» »

Alien franšiza [Alien: Covenant ( Prometheus 2)]

Alien franšiza [Alien: Covenant ( Prometheus 2)]

Temo vidijo: vsi
««
46 / 57
»»

Mato989 ::

saj zato pa pravim da je celoten način bullshit =) Ker tega ziher ne bi storili oz. kdorkoli bi pošiljal bi poskrbel za psihofizično pripravo osebja in striktno sledenje planu =) tudi če bi bila korporacija... ne bi pustili da en pajac zavije ladjo vredno ne vem koliko keša kr na en potencialen planet če so drugega raziskali do potankosti...

not good business practice!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

oo7 ::

Na planet Oriega 6 na katerega so bili namenjeni mislim, da tam ni bil še nobeden človek edino vedeli so, da ima idelane pogoje za življenje ?
To, da so šli na Planet 4 pa mislim, da je rekel, da imajo dolžnost razikati sploh zato, ker je iz njega prihajala glasba z zemlje.

Gregor P ::

No, tej možnosti bi se moral trezno odreči.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Invictus ::

Ta ni bil o ljudeh, ampak o androidu.

Ljudje so samo colateral damage.

Glede na težave z ladjo se niso tako slabo odločili...

Ampak iz kavča pri mamici je lepo komentirati ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

oo7 ::

Gregor P je izjavil:

No, tej možnosti bi se moral trezno odreči.


Ko bi bil miljone kilometrov odaljen od zemlje in kar z enega planeta slišal tole pesem



bi te sigurno vsaj malo zanimalo kako zakaj kje kako :D

Gregor P ::

Bi me in bi nemudoma poslal vse te podatke nazaj na bazo; bil morda malo žalosten, da ne bom jaz imel priložnosti raziskovati tega, tako kot nisem mogel prvi hoditi po Luni in bi šel dalje proti zastavljenemu cilju.8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

oo7 ::

Gregor P je izjavil:

Bi me in bi nemudoma poslal vse te podatke nazaj na bazo; bil morda malo žalosten, da ne bom jaz imel priložnosti raziskovati tega, tako kot nisem mogel prvi hoditi po Luni in bi šel dalje proti zastavljenemu cilju.8-)


Z baze bi ti sigurno rekli, da razišči Planet 4 saj je pol bližje kot Oriega 6 na katerega si bil namenjen + vsi pogoji za življenje ;)

Mato989 ::

Ne bi dobil tak hitro replike... v tem je glih problem, zato se je pa moral sam odločat, ampak prav bi bilo stick to the plan!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

oo7 ::

Mato989 je izjavil:

Ne bi dobil tak hitro replike... v tem je glih problem, zato se je pa moral sam odločat, ampak prav bi bilo stick to the plan!


To je res ne bi dobili hitrega odgovora, ker so bili tako daleč.
Ampak je razumljivo zakaj so hoteli raziskati Planet 4 če se prav spomnim z filma je celo rekel, da so še bolj idelani pogoji na tem planetu pa ti , ki so se zbudili niso bili prav veseli, da bi morali iti nazaj v spalne komore saj jih je nekaj med spanjem zaradi nesreče tudi umrlo zorelo med njimi tudi kapitan. Ampak ja zbuditi bi morali marince ali kogarkoli so imeli pač med tistimi 2000 ljudmi med kolonisti.

Mato989 ::

oo7 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ne bi dobil tak hitro replike... v tem je glih problem, zato se je pa moral sam odločat, ampak prav bi bilo stick to the plan!


To je res ne bi dobili hitrega odgovora, ker so bili tako daleč.
Ampak je razumljivo zakaj so hoteli raziskati Planet 4 če se prav spomnim z filma je celo rekel, da so še bolj idelani pogoji na tem planetu pa ti , ki so se zbudili niso bili prav veseli, da bi morali iti nazaj v spalne komore saj jih je nekaj med spanjem zaradi nesreče tudi umrlo zorelo med njimi tudi kapitan. Ampak ja zbuditi bi morali marince ali kogarkoli so imeli pač med tistimi 2000 ljudmi med kolonisti.


Seveda, to NAJMANJ... meni take "malenkosti" pač pokvarijo film... ker ravno to želim od takih filmov to je alien ipd... da je pač osnovni plot ko pride do sranja realno logičen v zadevah ki jih poznamo že zdaj... torej greš raziskovat neznano področje? Super, pripelji izurjene ljudi za možnost napadov... pač popušijo ok, ampak je believable...

Tole mi je pa zdaj delovalo kot da bi poveljstvo letalonosilke prevzel novinar na njej ker so vsi spali kapitan padobi srčni infarkt... smešno pač in pokvari film

Kaj bi rekel, če bi v Aliens poslali reševat koloniste te iste inženirje ki so se odločili raziskat ta planet? Da je to neumnost, da se pošlje usposobljene vojake za to početje... zato je tudi Aliens 5x boljši film od tegale, dejansko meni najljubši od vseh v franšizi Alien.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Gregor P ::

... če ne drugega imaš 2000 ljudi na krovu, s katerimi ravnaš najbrž malo bolj odgovorno.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

oo7 ::

Mato989 je izjavil:

zato je tudi Aliens 5x boljši film od tegale, dejansko meni najljubši od vseh v franšizi Alien.


Ah to sploh ni primerjave :)
Prvi in drugi del sta razred zase.

St235 ::

Predvsem zato, ker sta bila horror in action flick, ki se ni rabil obremenjevati s tonami fan fictiona, 10001 spletno teorijo in se od njih ni pričakovalo, da bodo pojasnili izvor števila 42.

Invictus ::

Točno to...

Čeprav se meni dogaja zadnje čase, da so mi originalni filmi preprosto preveč primitivni in otročji, da bi jih lahko še 1x gledal.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

oo7 ::

Za ljubitelje serije Alien. Hčerka od elen Ripley v glavni vlogi ;)

Alien: Isolation Digital Series - Episode 1


Alien: Isolation Digital Series - Episode 2

oo7 ::

Alien: Isolation Digital Series - Episode 3



Alien: Isolation Digital Series - Episode 4



Alien: Isolation Digital Series - Episode 5

oo7 ::

Alien: Isolation Digital Series - Episode 6


Alien: Isolation Digital Series - Episode 7

oo7 ::

Alien: 40th Anniversary Shorts | Official Teaser | ALIEN ANTHOLOGY




6 kratkinh filmov Alien v kratkem za 40 letnico prvega filma Alien :D

Aphanisis ::

Se opravičujem, nisem bral cele teme in je bilo najbrž o tem že veliko rečenega. Iz vseh filmov sem nekako prišel do tega zaključka o izvoru xenotov.Po Prometeju in Covenantu vemo o xenoith to: android je od inženirjev vzel biološko orožje, ki služi temu, da popolnoma uniči življenje na planetu, na katerem so se inženirji odločili, da naredijo genocid. To biološko orožje deluje tako, da vse organsko življenje zmutira do stopnje absolutne agresivnosti. Beri: poklati vse, kar se premika (razen svoje vrste, kateri xeno pripada, slednje ne napada po instinktu - xenoti se ne koljejo med sabo, razen, ko je to treba - glej, kako utečejo iz komore v Alien 4).

Android torej skombinira biološko orožje s človeškim DNA (od Shawn), naredi prvo matico in zdizajnira prvega Xenota, kakor ga poznamo v Alien 1, 2, 3 in 4. Androida pri tem žene obsedenost odnosa med kreatorjem in kreacijo, vprašanje, ki ga na koncu razreši tako, da se sam identificira s kratorjem in naredi svojo mojstrovino. S tem, ko sam naredi genocid nad inženirji, relativizira sam pojem kreatorja v Alien filmskem univerzumu. Rekel bi nekako v mislu, da inženirji tako ali tako ne bi dali "filozofskega odgovora" na vprašanje odnosa med kreatorjem in kreacijo nasploh, zato ker je ta odnos vedno odnos moči (surove, intelektualne, strateške ...) in je kreaciji nedostopen. Beri: misija v Prometeju, da bi človeštvo ugotovilo "zakaj obstaja", je nerešljivo.

Dobro.... malo me je zanselo na koncu, ampak nekako tako gledam na to stvar...

oo7 ::

David ni ustvaril Xenomorfa ampak Protomorfa.

In tisto niso bili pravi inženirji, ki jih je zbombardiral David. Tisto so bili še ena vrsta kot ljudje ustvarjeni z strani inženirjev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

oo7 ::

Zgleda je tudi odvisno kako se kdo okuži.


David je okužil Hollowaya z pijačo



Rezultat je bil




Še pred tem pa je Holloway z spolnim odnosom okužil Dr Shaw

rezultat



in kasneje





in rojstvo Deacona

imagodei ::

Pomiri se, no... To je fantazijski film, ne dokumentarna oddaja. >:D
- Hoc est qui sumus -

oo7 ::

Miš si zdaj uradno lasti FOX kateri ima v lasti Alien.

Homer Simpson probably won't become the newest member of the Avengers, but anything's possible now that Disney owns 21st Century Fox.

https://www.npr.org/2019/03/20/70500902...

CoreySteel ::

Twitter: @CoreySteel_

vostok_1 ::

Haha
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: bfranklin ()

sulaco ::

Ob 40-letnici Alien filma sem ga pogledal še enkrat...z dodatki+BR slika.
VAU, kakšen film iz leta 1979...nobenih SJW bojevnikov noter, kadijo kot norci, nobenih CGI, muzika minimalistična, Geiger monster, ki je skoraj ne vidiš, aktualna tematika (androidi, AI, sindikati, kapitalisti, pogrešljivi delavčki, etc)

Res sem bolj užival kot ob ogledu Prometejev...za 11mil dolarjev...Ocena 8.5 je premalo

vostok_1 ::

11 miljonov takrat ni sicer enako kot danes, ampak i know what you mean.
Prometej tudi z 5x-nim budgetom, ne bi bil boljši. Enostavno, pjancem ne smeš zaupat tako franšizo.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: bfranklin ()

imagodei ::

Tale tema kar ne umre. Film, ki je eden največjih šrotov A produkcije ZF zadnjih desetletij, ima nenormalno dolgo temo. Kakih 10x predolgo. ;(
- Hoc est qui sumus -

vostok_1 ::

To je jasno.
Običajno taki filmi razdvajajo publiko...na tiste z okusom in self-respektom, ter na one, ki če jim privežeš korenček pred oči, ga začnejo lovit.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Bellzmet ()

oo7 ::

Film, ki nam je dal malo za razmišljat.

imagodei ::

Tebi mogoče. Drugi razmišljamo predvsem, kaj se je zgodilo z Ridleyem, da se podpisuje pod tak crap.
- Hoc est qui sumus -

oo7 ::

Ja jaz še nisem čisto zaključil z tem filmom in Prometejem je še nekaj nejasnosti ;)

imagodei ::

Verjamem.
- Hoc est qui sumus -

vostok_1 ::

imagodei je izjavil:

Tebi mogoče. Drugi razmišljamo predvsem, kaj se je zgodilo z Ridleyem, da se podpisuje pod tak crap.


Znatne količine žgane pjače.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Bellzmet ()

imagodei ::

Dvomim, da samo alkohol lahko naredi človeku tako škodo.
- Hoc est qui sumus -

vostok_1 ::

Dodaj še kak padec po stopnicah tu pa tam.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Bellzmet ()

Bellzmet ::

Hm film vama sploh ni všeč ampak komentirata pa skos v tej temi. Neki ne gre skupaj.

St235 ::

Closet fan:) Vostok ga gleda vsaj 3x na teden in orgazmira zraven, potem si pa občutek krivde zdravi v tej temi.

Aar2rk ::

Frustriran fan. Kako so (je) zavozli tako legendarne filme z delanjem franšize samo da je.

imagodei ::

Ah ne, jaz sem zasvojen s Slo-techom, pa pač random postam v temah, da mi mine čas.
- Hoc est qui sumus -

oo7 ::

Vprašanje je ali je Ridley Scott ignoriral film Aliens. Kajti enkrat je rekel, da mu ni všeč ideja z kraljico. Torej tukaj je luknja če David ustvari jajce kaj je potem z kraljico ? Ali sploh ne obstaja ali pa je David na Planetu 4 našel jajca se pravi Ovomorph-e ?

vostok_1 ::

Aar2rk je izjavil:

Frustriran fan. Kako so (je) zavozli tako legendarne filme z delanjem franšize samo da je.


This. Za prometeja sem pričakoval, da me bo vrgel vn iz hlač. Za zavezo pa sem bil skoraj pripravjen...skoraj.



oo7 je izjavil:

Vprašanje je ali je Ridley Scott ignoriral film Aliens. Kajti enkrat je rekel, da mu ni všeč ideja z kraljico. Torej tukaj je luknja če David ustvari jajce kaj je potem z kraljico ? Ali sploh ne obstaja ali pa je David na Planetu 4 našel jajca se pravi Ovomorph-e ?


To se da v 5 minutah obrzložit, če le nisi dementen pjanec.

David naredi jajce, pol naredi še modifikacijo xenomorfa, da lahko sam sproducira jajca in jih razširi.

Skratka, karkoli bi bilo boljša razlaga kot ta greznica v katero je Ridley že dva filma zmetal, in tretjega še bo.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: bfranklin ()

oo7 ::

vostok_1 je izjavil:


David naredi jajce, pol naredi še modifikacijo xenomorfa, da lahko sam sproducira jajca in jih razširi.



Ja in kam bi potem uvrstil kraljico ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

vostok_1 ::

Kot davidovo kreacijo, z namenom reproduciranja.
V aliens nič ne pove od kje je prišla or whatever. Lahko je komot originirana pri davidu.

Še enkrat ponovim...to da je david ustvaril xenomorfe v osnovi ni slaba ideja, ampak za jo kvalitetno izpeljat je potrebno biti res dober pri svojem delu. Ridley pa je effectively uničil svojo lastno franšizo in otroške spomine številnih generacij.
Skratka, totalni botched job.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: bfranklin ()

Mato989 ::

Najboljše bi blo da si predstavljamo da ne obstaja nič razen prvi trije alien filmi :P
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: bfranklin ()

vostok_1 ::

Done.

Ajde četrtega štejem kot off-shoot. Je pa ni, Alien.


Kako pa pridemo od črne tekočine, do impregnacije s hobotnico, do nekega kvazi-xenomorfa...v roku dveh dni...še čakam, da M-Power povleče razlago iz riti.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: bfranklin ()

Bellzmet ::

Hm ful se ob samo zgodbo in "logične" razlage zatikate. Pač je sci-fi in gre lahko naprej na 1000 različnih načinov.

Mene bolj kot to moti, da ni več tiste napetosti, novosti, zvoka, sveže ideje kot pri Alien. Ali macho/bad ass dialogov, special weapons kot v Aliens. In turobnosti, ujetosti, suspenza kot v Alien 3. Skratka ni treba, da so vsa nadaljevanja, da počasi razlahajo od kje alien, teraformerji, črne snovi, itd. Jaz bi akcijo, suspenz, dialoge, zvok, thrill...da ponoči luč prižgem in pogledam, če je na stropu kakšen alien:)

vostok_1 ::

Ne prometej ne zaveza nimata nič, kar bi naredilo film kaj vrednega, kaj šele kultnega. Gre za povsem prisiljen, korporativni poizkus industrije, ki je našuntala obubožanega in dementnega pjanca, da sproducira nekaj za prodat in zaslužit.

Filma nista niti povprečna kot recimo Alien 3 ali 4. Sta daleč podpovprečna in eksemplar of a botched job.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: bfranklin ()

Mato989 ::

Bellzmet je izjavil:

Hm ful se ob samo zgodbo in "logične" razlage zatikate. Pač je sci-fi in gre lahko naprej na 1000 različnih načinov.

Mene bolj kot to moti, da ni več tiste napetosti, novosti, zvoka, sveže ideje kot pri Alien. Ali macho/bad ass dialogov, special weapons kot v Aliens. In turobnosti, ujetosti, suspenza kot v Alien 3. Skratka ni treba, da so vsa nadaljevanja, da počasi razlahajo od kje alien, teraformerji, črne snovi, itd. Jaz bi akcijo, suspenz, dialoge, zvok, thrill...da ponoči luč prižgem in pogledam, če je na stropu kakšen alien:)


Ja, samo problem je ko ni logike v celotnem "vesolju" in te to osiromaši za vživetost v sam film...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: bfranklin ()

opeter ::

imagodei je izjavil:

Tale tema kar ne umre. Film, ki je eden največjih šrotov A produkcije ZF zadnjih desetletij, ima nenormalno dolgo temo. Kakih 10x predolgo. ;(


Se strinjam. Meni je bil npr. Passengers 10x boljši.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j
««
46 / 57
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Alien (Tv serija)

Oddelek: Sedem umetnosti
254074 (1503) oo7
»

Prometheus (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Sedem umetnosti
1219209859 (48525) Gury
»

Alien 5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
6615784 (6120) oo7
»

Alien: Awakening (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
9214702 (8318) oo7
»

Alien: Covenant vs. Passengers

Oddelek: Sedem umetnosti
396093 (5458) vostok_1

Več podobnih tem