» »

Panasonic tv + Yamaha receiver

Panasonic tv + Yamaha receiver

Likalnik ::

Mi lahko prosim pomagate, kako povezati Panasonic TV z Yamaha AV receiverjem. Sam sem jih povezal z HDMI (ARC) kablom, vendar mi zvok navadnega TV programa ne prihaja iz zunanjuh zvočnikov ampak še vedno iz TV-ja...je potrebno kaj nastavit v TV-ju, da zazna zunanje zvočnike?

Nikakor mi ne uspe doseči zvoka iz zunanjih zvočnikov.

Lp

delfinus ::

Kater model TVja imas, kater model Receiverja imas?

lp, d.

Likalnik ::

Panasonic TX P60VT65 receiver yamaha RX-A730...

delfinus ::

Hoj.
Sem preletal malo navodila od obeh.

Prvo imas povezano TV HDMI(ARC), Yamaha HDMI(ARC)?

Drugo:
V nastavitvah Yamahe moras it v HDMI > HDMI Control > ON
V nastavitvah TVja pa moras pa moras it v MENU > Audio > Advanced Audio in tam izbrati TV speakers OFF.

lp, d.

Likalnik ::

Sej to iščem v moje tvju že cel dan...kje izbrati tv speakers off...v meniju ne najdem...si za pravi tv gledal...ker vsi imajo samo moj ne...vsaj tak občutek imam....ne najdem advanced audio...

delfinus ::

Hoj.

Sorry, sem gledal napacna navodila od TVja. Tole bo verjetno za tvoj Panasonic VT model.


V nastavitvah TVja pa moras pa moras it v MENU > Sound > SPDIF Selection in premakni iz Auto in PCM oz obratno bos videl, kjer ti bo delovalo.
Pa se tole na TVju: Viera Link > Speaker Selection > premakni na Home Cinema

lp, d.

EDIT: Navodila stran 188. Tako bi moralo bit za VT65 model pri izbiri zvocnikov oz HT sistema. https://dlc.panasonic-europe-service.co...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

Likalnik ::

Hvala ti za pomoč...tako je sedaj, če imam povezano z hdmi rca zvok ne deluje...če pa zraven vklopim še digital audio kabel pa zvok deluje...zato ker ko na av sprejemniku nastavim na tv vrže takoj AV4..na temu kanalu je pa digital audio in zato deluje...moral bi pa očitno na yamahi nastaviti, da vrže ven hdmi out da bi delal tudi zvok...

Likalnik ::

Ok sem nastavil...v yamahi se je bilo potrebno poigrt...sedaj imam pa se eno vprasanje...zvok mi prekinja...mislite da zaradi hdmi kabla ali je kje drugje težava....

delfinus ::

Ce prekinja bi bilo dobro probat z drugim HDMI kablom. Cim krajsi, tem boljse. Meni, vem da je enkrat prekinjalo pri SPDIF kablu in je bil vzrok. Morda je to tudi v tvojem primeru. Za probat. Prekinja pa ne glede na signal (stereo, 5.1,...)?

lp, d.

Likalnik ::

Sem zamenjal kabel in zadeva deluje odlično. hvala ti za vso pomoč

delfinus ::

No me veseli, da pomaga :). lp, d.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako povezati tv in soundbar,prosim pomoč

Oddelek: Zvok in slika
275857 (1312) Škorc
»

Kak Hi FI komponenta internetni radio in Dab + hkrati kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
457238 (3738) mat xxl
»

Priklop hišnega kina

Oddelek: Zvok in slika
265715 (3555) ninjaxx
»

kako dati zvok iz tv na hisni kino??? Prosim za pomoc

Oddelek: Zvok in slika
165282 (4874) krepki
»

Zvok TV-ja na domači kino

Oddelek: Zvok in slika
7893 (773) delfinus

Več podobnih tem