» »

Ventilator - napajalnik

Ventilator - napajalnik

SnowyOwl ::

A se komu sanja kje pri hu... bi lahko kupil 12cm ventilator za napajalnik 2-PIN , kajti na starem so se izgleda izrabili ležaji in je glasen ko avion. Nikjer ne najdem 2-pinskega. Prosim pomoč.
  • spremenil: SnowyOwl ()

Assass1n ::

Brezveze da ga iščeš, vsak 12cm ventilator bo vredu. Imajo pa 3 žice, ena(rumena) je za signal da javla matični obrate, to preprosto odščipneš. Konektor pa prilotaj od obstoječega.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

SnowyOwl ::

Jah, nisem glih neki strokovnjak za to, bom vseeno poskusil. Se mi je zdelo da teh ventilatorjev ni več, saj sem vse preiskal po netu.

Kaj pa če dam kakšnega manjšega ki ima 2-pin, samo potem ne vem kako ga naj fiksiram. Ahh...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SnowyOwl ()

Assass1n ::

Jaz sem ti napisal kako naredi, če bi rad pa kompliciral pa naredi po svoje. Tudi tisti katerega boš kupil z 2pin konektorjem ti ziher ne bo pasal boš vseeno moral star konektor prilotat.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

RejZoR ::

Če je sleeve bearing ventilator ga lahko sam popraviš v minutki ali dveh. Če je ball bearing pa je težje.

Drugače pa kupiš drugega istih dimenzij in iste amperaže (zaradi regulacije) in to je to. Žico boš pač moral prevezat na star konektor, ker verjetno ne bo pasal direktno.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

menjalnik ::

Kaj pa če sedanji ventilator razstaviš spucaš in nanovo podmažeš?

Jaz mam drugače en ventilator viška 12cm iz enega napajalnika, je pa na dve žici siva in bela

SnowyOwl ::

No, sedaj sem ventilator vzel iz napajalnika ter prižgal računalnik in glej ga zlomka, ventilator več ne ropoče. Kakorkoli ga pa nazaj zmontiram v napajalnik je spet glasen. Ali je kaj povezano z pritrditvijo na ohišje? Čeprav ne verjamem, ker je začel ropotati sam od sebe, brez da bi kaj posegal v kišto. Ne vem več...

Blinder ::

RejZoR je izjavil:

Če je sleeve bearing ventilator ga lahko sam popraviš v minutki ali dveh. Če je ball bearing pa je težje.


Lahko razložiš to? Ne poznam razlike med sleeve in ball B
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

RejZoR ::

Sleeve bearing je praktično rotor skozi plastično ohišje, ki se tesno prilega, vmes pa je tanek sloj olja. Te se enostavno razdre (odstraniš nalepko, odstraniš čep in zatič, očistiš, komoro napolniš z oljem in zapreš nazaj). Na tak način sem jih zrihtal že nešteto.

Ball bearing pa ima med ohišjem in rotorjem še kroglična ležaja, kar pa je precej težje. Moraš cel ležaj potopit v olje in ga sunkovito pomikat sem in tja, da olje prodre v notranjost ohišja ležaja, potem pa ga moraš dobro otresti in očistit. Pa še vedno ni garancija, da bo deloval kot nov.

Tko da sleeve bearing lepo sam očistiš in podmažeš, ball bearing pa raje kar zamenjaš cel ventilator pa je.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Menjava ventilatorja v napajalniku

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
466811 (3534) radmannsdorf
»

Po dolgem času nov test ventilatorjev na Silent PC Review (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Hlajenje in navijanje
6012325 (8469) BladE_
»

ventilator za napajalnik - se ne splača...?!?

Oddelek: Strojna oprema
191419 (1178) RejZoR
»

Katerega priporočate?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
431919 (1085) Pyr0Beast
»

Vzdrževanje ventilatorjev v PC-ju

Oddelek: Pomoč in nasveti
92802 (2764) solatko

Več podobnih tem