» »

Študent -> Redna zaposlitev

Študent -> Redna zaposlitev

tx-z ::

Kaj je potrebno vse storiti, če še imaš veljaven študentski status ampak dobiš redno zaposlitev. Vem samo da treba javit v roku 14 dni za bone, da ti prekinje; a je treba še kje drugje kaj uredit?
tx-z

bluefish ::

Konec je tudi s šolsko mesečno za bus.

Smurf ::

Pa dopolnilno zavarovanje urediti?

Ted ::

tx-z je izjavil:

Kaj je potrebno vse storiti, če še imaš veljaven študentski status ampak dobiš redno zaposlitev. Vem samo da treba javit v roku 14 dni za bone, da ti prekinje; a je treba še kje drugje kaj uredit?


Zakaj bi bilo treba javiti? Saj so baze povezane in ti bodo nakup bonov kmalu onemogočili.
Mah...

black ice ::

Nekateri koristijo do konec leta, tudi ob uvedbi novega sistema bonov. Mogoče je bil to samo loophole na začetku, zadnje čase nisem up to date z info.

spajdrmen ::

Jaz sem takoj javil na študenta in potem so oni to vse blokirali... mesečne nisem imel, tako da ne vem.

Nisem pa se hotel igrati s tem, da mi nebi naš itak vsemogočni DURS pošiljal neke "kazni"

Pa dopolnilno zavarovanje si moraš uredit, kot je nekdo že omenil.

Pa bančni račun morš spremenit, ko boš imel cajt

tx-z ::

Hvala za odgovore :) Torej zaenkrat:

*sporočit študentskemu servisu
*dopolnilno zdravstveno zrihtat
*bankam sporočit

:D
tx-z

111111111111 ::

Bankam ni treba sporočat, ti uvedejo po dopolnjenem 30 letu in te nič ne vprašajo če si še študent.

Dopolnilno se pozanimaj, ker ne vem če ti do 26 leta ne pripada, če si študent. Saj status študenta ti bo ostal kljub zaposlitvi.

Bone ti bodo ukinili ko te pogruntajo.

Mesečne za bus pa mislim da ne.

Blindeye ::

Kar se tiče zavarovanja, ga uredi preden se zaposliš... Pokliči katero od zavarovalnic, pa ti bodo z veseljem svetovali kako in kaj. V kolikor pa zamudiš (urediš zavarovanje po zaposlitvi), je možno, da boš nekaj časa v primeru obiska zdravnika MORAL doplačevati storitve. Morda je kak buffer, ne vem koliko... Ne se pa hecat s tem.

Bankam načeloma bi moral sporočiti. Poznam nekaj primerov, ki niso nič sporočili in so še nekaj let imeli ugodnejši študentski paket... Redni računi so dražji.

Čestitam ob zaposlitvi, pa uspešno!

sandmat ::

Blindeye je izjavil:

Kar se tiče zavarovanja, ga uredi preden se zaposliš... Pokliči katero od zavarovalnic, pa ti bodo z veseljem svetovali kako in kaj. V kolikor pa zamudiš (urediš zavarovanje po zaposlitvi), je možno, da boš nekaj časa v primeru obiska zdravnika MORAL doplačevati storitve. Morda je kak buffer, ne vem koliko... Ne se pa hecat s tem.


Ni res.

Dopolnilno zavarovanje lahko urediš do 30 dni po prenehanju prejšnjega (predvidevam, da je op zavarovan preko staršev). Sicer se ob ponovni vključitvi plačuje zavarovanje 3 mesece brez, da bi ga lahko koristil.

nabit_jezus ::

V poštev vzemi še to, da boš, ko se boš odločil za zavarovanje moral plačati tudi za vse mesece nazaj. Ko ti recimo preteče zavarovanje po starših in se recimo eno leto ne zavaruješ...boš plačal še lepo za 12 mesecev nazaj, čeprav zavarovanja nisi koristil.

mgermo ::

Japajade...od kod si pa to bistrost potegnil?

facepalm ::

nabit_jezus je izjavil:

V poštev vzemi še to, da boš, ko se boš odločil za zavarovanje moral plačati tudi za vse mesece nazaj. Ko ti recimo preteče zavarovanje po starših in se recimo eno leto ne zavaruješ...boš plačal še lepo za 12 mesecev nazaj, čeprav zavarovanja nisi koristil.


ta je pa lovska.. torej ce se kdo odloci, da ne bo placeval PROSTOVOLJNEGA dodatnega zavarovanja 10 let, bo potem ob sklenitvi le tega moral placati se za 10 let nazaj? za obdobje ko ni zelel biti zavarovan? ne gre to tako :)
zavarovalnice ti zaracunajo nek pribitek za vsako nezavarovano leto. mislim da se doplaca vsak mesec 3% premije za vsako nezavarovano leto

nabit_jezus ::

Pardon zajebal sem, obvezno zdravstveno zavarovanje sem moral plačati za nazaj ker 3 mesece nisem bil zavarovan nato pa sem ga ponovno sklenil.

SkIDiver ::

Na študentski servis ne rabiš nič sporočat, če v pogojih za članstvo nimajo zavedeno, da ne smeš bit zaposlen. Najlažje je seveda, da jim sporočiš, da si zaposlen in da te umaknejo iz svojih evidenc.

Na banki ni treba ničesar spremenit. Počakaj, ker te bodo sami kontaktirali. Pri meni je trajalo skoraj eno leto preden so ugotovili. Ko so mi poslali dopis sem se oglasil na banki, se opravičil da sem pozabil spremeniti račun, podpisal dokument o spremembi iz študentskega v klasičen TRR za občane in je bila zgodba zaključena. Ob tem sem dobil še novo maestro kartico.

Osnovno zavarovanje ti uredi delodajalec.

Dodatno zavarovanje si moraš uredit sam, če ga želiš imeti. Imaš določen nek časovni rok v katerem moraš skleniti dodatno zavarovanje. Če ga zamudiš plačuješ nekaj mesecev, vendar ga ne moreš koristiti. Sem imel sam takšen primer, ker tega nisem vedel. Če imaš avto kateri je uradno tvoja last (registriran na tvoje ime) vprašaj na zavarovalnici kjer imaš zavarovan avto. Ponavadi imajo kakšen popuste, če imaš različna zavarovanja sklenjena pri njih.

Študenske bone odpovej oz. jih sporoči, da si zaposlen, da ne boš imel kakšnih težav. Lahko pa jih enostavno prenehaš kupovat. Spet odvisno, če si kdaj podpisal kako izjavo, da nisi zaposlen itd... Skratka najbolj zagotovo je spremembo sporočit, če se ne želiš ukvarjati z branjem raznih pogojev in klavzul.

Če starši prejemajo otroški dodatek je potrebno sporočit na center za socialno delo. Verjetno sicer sami precej hitro ugotovijo, da si zaposlen, vendar je ponovno "better saved than sorry".

Če imaš republiško štipendijo sporoči sprembo. Če si jo prejemal jo ne rabiš vračat, če si izpolnil pogoje po katerih si bil opravičen do štipendiranja. Če pride do scenarija da bi jo moral vračat se da marsikaj dogovorit. Sam je nisem rabil nikoli vračati, čeprav nisem diplomiral v zahtevanem času. Ker nisem vložil vloge za štipendijo za tretji letnik študija, ko sem bil že zaposlen je niso nikoli zahtevali nazaj :) (sem bil še sam začuden).

Boniteta od države za redno zaposlenega študenta so plačane vaje in polaganje izpitov (prva tri polaganja - govorim za UL) kar je vsekakor dobrodošlo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

mgermo ::

nabit_jezus je izjavil:

Pardon zajebal sem, obvezno zdravstveno zavarovanje sem moral plačati za nazaj ker 3 mesece nisem bil zavarovan nato pa sem ga ponovno sklenil.


Tudi to si "zajebal". Plačeval si normalno dopolnilno zavarovanje, ampak ga 3 meseca nisi mogel koristiti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mgermo ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obvezno in dopolnilno zdravstveno zavarovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9937808 (9648) jocoj
»

dopolnilno zavarovanje, kje in zakaj? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9114878 (12643) Alien123
»

dodatno zavarovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7612708 (11325) zobnik
»

Zavarovanje

Oddelek: Loža
375149 (3964) paraboŁa

Prekinitev zavarovanja - VZAJEMNA (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7723751 (22228) Gandalfar

Več podobnih tem