» »

Blago pride v pristanišče, kaj potem?

Blago pride v pristanišče, kaj potem?

spajdrmen ::

Zanima me, če je kdo že naročeval blago iz daljnjega vzhoda po ladji?

Imam ceno, koliko stane prevoz, vendar to verjetno ni zadnja?

Vem da je najbolje vprašati špreditersko podjetje, ampak recimo, ko blago pride v pristanišče, kaj potem? Greš ke dvignit? Kaj vse bo treba plačat? Carino in DDV? Katere papirje potrebuješ?

Če je kdo to že delal, bi prosil da mi malo opiše kako to poteka, ampak res samo TISTI, KI SO TO ŽE DALI SKOZ

flbroker ::

Greš na carinsko upravo v Koper plačat carino in ti povejo kje lahko prevzameš blago. Se mi zdi da je tako, če imaš dostavo do pristanišča. Če pa imaš do doma, potem boš pa naprej dobil dobil domov obrazložilo s carine in položnico za plačat, potem pa ti blago pošljejo na dom.

edit: sem dal skozi ampak že dolgo od tega

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flbroker ()

Okapi ::

Brez špediterja se raje ne lotevaj zadeve, ker se zna zgoditi, da te bo prišlo dražje. Že carinske deklaracije verjetno ne boš znal pravilno izpolniti, če ti jo bodo sploh pustili izpolnjevati kot fizični osebi (verjetno ne bodo).

O.

kodsiti1 ::

Pomoje najbolje da se pozanimaš pri špediterju. Oni ti lahko poskrbijo za vse prevoz do in iz kopra do tvojega mesta,carinjenje,...lahko pa tudi le iz luke koper do tebe prinesejo...
Jaz bi imel približno 1kubični meter paket in 25kg pa so rekli da bi bili lokalni stroški približno 70e+60e carinjenje potem pa še prevoz do mesta nekaj malega.. +prodajalec je rekel da 70$ za poštnino

Jaz sem nameraval kupiti le 1 kos, ki je tam 4x ceneje kot v sloveniji, ampak so stroški poštnine, carinjenje in davki tako visoki da pride približno enaka cena.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uvoz iz kitajske

Oddelek: Loža
459734 (5816) MIHAc27
»

kitajska roba in carina/davek (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9124540 (7907) hotlips
»

Uvoz in carina + ddv

Oddelek: Loža
223613 (2331) suki
»

Online nakup iz ZDA -raport

Oddelek: Kaj kupiti
395555 (4442) mlav

Več podobnih tem