» »

računalnik se sam restarta

računalnik se sam restarta

kodsousage ::

moj računalnik je še včeraj delal vredu danes pa se kar sam resetira. vsakič ko ga prižgem je nekaj časa vredu nato pa se restarta. samodejno restartanje ob napaki se izklučil pa ni nič bolje in tudi obnovitev sistema sem dal nič ne pomaga. ko probam na novo naložiti windovse se mi sam restarta tako da tudi diska nemorem formatirati.
prosim za pomoč.
hvala vnaprej.

SkIDiver ::

Obstaja mapa minidump na C:\Windows?

Je pa vrjetno strojna napaka. Napajalnik?

kodsousage ::

kaj je lahko z napajalnikom? za mapo nemorem pogeledati ker mi računalnik sploh ne pride v windowse ali se resetira ali pa napise NTLRD is missing

WamPIRe- ::

Potestiraj ram z memtestom (če imaš več palčk notri, potem vsako posebej - par ur naj dela!)
Bolj verjetno pa je da ti je disk odletel... na žalost.
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

kodsousage ::

kaj je memtest

WamPIRe- ::

memtest je test ki testira ram oz. spomin v tvojem računalniku. Potegneš dol .iso fajl in zapečeš sliko na CD in bootaš iz CDja.
http://www.memtest.org/

EDIT: povezava do .iso fajla: http://www.memtest.org/download/2.01/me... (preden zapečeš, moraš fajl še odzipat)
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WamPIRe- ()

kodsousage ::

zdaj sem ga pustil lafat nekaj časa (vmes se je parkrat resetiral zdaj pa dela vredu
hvala

5er--> ::

PS: To še vedno ni odpravilo tvoje težave. ;)
Se ventilatorji v računalniku (procesor, grafična, napajalnik...) vrtijo?
Kakšne so temperature?

racunalnicar ::

če ne bo nč pomagalo pejt na obnovitev sistema. Zber točko, kjer je računalnik delov še normalno in ga obnovi. Če kej ne bo vredu, lahko to bonovitev tudi prekličeš in se vrnejo stare nastavitve.
star/vsi programi/pripomočki/sistemska orodja/obnovitev sistema

denalom ::

Nedolgo nazaj se mi je dogajalo podospno..diagnoza: napajalnik fuč...menjal in dela zdaj vredu.
"Kako se je Bill Gates domislil imena za firmo ?" "Preveril je svoj penis: Micro & Soft . . ."

kodsousage ::

aha ja zdej mi vredu dela vso ventilatorji so vredu če mi bo štekal bom dal obnovitev sistema
hvala še enkrat

kodsousage ::

hm včeraj uje delal vredu danes pa se je ponovno začel restartat obnovitev nič ne pomaga izklučil se tudi samodejno restartnje procesor ima 60 stopinj ka je pri meni standardno ko se resetira ne napiše nobene napake.
mislim da je nekaj v windowsih ker se resetira sele ko se windowsi prižgejo (ne takoj)

kodsousage ::

probal bom bratov napajalnik mogoče bo potem vredu

damjan11 ::

89% napajalnik, če se ti niti windowsi ne naložijo do konca.

kodsousage ::

se naložijo samo poi kar naenkrat ne vedno ob istem času. zdaj tole pšem iz njega

kodsousage ::

aha mape minidump ni
kaj to pomeni ?

kodsousage ::

naj nanovo naložim windowse?

5er--> ::

Probaj, škodit ne more... samo verjetno je strojni problem.

kodsousage ::

na novo sem naložil windowse in resetiral bios računalnik je par dni delal brez napak zdaj pa se je spet začel restartati. ko se restarta iz njega prihaja čuden vonj kot po zažganem prahu . odprl sem ga in pogledal use je v redu vse ok priklopleno. včasih se mi restarta še preen pridem v wndovse včasih pa ko je že v windowsih nekaj časa.

prosim za pomoč res sem ze na robu obupa skoraj vse sem ze probal.

p.s. temp. procesorja je 55 stopinj ampak vseeno mislim da je napaka strojna

5er--> ::

Je hladilnik sploh pritrjen na procesor? (Oz. ga lahko premikaš?)

kodsousage ::

ja je samo sej ima procesor samo 55 stopinj

mjk ::

meni je podobno delal pred kratkim in je bil ram. -- to sem pa odkril z mem testom
... stvar se je pobrala šele po disk repairu (windows restore)
kolikor sem uspel prebrati nisi nič menjal ampak samo posledice odpravljal in ne vzroka.

NAJDI, kaj je fuč ... če ni ram je pa napajalnik ... to da se ti je resetiral sredi memtesta daje moje sume vedno bolj na napajalnik
... zamenji in probi pognat mem test
... če se še vedno resetira pa je mogoče stvar v grafični -- na drugem računalniku mi je pred leti podobno delal pa je bilo to, da je crknu ventilator na grafični in ko se je stvar pregrela se je comp resetiral.

torej tvoji osumljenci po vrstnem redu:
- napajalnik (zamenjaj in probaj .. če se resetira ob memtestu to ni bilo to)
- grafična (će maš integrirano to samo ven vrž in probaj z integrirano)
- ram (vzam enga od brata, dej not in probaj)

P.s.: probaj pomeni: zamenjaj komponento prižgi računalnik ... daj obnovitev sistema oz. zaženi kak sistem iz liveCDja in poženi kakšno zahtevno grafično opravilo (npr. igrco(ne pasjanso :)), 3dmax test, ...)

kodsousage ::

procesor je zanč je oddelu svoje no ja sei je biu kr str .
tko da bom mogu zei kupt cel računalnik ker je plata se tako stara da nipa pci-e in ddr2 pa sata2 .
če ima kdo kake predloge tako da bi me use skupaj prislo okoli 200-250 € bi bil hvaležen
p.s. mislim kar po delih


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ponovno zažene namesto ugasne

Oddelek: Strojna oprema
406616 (3429) solatko
»

Problem pri zagonu

Oddelek: Pomoč in nasveti
153518 (3308) RatedR
»

Novi komp se resetira kaj naj najprej testiram?

Oddelek: Pomoč in nasveti
211972 (1501) tomanator
»

Računalnik se konstantno resetira

Oddelek: Pomoč in nasveti
122008 (1765) Teta Pehta
»

Problem z računalnikom - nujno rabim pomoč

Oddelek: Strojna oprema
131357 (1222) Tomaz24

Več podobnih tem