» »

nastavitve BIOSa (z68x-ud4-b3 1155)

nastavitve BIOSa (z68x-ud4-b3 1155)

Urban2 ::

Pozdravljeni.
Moj problem je, da se računalnik ne obnaša stabilno.
Zaganja se zelo dolgo, včasih se ustavi pri vklopu, ko se pojavi pozdravna slika od biosa... Skratka računalnik ni stabilen.
Nastavite v Biosu imam po večini nastavljene na default. Prav bi mi prišle kakšne preverjene nastavitve matične plošče. :)

Moja konfiguracija je sledeča:
-Gigabyte z68x-ud4-b3 1155
-i7 2600, 3,4 Ghz
-2x4GB Kingston HyperX 1600 mhz ram
-3x 1TB seagate baracuda sata3 7200 rpm, 32MB
-Napajalnik Power LC8850 Arkangel V2.2 850 W
-msi HD 7870 2GB

Upam da sem pravilno uvrstil temo.
Zahvaljujem za odgovore.
LP, Urban

hojnikb ::

zanič napajalnik al pa kondiji na plati ..
#brezpodpisa

Enron x86 ::

Poženi Memtest86.

lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

solatko ::

Po vsej verjetnosti se rami ne ujemajo s to ploščo ali pa so slabi. Ubogaj Enron x86 in stestiraj ram-e. Poglej tudi kako imaš nastavljene HDD-je. Na disku, kjer imaš sistem, naredi za sistem particijo cca 100GB, zato da ti disk ne išče datotek po celem disku. V biosu nastavi diske na ahci mode, sedaj imaš verjetno na IDE ali native....

hojnikb - Zakaj se oglašaš, če nimaš pojma. Na ploščah so v glavnem solid kondenzatorji!!!
Napajalnik je v rangu boljših, vendar bolj priznanih firm.
Delo krepa človeka

Hayabusa ::

Zaradi ide načina da je sistem nestabilen ?
1.4 bo kmalu,v vendar še ni !

Daš cifro svojega dilerja ?

solatko ::

Zaradi Ide načina je sistem počasen, nestabilen pa je pri takih konfiguracijah, praviloma zaradi napak na RAM-ih ali njihove nekonpatibilnosti z MB.
Delo krepa človeka

Hayabusa ::

Imam ssd v ide, ko sem dal v ahci in testirati kolegu ni opazil nobene razlike.Toliko o počasnosti v RL :)).
Bmk če v testih zaradi tega pokaže 3mb manjši 4k r/w.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Dober dan ::

Urban2 si posodabljal kaj bios? Jaz sem ga, pa je postal PC totalno neuporaben. Ko sem pritisnil npr. na reset tipko je vse kar zmrznilo, disk je imel neke čudne prebliske, igrc nisem mogu igrat ker se je zadeva zatikala za ponoret, da o delovanju zvoka in miške ne govorim. Ko sem pisal wordow dokument, so se črke prikazovale s 5s zakasnitvijo... Skratka imel sem podobne težave kot jih imaš ti sedaj, če ne kar enake. Nato pa sem ponovno potegnil z neta isti bios, le da sem slednjega potegnil dol z azijskega strežnika. Od takrat naprej nimam več težav z računalnikom. Imam pa matično Gigabyte P67A-UD3.

solatko ::

Hayabusa - Ti mešaš jabolka in hruške. Vzemi HDD 1TB z eno particijo in naloži sistem na ide način. Zaženi in štopaj. Potem pa instaliraj AHCI gonilnik, gonilnik za SATA3 in v bios-u nastavi AHCI, potem boš pa opazil razliko, že v samem zagonu sistema, pa tudi pri odpiranju različnih datotek.
Še večja razlika bo, če bo za sistem naredil cca 100GB particijo.

Dober dan - s posodobitvijo bios-a lahko pokvariš delovanje, če imaš komponente (gpu, ram...), ki jih določen bios pri plošči ne podpira, kar pa vidiš v shemi podprtih procesorjev in ramov. Pri nekaterih procesorjih, moraš vzeti starejši bios. Poglej in instaliraj pravi bios, pa bo mašina v redu.
Se pa bios posodablja, ko računalnik ne dela tako kot je treba, na pa zato, da imamo najnovejši.
Staro reklo pravi - ne spreminjaj zadeve, ki deluje.
Delo krepa človeka

Hayabusa ::

solatko
Točno to sem tudi naredil.Minimalne razlike.

Dober dan ::

solatko je izjavil:

Hayabusa - Ti mešaš jabolka in hruške. Vzemi HDD 1TB z eno particijo in naloži sistem na ide način. Zaženi in štopaj. Potem pa instaliraj AHCI gonilnik, gonilnik za SATA3 in v bios-u nastavi AHCI, potem boš pa opazil razliko, že v samem zagonu sistema, pa tudi pri odpiranju različnih datotek.
Še večja razlika bo, če bo za sistem naredil cca 100GB particijo.

Dober dan - s posodobitvijo bios-a lahko pokvariš delovanje, če imaš komponente (gpu, ram...), ki jih določen bios pri plošči ne podpira, kar pa vidiš v shemi podprtih procesorjev in ramov. Pri nekaterih procesorjih, moraš vzeti starejši bios. Poglej in instaliraj pravi bios, pa bo mašina v redu.
Se pa bios posodablja, ko računalnik ne dela tako kot je treba, na pa zato, da imamo najnovejši.
Staro reklo pravi - ne spreminjaj zadeve, ki deluje.


Meni zdaj dela brez problemov. Hočem povedat, da sem staknu zj***n bios (na uradni strani) in je bla cela štala. Mogoče je Urban2 kaj posodabljal bios in ima zato težave.

solatko ::

Hayabusa - Potem imaš še vedno zanič nastavljeno. Potem tudi s tem, da daš sistem na SSD nebi pridobil nič. Razlika med IDE in SATA3 oziroma AHCI je skoraj tolikšna, kot med SATA3 in SSD.
Zdej če ti ne opaziš razlike, počneš nekaj narobe ali pa nisi imel na IDE.
Delo krepa človeka

Jinto ::

Če se ti samo zaganja dolgo in potem, ko se enkrat zažene dela stabilno imaš verjetno znan boot looping bug, ki je precejšen problem Gigabyte plošč (probaj updatat bios/uefi, morda pomaga, meni z zadnjim updatom tega ne dela več).

Drugače pa napiši an google Gigabyte boot looping, je nešteto tem.
http://www.overclock.net/t/1034724/giga...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov SSD, star računalnik - Problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
412975 (1208) alkoo
»

Pocasen SSD

Oddelek: Pomoč in nasveti
453843 (2705) AgiZ
»

napaka HDD diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
233218 (2710) Grega255
»

Laptop: težava s trdimi diski

Oddelek: Strojna oprema
142223 (1940) solatko
»

sata/ide nepravilno razumevanje pojma!

Oddelek: Strojna oprema
113244 (2917) Icematxyz

Več podobnih tem