» »

Samsung Galaxy S5

Samsung Galaxy S5

1
2
»

Engineer_ ::

naj raje nehajo vgrajevati reči in začnejo izboljševati baterijo. Vse ostale reči so že na ravni perfekcije, samo baterija še šepa.

4 jedrni 2.4 ghz procesor, 5 inč zaslon je po mojem mnenju vse kar še rabimo od super-telefona. Baterija pa je še vedno taka, da telefon zdrži 1 dan.... beda.


Ostali komentirate da s5 ni to kar smo pričakovali??? Pa saj je točno to kar smo pričakovali. Ima najboljše kar trenutno obstaja. to je to, več se ne da dobit. Vseeno bi jaz osebno raje kupil LG Nexus 5, ker ni niti 1 malenkost slabši od s5.

držim pesti, da tokrat htcju uspe veliki met, saj ima zelo lepo priložnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

blackbfm ::

Kakor za koga. Meni je v tem hipu prav hecna obsedenost folka z raznimi merilci tega in onega. Sodeč po nekaterih napravah je očitno prišlo tako daleč, da ti mora gizmo povedati, da je čas za gibanje.


Haha točno to, bolano postaja vse skupaj. Pol je pa še tako da moraš odpret aplikacijo, imet account za vsako bz stvar, dat telefon na določeno mesto, čakat na signal, na merjenje, na odziv strežnik, na gps satelite..bz.

Ko se bo telefon znal sam od sebe prilagajat uporabniku in mu svetovat merit whatever, brez buzereranja, tist bo pa drugo.

naj raje nehajo vgrajevati reči in začnejo izboljševati baterijo. Vse ostale reči so že na ravni perfekcije, samo baterija še šepa.


Baterije (lipo) so take kot so, nimajo kaj dost čarat... medtem ko računska moč in učinkovitost čipov še vedno lepo rasteta.

Vseeno bi jaz osebno raje kupil LG Nexus 5, ker ni niti 1 malenkost slabši od s5.


Je slabši, kamero ima zanič. Displej tudi ni najboljši.

Zheegec ::

Engineer_ je izjavil:

naj raje nehajo vgrajevati reči in začnejo izboljševati baterijo. Vse ostale reči so že na ravni perfekcije, samo baterija še šepa.

4 jedrni 2.4 ghz procesor, 5 inč zaslon je po mojem mnenju vse kar še rabimo od super-telefona. Baterija pa je še vedno taka, da telefon zdrži 1 dan.... beda.


Ostali komentirate da s5 ni to kar smo pričakovali??? Pa saj je točno to kar smo pričakovali. Ima najboljše kar trenutno obstaja. to je to, več se ne da dobit. Vseeno bi jaz osebno raje kupil LG Nexus 5, ker ni niti 1 malenkost slabši od s5.

držim pesti, da tokrat htcju uspe veliki met, saj ima zelo lepo priložnost.

ja, boljšo baterijo bi si vsi želeli, pa ni nič iz tega.
anyway, S5 je slabši od Nexus 5, ker ima N5 boljši ekran (IPS) :) čeprav je tudi Samsung nekaj namigoval na IPS pa ni nič iz tega.

Engineer_ ::

blackbfm je izjavil:


Vseeno bi jaz osebno raje kupil LG Nexus 5, ker ni niti 1 malenkost slabši od s5.


Je slabši, kamero ima zanič. Displej tudi ni najboljši.


nexus 5 stane 300 eur z naročnino, medtem ko bo samsung s5 stal vsaj 600 eur z naročnino.

Zheegec ::

Nexus 5 je 350€ v prosti prodaji v Slo. Pa kamero ima podobno, kot Galaxy S4. OK, sicer to ni ravno presežek, sploh ko se s kakšno Nokio primerja.
Display na N5 je pa bistveno boljši od displaya na S4 in Note 3, razen če so ti všeč slaba bela in nepravilne ostale barve...

blackbfm ::

nexus ima pa rumene displeje pa blede barve..jebiga:)

ips ni superioren v vseh pogledih..al pa vsaj ne te displeji ki jih izdeluje lg

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Zheegec ::

Rumene displaye? Kateri displeji so pa potem po tvojem superiorni? Pa 100x bolje je imeti čim bolj narave in prave barve, kot pa za brezveze nabit kontrast. Pri monitorjih in TVjih ima nabit kontrast skoraj vsak, prave in naravne barve pa samo najboljši.

Engineer_ ::

ni presežek vendar se niti približno ne splača dat 300 ali več eur več za s5 ;) tudi če je zaslon na nexus 5 en drobižek slabši ;)

kamero pa tudi s5 nima dobre, če želiš dobro kamero je treba poseči po nokiji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

blackbfm ::

Rumene displaye?


Rumene ja, z zanič kontrastom. Zadnje čase ima ogromno naprav (tudi iphone) rumene displeje, in mislim da so ravno od LGja vsi.

Kateri displeji so pa potem po tvojem superiorni?


Nevem, odvisno od tega kje ga večinoma uporabljaš..zunaj IPS, notri amoled.

kamero pa tudi s5 nima dobre, če želiš dobro kamero je treba poseči po nokiji.


Nokia je na nekem dobrem glasu, ampak lej, stvari se premikajo naprej vsako leto (oz kar na pol leta). Kolikor sem bral ima s5 najhitrejši fokus med mobilci. Me pa zanima tisti isocell senzor če ga s5 ima, ko je bil nek hype...bo treba vidt kakšne teste.

Zheegec ::

ok, ko primerjam enega ob drugem Note 3 in N5 res ne opazim rumenega displaya, na N5 je bela bela, na Note3 je pa bela siva. imaš kakšen link do teh težav?

in a ni superioren tisti display, ki ima barve bližje realnosti?

hojnikb ::

ma to o yellowish tint; ja obstaja, ampak je defekt, tako pri vsaki drugi stvari.
#brezpodpisa

Zheegec ::

Aja, to je to, ko je slika rumena, ker se lepilo še ni posušilo!? in je potem po par dni uporabe ok? To se pogosto dogaja pri vseh telefonih, samo pri večini ni tako opazno, ker imajo že v štartu slabše barve. Pri najboljših S-IPS modelih se pa pač opazi. Rešitev za to je pa res AMOLED, ker tam ne opaziš, če vleče vse še malenkost bolj na rumeno, ker je bela že itak v osnovi ne-bela :)

blackbfm ::

različna odstopanja so..če maš srečo je bela bela:)

FireSnake ::

Ali se že vedo specifikacije SGS5 mini?

Jaz imam SGS4 in bi rad nekaj manjšega ...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

blackbfm ::

Aja, to je to, ko je slika rumena, ker se lepilo še ni posušilo!? in je potem po par dni uporabe ok?


tole z lepilom je pomoje blabla:) ker sem mel v rokah tut leto dve stare naprave pa so bile moteče rumene

Zheegec ::

hmm, kolikor sem imel v rokah IPS naprav tega še nisem opazil. Najbolje, da daš kar link.

blackbfm ::

napiši v google image search: nexus yellow tint, iphone yellowgate, yellow ipad

je nekaj "dobrih" primerkov kako močna so lahko odstopanja, s tem da je razlika v živo še bolj očitna kot na fotkah

kpkp ::

Nexus 5 nima LG LCD-ja, je pa možno, da ga LG zlima in kalibrira (in ga s tem serje)... LCD sam pa je made in japan.

Jackass ::

Engineer_ je izjavil:

Ostali komentirate da s5 ni to kar smo pričakovali??? Pa saj je točno to kar smo pričakovali.


Se strinjam, jaz sem bil zelo skeptičen ko sem bral kaj naj bi vse imel novi S5. Če bi bila vigri morda katera druga znamka, bi rekel "morda pa", Samsungu pa postavljanja novih mejnikov pač po vseh teh letih ni pripisovati.

Resnično bi bilo bolje, če bi svojega Androida na novo prekodirali, manj pozornosti posvetili temu kako v telefon vgraditi 128 bitni 50 jedrnik, in se začeli ukvarjati s tem, da bodo aplikacije tekle gladko ter da bom lahko telefon uporabljal morda dan dlje brez polnjenja!

Naj že vržejo ven ta fizični gumb, ker je upravljanje z njim 1s počasnejše kot z gumbom levo in desno. Tudi touch gumb, bi imel lahko vgrajen finger print.

Naj naredijo lično magnezijevo ohišje, predvsem pa naj ima naslednji telefon zaslon od roba do roba, ki naj ne bo večji od 5".

No ampak Epic Fail izkazujejo tudi ocene na www.gsmarena.com. Mislim, da se je Samsungu zgodil Windows 8!
jAcKaSS

blackbfm ::

zaslona od roba do roba ne bo, vsaj na mainstream telefonih, ker je predvsem neuporabno pa še grdo

študiram zakaj niso dal namesto heartrate senzorja raje čitalec za prsti odtis :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Engineer_ ::

blackbfm je izjavil:

napiši v google image search: nexus yellow tint, iphone yellowgate, yellow ipad

je nekaj "dobrih" primerkov kako močna so lahko odstopanja, s tem da je razlika v živo še bolj očitna kot na fotkah



nepomembno, na telefonu namreč ne bom grafično oblikoval in potreboval 1000% natančnosti pri prikazovanju barv.

in ne, zaslon ni rumen ampak ima samo temperaturo barve malce bolj 6500k.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

ivanuscha ::

Jackass je izjavil:

Engineer_ je izjavil:

Ostali komentirate da s5 ni to kar smo pričakovali??? Pa saj je točno to kar smo pričakovali.


Se strinjam, jaz sem bil zelo skeptičen ko sem bral kaj naj bi vse imel novi S5. Če bi bila vigri morda katera druga znamka, bi rekel "morda pa", Samsungu pa postavljanja novih mejnikov pač po vseh teh letih ni pripisovati.

Resnično bi bilo bolje, če bi svojega Androida na novo prekodirali, manj pozornosti posvetili temu kako v telefon vgraditi 128 bitni 50 jedrnik, in se začeli ukvarjati s tem, da bodo aplikacije tekle gladko ter da bom lahko telefon uporabljal morda dan dlje brez polnjenja!

Naj že vržejo ven ta fizični gumb, ker je upravljanje z njim 1s počasnejše kot z gumbom levo in desno. Tudi touch gumb, bi imel lahko vgrajen finger print.

Naj naredijo lično magnezijevo ohišje, predvsem pa naj ima naslednji telefon zaslon od roba do roba, ki naj ne bo večji od 5".


No ampak Epic Fail izkazujejo tudi ocene na www.gsmarena.com. Mislim, da se je Samsungu zgodil Windows 8!



Točno to je problem S5, vsi so pričakovali točno to kar si napisal. Ostalo bi še bilo OK. Ampak očitno Samsung ljudi ne posluša več, kar se mu bo še obrnilo kot bumerang.

blackbfm ::

nepomembno, na telefonu namreč ne bom grafično oblikoval in potreboval 1000% natančnosti pri prikazovanju barv.


Pri oblikovanju/obdelavi ne rabiš hudo natančnega prikazovanja barv, saj itak potem prihaja do odstopanj pri končnih uporabnikih bodisi na zaslonih ali pa na papirju:)) že različna osvetlitev prosotra je dovolj da se sfižijo barve.

Niso tolk barve problem, kolkr je kontrast.

in ne, zaslon ni rumen ampak ima samo temperaturo barve malce bolj 6500k.


S to temperaturo si nekateri mečejo pesek v oči. Nekateri zasloni so prav nagravžno poscano rumeni.

mjolnir ::

predvsem pa naj ima naslednji telefon zaslon od roba do roba, ki naj ne bo večji od 5".

Ko bi ti padel po tleh je precej večja verjetnost da bi šel ekran.

GGGGG ::

Meizu je izjavil:

Zdej mi pa naj nekdo pove, kdo se dejansko ukvarja s športom in vleče na roki s sabo ogromen telefon.

Bilokatera ura za 50€ bo bolje prikazala srčni utrip kot to, s tem, da je še veliko lažja in ne moti. Očitno rabimo še počakat, da na 10 inčne tablice in 17 colske prenosnike nalimajo tale senzor, tole bo gotovo najbolj praktično >:D


Jaz. Trenutno imam sicer xcover 2, ker rabim vodoodporen telefon za tek po dežju. Pred tem sem imel Note2, ki sem ga prav tako brez težav nosil v žepu.

Ure nimam, ker se mi zdi brezveze nositi 2 napravi. Telefon tako ali tako vzamem sabo zaradi glasbe in varnosti. Če je že v žepu pa naj služi še kot HR monitor, gps tracker itd.

ProGTX ::

IPS je samo pri LCD zaslonih, pri OLED ne. Meni je AMOLED bistveno bolj všeč od česarkoli drugega, predvsem zaradi kontrasta in živih barv, čeprav so tudi IPS zasloni lepi (recimo HTC One in Nexus 5 sem videl v živo). Zato sem vesel, da vsaj Samsung vztraja pri njih. Lahko bi si pa recimo od Sharpa sposodili IGZO tehnologijo zaslona za nižjo porabo (trenutno to resno uporablja le iPad Air).

Čudno se mi zdi, da S5 nima vsaj 3GB RAMa in Snapdragon 801. Za zaslon je super, da niso šli čez 1080p. S5 je sicer trenutno zelo dober, je pa vprašanje, kako se bo obnesel čez 3 leta in kasneje. Na splošno se mi dozdeva, da 2014 (vsaj prva polovica) ni pravi čas za nakup vrhunskega telefona, ki mora zdržati več let - čakamo na 20nm proizvodni proces in 64-bitne procesorje.

Še zanimivost: S5 je prvi telefon s 3.85V baterijo namesto večinoma uporabljene 3.8V, kar iztisne dodaten procent iz baterije :D

Meizu ::

Kako ga boš pa v žepu ponucal kot HR monitor?

Edit: Komentar leti na uporabnika iKst.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

GGGGG ::

Ven ga daš vmes.

Meizu ::

GGGGG je izjavil:

Ven ga daš vmes.


Ne vem no. Dat 600€ za telefon ker ima HR? Če imaš 600€ za telefon, potem imaš tudi 50€ za športno uro, mislim, da je dosti simpl to.

GGGGG ::

Sej ne kupiš zarad HR, škodi pa tudi ne. Glede ure sem pa že povedal svoje mnenje. Ni problem denar (taka, ki bi jo jaz kupil je cca. 400 eur btw), ampak za to, da ne nosiš po nepotrebnem dveh naprav, če ena dela vse kar rabiš.

bluefish ::

Point ure z merilcem je, da nenehno meri in prikazuje ali beleži vrednost. Mobilnik pa le na ukaz. Razen seveda, če bodo na voljo kaki dodatki.

GGGGG ::

HR monitor že zdaj lahko skonektaš gor, na praktično vsak bluetooth telefon. Ampak meni se res ne da ukvarjati s tistim pasom.

Meizu ::

GGGGG je izjavil:

HR monitor že zdaj lahko skonektaš gor, na praktično vsak bluetooth telefon. Ampak meni se res ne da ukvarjati s tistim pasom.


Exactly. Torej je tovrsten senzor na telefonu odveč. No ja, pikolovski pa smo, je treba rečt. Pa vendar bo to IMO poleg zaklepanja s prstnim odtisom to ena najbolj neuporabnih reči na telefonu. Kot že rečeno, raje bi videl, da bi v telefone začeli vgrajevat senzorje za zunanjo temperaturo. To pa dejansko je uporabno.

Formula 1 ::

bluefish je izjavil:

Point ure z merilcem je, da nenehno meri in prikazuje ali beleži vrednost. Mobilnik pa le na ukaz. Razen seveda, če bodo na voljo kaki dodatki.

Je ja, Samsungova ura :D. In smo spet tam kjer smo bili.

bluefish ::

Formula 1 je izjavil:

Je ja, Samsungova ura :D. In smo spet tam kjer smo bili.
Indeed. Zato je pa ta funkcija bolj ko ne le za igranje in toliko, da lahko na predstavitvi omenijo kako novost.

chucki ::

Največji napredek je, da je odporen na prah in vodo.. To tudi nekaj šteje.. :)
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Nesta ::

Kaksna je bla pa razlika med SGS2 in SGS3 ter med SGS3 in SGS4?
ENAKA KOT BO PRI SGS4 IN SGS5..

SSDD.
TELEFON BO SUPER TAK AL DRUGACE, VEDNO BI BIL PAC LAHKO BOLJSI :) ALI SLABSI:D

gusto ::

Meizu je izjavil:

Kako ga boš pa v žepu ponucal kot HR monitor?

GGGGG je izjavil:

Ven ga daš vmes.


Sam redno tečem in ne razumem ljudi, kako lahko laufajo s temi cigli v žepu/na roki. V redu, pri začetnikih, ki tečejo kar tako malo recimo razumem. Vsak, ki pa je vsaj malo resen tekač, pa tega ne bo počel. Nikoli si nebi zaradi tega kupil 600e+ telefon, dobiš garminovo uro za 100e, ki veliko bolje in diskretno opravlja to delo. Pa ne zdej z unimi, da imaš pač samo eno napravo, zakaj bi jih imel več. Potem pa najboljše da S6 stane 1000e, je za 50% večji in ima vgrajen še švicarski nož in palični mešalnik.:)

GGGGG ::

A ti nimaš telefona sabo, ko tečeš? Jaz veliko tečem po gozu, hribih in podobnih, neobljudenih lokacijah. Telefon imam v vsakem primeru sabo zaradi varnosti, če si zlomiš nogo ali kaj podobnega.

gusto ::

Tečem po različnih terenih, slej ko prej bi me v primeru neljubega dogodka že nekdo našel, je dokaj poseljen teren. Vsaj med tekom imam rad mir, da ne dobim še takrat kak klic pa nekaj smsov (ok, lahko daš letalski način). Se pa strinjam, da če tečeš po nekem gozdu, kjer skoraj nikogar ni, potem je smiselno imeti telefon zaradi varnosti. Na splošno se mi pač zdi, da preveč ljudi ne zna več nikamor it brez telefona.

chucki ::

Pač umreš, če nisi sposoben preživeti brez telefona... Se že nekot splaziš do pomoči..
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

_geek_ ::

Zanima me če ima kdi izkušnje z aftermarket baterijami (glede varnosti and all). Predvsem imam tole nagledano:

http://www.ebay.co.uk/itm/7500mah-Exten...

gazibo ::

Ali imamo v Slo. uradni Samsung servis or smthn oz. kaksen dober profi servise za Galaxy S5 ?

Fotr je kupu od enga znanca omenjen telefon za 100€ in imam obcutek da je fake, kamer je res totalno v pi*di, se moja nokija iz 2002 je mela boljso resolucijo, finger senzor sploh ne dela, cel phone je pocasen. Pogledu sm ze par YT posnetkov in se cist vsak drug od drugega razlikujejo in niso konsistentni v odkritju karakteristik, ki locijo fake od originala

mjolnir ::

Galaxy s5 za 100€ 8-):)):D

xda develope ::

Ugasn ga pa probi it v download mode al pa priklopi na komp pa boš vidu kaj bo računalnik reku

hojnikb ::

poženi cpu-z in boš takoj vedu, na čem si..
#brezpodpisa

Marilyn ::

gazibo je izjavil:

Ali imamo v Slo. uradni Samsung servis or smthn oz. kaksen dober profi servise za Galaxy S5 ?

Fotr je kupu od enga znanca omenjen telefon za 100€ in imam obcutek da je fake, kamer je res totalno v pi*di, se moja nokija iz 2002 je mela boljso resolucijo, finger senzor sploh ne dela, cel phone je pocasen. Pogledu sm ze par YT posnetkov in se cist vsak drug od drugega razlikujejo in niso konsistentni v odkritju karakteristik, ki locijo fake od originala


Občutek?! Kar naj mu ga vrne in zahteva denar nazaj, ker se težko da tel uredit. Za 100€ :) ga je dobil, jaz smešen pa dajem 700€ za Galaxy S5 .

bajsibajsi ::

Mogoce kdo ve, kaj je v cca. 390 MB posodobitvi? Zaznalo jo je cca. 3 dni nazaj (Mobitel).
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung je predstavil Galaxy S5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
9930582 (20883) $%&/()
»

Android 5.0 Lollipop (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15636333 (27837) deja
»

Bo Galaxy S5 predstavljen v Barceloni? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
8319050 (14870) MrStein
»

LG-jev novinec se imenuje G Pro 2

Oddelek: Novice / Android
277274 (5748) wade
»

Nexus 5 je prispel (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
6529544 (22512) Assass1n

Več podobnih tem