» »

Alien franšiza [Alien: Covenant ( Prometheus 2)]

Alien franšiza [Alien: Covenant ( Prometheus 2)]

Temo vidijo: vsi
««
52 / 57
»»

oo7 ::

This Is The Best Sci-Fi Horror Film Of All Time, According To Reddit Horror Fans

https://www.looper.com/347258/this-is-t...


1. Alien - Ridley Scott - 1979

2. The Thing - John Carpenter - 1982

3. Event Horizon - Paul W. S. Anderson - 1997

4. The Fly - David Cronenberg - 1986

5. Annihilation - Alex Garland - 2018

6. Aliens - James Cameron - 1986

7. Cloverfield - Matt Reeves - 2008

8. The Mist - Frank Darabont - 2007

9. Cube - Vincenzo Natali - 1997

10. Cloverfield Lane - Dan Trachtenberg - 2016


Event Horizon, Fly in Annihilation pred Aliens ;((

vostok_1 ::

Waaaaaaaaaaaaaaaait a fucking minute!

Annihilation pred Aliens!!??
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

mAXTER ::

Ce se slucajno kdo ni gledal The mist... dober film ki vlece... ending pa brez komentarja.. no tist ki je gledal ve kaj mislim:))

opeter ::

oo7 je izjavil:

Event Horizon, Fly in Annihilation pred Aliens ;((


Aliens je pač akcijski.

Meni osebno je med prvimi tremi vsekakor Event Horizon in Fly, ter The Thing. Izvirni Alien je okej, ne vem pa, če je res za prvo mesto. Med prvih deset bi vsekakor dodal še Screamers (1995) ter Saturn 3 iz leta 1980.

Častna omemba:
Hardware (1990)
Virus (1999)
Črna luknja (1979)
From Beyond (1986)
Scanners (1981)

Aja, pa Pandorum sem pozabil. Nemška igralka se mi je za vekomaj stisnila v spomin. Zelo sem bil vesel, ko sem jo spet videl v Jeklenem možu.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

yayo ::

ja, nadaljevanje od Pandorum se bo imenovalo Panettonum :)) (tisti, ki živijo ob italijanski mejo bodo razumeli).

vostok_1 ::

opeter je izjavil:

oo7 je izjavil:

Event Horizon, Fly in Annihilation pred Aliens ;((


Aliens je pač akcijski.

Meni osebno je med prvimi tremi vsekakor Event Horizon in Fly, ter The Thing. Izvirni Alien je okej, ne vem pa, če je res za prvo mesto. Med prvih deset bi vsekakor dodal še Screamers (1995) ter Saturn 3 iz leta 1980.

Častna omemba:
Hardware (1990)
Virus (1999)
Črna luknja (1979)
From Beyond (1986)
Scanners (1981)

Aja, pa Pandorum sem pozabil. Nemška igralka se mi je za vekomaj stisnila v spomin. Zelo sem bil vesel, ko sem jo spet videl v Jeklenem možu.


Uuu...dobre častne izbire.

Pa tudi Screamers mi je bil nepričakovano zelo kul
https://www.imdb.com/title/tt0114367/
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

zztop ::

sulaco ::

Life 2017
Riddick 1 je tudi bolj ZF-Horror
Serenity 2005, ZF je zagotovo. Ali je tudi Horror zraven?
V bistvu je problem v definiciji, kaj je ZF-Horror....

bambam20 ::

Aliensi sploh niso grozljivka.

oo7 ::

Men je še vedno najboljša SCI-FI grozljivka The Thing - John Carpenter - 1982

vostok_1 ::

oo7 je izjavil:

Men je še vedno najboljša SCI-FI grozljivka The Thing - John Carpenter - 1982


Jasno. To vrjetno je tudi objektivno najboljša blockbuster sci-fi grozljivka.

Aliens pa brezdvoma objektivno najboljši sci-fi akcijski film. (z elementi grozljivke)
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Han ::

Če si gledal ALIENS leta 1986 v KINU, ne da bi prej videl ALIEN, ter pri tem štel le 12 let, te je bilo pošteno strah. :O

vostok_1 ::

Aliens je še dandanes strašljiv. Pa sem ga gledal 5-10x.

It's that good of a movie.

To, da ga tepci uvrščajo na podobno lestvico kot Prometeja in Zavezo...filma, ki se kosata kvečjemu po B-roll sceni...je pač žalitev do kinematografske "umetnosti".
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

oo7 ::

vostok_1 je izjavil:



To, da ga tepci uvrščajo na podobno lestvico kot Prometeja in Zavezo...filma, ki se kosata kvečjemu po B-roll sceni...je pač žalitev do kinematografske "umetnosti".


Kje si pa ti videl B-roll v Zavezi in Prometeju ?

oo7 ::

Disney Reportedly Planning Alien Cinematic Universe


Ne bi bilo slabo samo kaj, ko je to Disney :|

vostok_1 ::

oo7 je izjavil:

vostok_1 je izjavil:



To, da ga tepci uvrščajo na podobno lestvico kot Prometeja in Zavezo...filma, ki se kosata kvečjemu po B-roll sceni...je pač žalitev do kinematografske "umetnosti".


Kje si pa ti videl B-roll v Zavezi in Prometeju ?


Oba filma sta od začetka do konca B roll.
Prometej zgolj v samem štartu zgleda malce bolj obetaven. Se pa hitro poserje na glavo gledalcu.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

oo7 ::

vostok_1 je izjavil:

oo7 je izjavil:

vostok_1 je izjavil:



To, da ga tepci uvrščajo na podobno lestvico kot Prometeja in Zavezo...filma, ki se kosata kvečjemu po B-roll sceni...je pač žalitev do kinematografske "umetnosti".


Kje si pa ti videl B-roll v Zavezi in Prometeju ?


Oba filma sta od začetka do konca B roll.
Prometej zgolj v samem štartu zgleda malce bolj obetaven. Se pa hitro poserje na glavo gledalcu.



:)):))


Tole je B roll




Da nisi ti slučajno gledal samo kako so snemali film, filma pa sploh nisi pogledal :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

vostok_1 ::

B roll z večjim budgetom.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

oo7 ::

vostok_1 je izjavil:

B roll z večjim budgetom.


B roll


A roll




Ti priporočam, da si pogledaš še A roll.

vostok_1 ::

F roll.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

scipascapa ::

OPETER: Antje je huda igralka, pa še very hot. :)

'Pandorum' is the first film in a proposed trilogy, but it is doubtful the sequels will ever see the light of day due to the first film's low box-office performance.

Zgodovina sprememb…

oo7 ::

scipascapa je izjavil:

OPETER: Antje je huda igralka, pa še very hot. :)

'Pandorum' is the first film in a proposed trilogy, but it is doubtful the sequels will ever see the light of day due to the first film's low box-office performance.


Faora UI :)

Pandorum je dober film z zanimivim koncem.

oo7 ::

Disney Planning On Making Alien Their Next 'Mega-Franchise'

https://www.small-screen.co.uk/exclusiv...

vostok_1 ::

Moram se držati močno. Zadnja leta so me kar potolkla.

Feminizem.
Plandemija.
Tiranija.


In sedaj Disney bo naredil Alien mega franšizo.

God, why are you punishing me, have i not repented enough?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

oo7 ::

vostok_1 je izjavil:



In sedaj Disney bo naredil Alien mega franšizo.



Ja tole bi se znalo slabo končati, ker je vpleten Disney ampak upanje umre zadnje. Se ti bo še kolcalo po Ridliju ;)

oo7 ::

V 81 letu starosti umrl igralec Yaphet Kotto iz prvega Alien filma.

oo7 ::

Ridley Scott Reportedly Wants More Control Over Alien Franchise

Mu dam prav. Ridley naj zaključi svojo sago z filmom, ki bo povezal zavezo in prvi Alien film. Potem pa naprej :D

opeter ::

Ampak to ne pomeni, da ne bo TV-serij(e) in drugih/novih filmov. O tem govori tudi spodnji članek:
https://wegotthiscovered.com/movies/rid...

Given that a TV show and potentially more movies are in the works, the brand could certainly use a Kevin Feige-esque presence to oversee development, and there are few better qualified candidates for such a job than Ridley Scott, the man that started it all over four decades ago.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

oo7 ::

opeter je izjavil:

Ampak to ne pomeni, da ne bo TV-serij(e) in drugih/novih filmov. O tem govori tudi spodnji članek:
https://wegotthiscovered.com/movies/rid...

Given that a TV show and potentially more movies are in the works, the brand could certainly use a Kevin Feige-esque presence to oversee development, and there are few better qualified candidates for such a job than Ridley Scott, the man that started it all over four decades ago.



Ridley naj dokonča tisto kar je začel. Pa Ridley je stara šola Feige pa čedalje bolj woke sjw.

vostok_1 ::

Black female empowered xenomorphs?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Bezukhoff ::

vostok_1 je izjavil:

Black female empowered xenomorphs?


Probably.

oo7 ::

Disney hoče Ridlija Scott-a ampak nočejo pa, da bi bil glavni za celotno serijo.

Disney je zadovoljen z napredkom nove TV serije Alien (Tv serija)

oo7 ::

Nove govorice - Future Alien Movies Will Reportedly Explore Origins Of The Xenomorph

No ja saj to sta začela že Prometej in Zaveza.

oo7 ::

Igralke, ki bi lahko igrale Elen Ripley namesto Sigourney Weaver.

Meryl Streep
Helen Mirren
Katharine Ross
Genevieve Bujold


Na koncu so se odločili za Sigourney Weaver.

Horas ::

meryl pa helen? lol :D je bila sigourney lih taprava.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

oo7 ::

Horas je izjavil:

meryl pa helen? lol :D je bila sigourney lih taprava.


Tudi jaz si ne predstavljam druge kot Sigourni. Ampak če bi takrat igrala katera druga bi pa zdaj rekli za Sigourney enako :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

oo7 ::

Why Watching 'Prometheus' and 'Alien' Back-to-Back Shows the Range of the 'Alien' Franchise and Ridley Scott

Today, Ridley Scott is one of the most acclaimed directors in the business, with multiple Oscar nominations under his belt, along with dozens of other industry accolades.

https://collider.com/alien-prometheus-m...


Ni kaj Ridley Scott je mojster >:D

oo7 ::

Deleted Engineer Dialogue FULLY TRANSLATED from the Script of Prometheus




Škoda, ker niso pustili v filmu.

arnecan1 ::

oo7 je izjavil:

Deleted Engineer Dialogue FULLY TRANSLATED from the Script of Prometheus




Škoda, ker niso pustili v filmu.

Ja, res škoda. Marsikaj pojasni.

FoxKnox ::

Moje mnenje je, da je Ridley Scott pri končni verziji The Prometheus popolnoma izgubil kompas.Na račun zaslužka je šel v Zavezi odpirat zgodbo o Davidu in njegovemu genetskemu stvarjenju xenomorfa, namesto da bi zaključil franšizo z prequal originalnega Alien, kar bi vsekakor Prometheus bil z izrezanimi scenami.
Tako pa se izgublja v nelogičnih dogodkih ko naj bi popolna človeška stvaritev android David najprej pobil narod človekovih stvariteljev Inžinirjev, genetsko ustvaril prvo matico Xenomorfa in verjetno v zadnjem delu franšize dokončal idejo Inžinerjev o koncu človeške vrste.
Zame izgubljena priložnost uspešnega končanja legendarne franšize

FoxKnox je izjavil:

Moje mnenje je, da je Ridley Scott pri končni verziji The Prometheus popolnoma izgubil kompas.Na račun zaslužka je šel v Zavezi odpirat zgodbo o Davidu in njegovemu genetskemu stvarjenju xenomorfa, namesto da bi zaključil franšizo z prequal originalnega Alien, kar bi vsekakor Prometheus bil z izrezanimi scenami.
Tako pa se izgublja v nelogičnih dogodkih ko naj bi popolna človeška stvaritev android David najprej pobil narod človekovih stvariteljev Inžinirjev, genetsko ustvaril prvo matico Xenomorfa in verjetno v zadnjem delu franšize dokončal idejo Inžinerjev o koncu človeške vrste.
Zame izgubljena priložnost uspešnega končanja legendarne franšize

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FoxKnox ()

oo7 ::

FoxKnox je izjavil:

Moje mnenje je, da je Ridley Scott pri končni verziji The Prometheus popolnoma izgubil kompas.Na račun zaslužka je šel v Zavezi odpirat zgodbo o Davidu in njegovemu genetskemu stvarjenju xenomorfa, namesto da bi zaključil franšizo z prequal originalnega Alien, kar bi vsekakor Prometheus bil z izrezanimi scenami.
Tako pa se izgublja v nelogičnih dogodkih ko naj bi popolna človeška stvaritev android David najprej pobil narod človekovih stvariteljev Inžinirjev, genetsko ustvaril prvo matico Xenomorfa in verjetno v zadnjem delu franšize dokončal idejo Inžinerjev o koncu človeške vrste.
Zame izgubljena priložnost uspešnega končanja legendarne franšize

FoxKnox je izjavil:

Moje mnenje je, da je Ridley Scott pri končni verziji The Prometheus popolnoma izgubil kompas.Na račun zaslužka je šel v Zavezi odpirat zgodbo o Davidu in njegovemu genetskemu stvarjenju xenomorfa, namesto da bi zaključil franšizo z prequal originalnega Alien, kar bi vsekakor Prometheus bil z izrezanimi scenami.
Tako pa se izgublja v nelogičnih dogodkih ko naj bi popolna človeška stvaritev android David najprej pobil narod človekovih stvariteljev Inžinirjev, genetsko ustvaril prvo matico Xenomorfa in verjetno v zadnjem delu franšize dokončal idejo Inžinerjev o koncu človeške vrste.
Zame izgubljena priložnost uspešnega končanja legendarne franšize



Manjka še 1 film, da se zaključi franšiza. Manjka film med Zavezo in prvim Alien filmom.
Glede Davida se strinjam jaz osebno bi raje videl več o inženirjih kot androidih.

oo7 ::

Disney naj bi rebootal Alien franšizo brez Elen Ripley.

Disney je sprva hotel, da serijo reboota Ridley Scoot ampak Disney naj ne bi bil zadovoljen z scenarijem. V izdelavi naj bi bil nov scenarij novega pisca.

Ta scenarij naj bi bil čisto nov začetek v franšizi Alien in ne bo vseboval nobenih starejših likov ali igralcev.

Scenarij je zaenkrat še v začetni fazi.

Zgodba bo sledila skupini prehodnih kolonistov, ki so morali pobegniti iz sveta, v katerem so živeli, brez kakršnega koli nadzora galaktičnih vlad ali podjetij. Ko poskušajo najti nov dom, naletijo na nov svet, ki je vseljiv in na videz brez življenja.

Glavno vlogo bo imela ženska po imenu Fiona in iščejo igralko tipa Mary Elizabeth Winstead.


Če bo ta film uspešen potem naj bi dobili vsako drugo leto 1 Alien film in vsako drugo leto 1 Predator film .

oo7 ::

Prihajajoča TV serija Alien naj bi imela tudi bele Aliene. V filmu Zaveza smo že videli bele Neomorpfe. Lahko pa tudi, da bo kakšna druga nova vrsta.


Neomorpf

oo7 ::

More Previously Unseen Concept Art For Blomkamp's Alien 5!







https://www.avpgalaxy.net/2021/06/01/mo...

Gury ::

Včeraj je bil Alien: Covenant na Fox-u :) Ga bom še enkrat pogledal, kaj je dobrega in slabega.
Moram priznat, da je bil dober "ambient" trenutek, ko so z vesoljsko ladjo pristali na pšeničnem polju in ko so šli za Davidom mimo trupel v polmraku. Takrat je bilo prikazano zelo mračno vzdušje.

oo7 ::

Gury je izjavil:

Včeraj je bil Alien: Covenant na Fox-u :) Ga bom še enkrat pogledal, kaj je dobrega in slabega.
Moram priznat, da je bil dober "ambient" trenutek, ko so z vesoljsko ladjo pristali na pšeničnem polju in ko so šli za Davidom mimo trupel v polmraku. Takrat je bilo prikazano zelo mračno vzdušje.


Ja Ridley je lepo izbral lokacije za snemanje filma :)

oo7 ::

Nov Aliens vs Predator film v izdelavi ?


Exclusive: New Alien Vs. Predator Movie In Development

https://www.giantfreakinrobot.com/ent/e...

oo7 ::

Ridley Scott Talks Alien TV Series & Box Office Reaction to Covenant

https://www.avpgalaxy.net/2021/10/15/ri...

oo7 ::

HOW JAMES CAMERON RIPPED OFF ALIEN BEFORE MAKING ALIENS

https://www.inverse.com/entertainment/g...

oo7 ::

Sigourney Weaver Rumored To Return In Next Alien Movie

Ne morejo brez Sigurne Vieverce tako kot franšiza Terminator ne brez Arnija.
««
52 / 57
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Alien (Tv serija)

Oddelek: Sedem umetnosti
254074 (1503) oo7
»

Prometheus (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Sedem umetnosti
1219209859 (48525) Gury
»

Alien 5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
6615784 (6120) oo7
»

Alien: Awakening (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
9214702 (8318) oo7
»

Alien: Covenant vs. Passengers

Oddelek: Sedem umetnosti
396093 (5458) vostok_1

Več podobnih tem