» »

Visual Studio Grafični prikaz

Visual Studio Grafični prikaz

zacetnik11 ::

Pozdravljeni

Želim naredit aplikacijo za pregled temparature prostorov v hiše.
V bazo si zapisujem vsako minuto temparaturo vseh prostorov v hiši, sedaj bi pa rad malo lepše grafično prikazal temparature.
V mislih imam da bi narisal hišo po prostorih iz ptičje prespektive in v vsakem prostoru prikazal temparaturo.

Kakšna ideja kako to naredit grafično v VS. Ali se to dela z background fotografijo in nato dodaš forme z vrednostjo, ali kakšen drug predlog.


ZA odogovore se vam že vnaprej zahvaljujem

zenb ::

Odvisno kaj poznaš. Osebno mislim, da je najboljša izbira WPF ali Silverlight, kjer imaš različne gradnike, kot je Canvas in lahko poljubno izrisuješ oblike in tako enostavno izrišeš prostore. Uporabiš Rectangle elemente in jih poljubno razporediš na platnu in potem dodaš še izpis temperature.

mihies ::

Jaz bi to definitivno delal z WPFjem, če je govora o namizni aplikaciji. Drugače bi pa premislil o spletni aplikaciji.
http://blog.rthand.com/
SLODUG - uporabniška skupina
https://www.facebook.com/groups/slodug/

zenb ::

Imaš mogoče že spisane kaj kode? Drugače če se ne mudi, lahko poskusim spravit skupaj kakšen primer:)

garamond ::

Jaz dajem glas za spletno aplikacijo, čeprav to pomeni rahlo drugačno tehnologijo. Ampak se bo pa dalo nahitro pogledat T na telefonu.

Predlog za vizualni izgled: če bodo uporabljeni tlorisi, ima lahko vsaka soba svojo barvo (glede na temperaturo). 15 stopinj celzija = modra, 24 = rdeča in vmesne barve, ter še številko temperature v sredini.

Yacked2 ::

Če bi jaz delal za desktop aplikacijo bi se lotil tako kot ti. Se mi zdi najbolj simpel rešitev.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

zacetnik11 ::

Najprej hvala za odgovore.
Zanima me samo način razmišljanja glede grafičnega prikaza.

Delal bom desktop aplikacijo, odločil sem se nakako takole.
Naredil bom WPF C# aplikacijo, z fiksno velikostjo okna, za ozadje bom dal sliko stanovanja iz tlorija in nato dodal forme z vrednostmi temperature.

Je pa dobra ideja od @garamond, za vsako vrednost temperature svoj odtenek barve. Vendar še nisem glih prišel na rešitev tega.

Aplikacijo za telefon bom pa poskušal razvit posebej z farsanjem JSON podatkov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri sdk za razvoj iOS in Android aplikacij?

Oddelek: Programiranje
255088 (3521) jizzer
»

Administracija - na kakšen način

Oddelek: Izdelava spletišč
6871 (647) techfreak :)
»

Izdelava svojega "dropboxa"

Oddelek: Izdelava spletišč
344519 (2996) techfreak :)
»

Kateri jezik priporočate (Seminarska naloga za Maturo)

Oddelek: Programiranje
171457 (1053) urosz
»

Povezava HW-računalnik-internet

Oddelek: Programiranje
121153 (979) roli

Več podobnih tem