» »

Moder ekran, ki javi napako - prosim za pomoč

Moder ekran, ki javi napako - prosim za pomoč

rzidar1 ::

Pozdravljeni!

Imam težavo. In sicer se mi pojavlja moder ekran, ki javlja napako. Kaj bi lahko bil vzrok?
Uporabljam računalnik, ki je napisan spodaj v podpisu, na njem pa je nameščen operacijski sistem Vista Business (32 bit) + SP 1.

Aha pa še to... Napako lahko javi večkrat zapored v kratkem časovnem obdobju, včasih pa je tudi par dni vredu.
Pa še to... Disk sem že pregledala z orodjem za pregled diska in ni bilo odkrite nobene napake.

Slika napake:



Kakšna ideja?
Lp
Rosvita Zidar - RoZi
  • zavaroval slike: bluefish ()

StratOS ::

Problem z hardwareom ( IRQ -ji ) ali nastavitvami le tega ali pa z ramom. Zadnje bi nakako bolj preferiral.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

OZZY ::

Preveri ram z memtestom.
Go with the flow.

rzidar1 ::

ok. bom preverila rame... samo program še najdem ;)
Lp
Rosvita Zidar - RoZi

k4vz0024 ::

Jaz imam podoben problem, pa ni nič narobe s pomnilnikom (testiranje pomnilnika OK). Zgleda, da so nekateri gonilniki za določene programe pridejo navzkriž. pa tudi razni updati Viste do mi pozročali podobne probleme.>:D

rzidar1 ::

test ramov končan in je vse ok.

ma sej zdej si potegnem dol win xp (originalne za študente), pa si jih bom naložla in upam, da bodo vsi driverji.

ali imate kakšen drug predlog?
Lp
Rosvita Zidar - RoZi

StratOS ::

Še moj prvi predlog nisi obšel. Hardware oziroma kakšna komponenta, lahko celo del matične ...
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

rzidar1 ::

in kako naj še kaj poskusim? mislim... računalnik (prenosnik) je v garanciji in ga ne mislim odpirat.
Lp
Rosvita Zidar - RoZi

ender ::

IRQL je softwarski problem v jedru, čeprav napako lahko sproži tudi pokvarjen hardware. S katerim programom si testirala RAM - memtest86+, ali s čim drugim (če je bil program za Windows, potem rezultat nima pomena, ker je nemogoče stestirati ves ram iz operacijskega sistema).

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL ponavadi pomeni problem z gonilniki - če memtest86+ (ki ga moraš pustiti, da naredi vsaj en prehod - kar lahko traja nekaj ur) ne najde nobene napake, namesti najnovejše gonilnike s HPjeve strani. Če se potem še vedno pojavljajo modri zasloni, lahko včasih pomaga ponovna namestitev operacijskega sistema (mimogrede, gonilnike za Windows XP najdeš na HPjevi strani; če je bila pri prenosniku Vista Business, lahko brezplačno downgradaš na XP Pro - če medij za to ni bil priložen prenosniku, ga lahko dobiš od dobavitelja).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Caniggia ::

Iz tega bluescreena nikakor ne moreš ugotovit kaj je narobe.

Bluescreen je 90% razlog slabo napisan driver.

Vprašaj se kaj si nazadnje naredil, da je to povzročilo. Ali si vstavil kaj novega v računalnik ali pa si updatal kak driver (Windows updat).

Lahko pa diagnosticiraš težavo preko Minidump datotek preko katerih točno ugotoviš kaj povzroča blue screen.

Vpiši v google windows xp minidump debugger pa si kaj prečitaj o tem.
Did you try to press F1?

mrepca ::

Ko se je to dogajalo meni, so mi na koncu na servisu zamenjali komplet matično ploščo in ram-e. Moder zaslon pa se je prikazoval samo ko je bil računalnik obremenjen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mrepca ()

rzidar1 ::

S katerim programom si testirala RAM - memtest86+, ali s čim drugim (če je bil program za Windows, potem rezultat nima pomena, ker je nemogoče stestirati ves ram iz operacijskega sistema).

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL ponavadi pomeni problem z gonilniki - če memtest86+ (ki ga moraš pustiti, da naredi vsaj en prehod - kar lahko traja nekaj ur) ne najde nobene napake, namesti najnovejše gonilnike s HPjeve strani. Če se potem še vedno pojavljajo modri zasloni, lahko včasih pomaga ponovna namestitev operacijskega sistema (mimogrede, gonilnike za Windows XP najdeš na HPjevi strani; če je bila pri prenosniku Vista Business, lahko brezplačno downgradaš na XP Pro - če medij za to ni bil priložen prenosniku, ga lahko dobiš od dobavitelja).


ja naredila sem z memtest86 (če je bil + zraven, ne vem). pustila sem, da je enkrat prišel skozi.
bom zdaj ko grem od doma za 6 ur nastavila še enkrat, da naj pride večkrat skos, pa bom potem videla. drugače pa bom namestila nove gonilnike in bomo videli.
hvala
Lp
Rosvita Zidar - RoZi

rzidar1 ::

evo. danes sem naredila še enkrat test z memtest+ v2.10 in je šlo 7x skos, pa ni bilo nobene napake.

Iz tega bluescreena nikakor ne moreš ugotovit kaj je narobe.

Bluescreen je 90% razlog slabo napisan driver.

Vprašaj se kaj si nazadnje naredil, da je to povzročilo. Ali si vstavil kaj novega v računalnik ali pa si updatal kak driver (Windows updat).

Lahko pa diagnosticiraš težavo preko Minidump datotek preko katerih točno ugotoviš kaj povzroča blue screen.

Vpiši v google windows xp minidump debugger pa si kaj prečitaj o tem.


Sem naredila Update ja. Možno, da je to. Bom naredila format in naložila XP-je in videla, kaj bo.
Lp
Rosvita Zidar - RoZi

solatko ::

Ko naložiš Windows xp nimaš naloženih gonilnikov za grafiko, čipset, zvočno, mrežno in to moraš vse naložiti naknadno. Pri visti ne rabiš dodatnih gonilnikov, če kakšnega ne more vista sama dol potegnit, te pošlje na pravi naslov.

rzidar1 ::

ja vem.
bom vseeno poskusila z xp-ji, če pa ne bo vseh gonilnikov, pa bom nazaj naložla visto.
Lp
Rosvita Zidar - RoZi

ender ::

Ko naložiš Windows xp nimaš naloženih gonilnikov za grafiko, čipset, zvočno, mrežno in to moraš vse naložiti naknadno. Pri visti ne rabiš dodatnih gonilnikov, če kakšnega ne more vista sama dol potegnit, te pošlje na pravi naslov.
Samo za določene naprave (tako, kot pri XPjih) - na svojem (dve leti in pol starem) prenosniku sem moral vseeno nalagat gonilnike za IR krmilnik, čitalec kartic in zvočno kartico. Novejši ko je računalnik, manj stvari bo delovalo samih od sebe.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Margecan ::

no jaz imam iste težave pred 2 dnevoma sem na novo naložil windovs 7 in sem danes igral igro mafia2 in kar naenkrat se je use ustavilo in potem se je pojavil moder ekran kot na sliki zgoraj nato pa se je še računalnik sam resitiral.V čem je problem :S?

bluefish ::

Gonilniki za grafično ali RAM.
RAM testiraj s programom Memtest, ki ga zaženeš z zagonom računalnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

PrvaPomoč ::

Iz izkušenj povem da je za to ZELO velikokrat kriv South Bridge, ki ga je potrebno nekako "popraviti".
HP prenosniki so nažalost v večini res podn kvalitete.
PRP

fosil ::

Kako pa popraviš south bridge?
Tako je!

rzidar1 ::

jaz sem rešila z novim operacijskim sistemom. takrat sem namesto viste naložila xp-je in je stvar delovala, kot je treba!
Lp
Rosvita Zidar - RoZi

tomaz17 ::

kako ste 0dpravili napako takrat? Imam isto pri svojem novem probooku :(

rzidar1 ::

rzidar1 je izjavil:

jaz sem rešila z novim operacijskim sistemom. takrat sem namesto viste naložila xp-je in je stvar delovala, kot je treba!
Lp
Rosvita Zidar - RoZi

MasterKiD ::

Formatiraj če pa nebo šlo pa nesi na servis

miranpozar ::

Za IRQ_NOT_LESS_OR_EQUAL je po mojih izkušnjah največkrat kriva (hardversko) pokvarjena grafična kartica!
Miran Požar, Portorož, http://sites.google.com/site/miranpozar/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ponovno zažene namesto ugasne

Oddelek: Strojna oprema
406718 (3531) solatko
»

Windows 7 BSOD

Oddelek: Operacijski sistemi
81142 (1055) adam1900
»

IRQL error (BSOD)

Oddelek: Pomoč in nasveti
17957 (870) denial
»

Blue Screen po zaustavitvi sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
5923 (810) Grega_K
»

Blescreen (sumim network driverje..) (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
594933 (4268) BB4l

Več podobnih tem