» »

Izšel Apple iOS 7.1

Izšel Apple iOS 7.1

Apple - Apple je danes izdal novo verzijo svojega operacijskega sistema iOS. V inačici iOS 7.1, ki je na voljo za vse naprave, ki poganjajo sedmico, torej iPhone 4 in novejši, iPad 2 in novejši ter iPod touch pete generacije, najdemo varnostne popravke, izboljšave za stabilnost in hitrost ter malce posodobljen uporabniški vmesnik. Nadgradnjo lahko uporabniki iOS 7 snamejo s spleta, in sicer prek funkcije Software Updates.

Prva večja nadgradnja lani septembra izdanega iOS 7 nadaljuje v isti smeri od tam, kjer je predhodnik končal. Med glavnimi novostmi najdemo CarPlay (prej znan kot iOS in the Car), ki so ga predstavili na konferenci WWDC lani. CarPlay se poveže z računalnikom v avtomobilu, ki ga podpira, in kar na zaslonu v avtomobilu omogoča uporabo zemljevidov, pomočnice Siri, prostoročnega telefoniranja, poslušanje glasbe prek Spotifyja ipd. CarPlay podpirajo le novejši iPhoni (5, 5S in 5C) in vozila partnerjev, ki ne bodo redka (BMW, Ford, GM, Honda, Hyundai, Jaguar, Kia, Mitsubishi, Nissan, PSA Peugeot Citroën, Subaru, Suzuki, Toyota).

Izboljšana je pomočnica Siri, ki ima nove naglase oziroma glasove in možnost uporabe v načinu, kjer je med pogovorom držimo tipko Home, da potem takoj ugotovi, kdaj se je pogovor končal. Tako lahko preprečite, da bi kratke prekinitve Siri razumela kot konec pogovora. Manjše posodobitve so še v koledarju (prazniki in časovni pasi po svetu se pač spreminjajo), iTunes Radio, nastavitvah kamere (avtomatičen vklop HDR) in Touch ID. Vidne spremembe v uporabniškem vmesniku pa so pri klicanju in ugašanju naprave, kjer so kvadratki postali bolj zaobljeni, ter rahlo spremenjena navidezna tipkovnica, kjer laže najdemo dvigalko in brisalko. Notification Center je takisto opaznejši.

Pod pokrovom najdemo spremembe, ki bodo zmečkale nekaj nadležnih hroščev. Tak primer je nepojasnjeno ponovno zaganjanje v iPhonu 5, iPadi mini Retina in iPadu Air. Skupno iOS 7.1 odpravlja kar 41 hroščev. Tudi hitrostne pridobitve naj bi bile opazne, saj bo iOS 7.1 na starem iPhonu 4 ali tekel hitreje od predhodnika. Omenimo še, da iOS 7.1 zakrpa ranljivost, ki jo je izkorišča jailbreak evasi0n7.

55 komentarjev

«
1
2

LJ4L ::

Bom zdele inštaliral. Kar nekaj zanimivih stvari ;) Pa še eno vprašanje samo iz radovednosti. A kdo ve a je prov sklanjanje iPadu Air ali iPad Airu?
LP from LJ

pi pawr ::

Uf, končno nekaj pametnega. iPad 4 je bil počasen, se ponovno zaganjal približno enkrat na dan. To sedaj je pa čisto druga pesem.

;-) ::

V zadnjem stavku ne najdem pomanjkljivosti:)

zee ::

iPhone 5 in iPad 3 (wi-fi) sta se nadgradila medtem zajtrkom in tusiranjem. Zaenkrat vse dela.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

dukedl ::

kako dela na iphone4? izkušnje?
lp dukedl

fightfight4 ::

iOS 6 je bil največje sranje, ki ga je apple lahko sproduciral. Apple sem kupoval zato, ker naj bi bil stabilen, zanesljiv, pregleden - poleg tega mi je še ui všeč ampak glavni stvari sta stabilnost in zanesljivost, vsaj zame. Tu je apple z ios 6 pogrnil na celi črti, vsaj na tablci ipad 2, ki jo imam. Operacijski sistem je štekal, bil počasen, safari je zmrzoval skoraj vsakih nekaj minut, bil neodziven, določenih strani ni sploh odpl, ker ga je prej zaprlo... V glavnem sranje od sranja, podn. Sm že iskal vodiče za downgrade na ios 5 pa to naj sploh ne bi bilo možno ( hvala apple!), tudi prodati sem ga že mislil in iti na android, ker tisto ios 6 sranje ni blo za nikamor in ga tudi bi, če ne bi prišl ios 7. Prvi vtisi so dobri. Vsaj določene strani mi odpre, ki mi jih prej niti pod razno ni, ker je safari postal neodziven. Upam, da bo tudi ostalo delalo tako kot mora. Za ios 6 bi morale pa pri apple leteti glave!

// edit, mogoč sm mal zamešu verzije, ne vem, v glavnem prejšna verzija ios je bila na ipad 2 sranje od sranja, mogoč je to tudi 7.0, 7.1 pa zgleda, da bo ok. Hvala Bogu!

Zgodovina sprememb…

andrejus ::

zee je izjavil:

iPhone 5 in iPad 3 (wi-fi) sta se nadgradila medtem zajtrkom in tusiranjem. Zaenkrat vse dela.


Imam ipad3 pa me zanima ali e sploh ios7 okej za dat gor ali je boljse da ostanem na 6 ki glede?
Predvsem kar se tice hitrosti in stabilnosti?

Original je prisel z ios 5 in iz 5 na setko en par stvari ni dealo oz je agaalo. Nebi rad da se zadeve ponovijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrejus ()

GucciSLO ::

fightfight4 je izjavil:

iOS 6 je bil največje sranje, ki ga je apple lahko sproduciral. Apple sem kupoval zato, ker naj bi bil stabilen, zanesljiv, pregleden - poleg tega mi je še ui všeč ampak glavni stvari sta stabilnost in zanesljivost, vsaj zame. Tu je apple z ios 6 pogrnil na celi črti, vsaj na tablci ipad 2, ki jo imam. Operacijski sistem je štekal, bil počasen, safari je zmrzoval skoraj vsakih nekaj minut, bil neodziven, določenih strani ni sploh odpl, ker ga je prej zaprlo... V glavnem sranje od sranja, podn. Sm že iskal vodiče za downgrade na ios 5 pa to naj sploh ne bi bilo možno ( hvala apple!), tudi prodati sem ga že mislil in iti na android, ker tisto ios 6 sranje ni blo za nikamor in ga tudi bi, če ne bi prišl ios 7. Prvi vtisi so dobri. Vsaj določene strani mi odpre, ki mi jih prej niti pod razno ni, ker je safari postal neodziven. Upam, da bo tudi ostalo delalo tako kot mora. Za ios 6 bi morale pa pri apple leteti glave!

// edit, mogoč sm mal zamešu verzije, ne vem, v glavnem prejšna verzija ios je bila na ipad 2 sranje od sranja, mogoč je to tudi 7.0, 7.1 pa zgleda, da bo ok. Hvala Bogu!


Se strinjam. 7.0 je bil na iPad2 wifi totalna ročna zavora. Mi je bilo neizmerno žal, da sem ga nadgradil.
Je še kdo namestil ta 7.1 in lahko poroča, če je zdaj stvar res pohitrena na iPad2 wifi?

Hvala

zee ::

Cudezev na tako stari strojni opremi, kot je iPad 2, ni mogoce pricakovati. Nenazadnje je iPad 2 "sorodnik" iPhona 4 s precej vecjim zaslonom.

Nadgradnjo zaradi varnosti sicer priporocam.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

skika ::

zee je izjavil:

Cudezev na tako stari strojni opremi, kot je iPad 2, ni mogoce pricakovati. Nenazadnje je iPad 2 "sorodnik" iPhona 4 s precej vecjim zaslonom.

Nadgradnjo zaradi varnosti sicer priporocam.


Ni res. To je iPad1. Ipad 2 je sorodnik 4S, saj imata oba A5.

Hitrost se pozna saj so animacije dosti hitrejse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skika ()

driver_x ::

Meni so na Ipadu 3 normlno delovale vse verzije, le pri 7.0 je bil malo hroščat koledar (malo zblojeni prikazi). Na 7.1 je videti, kot da so to odpravili. Na iPhone 4s in iPad 2 še nisem nadgradil in sem še na verziji 7.0, ki deluje OK. Vsrzija 7.0 se precej bolje razume z avtom, vsaj kar se predvajanja glasbe preko BT tiče, telefoniranje je bilo že prej OK.

Mavrik ::

dukedl je izjavil:

kako dela na iphone4? izkušnje?


Nekoliko boljše kot 7.0, samo še vedno bistveno bistveno bolj počasi in štekajoče kot iOS6.
The truth is rarely pure and never simple.

VaeVictis ::

Zanimivo, pridem na slo-tech in vidim to novico, pogledam telefon in vidim, da me že čaka upgrade.

Če ima kdo iPhone 4 in dela počasneje, naj poizkusi update narediti preko iTunes na računalniku in potem še restore telefona.

Nekateri poročajo, da je potem bolje.

ps: A na Androidu tudi tako hitro dobivajo update?

Invictus ::

VaeVictis je izjavil:


ps: A na Androidu tudi tako hitro dobivajo update?

Na Androidu večinoma precej redno dobiš obvestila da proizvajalec tvojega telefona ne podpira več ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

njyngs ::

Toliko denarja za napravo in toliko enega šova za nove izdaje software-a, pa še vseeno vse trokira in šteka koliko zgoraj berem. Užas.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: zee ()

driver_x ::

njyngs je izjavil:

Toliko denarja za napravo in toliko enega šova za nove izdaje software-a, pa še vseeno vse trokira in šteka koliko zgoraj berem. Užas.


Ali nisi vedel, da Applovih naprav ne kupujemo za uporabljanje ampak jih imamo le kot statusne simbole za postavljanje pred ostalimi?

njyngs ::

driver_x je izjavil:

njyngs je izjavil:

Toliko denarja za napravo in toliko enega šova za nove izdaje software-a, pa še vseeno vse trokira in šteka koliko zgoraj berem. Užas.


Ali nisi vedel, da Applovih naprav ne kupujemo za uporabljanje ampak jih imamo le kot statusne simbole za postavljanje pred ostalimi?

A zdaj je pa treba jezo in sarkazem na mene stresat, ker omenim ceno in potem take pritožbe uporabnikov le-teh naprav? Way to go slo-tech. Če se na koga mora stresat jeza je to Apple.

legice ::

@dukedl
zadeva deluje neverjetno boljše. če si na os6, bi osebno ostal na tistem, če pa imaš os7, pa kar nadgradii:)
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

GucciSLO ::

legice je izjavil:

@dukedl
zadeva deluje neverjetno boljše. če si na os6, bi osebno ostal na tistem, če pa imaš os7, pa kar nadgradii:)


Hvala, to je odgovor, ki ga potrebujemo iOS 7.0 uporabniki.

Chev ::

VaeVictis je izjavil:

ps: A na Androidu tudi tako hitro dobivajo update?

Yep. Googlove naprave OTA ponavadi še pred novico. Preko računalnika pa takoj ko je image naložen (preden kdo sploh začne pisat novico).

amacar ::

Chev je izjavil:

VaeVictis je izjavil:

ps: A na Androidu tudi tako hitro dobivajo update?

Yep. Googlove naprave OTA ponavadi še pred novico. Preko računalnika pa takoj ko je image naložen (preden kdo sploh začne pisat novico).


Ful dobijo prej ja, na nexusu 7 sem dva dni čakal na kitkat, potem sem pa obupal in ga rajši ročno flashal.

Egidij88 ::

Logično, da ne morejo vsi dobiti OTA v istem dnevu.

dukedl ::

legice je izjavil:

@dukedl
zadeva deluje neverjetno boljše. če si na os6, bi osebno ostal na tistem, če pa imaš os7, pa kar nadgradii:)


hvala...bom zaenkrat še na 6.0 ostal :)
lp dukedl

Oki ::

Egidij88 je izjavil:

Logično, da ne morejo vsi dobiti OTA v istem dnevu.

Zakaj ne?

first_line ::

VaeVictis je izjavil:


ps: A na Androidu tudi tako hitro dobivajo update?


hojnikb ::

Oki je izjavil:

Egidij88 je izjavil:

Logično, da ne morejo vsi dobiti OTA v istem dnevu.

Zakaj ne?

Ker bi sicer sesul OTA strežnike ?
#brezpodpisa

MrStein ::

Tudi hitrostne pridobitve naj bi bile opazne, saj bo iOS 7.1 na starem iPhonu 4 ali tekel hitreje od predhodnika.

Typo?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

legice ::

Very much typo, drugače pa res lepo dela, končno :D
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

techfreak :) ::

first_line je izjavil:

VaeVictis je izjavil:


ps: A na Androidu tudi tako hitro dobivajo update?



Tole so neuradni popravki, povsod razen pri Nexusu (ter mogoce se Samsungu) posodobitve ponavadi precej zamujajo, ce sploh pridejo.

francek1 ::

VaeVictis je izjavil:

Zanimivo, pridem na slo-tech in vidim to novico, pogledam telefon in vidim, da me že čaka upgrade.

Če ima kdo iPhone 4 in dela počasneje, naj poizkusi update narediti preko iTunes na računalniku in potem še restore telefona.

Nekateri poročajo, da je potem bolje.

ps: A na Androidu tudi tako hitro dobivajo update?

Takih upgrejdov, ki upočasnijo telefon, pa si res ne želim....tri modele morajo rihtat eplovci, pa še to jih muči....
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: bluefish ()

Blazz ::

ta vikend sem zaradi službenih potreb prešel iz 6.1.3 na 7.0.6 na ipad 3ki. Zadeva deluje katastrofalno počasi sedaj, še obračanje slike šteka... upam da bo 7.1. kaj bolje, preverim danes zvečer.

...:TOMI:... ::

Jaz kake ekstra hitrosti iz 7.0.6 na 7.1 nisem opazil, sem pa opazil izboljšano stabilnost sistema, imam iPad 3 s cellular...
Tomi

MrStein ::

Blazz je izjavil:

ta vikend sem zaradi službenih potreb prešel iz 6.1.3 na 7.0.6 na ipad 3ki. Zadeva deluje katastrofalno počasi sedaj, še obračanje slike šteka... upam da bo 7.1. kaj bolje, preverim danes zvečer.

Vzemi enkrat v roke kaki Android, pa boš letel nazaj... :)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

francek1 ::

MrStein je izjavil:

Blazz je izjavil:

ta vikend sem zaradi službenih potreb prešel iz 6.1.3 na 7.0.6 na ipad 3ki. Zadeva deluje katastrofalno počasi sedaj, še obračanje slike šteka... upam da bo 7.1. kaj bolje, preverim danes zvečer.

Vzemi enkrat v roke kaki Android, pa boš letel nazaj... :)

... seveda ne takega za 100 €, ampak v primerljivem cenovnem razredu.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

MrStein ::

Se podrazumeva.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

andrejus ::

Blazz je izjavil:

ta vikend sem zaradi službenih potreb prešel iz 6.1.3 na 7.0.6 na ipad 3ki. Zadeva deluje katastrofalno počasi sedaj, še obračanje slike šteka... upam da bo 7.1. kaj bolje, preverim danes zvečer.


Zivijo!

Prosim objavi rezultat, ker me zanima ali preiti na ios 7 sploh

;-) ::

Najboljsa stvar vsega skupaj je da po novem imamo moznost shranit vpisano geslo za wifi.

TyKee ::

Ima kdo kako informacijo, kaj se dogaja z Mobitel LTE podporo? Pričakoval sem jo v 7.1, vendar nič od nič :(

Jauuu :(

klinker ::

MrStein je izjavil:

Blazz je izjavil:

ta vikend sem zaradi službenih potreb prešel iz 6.1.3 na 7.0.6 na ipad 3ki. Zadeva deluje katastrofalno počasi sedaj, še obračanje slike šteka... upam da bo 7.1. kaj bolje, preverim danes zvečer.

Vzemi enkrat v roke kaki Android, pa boš letel nazaj... :)


Z zadnjimi Qualcomm in Adreno driverji na Nexusu gre 5s lahko samo jokat v kot.

Mavrik ::

TyKee je izjavil:

Ima kdo kako informacijo, kaj se dogaja z Mobitel LTE podporo? Pričakoval sem jo v 7.1, vendar nič od nič :(

Jauuu :(


Apple noče.
The truth is rarely pure and never simple.

Zheegec ::

Menda je na 7.1 dosti manj štekanja in sesuvanja, kot na 7.0. Moram si vzeti malo časa in sprobati.

blackbfm ::

Vse te "dosti manj štekanja" in podobno je treba vzet mal z rezervo. Ker applovci radi mal pretiravajo in napihujejo. Zadnjič sem lih na jabuk.si forumu bral o neki kvazi kalibraciji home buttona, in kako začuda večini potem bolje deluje:)):))

klinker ::

Kaj pa vem. Od necakinje 5s deluje zelo dobro. Sem ga pa mel po rokah pred tem update-om nazadnje. Res pa da ga ima komaj 3 tedne.
Problem zba bit ker folk posodobi brez da bi nato zresetiral OS, kar jst nikoli ne bi, v primeru vecjega update-a...npr iz 6 na 7.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

DeeJay ::

Jaz imam iPhone5 in iPad3 zdej mal več kot eno leto, pa mi iOS 6 in 7 nista nikol delala problemov. Dejansko se je telefon / ipad resetiral samo kadar je pršu nov update ali pa če se je spraznil (mogoče 3x od kar jih imam). Učeri sm nadgradil na IOS 7.1 in nisem opazil neke razlike, razen nekaj malenkosti v sami grafični podobi.
Pred tem sem imel HTC Sensation in ne grem nazaj na Android za noben denar.

klinker ::

Ce si mel nekega HTCja ti verjamem. Se trenutni flahship One ne dela bogve kako dobro, sem ga lih v soboto predrkaval.
Dejansko je android res kulturno delujoc samo na Nexusih, pa se to komaj sedaj boljse od iOS-a z 4.4.2 in zadnjimi CPU in GPU driverji. Pred tem ni blo sans in je iOS bolje deloval v vseh pogledih.

Mavrik ::

Se trenutni flahship One ne dela bogve kako dobro, sem ga lih v soboto predrkaval.


Joj ne bluzi no. One dela čist dobr.

blackbfm je izjavil:

Vse te "dosti manj štekanja" in podobno je treba vzet mal z rezervo. Ker applovci radi mal pretiravajo in napihujejo. Zadnjič sem lih na jabuk.si forumu bral o neki kvazi kalibraciji home buttona, in kako začuda večini potem bolje deluje:)):))


V 7.1 so po defaultu skrajšali animacije, tako da dejansko je hitrejši.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

klinker ::

Kakor za koga.
Glede na HW vsekakor katastrofa.

Mavrik ::

Tole pač ne bo držalo ne glede na vse. A si prepričan, da nisi po nesreči pomešal telefon oz. bil pod vplivom kakšnih substanc oz. uporabljal napačen operacijski sistem?

DeeJay je izjavil:

Jaz imam iPhone5 in iPad3 zdej mal več kot eno leto, pa mi iOS 6 in 7 nista nikol delala problemov. Dejansko se je telefon / ipad resetiral samo kadar je pršu nov update ali pa če se je spraznil (mogoče 3x od kar jih imam). Učeri sm nadgradil na IOS 7.1 in nisem opazil neke razlike, razen nekaj malenkosti v sami grafični podobi.


To je predvsem zato ker so resnejše težave in šalabajzarije bile predvsem na 64-bitnih verzijah knjižnic (posledično veliko več usuvanja na iPad Air in 5S, ki ga lastniki starejših naprav nismo opazili). Počasi bodo končno izpilili 7ko do te mere, da ne bo več beta.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

klinker ::

Bo drzalo popolnoma. Nic bat, poznam zelo dobro android naprave.
Sedaj vsaj vem zakaj si mi zbrisal post n N4 temi >:D
Lahko pa prides na obalo, ti dam mojega N4 v roke, pa ti bo jasno o cem govorim.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Applove novosti: iPhone SE, manjši iPad Pro, iOS 9.3, cenejša ura, CareKit (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
9037676 (32768) Furbo
»

Applove novosti: iOS 9, OS X El Capitan, Apple Music, watchOS 2, Apple Pay (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
9037999 (33506) m0LN4r
»

Jailbreak za iOS 7

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
169972 (6570) Veron
»

iOS 7.0.2 odpravlja luknje zaklepanja zaslona

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
2513960 (8442) pi pawr

Več podobnih tem