» »

"Dober", mejhen, kitajski multimeter

"Dober", mejhen, kitajski multimeter

matobeli ::

Rabil bi ga za hobi, na terenu, kot del "prve pomoči". Dostikrat je potrebno popravit na terenu in do sedaj se je nosilo enega velikega, ki pa ima zoprno funkcijo-ne ugasne se sam in ko sem zadnjič spet ostal brez baterij sem se odločil menjati.

Rabim samo osnove, V, Ohm, piskač, LCD (po možnosti osvetljen), in SAMODEJNI izklop:)

matobeli ::

Brane22 ::

Skočiš na boljšjaka v nedeljo in vzameš enga za €15, ki ga lahko pred tem še vzameš v roke.

Če že kupuješ kitajski šrot, zakaj ne odkorakati v lokalno poslovalnico ?

Aja, pa glede baterij se v teh zadevah splača imeti LSD NiMh.

Ponavadi so not 9V členi. Pač ubodeš ene dva za po €4/kos na naslednji razprodaji v Hoferju/Lidlu ( naj bodo tazeleni- torej LSD in ne navadni rdeči !) in to je to. Vedno maš enega v rezervi nafilanega in ko je bat-low samo zamenjaš, praznega pa daš filat in nato na polico za rezervo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

hojnikb ::

in tudi če pustiš pržganga, ti kr takoj tut nebo požru baterije..
#brezpodpisa

hojnikb ::

Kam ?
Veš kolikokrat se mi je že zgodilo, da sem na cheapo multimetru pozabo dat na off, pa je bla baterija par dni kasneje še čisto ok :)
#brezpodpisa

Mipe ::

Ma dajte raje kupit certificiranega... Varčevanje je predrago.

mihec87 ::

hojnikb je izjavil:

in tudi če pustiš pržganga, ti kr takoj tut nebo požru baterije..


To je tako kot bi rekel pozabil sem zapret flašo in voda mi je stekla ven..Pol pa en reče sj kr takoj ti tut ne bo ven stekla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Brane22 ::

Tehnika je šla pač tolk naprej da so za osnovne stvari tapoceni jajca čisto dovolj.

Vsaj za to, za kar jih rabi večina...

hojnikb ::

mihec87 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

in tudi če pustiš pržganga, ti kr takoj tut nebo požru baterije..


Človek večkrat pozabi vgasnit multimeter in baterija se mu sprazni, ti ga skušaš prepričat kontra wtf?

Hočem povedat, da multimeter porabi izredno malo, če ga popomotoma pozabiš ugasnat. No, vsaj ti tapoceni...
#brezpodpisa

matobeli ::

Brane22 je izjavil:

Skočiš na boljšjaka v nedeljo in vzameš enga za €15, ki ga lahko pred tem še vzameš v roke.

Če že kupuješ kitajski šrot, zakaj ne odkorakati v lokalno poslovalnico ?

Aja, pa glede baterij se v teh zadevah splača imeti LSD NiMh.

Ponavadi so not 9V členi. Pač ubodeš ene dva za po €4/kos na naslednji razprodaji v Hoferju/Lidlu ( naj bodo tazeleni- torej LSD in ne navadni rdeči !) in to je to. Vedno maš enega v rezervi nafilanega in ko je bat-low samo zamenjaš, praznega pa daš filat in nato na polico za rezervo.


Nikjer ne najdem kaj podobnega tem dvema na prvih linkih, predvidevam da ga tudi na boljšjaku ne bo. Delujeta pa na 2x AA baterije, kar je sicer čudno ampak super.
Kitajski šrot... ja, šrot je in ne bo mi ravno zelo žal če ga bom kje izgubil, uničil,... Napetost na bateriji bo pa tudi pokazal na +-0.2V

Bolj natančnega mam itak na voljo v firmi.

hojnikb ::

matobeli je izjavil:

Brane22 je izjavil:

Skočiš na boljšjaka v nedeljo in vzameš enga za €15, ki ga lahko pred tem še vzameš v roke.

Če že kupuješ kitajski šrot, zakaj ne odkorakati v lokalno poslovalnico ?

Aja, pa glede baterij se v teh zadevah splača imeti LSD NiMh.

Ponavadi so not 9V členi. Pač ubodeš ene dva za po €4/kos na naslednji razprodaji v Hoferju/Lidlu ( naj bodo tazeleni- torej LSD in ne navadni rdeči !) in to je to. Vedno maš enega v rezervi nafilanega in ko je bat-low samo zamenjaš, praznega pa daš filat in nato na polico za rezervo.


Nikjer ne najdem kaj podobnega tem dvema na prvih linkih, predvidevam da ga tudi na boljšjaku ne bo. Delujeta pa na 2x AA baterije, kar je sicer čudno ampak super.
Kitajski šrot... ja, šrot je in ne bo mi ravno zelo žal če ga bom kje izgubil, uničil,... Napetost na bateriji bo pa tudi pokazal na +-0.2V

Bolj natančnega mam itak na voljo v firmi.

ah ne govor bedarij..
#brezpodpisa

Brane22 ::

hojnikb je izjavil:


Hočem povedat, da multimeter porabi izredno malo, če ga popomotoma pozabiš ugasnat. No, vsaj ti tapoceni...


Ja, ampak ko ga pozabiš ugasnjenega se ti mimogrede zgodi,d a to opaziš čez nekaj tednov ali mesec.

hojnikb ::

To je pa tudi res :)
#brezpodpisa

Kristalis ::

Pozdrav!

Pred kratkim sem dobil tega kitajca:

http://www.ebay.com/itm/Digitek-DT-4000...

kako ga hvali si oglej na YouTube review.



LP

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

multimeter vprašanje

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
488345 (3622) h25
»

Sanyo Eneloop - kje kupiti (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
21964982 (39413) McLuzo
»

nove Ni-MH baterije

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
173498 (3298) hojnikb
»

multimeter interdiskont

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
101919 (1704) Piqui

Več podobnih tem