» »

Cudni problemi po enem mesecu navitega delovanja......?????

Cudni problemi po enem mesecu navitega delovanja......?????

bmandelj ::

Lep pozdrav

zacel sem opazovat en cudem problem in si ga sploh ne znam razlozit, pa upam da bo kdo od vas imel kaksno idejo.

takole, pred kaksnim mesecem sem po odklepu (L1) navil svojga palominota 2100+ na 1900mhz (166*11.5) 1.85V.
zadeva je delovala v redu mogoce mi je enkrat na teden zmrznil. sedaj pa se zadeva vedno tezje priziga resetirat bios ob vsakem zagomu in potem cel bios nastavit da se spet zbudi, ce dam samo reboot se winsi uagsnejo in potem obvisi pred post-om, ugasnem iz kablom iz stene in potem spet lahko nastavljam bios.
Nikakor ne morem vec dobit 11.5 mnozilnika v biosu tud ce ga izberem mi post kaze 11.
poizkusil sem dat vse nazaj na default (133*13) ampak mi da proc na 133*12.
Plata epox 8k5a2+, pc2100 rami (mem test pravi da so dobri).

Zanima me ce je mogoce ze imel kdo podoben problem??
res zelo cudno

Kaj bi to lahko bilo?
a se mogoce proc pocasi poslavlja od zivljenja?
je pa definitivno palomino

please help

LP Brane
There is no greater sorrow than to recall hapiness in times of misery....... Dante Aligheri

Baja ::

Mogoče sem mimo brcnil, ampak če procodklene z barvanjem l1 mostičkov, jih probaj pobarvat še enkrat. Jaz sem mel tudi podobne probleme z Athlonom 850, ker nisem dobro pobarval mostičkov

bmandelj ::

zanimivo

baja sem uposteval tvoj nasvet in just in case preveril ce je to mogoc.
proc ven se enkrat malo popravil crte in zadeva spet deluje
sicer mi ni vsec da mi mece ven v xpjih IRQ_NOT_LESS_OR_EQUAL ampak bom ze nekaj pogruntal.

v glavnem palomino mi dela pri 1900 mhz 166*11.5 mislim da je to zgornja meja za moj proc in pa seveda rame saj ze tako delajo pri vecji frekvenci kot so deklarirani (FSB)

kako pa kaj vam delajo athloni (palomino)

Tnx

LP Brane
There is no greater sorrow than to recall hapiness in times of misery....... Dante Aligheri

OwcA ::

@bmandelj: z IRQ_NOT_LESS_OR_EQUAL se večinoma pritožujejo RAMi. Malo znižaj FSB ali pa timinge.
Otroška radovednost - gonilo napredka.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Moder ekran, ki javi napako - prosim za pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
244144 (3024) miranpozar
»

Pokvarjena matična plošča?

Oddelek: Pomoč in nasveti
71095 (1095) cCleo
»

Navit sistem in BSoD ob uporabi Emule

Oddelek: Navijanje
141301 (1123) KrCbelca
»

IRQ_not_less_or_equal in sesuvanje sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
181363 (1032) kingkong
»

Do koliko dvignit napetost procesorja

Oddelek: Navijanje
221185 (903) MaKjaVelli

Več podobnih tem