
http://codeable.io

BadWolf ::

office za 6€ na dan ali iworks zastonj?
težka odločitev....

Bambolo ::

Office na Macu dela čisto lepo. Kar moti je le to, da se dizajn Offica ne vklopi povsem v sistem. Za profi rabo (Excel) boljšega še vedno ni. Za domačo rabo, pa je Applov zastonjski Pages, Numbers čisto dovolj. Sam uporabljam iWorks.

LJ4L ::

Uporabljam Office na iMacu. Dela čist kul. Kaj je narobe?
LP from LJ

boolsheat ::

BadWolf je izjavil:

office za 6€ na dan ali iworks zastonj?
težka odločitev....



Kakšnih 6€ na dan?

Apple ::

Počasen je... Ostala "office" orodja so hitrejša...
LP, Apple

driver_x ::

Pages in Numbers sta na Macu čisto OK (za domačo rabo), poleg tega se lepo sinhronizirata s svojima iOS ekvivalentoma. Za resno uporabo pa tudi Macov Excel ni primeren, saj se ne zna povezati na SSAS baze.

smash ::

excel je svetlobna leta pred konkurenco

driver_x ::

smash je izjavil:

excel je svetlobna leta pred konkurenco


Za par naprednih funkcij, kot je npr. zgoraj omenjena povezava na strežnike SSAS, in nekaj precej naprednih orodij za analize (z izjemo PowerPivota, ki je v verziji 2013 tako hroščat, da ni več uporaben). Za 98% ljudi, ki tega ne rabijo, so alternative čisto dobre.

opeter ::

Jaz še v življenju Excela nisem odprl. Oziroma lažem: enkrat sem moral zaradi nekih podatkov, pol pa sem hitro izvozil datoteko v PDF in program zaprl.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

boolsheat ::

Potem verjetno ne veš kaj je namen Excela? Ker ne vem zakaj bi drugače izvažal v PDF..

opeter ::

boolsheat je izjavil:

Potem verjetno ne veš kaj je namen Excela? Ker ne vem zakaj bi drugače izvažal v PDF..


Dejansko ne, ker nimam potrebe za to.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

moj_nick ::

smash je izjavil:

excel je svetlobna leta pred konkurenco


Kaj pa, če uporabljaš npr. R?
110111001001010001010000

tony1 ::

Officea -> Offica

no comment ::

Kot pravijo viri blizu podjetja, je Office za iOS že dokončana in čaka le še na odločitev izvršnega direktorja Nadelle, kateri datum bo najprimernejši za izid.

LOL!!! Najprimernejši čas je... bil pred 3 leti.

andrejus ::

Bambolo je izjavil:

Office na Macu dela čisto lepo. Kar moti je le to, da se dizajn Offica ne vklopi povsem v sistem. Za profi rabo (Excel) boljšega še vedno ni. Za domačo rabo, pa je Applov zastonjski Pages, Numbers čisto dovolj. Sam uporabljam iWorks.



Da bj bil Mac Office katastrofalen dvomom.
Alternatica je tufi libre office, ki je na nivoju offica 2003 (no office je vseeno bolj zmogljiv vendar LO ni bapacen)
Bi pa rad videl junaja ki ureja dokunente ba ipadu. Sem probal in za silo. Ce ni drugega.

Key Quest ::

Na tablici se podatke v glavnem ogleduje. Nihce ne prezivlja celega dne v Pisarni in lupa po tabletu.

njyngs ::

andrejus je izjavil:

Bambolo je izjavil:

Office na Macu dela čisto lepo. Kar moti je le to, da se dizajn Offica ne vklopi povsem v sistem. Za profi rabo (Excel) boljšega še vedno ni. Za domačo rabo, pa je Applov zastonjski Pages, Numbers čisto dovolj. Sam uporabljam iWorks.



Da bj bil Mac Office katastrofalen dvomom.
Alternatica je tufi libre office, ki je na nivoju offica 2003 (no office je vseeno bolj zmogljiv vendar LO ni bapacen)
Bi pa rad videl junaja ki ureja dokunente ba ipadu. Sem probal in za silo. Ce ni drugega.

Tvoj iPad ma probleme s prepoznavanjem klikov ali pa ti grešiš tipke pri pisanju.

swar ::

Office na iosu obstaja ze kar nekaj casa,problem je bil edino to da je bil spisan samo za iphone,na ipadu si lahko uporabljal le grdo povecano verzijo iz iphonea...

francek1 ::

boolsheat je izjavil:

Potem verjetno ne veš kaj je namen Excela? Ker ne vem zakaj bi drugače izvažal v PDF..

Da ti bo jasno za drugič; firma naredi ponudbo v Excelu in jo potem v PDF-u pošlje stranki. Nobene potrebe namreč ni, da bi vse liste videla stranka.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

techfreak :) ::

andrejus je izjavil:

Bi pa rad videl junaja ki ureja dokunente ba ipadu. Sem probal in za silo. Ce ni drugega.

Tudi na iPad (ter druge tablice) lahko priklopis tipkovnico in uporabljas tako kot bi prenosnik.

francek1 je izjavil:

boolsheat je izjavil:

Potem verjetno ne veš kaj je namen Excela? Ker ne vem zakaj bi drugače izvažal v PDF..

Da ti bo jasno za drugič; firma naredi ponudbo v Excelu in jo potem v PDF-u pošlje stranki. Nobene potrebe namreč ni, da bi vse liste videla stranka.

Za kaj taksnega obstajajo boljsi programi, Excel ni namenjen temu.

Zgodovina sprememb…

opeter ::

boolsheat je izjavil:

Potem verjetno ne veš kaj je namen Excela? Ker ne vem zakaj bi drugače izvažal v PDF..


Sicer pa ti lahko odgovorim. Neke tabele sem moral uvozit v grafični program in drugače pač ni šlo, samo v PDF obliki ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

boolsheat ::

Saj verjemam, da so situacije, ko je potrebno izvozit iz tabel v PDF, ampak so zelo redke. Čudno se mi pa zdi, da si podatke iz tabel v program uvažal preko PDFa - ponavadi gre preko XLS, CSV ali pa XML. Razen, če si potreboval sliko tabele?

Markoff ::

opeter je izjavil:

Jaz še v življenju Excela nisem odprl. Oziroma lažem: enkrat sem moral zaradi nekih podatkov, pol pa sem hitro izvozil datoteko v PDF in program zaprl.

Očitno v življenju še nisi obdeloval podatkov. Nobene količine, niti najmanjše. Če pa vse delaš v SQL, pa ali delaš za SURS ali pa "s šleparjem prevažaš kiki bonbone".
Jaz ga uporabljam večkrat na dan, pa ne delam v analitski službi.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

bluefish ::

Danes je bila predstavitev: http://www.theverge.com/2014/3/27/55533...

opeter ::

Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

driver_x ::

Če nisi narčnik na Office 365 je čisto neuporabno.

zee ::

iCloud in Google Drive delata bp in zastonj (kar 'placa' uporabnik, vendar je to off-topic). Pa se zanimiv komentar urednika na Ars Technica, ki pravi, da je Microsoft zamudil.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

VaeVictis ::

Meni je zanimivo pri tem, da bo sedaj Microsoft plačeval 30% za vsako naročnino Apple-u.

Microsoft Paying Apple 30-Percent Cut on In-App Office 365 Subscription Purchases

IMHO so zamudili, tale trma Balmerja, ki teh procentov ni hotel plačevati Apple-u jih je pahnila v velik zaostanek na iOS.

Apple je že vedel, zakaj so dali Pages, Numbers in Keynote zastonj pri vsaki prodani napravi.

Sedaj se ponuja vprašanje, zakaj bi človek plačeval naročnino za Office 365, če ima Pages, Numbers in Keynote zastonj?

ps: Za večino uporabnikov je IMHO iWorks dovolj dober!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: VaeVictis ()

telen ::

zee je izjavil:

iCloud in Google Drive delata bp in zastonj (kar 'placa' uporabnik, vendar je to off-topic). Pa se zanimiv komentar urednika na Ars Technica, ki pravi, da je Microsoft zamudil.

Sej imaš tudi office.live.com zastonj ...

FlyingBee ::

zamudili so s celo smartphone sceno, če ne bi imeli takšno prepoznavnost, bi že zdavnaj odpadli pri 1 promilu trga

klinker ::

Pocakaj se kako leto. WP komaj sedaj dozoreva v konkretno in uporabno platformo. Se bo v poslovnem okolju razpasu na veliko, ker tu ima najvec potencijala. Android in iOS so igracka, ceprav iOS ima svoje cudeze v audio zadevah, npr.
So zamudili ja, ne dvomim pa sploh da ne bi nadoknadli v prihodnosti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nekaj kot post-it listki na tabli

Oddelek: Programska oprema
112377 (1533) crypt0
»

Applove novosti: iPad Pro, iPhone 6S, nove ure, WatchOS 2, iOS 9 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
10632616 (21537) Furbo
»

Microsoft pokazal Office za Windows 10

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
168822 (6379) Lonsarg
»

Microsoft OneNote brezplačen za Windows in Mac

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
95865 (4266) LJ4L
»

"Slovenski Dropbox"

Oddelek: Pomoč in nasveti
93324 (2106) b3D_950

Več podobnih tem