» »

dodatno zavarovanje

dodatno zavarovanje

«
1
2

shintaro ::

torej plačujem si sam osnovno in dodatno zavarovanje..

in bi seveda prišparal nekaj z dodatnim, ne bi ga imel ene 5 mesecev oz. čimveč...
sm pri Vzajemni

Pri zdravniku sem redko/nikoli, edino kar dobivam je anti depresiv katerega dvignem vsake 2 meseca, bom to mogel doplačevat?

A naredim neumnost da se odpovem dodatnemu za nekaj mesecev, da prišparam kakih 150-200EUR ?
Pa zobarja bi mogel premestit če to naredim (ampak za nekaj mesecev me ne briga)... Saj puljenje in vrtanje je treba doplačat če nimam dodatnega?
Sm 100% da ne bom rabil zdravnika (razen anti deprov) do vsaj Decembra, naprej pa težko vedet hehe

Če koga jezi post, ni bil moj namen, samo sprašujem ker dejansko nimam pojma o dodatnemu, razen tega da ga morem plačevat.
  • spremenilo: shintaro ()

harvey ::

in bi seveda prišparal nekaj z dodatnim, ne bi ga imel ene 5 mesecev oz. čimveč...


V svoje kalkulacije nisi vračunal 90 dnevno čakalno vrsto pri ponovni sklenitvi dodatnega zavarovanja.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

shintaro ::

harvey je izjavil:

in bi seveda prišparal nekaj z dodatnim, ne bi ga imel ene 5 mesecev oz. čimveč...


V svoje kalkulacije nisi vračunal 90 dnevno čakalno vrsto pri ponovni sklenitvi dodatnega zavarovanja.

ja v treh desetletjih sm bil pri zdravniku za fizično manj kot 5x... Tko da teh 90 dni, mi ni taka huda prepreka ??? Seveda ni dobro, ampak kr stavim da bom ql fizično dovolj da sm lahko nekaj cajta brez.
In recimo da imam nekaj za naredit, morem čakat 90 dni če ne pa se skesit (samoplačniško)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

harvey ::

In recimo da imam nekaj za naredit, morem čakat 90 dni če ne pa se skesit (samoplačniško)?

Ja tako, ko ponovno vstopiš v dodatno zavarovanje po prekinitvi, prvič plačuješ dodatno zdravstveno zavarovanje in moraš še participirati. Če veš, da boš zdrav, da se ne boš poškodoval, ipd., je nesmiselno nekaj plačevati. Samo, ker pa velja, da če bi bil vedež, ne bi bil revež, je pa bolj pametno odšteti tistih 28 EUR/mesec.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Mare2 ::

shintaro je izjavil:


ja v treh desetletjih sm bil pri zdravniku za fizično manj kot 5x... Tko da teh 90 dni, mi ni taka huda prepreka ??? Seveda ni dobro, ampak kr stavim da bom ql fizično dovolj da sm lahko nekaj cajta brez.
In recimo da imam nekaj za naredit, morem čakat 90 dni če ne pa se skesit (samoplačniško)?


Tole prostovoljno zavarovanje je zato prostovoljno, da se lahko odločiš za ali pa ne.

Jaz sem se ZA, ker nikoli ne veš, kaj bo v prihodnosti. :)

koyotee ::

Čak a nimaš polno €€€ v kufrih, zdej bi pa rad 100€ letno prišparal? :))
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

shintaro ::

kj je to kufrih, misliš štunf ... Ja seveda bi rad prišparal, ker nimam daddy & mommy k so polni EUR, kot pri večini .. in ko dodaš internet, hrana, elektrika, mobitel, cigarete, benzin itd. ... si na koncu čez 300EUR samo za 'preživet' in je logično da bi rad prišparal pri vsakomesečnih stroških.

Mare2 je izjavil:

shintaro je izjavil:


ja v treh desetletjih sm bil pri zdravniku za fizično manj kot 5x... Tko da teh 90 dni, mi ni taka huda prepreka ??? Seveda ni dobro, ampak kr stavim da bom ql fizično dovolj da sm lahko nekaj cajta brez.
In recimo da imam nekaj za naredit, morem čakat 90 dni če ne pa se skesit (samoplačniško)?


Tole prostovoljno zavarovanje je zato prostovoljno, da se lahko odločiš za ali pa ne.

Jaz sem se ZA, ker nikoli ne veš, kaj bo v prihodnosti. :)

Ja mislim da bom verjetno plačeval, še posebej po tistem postu o 90 dni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

next3steps ::

Ah, plačeval boš pa več, če boš predolgo brez.
Varčuješ na napačnih stvareh. Se da drugje privarčevati več.

avtek ::

Svašta. Varčeval boš na plačevanju dodatnega zavarovanja, namesto da bi nehal kadit, če si že moral napisati cigarete :) Ali pa vzel malo "slabši" - cenejši paket interneta in oz. ali mobitela :)

Kaj vse veter ne nosi po svetu :)

Alien123 ::

koyotee je izjavil:

Čak a nimaš polno €€€ v kufrih, zdej bi pa rad 100€ letno prišparal? :))


Zanimivo ja.. zadnjič je pisal da mu denarja ne primanjkuje in da mu nič ne fali :D
Čudna so pota gospodova

MrGTO ::

Če smo natančni, si mislil verjetno na dopolnilno zavarovanje. :)
Dodatno zavarovanje je nadstandardno zavarovanje, da lahko določena zdravila na beli recept dobiš zastonj, katera so brez dodatnega zavarovanja za doplačati.

feryz ::

Jaz ga še nisem plačal. Odkar obstaja. Nekako se ne morem odločiti zanj.
Zobar je itak privat od pamtiveka, če greš do dohtarja, po kakšno potrdilo ali recept, daš 2 do 3 evre.

Koliko časa ga sploh že imamo? Nekaj keša pa to že znese.

shintaro ::

feryz je izjavil:

Jaz ga še nisem plačal. Odkar obstaja. Nekako se ne morem odločiti zanj.
Zobar je itak privat od pamtiveka, če greš do dohtarja, po kakšno potrdilo ali recept, daš 2 do 3 evre.

Koliko časa ga sploh že imamo? Nekaj keša pa to že znese.

evo to sm rabil prebrat... Samo me zanima če je puljenje in vrtanje in to razen protetike, pod osnovnim zavarovanjem? K če morem te osnove doplačevat , pol nism dost rešu.

Drugače vidiš ni slabo to kar si napisal, ker si prihranil like več k 500€ lol

feryz ::

Pravzaprav ga imamo 20 let, če se ne motim.
Torej gre nekako takole, 20 let x 12 mesecev x 23 evrov (čez prst) je okrog 5.500 evrov. Ni ravno nekaj, 500 pa tudi ni.

matobeli ::

shintaro je izjavil:


Sm 100% da ne bom rabil zdravnika (razen anti deprov) do vsaj Decembra, naprej pa težko vedet hehe


Veš da imaš še odprte zdravstvene težave, pa razmišljaš o tem da bi dopolnilno zavarovanje prekinil. ;((

Ni najcenejša zadeva, ampak se da pri drugih zadevah več privarčevat z manj rizika.

Bekiiiii ::

shintaro je izjavil:

kj je to kufrih, misliš štunf ... Ja seveda bi rad prišparal, ker nimam daddy & mommy k so polni EUR, kot pri večini .. in ko dodaš internet, hrana, elektrika, mobitel, cigarete, benzin itd. ... si na koncu čez 300EUR samo za 'preživet' in je logično da bi rad prišparal pri vsakomesečnih stroških.


Mogoče nehas kadit in dobis hitro teh 28 eur nazaj. Pa še nekaj za svoje zdravje naredis? Ampak ja lazje je skenslat zavarovanje :))

Alien123 ::

Bekiiiii je izjavil:

shintaro je izjavil:

kj je to kufrih, misliš štunf ... Ja seveda bi rad prišparal, ker nimam daddy & mommy k so polni EUR, kot pri večini .. in ko dodaš internet, hrana, elektrika, mobitel, cigarete, benzin itd. ... si na koncu čez 300EUR samo za 'preživet' in je logično da bi rad prišparal pri vsakomesečnih stroških.


Mogoče nehas kadit in dobis hitro teh 28 eur nazaj. Pa še nekaj za svoje zdravje naredis? Ampak ja lazje je skenslat zavarovanje :))


pa mogoče dat sladkarije na stran, pa ne bo prišlo do vrtanja in puljenja.. Pa vsaj 2x na dan umivanje zob :)

shadeX ::

cigarete


To pa gre ja. Zdravstvenega si ne bi plačeval, ker itak nikoli ne veš kaj se ti zgodi, za cigarete pa ni problem.

Kam smo prišli.

shintaro ::

Ufff,,, by the way v sloveniji skoraj Petina kadi cigarete.. Kaj se name spravljate. Kadil bom kok mi paše, nehal bom poleti ko se spet začne z športom.

Vi pametnjakoviči pa da vas vidim se navlečt na tobak in kr tako nehat, če bi blo tako enostavno bi že nehal eh? Pa to da imam stres velik , mi pomaga tobak da prenesem vse.

Dj kaj bi rad meli? Ne pijem alkohola nkoli, vi pa vsi tukaj v temi vsaj nekaj piv spijete. Alkohol tud škodi zdravju. Če bi blo enostavno nehat bi že stokrat nehal, trenutno pa se ne bom s tem mučil! In kadil bom še nekaj let, moj nono je kadil do 50ga leta, zdaj jih ma 96 in nikoli bil pr zdravniku v lajfu.

shadeX je izjavil:

cigarete


To pa gre ja. Zdravstvenega si ne bi plačeval, ker itak nikoli ne veš kaj se ti zgodi, za cigarete pa ni problem.

Kam smo prišli.

prišli smo tam, da bom delal kar mi paše v življenju. Če smo kam prišli, ti sigurno nisi nikamor prišel če jaz ne bi plačeval dodatnega in kadil cigarete. Nehaj bluzit, pa btw ti kadiš ganjo , k je tudi škodljiva. Po možnosti še mešaš s tobakom. Samo tiho!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

shadeX ::

Kadil bom kok mi paše,


Noben ti ni neč rekel. Sam malo neumno zveni, da bi ukinil zdravstveno za tistih par EUR, katere boš itak za tobak porabil in z veliko verjetnostjo boš zdravstevno na ta račun še potreboval.

nehal bom poleti ko se spet začne z športom.


Aha... zagotovo. Kaj te pa ovira da ne začneš s športom sedaj?

pa btw ti kadiš ganjo


Jap. 1x na teden, tja do 0.3g. Pa v tem časovnem obdobju pretečem 30km.

k je tudi škodljiva.


Roko v ogenj, da ne toliko kot tobak.

Po možnosti še mešaš s tobakom.


Priznam. Samo enkrat, pa še to po pomoti, ker je kolega mešal. Rezultat je bila velika vrtoglavica, potenje in občutek izgube zavesti. Tobaka niti od blizu nočem več videti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

shintaro ::

Čestitam da se držiš stran tobaka! Jaz sem pač nasedel in se navadil. Nehat pa ni enostavno

Mislite da ni dovolj notranji glas k ti govori vsak dan kok so cigareti bad, se mi ravno še manjka horda hejterjev k ti govori očitno.
30km v enem tednu? Jaz jih naredim po 40 na DAN, zato ti tudi pravim da ko spet začnem, bom tudi nehal oz. ful zmanjšal oz. če se ukvarjaš z športom je dosti manj negativnega efekta

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

shadeX ::

Jaz jih naredim po 40 na DAN


40km na dan? Z avtomobilom mogoče.

Jaz žal več kot uro na dan nimam časa športat.

shintaro ::

Z rolerji, v nekaj urah (ok 4-5+ ur). Namesto nekaj ur zgubljat čas online (kot ga ti trenutno) , greš rolat. Itak da tudi jaz nimam več tolko časa to delat, ko sem pa mel sem delal po 40 na dan. Sem bil precej resno v športu in nisem tisti klasični cigaretni zamufanec kot ti misliš da sem al si mislil da sem

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

shadeX ::

kot ga ti trenutno


Ti pa ne? Jaz imam zraven slo-teca še 2 monitorja na katerih delam. Tako da sem ta trenutek verjetno bolj produktiven kot ti.

kot ti misliš da sem al si mislil da sem


O drugih si ne delam predstav. Če ti paše kadi kolikor te je volja. Jaz ti sam povem, da tvoja logika da prihraniš tistih par 100€ ne štima, pa če tudi ne bi kadil.

googleg1 ::

Samo mimogrede vsem sodelujocim. Vsako leto, ko nimas sklenjenjega dodatnega zavarovanja, se ti potem do konca zivljenja poveca premija za nek procent poveca. Moj izracun je pokazal, da v povprecni delovni dobi 40 let (dokler ne gres v pokoj) se ne splaca prekinit, ce mislis imeti zavarovanje v zrelejsih letih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: googleg1 ()

shintaro ::

googleg1 je izjavil:

Samo mimogrede vsem sodelujocim. Vsako leto, ko nimas sklenjenjega dodatnega zavarovanja, se ti potem do konca zivljenja poveca premija za nek procent. Moj izracun je pokazal, da v povprecni delovni dobi 40 let (dokler ne gres v pokoj) se ne splaca prekinit, ce mislis imeti zavarovanje v zrelejsih letih.

aja vidiš to je pa pomembna informacija...

Zgleda da je nasploh to slaba ideja moja in jo bom kr ovrgel

Bekiiiii ::

No ko dobis kak nov preblisk oz idejo pa ne pozabi odpreti nove teme :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bekiiiii ()

koyotee ::

Zdej pa hitro enega prižgat, da ne boš živčen, ker ne boš prihranil!
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

shintaro ::

Troll Troll Troll... kok vam plačajo za to trolanje? Drugače kakšne so to službe da ste lahko na slo techu kjer trolate enega revnega kako bi kej prihranil...

feryz ::

Če bi še malo počakal ... ga bodo pa itak ukinili. Oz. Milojka bi ga, ker jo nočejo v zavarovalnicah.
Ko se vlada menja, bo tudi to potihnilo. Lobiji se bodo menjali.

St235 ::

shintaro je izjavil:

Troll Troll Troll... kok vam plačajo za to trolanje? Drugače kakšne so to službe da ste lahko na slo techu kjer trolate enega revnega kako bi kej prihranil...

ko ne bi bil taisti revček nabijal cele dneve po tem forumu in vsakič prodajal večje buče. Veš, kako je to tisto o dečku, ki se je drl volk?

K0l1br1 ::

shintaro je izjavil:

vas vidim se navlečt na tobak in kr tako nehat,
Nikoli nisem nehal, vendar ne kadim že več kot 20 let. Sploh ni bilo težko in ni težko, šport je pa jeba, če kadiš. Nikoli nisi tako dober, kot bi bil, če pred tem ne bi kadil.

Gregor5816 ::

Vidim da si je OP že premislil glede tega predloga, hotel sem dodat to: znanec, sicer zdrav in skoraj nikoli pri zdravniku, se je poškodoval, rešilec ga je odpeljal v bližnjo bolnišnico, po pregledu so ga prepeljali v UKC. Iz bolnišnice so kasneje poslali račun; za pregled na urgenci in napotitev v UKC je prišel račun za 2k€, od tega je okoli 400-500€ pokrivalo dopolnilno zavarovanje, ostalo pa osnovno. Kako lahko zagotovo veš, da tebe ne bo avto povozil?

shintaro ::

Ja kot je en postal tukaj, je to bil še en moj hudi preblisk ... In smo ugotovili da tokrat pa sm res iz riti potegnil idejo.. Slaba ideja, saj sem pa takoj na začetku napisal da nimam pojma !

shadeX ::

A si pokadil danes kakega manj, da boš do poletja že prenehal?

Mare2 ::

shintaro je izjavil:

Ja kot je en postal tukaj, je to bil še en moj hudi preblisk ... In smo ugotovili da tokrat pa sm res iz riti potegnil idejo.. Slaba ideja, saj sem pa takoj na začetku napisal da nimam pojma !


Saj zato imamo ta forum, da pokomentiramo različna mnenja. :)

shintaro ::

@shadex
Nah. Prvo šport spet in potem ko sm že ulavfan, recimo 1 mesec vsaj 3x na teden, lahko razmišljam o nižanju in postopoma nehaat. Nasploh to leto s psihološkega vidika bo težko nehat

blink ::

shintaro je izjavil:

torej plačujem si sam osnovno in dodatno zavarovanje..

in bi seveda prišparal nekaj z dodatnim, ne bi ga imel ene 5 mesecev oz. čimveč...
sm pri Vzajemni

Pri zdravniku sem redko/nikoli, edino kar dobivam je anti depresiv katerega dvignem vsake 2 meseca, bom to mogel doplačevat?

A naredim neumnost da se odpovem dodatnemu za nekaj mesecev, da prišparam kakih 150-200EUR ?
Pa zobarja bi mogel premestit če to naredim (ampak za nekaj mesecev me ne briga)... Saj puljenje in vrtanje je treba doplačat če nimam dodatnega?
Sm 100% da ne bom rabil zdravnika (razen anti deprov) do vsaj Decembra, naprej pa težko vedet hehe

Če koga jezi post, ni bil moj namen, samo sprašujem ker dejansko nimam pojma o dodatnemu, razen tega da ga morem plačevat.


Dodatno zavarovanje je nadstandardno, verjetno imaš v mislih dopolnilno zavarovanje.

Dva problema sta:
1. ko boš ponovno sklenil dopolnilno zavarovanje ga moraš za brezveze plačevati 3 mesece in takrat ga tudi ne moreš koristiti (kazenska čakalna vrsta)

Zakon uveljavlja trimesečno čakalno dobo. Čakalna doba pomeni, da bo zavarovanec tri mesece od sklenitve dopolnilnega zavarovanja ob obisku zdravnika sam kril delež stroškov zdravstvenih storitev, ki bi bili sicer pokriti iz naslova dopolnilnega zdravstvenega zavarovanja. Zato je priporočljivo, da sklenete zdravstveno zavarovanje takoj, ko postanete zavezanec za plačevanje premije za dopolnilno zdravstveno zavarovanje.
https://www.vzajemna.si/sl/zavarovanja/...

2. za vsako nezavarovano leto se ti dvigne premija za 3% (malus) ki velja dosmrtno. Ta kazen znaša največ dodatnih 80% premije.

V primeru, da se dopolnilno zdravstveno ne zavarujete v roku enega leta od dne, ko ste postali zavezanec za doplačilo stroškov zdravstvenih storitev, se na premijo obračuna doplačilo v višini treh odstotkov za vsako polno nezavarovano leto, skupno povišanje premije pa lahko znaša največ 80 odstotkov.
https://www.vzajemna.si/sl/zavarovanja/...

Enkrat sem preračunaval po letih in prišel do zaključka, da je prihranek premajhen ali pa ga sploh ni, ker ti nabijejo zgoraj omenjene kazni + če pride do zdravstvenih težav moraš iz svojega žepa poravnati razliko nad tem kar krije osnovno zavarovanje.

zobnik ::

dodatno zavarovanje je navadna kraja državljanov, zato da si zavarovalnice izplačujejo mastne plače.
če si zlomiš nogo ali roko, gre iz osnovnega, dodatno pa kasneje ko okrevaš v bolnišnici ali greš v zdravilišče in te mora rešilc peljat to krije dodatno.

Imaš 3 mesečni odpovedni rok, plačuješ še te mesece, pri ponovnem aktiviranju pa plačuješ 3 mesece in nisi zavarovan.

zobnik ::

UKC je samemu seb namen, lokalni zdravniki pa še večji be*aki

blink ::

zobnik je izjavil:

dodatno zavarovanje je navadna kraja državljanov, zato da si zavarovalnice izplačujejo mastne plače.


Nihče te ne sili biti dopolnilno ali dodatno zavarovan, gre za popolnoma svobodno odločitev.

zobnik ::

Tako je, kot pri drugih zavarovanjih !!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

shintaro ::

thx blink

nevem tvoje izkušnje zobnik , meni so UKC bli ful dobri. Nasplošno imam izkušnje z slo zdravstvom samo za pohvalit! Razen par posebnežev k itak imaš pri vsaki stroki. Sem pač hotel prišparat..

Če ti je to kraja, potem pa kaj naj rečejo v Ameriki? Lej živim v lepi državi kjer ni za vojsko hvala bogu (ravnokar so padli nek nato test), je pa (mana z neba) za šolstvo , zdravstvo itd. in stokrat raje kot kaka amerika te prosim

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

zobnik ::

a za penzijo pa vas ne skrbi, pa za prihodnost lastnih otrok, pa za lastno hišo, da je zavarovana, pa za življenjsko zavarovanje....saj v tej državi smo VSI osnov.zavarovani.

shintaro ::

ja tko sem najboljšo prihodnost dal mojim otrokom, da jih nisem nikoli naredil!
ostali potomci pa so šli v tujino.

še vedno ni tok grozna država zobnik..

shadeX ::

ja tko sem najboljšo prihodnost dal mojim otrokom, da jih nisem nikoli naredil!


Kaj pa partnerka pravi?

branc ::

Ma kakšna partnerka, katera bo pa to psihadelijo poslušala/gledala?

koyotee ::

branc je izjavil:

Ma kakšna partnerka, katera bo pa to psihadelijo poslušala/gledala?


Edino leva in desna.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Isnull ::

Verjetno ni govora o dodatnem, temveč o dopolnilnem zdravstvenem zavarovanju? No, to se nikakor ne splača. Statistično gledano so zavarovalnice, kot npr. Vzajemna v ogromnih plusih zaradi teh naših samoumevnih dopolnilnih zavarovanj, katera so tako nujna, da če ga slučajno nimaš in si zlomiš roko, moraš prodati oboje ledvice, vsa tri srca in še kaj, da sploh lahko odplačah vse dolgove, pa še za potomce jih bo nekaj ostalo.
No, v bistvu sploh ni tako. Osnovno zavarovanje krije večji del vseh stroškov zdravstvene oskrbe, mi slovenci pa smo kot čreda ovc, ki se sploh o ničemer ne pozanimamo, le naivno beremo članke "undercover Vzajemna agentov" po butastih forumih, kako nujno je imeti dopolnilno zdravstveno, če nočemo propasti v življenju. Vrjetno bo ta prispevek izbrisan, tako kot bom izbrisan jaz, ko me izsledijo zavarovalni agenti in me za vedno utišajo tako da mi zlomijo roko in ker bom moral v UKC po gips, bom, ker nisem dopolnilno zavarovan, ob ves svoj denar, tako da tudi za internet ne bom več imel. Adijo

zobnik ::

pa daj se kak primer

kaj krije osnovno in kaj dopolnilno

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obvezno in dopolnilno zdravstveno zavarovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9937753 (9593) jocoj
»

Zavarovanje

Oddelek: Loža
375138 (3953) paraboŁa

Prekinitev zavarovanja - VZAJEMNA (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7723729 (22206) Gandalfar
»

Zdravstvo

Oddelek: Problemi človeštva
438957 (5917) LeQuack

Več podobnih tem