» »

Kaj narediti, da bi WinXP delali z Radeonom 8500

Kaj narediti, da bi WinXP delali z Radeonom 8500

typhoon ::

Moja tezava je takale: Na disku imam dve particije. Na particiji C nalozene Win 98se, na D pa sem po formatiranju(imel Win2k) poskusil naloziti WinXP. Med instalacijo se je stvar ustavila, oziroma je po prvem restartu monitor presel v stand by.Namescanje sistema sem poskusal veckrat brez uspeha. Po nasvetu prijatelja sem zamenjal graficno karto(Riva tnt na PCI) in namestitev je stekla brez problemov. Z Rivo tnt dela vse bp. Ce pa vstavim Radeona, delajo samo Win 98, WinXP pa ne,ker monitor avtomatsko preide v stand by ob zagonu. Poskusil sem z odstranjevanjem komponent,tako da je bila v racunalniku le graficna, resetiral bios plosce a brez uspeha.Mogoce je bilo tu kdaj govora o podobnih tezavah a jaz v tednu dni nisem nasel se nic uporabnega. Google mi tudi ne pomaga, zato prosim za pomoc vas, ki gotovo veste o teh stvareh veliko. Sam sem se dokaj nov in brez velikih izkusenj. Ce tole slucajno ne spada k tej temi, prosim moderatorje, da premaknejo ali zbrisejo!
Zahvaljujem se vam za kakrsnokoli pomoc, ki bi mi pomagala resiti problem!

lp thphoon

Kista: AaZZa KT133BX, Duron 700, 512 mb sdram, Maxtor 60 gb, napajalnik 300W, PCI soun card 5.1, USB2 kartica, TV kartica Pinacle,

boštjan ::

mogoče ne dela ,ker nimaš najnovejšega BIOSA za plato.

typhoon ::

Bios je res star ze kaksno leto, vendar je zadnji, ki ga je proizvajalec izdal za to plosco. Novejsi torej ne obstaja.Poskusil sem tudi z vsemi mogocimi nastavitvami v biosu. Kaj lahko se naredim, kar se biosa in nastavitev tice ne vem. Finta je izgleda nekje drugje. Naj ponovim, da sta mi prej Win98se in Win2k delala bp.Ali to pomeni, naj si dam nazaj Win2k in naj na WinXP pozabim?

Han ::

Si poskusil zagnati WinXP v Safe Mode in tam naložiti gonilnik za Radeona?

Han ::

Še to: če imaš osnovni XP brez SP1, poskusi še z namestitvijo sistema z integriranim prvim Service Packom...

typhoon ::

Ja sem.Pa tudi vse ostale opcije in je vedno enako. Se kaj??? Kaksen poseben trik mogoce8-O

boštjan ::

če ne nameravaš upgrejdat systema z drugo plato,pol ostani pri win2000

Han ::

Kja pa gonilnik za monitor? Si to tudi "poštimal"?

Lahko daš gor Win2k in potem čez njega XP...

typhoon ::

Resen problem. Po namestitvi SP1 dela vse normalno.:) Zahvaljujem se vsem za pomoc,se posebno tebi Han, ki si mi dal odlocilen nasvet!

Lp typhoon


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik HP 6710b ne pokaže slike po stand by-u

Oddelek: Pomoč in nasveti
452372 (1436) zuz3k
»

Direct3D ne deluje

Oddelek: Pomoč in nasveti
231414 (1192) Senitel
»

Vprašanje glede izbire Windowsow

Oddelek: Operacijski sistemi
411485 (984) asd_guy
»

Problem z grafiko v igrah!

Oddelek: Pomoč in nasveti
241480 (1046) ska-core
»

Operacijski sistemi[splosne izkusnje] (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
606316 (5210) LordWorm

Več podobnih tem