» »

Samsung Galaxy S5

Samsung Galaxy S5

«
1
2

ivanuscha ::

Danes se je začel MWC 2014 v Barceloni in Samsung naj bi ob 20.00 po našem času predstavil svoj novi flagship, Galaxy S5.

Pred nekaj urami so pobegnile na splet slike:

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_...

Če je to dejansko novi S5, potem ni druge kot da se je Samsungu pošteno skisalo. Dizajn je grši kot pri S4, kar je presenetljivo, saj so obljubljali Design 3.0, predvsem v luči predhodnika, ki je pokasiral veliko kritik na račun svojega dizajna, skoraj enakega kot pri S3. Poleg tega so robovi širši in nasplošno je telefon večji in bolj neroden.

Govorilo se je, da naj bi lahko predstavili dve verziji S5, mogoče je tole kakšen drug telefon ali pa vsaj poceni varjanta...

Lets wait end see!

pegasus ::

Osebno trdim, da se še noben phone dizajner ni zares odkisal in naredil telefona, ki bi bil optimiziran za uporabo. Današnji so namreč vsi optimizirani za pakiranje in skladiščenje, moja roka namreč (suprise!) ni ploščata.

SomeoneLOVEU ::

Zgleda enako kot S4 .

ivanuscha ::

V živo prenos predstavitve:

http://www.samsung.com/uk/unpacked/?cid...

hojnikb ::

Finally, the Galaxy S5 will allegedly be water and dust proof. This means we are probably not getting an Active version as it was with the Galaxy S4.

vsaj nekaj dobrega.
#brezpodpisa

ivanuscha ::

Precejšnje razočaranje, večji, težji, 0,1" večji display z enako resolucijo, nič video snemanja v 2160p, grd dizajn. Tudi vsi komentatorji pravijo da je shit vse skupaj...

hojnikb ::

The camera got a significant update though - it's now a 16MP one with just 0.3s shot-to-shot time, selective focus and 4K video recording.
#brezpodpisa

dottor ::

Končno so dodali selective focus. To je najboljša funkcija, ki je manjkalo fotoaparatom na telefonih. One X ima že od začetka to funkcijo in je še kako uporabna.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

ivanuscha ::

It's probably the most disappointing high-profile announcement in recent years.


glede 4k, si poročila nasprotujejo, zgleda da ni še jasno. s tem dnevom je samsung izgubil krono, S5 je kot prvoaprilska šala.

hojnikb ::

kot da rabiš 4k kamero..
#brezpodpisa

keitai ::

Oblika meh, cover zna biti prijeten na dotik, kamera dobra, fingerprint je bojda bolj gimmick, saj ima porodne krče. Zame je 1080p na cca 5" (+- 0.5") dovolj, povečanje ppi bi samo še bolj zmatralo cpu/gpu, kateri že sedaj throttlajo v telefonih. CPU/GPU/WIFI/LTE zadostni. Telefon kot sam niti ni tako slab, bolj je problem, ker bi to naj bil "flagship" androida (ne nexusi niti približno ne dosegajo teh prodajnih cifr).

Verjetno da bo dejanski flagship samsung galaxy F5 (ali kakor koli bodo poimenovali), bojda dražja, kovinska varianta s5ke, katerega znajo izdati z 64bitnim exynosom/qualcommom in 2560x1440.

LG bi lahko, z izdatnim marketingom in malce izboljšanim skinom androida postati naslednjik Samsunga. Imo so njihovi zadnji telefoni boljši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: keitai ()

Chev ::

Prav beden je postal Samsung. Neizkoriščena prednja stran, zadaj je 100% spet navadna plastika, UI je za poj v rit, ... eh.

dottor ::

Edino mi ni jasno kaj vsiljujejo ta fingerprint screen in merilec srčnega utripa? Kakšen promil (ker procent sigurno ne) uporabnikov sploh to uporablja?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

hojnikb ::

finger print zato, ker ga ima apple (in ker ga hoče NSA >:D), srčni utrip je pa tudi koristen..
#brezpodpisa

dottor ::

Ja na smart watchih vsekakor ampak na zadnji strani telefona pa bolj da ki ne.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Egidij88 ::

Ne vem, zakaj bi kdo kupoval tole za tak denar.

hojnikb ::

ko dobiš od kitajca podobne specse za 1/3 dnarja
#brezpodpisa

mAXTER ::

Spet bo treba še eno leto čakat na nekaj res novega..kak so faking dolgocajtni pa ziheraški postal vsi skupaj vključno z Applom...kje so vsi ukrivljeni zasloni, 3D sposobnosti, visoka resolucija, zložljivi zasloni, laserska namizna tipkovnica in podobne lari fari fore, ki bi vsaj dale občutek da smo leta 2014..eh brezveze.

bluefish ::

hojnikb je izjavil:

kot da rabiš 4k kamero..
Potem pa vidiš posnetke dejanskih 4k kamer in se ti zdijo telefoni kot male igračke iz praška. No, saj podobno je tudi pri nižjih ločljivostih.

hojnikb ::

bluefish je izjavil:

hojnikb je izjavil:

kot da rabiš 4k kamero..
Potem pa vidiš posnetke dejanskih 4k kamer in se ti zdijo telefoni kot male igračke iz praška. No, saj podobno je tudi pri nižjih ločljivostih.

exactly. Rajši imam kvaliteten 1080p (karkoli to pomen za tako malo lečo) z visokim bitrejtom, kot pa nek zmazek v 4K, ki ga itk nemorn gledat v polni ločljivosti.
#brezpodpisa

Tilen ::

dottor je izjavil:

Edino mi ni jasno kaj vsiljujejo ta fingerprint screen in merilec srčnega utripa? Kakšen promil (ker procent sigurno ne) uporabnikov sploh to uporablja?


PayPal and Samsung Allow Consumers to Shop and Pay with Fingerprint Authentication on New Samsung Galaxy S5
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Dr_M ::

Men zgleda isti, kot S4, ne grd ne lep.
Zaslon pricakovan podoben kot prej, sicer locljivost je OK, lahko bi bil malenkost vecji. Drugace pa precej standardne komponente. Sej tople vode se pa ne splaca vec odkrivat.

ivanuscha ::



Tako kot so ga letos posrali, ga še z nobenim Galaxyem S niso do sedaj. Odlična priložnost za ostale proizvajalce, da jim poberejo tržni delež. Predstavitev je bila tudi totalni dolgcajt, tisti njihov Korejc pa tudi ne zna 2 besedi pravilno izgovorit v angleščini.
Mislim da so vsi pričakovali veliko več, glede na to koliko so dobili kritik že za S4, ki je bil vseeno večji skok kot tole sranje letos.
S3 -> S4 +0,2" diagonale, kljub temu manjše mere, tanjši robovi, lažji telefon
S4 -> S5 +0,1" diagonale, vse mere precej povečane, 15g težji telefon

Mislim, da jih bo letos konkurenca zmlela, kajti cel svet je pričakoval veliko od S5, zdej pa izgleda kot korak nazaj. Vbistvu ne morem verjet, da so taki debili pri Samsungu. Sem pričakoval da bodo vsaj -poizkušali- ujeti dizajn HTC One, 2 stereo zvočnika, OIS...
Zanimivo, da praktično nikjer ne naletiš na kakšen pozitiven komentar.
Če je to Samsungov letošnji flagship, potem samo privoščim konkurentom, da jih zmeljejo. Danes ni bilo predstavljene nobene inovacije, kar je za tak rang telefona katastrofalno. Samsung je out of the game.
Na potezi so sedaj LG, HTC...da to dobro izkoristijo.

gusto ::

Sicer nisem nič posebnega pričakoval, me je pa S5 pustil popolnoma hladnega. Vizualno nič posebnega, prej mi je grd kot lep.

+ strojna oprema (sicer ni revolucija ampak povsem ok)
+ odporen na vodo in prah
+ 1080p@60fps video
+ dobro se mi zdi da niso šli zviševat resolucije, ker je uporabnik ne opazi in samo žre baterijo

- v vseh dimenzijah večji, težji in bolj neroden kot predhodnik, naj bo note za une ko hočejo tv s sabo nosit, S serijo naj pustijo pri miru

stvari za katere mi popolnoma dol visi če so ali ne (z drugo besedo brezvezne so):
- čitalec prstnih odtisov
- 2160p video
- senzor za srčni utrip

Na živce mi gre spet drugačna velikost sim (nano sim).

PrihajaNodi ::

Na potezi so sedaj LG, HTC...


Pozabil si Nokijo. Sony se je pa tudi ogromno strankam zameril še posebno pri paradnem konju xperiji Z kjer mu je pokalo steklo ali pa recimo pri Xperiji P, ki je bila polna bugov.

Zgodovina sprememb…

dottor ::

Letos mi poteče naročnina in ob vezavi še za dodatni 2 leti bom zraven ubodu še nov grelec dlani. Samsung ej za zdej out of my list. Čakam še kaj bodo HTC, LG in Google (Nexus) predstavli.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Dr_M ::

dottor je izjavil:

Letos mi poteče naročnina in ob vezavi še za dodatni 2 leti bom zraven ubodu še nov grelec dlani. Samsung ej za zdej out of my list. Čakam še kaj bodo HTC, LG in Google (Nexus) predstavli.


No, na novga LGja in LGja (Nexus) bos pa se cakal do jeseni/zime, naslednje :D
HTC pa mislim, da je ze napovedal, oz ga bo kmalu, posodobljen One.

Chev ::

dottor je izjavil:

Letos mi poteče naročnina in ob vezavi še za dodatni 2 leti bom zraven ubodu še nov grelec dlani. Samsung ej za zdej out of my list. Čakam še kaj bodo HTC, LG in Google (Nexus) predstavli.


Hja, Google je že predstavil nexus 5, HTC One 2014 je že bil viden, LG pa bo verjetno komaj avgusta. Kupi Nexus 5, pa imaš mir za minimalno 2 leti.

Zheegec ::

No ja, ima obljubljeni Snapdragon 800, ni pa IPS ekrana :(

Precej povprečno je tole za "novost". Razen butastega fingerprint skenerja in heartrate monitorja...

PrihajaNodi ::

Sej pride SGS5 mini, ki bo isti kot SGS4...

Trg bo kmalu zasičen. Sam pa upam da se bo WP in Nokija sama pobrala.

Zgodovina sprememb…

dottor ::

Dr-M in Chev: časa čakat imam do novembra, ko se grem zavezat še za 2 leti, tako da do takrat čakam novosti. Za 1x je pri meni v prednosti Nexus 5, HTC pa se mi ja malo zameru, vsaj kar se tiče s trenutnimi posodobitvami za One X (katerega si lastim). Za nepodporo KitKata naj bi bila kriva nVidia (Tegra 3).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

kpkp ::

Za nepodporo KitKata naj bi bila kriva nVidia (Tegra 3).

Zanimivo, da ga je nexus 7 dobil, čeprav mislim, da so obdržali malo starejši kernel (nisem 100%)....

Meizu ::

Brezvezen telefon. Naj raje naredijo nekaj na zmogljivostni ravni s3 in prodajajo za neke normalne denarce, ne pa s takšnimi neumnostmi.

Če se dejansko kej splača od samsunga ubost je to note, ker dejansko s seboj prinese še stylus, ki ga praktično noben drugi telefon nima. Vse ostalo je veliko predrago za to kar ponuja. Apple ni tule nič boljši, da ne bo kakšnega presenečenja slučajno.

Jackass ::

Tole je pa EPIC FAIL!!!

A so lahko še bolj neinovativni?!

Po obliki od spredaj deluje kot SGS2 - kaj za vraga?!

Prekopirali so čitalec prstnih odtisov od Appla? - Wau, upam, da bo njihov projektni vodja dobil povišico, ker so ga uspeli stlačit iz okrogle v ovalno obliko!

In točno tako, nobene potrebe ni, da je vsak telefon večji. Kdor hoče večji telefon, ima na razpolago Note-a.

Merilec srčnega utripa? Naj raje vgradijo termometer, bi bilo bistveno bolj uporabno!
jAcKaSS

dottor ::

Pač tisti merilec srčnega utripa odzadaj je tako neumno postavljena zadeva. Pomoje jim je nekdo šenkal eno paleto senzorjev pa so rekli: nič gremo to ugradit v nove SGS5, da nam ne stoji tukaj v napoto, ker itak ne bomo mogli prodat tega.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

hojnikb ::

termometer je vgrajen že v praktično vse smartphone zadnjih par let (sicer se pa res ponavad nahaja v bateriji)
#brezpodpisa

Jackass ::

No, fino bi bilo, če bi znal meriti temperaturo okolice, ne samega sebe! ;)
jAcKaSS

hojnikb ::

če telefon dovolj časa miruje, tisti senzor čisto lepo prikazuje temparaturo okolice. Za kej več bi pa itk rabu externi senzor.
#brezpodpisa

DarkSite ::

dottor je izjavil:

Pač tisti merilec srčnega utripa odzadaj je tako neumno postavljena zadeva. Pomoje jim je nekdo šenkal eno paleto senzorjev pa so rekli: nič gremo to ugradit v nove SGS5, da nam ne stoji tukaj v napoto, ker itak ne bomo mogli prodat tega.


1) Očitno nisi nikoli pri teku uporabljal phone, ki se ga pripne na roko. Mogoče boš znal s tem povezat.


2) Me pa zanima ali ima Fit GPS, ker v nasprotnem primeru bi še vedno moral imeti phona s seboj pri teku.

ivanuscha ::

Senzor za temp. mislim da je prvi imel S4, skupaj z senzorjem za pritisk. Senzorji v baterijah tukaj ne štejejo.

Fit pomoje nima GPS, ker so te ure mišljene, da delujejo v povezavi s telefonom. Precej neuporabno, hočejo ustvarit novo tržišče...

Vsi smo pričakovali nekaj takega:

Er333 ::

Zdaj ko vidim kakšen je S5 sem še bolj zadovoljen, da sem kupil S4 :)

PrihajaNodi ::

DarkSite je izjavil:

dottor je izjavil:

Pač tisti merilec srčnega utripa odzadaj je tako neumno postavljena zadeva. Pomoje jim je nekdo šenkal eno paleto senzorjev pa so rekli: nič gremo to ugradit v nove SGS5, da nam ne stoji tukaj v napoto, ker itak ne bomo mogli prodat tega.


1) Očitno nisi nikoli pri teku uporabljal phone, ki se ga pripne na roko. Mogoče boš znal s tem povezat.


2) Me pa zanima ali ima Fit GPS, ker v nasprotnem primeru bi še vedno moral imeti phona s seboj pri teku.



Koliko je ta merilec natančen je zgodba zase. Drugače imaš pa polar merilce. Poleg tega se pa telefona take velikoste ne nosi s seboj ker je prevelik.

ivanuscha ::

Res je, glede na to koliko forsirajo fitness, bi se morale mere zmanjšati, ne pa povečati.

Meizu ::

Zdej mi pa naj nekdo pove, kdo se dejansko ukvarja s športom in vleče na roki s sabo ogromen telefon.

Bilokatera ura za 50€ bo bolje prikazala srčni utrip kot to, s tem, da je še veliko lažja in ne moti. Očitno rabimo še počakat, da na 10 inčne tablice in 17 colske prenosnike nalimajo tale senzor, tole bo gotovo najbolj praktično >:D

bluefish ::

Meh, zmanjkalo jim je konkretnih idej in zdaj bodo v telefone očitno vgrajevali sto in en senzor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

blackbfm ::

ja do zdej je bilo aktualno da si imel polno kolegov na vsakem koraku (fb in to).. z novim telefonom boš še lep pa fit:D

..realno imaš pa samo tanjšo denarnico:))

dottor ::

Za ga dat okoli roke je revelik, zato je tak senzor mrca v meglo. Kot je že predhodnik malo vije omenu, vsaka športna ura z merilnikom je bolj praktična in natančnejša, pa ne rabiš nosit okoli 5" cegla, kjer boš čakal kdaj bo po celem fitnesu letel.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

DarkSite ::

bluefish je izjavil:

Meh, zmanjkalo jim je konkretnih idej in zdaj bodo v telefone očitno vgrajevali sto in en senzor.


Senzorjev je še premalo.

Rabimo napravo, ki bo podobna trikorderju.

Projcet Tango

Čimprej pa Health senzorje, ki ti merijo live dnk, krv, pritisk itd. Če se pojavi kaka mutacija v celici te takoj opozori in predlaga zdravljenje. To je future.

mAXTER ::

Kulker zgleda bo naslednji gonilni "inovator" Google, Samsung in ostala druščina so zaspali na lovorikah, enako je bilo pred leti z Nokio, sedaj se bo cikel spet ponovil počasi in bodo novi igralci spet stopili v ospredje.

bluefish ::

DarkSite je izjavil:

Senzorjev je še premalo.
Kakor za koga. Meni je v tem hipu prav hecna obsedenost folka z raznimi merilci tega in onega. Sodeč po nekaterih napravah je očitno prišlo tako daleč, da ti mora gizmo povedati, da je čas za gibanje.

DarkSite je izjavil:

Čimprej pa Health senzorje, ki ti merijo live dnk, krv, pritisk itd. Če se pojavi kaka mutacija v celici te takoj opozori in predlaga zdravljenje. To je future.
Ja, vendar bodo kaj takega izumili laboratoriji, ki se namensko ukvarjajo s tem, ne pa nek proizvajalec zabavne elektronike, ki vsako leto vrže ven en kup naprav.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung je predstavil Galaxy S5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
9930582 (20883) $%&/()
»

Android 5.0 Lollipop (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15636330 (27834) deja
»

Bo Galaxy S5 predstavljen v Barceloni? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
8319050 (14870) MrStein
»

LG-jev novinec se imenuje G Pro 2

Oddelek: Novice / Android
277274 (5748) wade
»

Nexus 5 je prispel (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
6529518 (22486) Assass1n

Več podobnih tem