» »

Lastninjenje parcel, ki niso bile vključene v sklep o dedovanju

Lastninjenje parcel, ki niso bile vključene v sklep o dedovanju

papak ::

Pozdravljeni,

Sicer malo long shot, ampak ker ste na forumu štručkoti za marsikaj, mi lahko morda pomagate. Torej, pred 9 leti sem podedoval nekaj parcel, zdaj, ko se je začelo pa tole okrog davka na nepremičnine, pa sem ugotovil, da je sodišče, oz. jaz, ki pa takrat o teh zadevah nisem imel pojma, pa še povsem odklopljeno spremljal zadeve, pozabilo vključiti v zapuščinsko razpravo tri parcele, ki so še vedno pisane na pokojnika. A je še kaka možnost, da jaz to lastninim, ali sem zadevo ze zamudil? Parcele ves cas oddajam v najem, mislec, da so moje. To delam tako, da napisemo izjavo o zakupu zemljisc, ampak overjam pa teh izjav ne. Prav tako sem najemnike vmes ze menjal. Torej, se da to izvesti brez kakih gromozanskih stroskov, oz. brez odvetnikov? Če ne, se da vsaj s stroški in odvetnikom?

Hvala za morebitne odgovore.

Aston_11 ::

Napiši sodišču, ki je izdalo sklep o dedovanju, da so se našle še tri parcele in da naj izda dodaten sklep o dedovanju. Simpl as pasulj.

Ziga Dolhar ::

Kot pravi Aston.
https://dolhar.si/

vorantz ::

Kot pravi Ziga

papak ::

Hvala. Sem sicer sam nasel na netu, ampak sem mislil, da se lahko zakomplicira, ker je zadeva stara.

Lp

Aston_11 ::

Pred leti sem imel eno 40 let staro zadevo, pa ni bil problem sodnikom/tajnicam najti v arhivu spis, ki je imel še opravilno št. črko O pa nekaj (sedaj so D-ji + številka) in nato so rabili samo 4 leta, da so izdali dodaten sklep o dedovanju (število dedičev se je s prvih 5 povečalo na enih 40, morda je to bil razlog ali pa samo to, da je bilo sodišče v Piranu).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Online računi preminulega sorodnika.

Oddelek: Loža
101737 (1047) St235
»

50% lastnik?

Oddelek: Loža
224771 (3318) ZaphodBB
»

Problem užitek na nepremičnini

Oddelek: Loža
72667 (2236) Vikking
»

Cena izbrisa služnosti ob smrti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13837453 (34027) dronyx
»

Kakšen je pravilen pravni postopek pri prodaji zemljišča pri 3 živih in 1 preminulem

Oddelek: Problemi človeštva
51344 (1217) St235

Več podobnih tem