» »

Krav maga

Krav maga

elomat ::

Pozdravljeni,
zanimale bi me informacije glede borilne veščine Krav Maga. Ima slučajno kdo kakšne praktične izkušnje oz pozna to borilno veščino?

Zanimali bi me predvsem kakšni vtisi iz treningov. So se vam zdeli zanimivi, kakšni so trenerji...?


Hvala

Matija82 ::

Če maš šanso pejt direkt na trening pogledat (pokliči ali pošlji mail trenerju) pa boš hitro videl ali ti paše.

elomat ::

Sigurno, mislil sem kakšno mnenje nekoga, ki ta šport že trenira ali ga pozna.

Hayabusa ::

KM ni šport.

RejZoR ::

Krav Maga je praktično izključno obrambno napadalna borilna veščina, v osnovi sploh nima pravil kot druge veščine, tko da se je tud ne uporablja v namene športa.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

ZaphodBB ::



Kaj boš s tem? Če te res tako zanima je samo ena pot... Pojdi v vojsko od tam boš verjetno hotel v posebne sile. Ne vem če imaš kot gentile kakšno možnost prit v Izraelske posebne sile.

Tako, da imaš možnost marinci -> Navy Seals ali pa kakšna francoska tujska legija. Za marince bo težko, ker boš moral prej dobit zeleno karto. Tujska legija ima pa tudi precej povpraševanja.

Če te res zanima boš našel pot, lahko pa ne bo in nikakor ne bo za hobi.

RejZoR ::

Pri zgornjem posnetku se je dvakrat zafrknil kjer je pri disarmanju pištole slednjo imel usmerjeno proti sebi. Če napadalec v paniki oz od bolečine stisne prst ne bo glih kul... point vseh disarmanj je da se med samim potekom pištola vedno usmeri stran od tvojega telesa. Tko da tud če se sproži ponesreči je verjetnost da te kaj zadane minimalna.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

ZaphodBB ::

Vsak mojster street fighta ti pove, da je prvo pravilo izogib pizdariji. Pravi mojstri tudi povedo, da boj neoboroženega proti oboroženemu praviloma ne gre dobro.

Tudi, če si mojster (ne "mojster" ampak pravi mojster) te mimogrede zakolje en mulc, ki niti noža ne zna držat.

Ali kot je rekla moja babica: Kdor teče ma ceu pleče, kdor drži jih pa dobi.

St235 ::

RejZoR je izjavil:

Pri zgornjem posnetku se je dvakrat zafrknil kjer je pri disarmanju pištole slednjo imel usmerjeno proti sebi. Če napadalec v paniki oz od bolečine stisne prst ne bo glih kul... point vseh disarmanj je da se med samim potekom pištola vedno usmeri stran od tvojega telesa. Tko da tud če se sproži ponesreči je verjetnost da te kaj zadane minimalna.


"point vseh disarmanj" je, da ql zgledajo v filmih.

RejZoR ::

Point disarmanj je, da se jih uporablja kot last resort. Enkrat sem gledal en dokumentarc od Krav Maga in je inštruktor svetoval, da če je le možno daš napadalcu kar zahteva (če te hočejo oropat) in se na tak način probaš izognit težavam kot pa da probaš neki na silo. Drugo je pri vojaški rabi...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero borilno veščino izbrati (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8022537 (18759) solatko
»

Borilne veščine specialnih enot (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
7013829 (11359) Andrej14

Kempo borilna veščina (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6218051 (16873) bluefish

Potreba po samoobrambi - kateri trening bi mi biu primeren? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26153980 (48682) bluefish
»

Kje trenirati Wing chun

Oddelek: Loža
133474 (2762) Yosh

Več podobnih tem