» »

težava z diskom

težava z diskom

FX6300B ::

pozdravljeni pred kratkim mi je dedi prinesel na popravilo računalnik ki ni več deloval matična je bila fuč in sem jo zamenjal z svojo ki ni delala in je po čudežu začela delati vendar imam težavo ko hočem naložiti windowse mi javi napako da bo disk imel napake ali nekaj takega in isto sem probal z xp in mi na piše da diska nemore formatirati ima kdo kako idejo kaj lahko poizkusim ker sem priklopil na drug pc pa sm lahko dal dol podatke disk je pa res že zelo star 9 let ima sata priklop

mitkos ::

, . ?

mihibo5 ::

FX6300B je izjavil:

pozdravljeni pred kratkim mi je dedi prinesel na popravilo računalnik ki ni več deloval matična je bila fuč in sem jo zamenjal z svojo ki ni delala in je po čudežu začela delati...


Let's just ignore this part.

FX6300B je izjavil:

...vendar imam težavo ko hočem naložiti windowse mi javi napako da bo disk imel napake ali nekaj takega in isto sem probal z xp in mi na piše da diska nemore formatirati ima kdo kako idejo kaj lahko poizkusim ker sem priklopil na drug pc pa sm lahko dal dol podatke disk je pa res že zelo star 9 let ima sata priklop


Kateri operacijski sistem imaš v namenu namestiti? Večinoma (če ne vedno) se da formatirati med namestitvijo windowsev (vsaj z 7 je tako). Poskušal si pa formatirati v windowsih? Če si, je logično, da ne more, ker pač uporablja datoteke iz tega diska.
Več podatkov ne bi škodilo

By the way, zakaj bi kdo poskusil pokvarjeno matično ploščo, čeprav je potem čudežno začela delati? Jaz ji ne bi preveč zaupal.

FX6300B ::

ja tudi to sem poizkusil vendar napiše da niska ni mogoče formatirati (v windowsih ka jih hočeš naložit)
ja vem samo pač sej sem preizkusil v 4 testih in matična jih je opravila matična pa lahko rečem je kar trpežna stara je 7 let ga-ep35c-ds3r sm probal tudi linux in je isto nemore formatirati diska disk je sigurno fuč ker tudi na drugmu pc ni šlo

Mitch ::

Tudi če bi disk delal je vprašanje kako smiselno je imet podatke na njem, če je star že 9 let. Raje kupi nov HDD pa mu inštaliraj sistem kot se zagre...

mihibo5 ::

Ja, bo verjetno zanič disk. Daj v drug računalnik in preglej z Crystal disk info.

FX6300B ::

no zj mi ga pa še zazna ne več ja pa dedi je kupu nov disk in je notri in dla vse ok hvala za odgovore lp jakob


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

problem z zunanjim diskom WD 2T

Oddelek: Pomoč in nasveti
243569 (3256) Marilyn
»

HP NX9240 - Se prižge, a se nič ne zgodi

Oddelek: Pomoč in nasveti
191129 (996) jimmy69
»

LG Ku990 povezovanje

Oddelek: Mobilne tehnologije
61034 (974) Mohic
»

računalnik se sam restarta

Oddelek: Pomoč in nasveti
222146 (1851) kodsousage
»

DIsk šel po gobe

Oddelek: Strojna oprema
161225 (942) misso

Več podobnih tem