» »

Izdelava spletne strani za podjetje z bresplačnimi orodji

Izdelava spletne strani za podjetje z bresplačnimi orodji

«
1
2

lolsofti ::

Pozdravljeni!

Sem popolni začetnik, zato prosim za pomoč.

Zanima me če so na voljo kakšna zelo enostavna orodja za izdelavo spletne strani Za Novo Podjetje. Stran bi bila gostovana pri telemach-u.

Ker je vsako podjetje primorano postaviti svojo spletno stran z podatki, me tudi zanima ali je lahko ta stran gostovana pri Google Sites ? Prosim seznanite me z tem.

Za brezplačno samostojno izdelavo sem našel nekaj strani kot so: weeblym.com, yola.com in webs.com vendar je hakeljc, da moraš plačati če hočeš svojo domeno gostovano drugje (se mi zdi)
Lahko te uporabiš samo za izdelavo, potem pa gostuješ drugje? Ali obstajajo kakšna taka orodja?

Zahvaljujem se za vaš čas.

k--p ::

Najlazje, da nekje zakupis gostovanje ter svojo domeno, potem pa instaliras wordpress, ki je enostaven za uporabo in ponuja veliko brezplačnih in plačljivih templatov/izgledov, dodatkov itd ...

Vice ::

Npr eno free in najbolj simle orodje za izdelavo imaš na tem linku: Klik >:D

neoserv ::

Za spletno stran, ki ni hobi narave, se pravi za podjetje, je važno naslednje:
a) Da je stran prenosljiva - torej razni Weebly in Google sites odpadejo, ker ne moreš nikoli menjati ponudnika.
b) Da je e-mail varen (dostopen samo naročniku) in da ga je možno uporabljati z večimi napravami in razl. dostopov (POP / IMAP).

Tem pogojem pa razne brezplačne rešitve ne zadostujejo v celoti, zato bo predlog uporabnika @k--p še najboljši.

Torej:
- najprej gostovanje in domena
- potem pa Wordpress (ali kak drug CMS sistem, za katerega obstaja ogromno grafičnih predlog).

Na dolgi rok je to najcenejša rešitev, če gledaš tudi kaj dobiš za svoj denar.
Ni pa brezplačna.
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.

kumer ::

Ce lahko nadaljujem...

Rad bi naredil novo spletno stran za kolega, ki ima manjse podjetje...

Gostovanje, domeno ze ima urejeno.

Torej manjka se vsebina, oblika... predstavitev podjetja, reference, galeria slik z izdelki, kontakt....
Vse skupaj nekaj strani. Nic kompleksnega.

Kateri program uporabit, kateri ima veliko ze narejenih predlog?
Seveda nimam znanja html kode... zato iscem program, katerega uporaba ni zahtevna.

Hvala

Lp

c00L3r ::

Vredno ogleda:
http://www.weebly.com/

nUUb ::

Uporabljam, zaenkrat vse OK. Priporočam. http://www.shopify.com/
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

kumer ::

c00L3r je izjavil:

Vredno ogleda:
http://www.weebly.com/


to žal ni brezplačno, domena in gostovanje sta že urejena, in če želim povezat weebly na domeno je ze takoj 4 usd na mesec

nUUb je izjavil:

Uporabljam, zaenkrat vse OK. Priporočam. http://www.shopify.com/


to pa je za spletne trgovine

kolega ne bo imel spletne trgovine, samo predstavitev podjetja, izdelkov, reference, kontaktni podatki...
to je vse

______________________________________________________________________

Gledam tale wordpress in se mi dopade, da ima veliko že narejenih tem, ni mi pa jasno kako to deluje (še nisem študiral bolj podrobno)

program se naloži na server kjer gostuje spletna stran, kako pa se potem upravlja, spreminja, prilagaja to spletno stran?
če prav razumem je vse zastonj, razen boljše teme so plačljive, pa še te se dobi na pašnikih, file hosterjih ipd....

hvala

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kumer ()

urosz ::

4 usd na mesec ti je preveč? zapri firmo. že danes.

kumer ::

no, to pa je odgovor:(

sem že povedal da sta gostovanje in domena urejena....

res ne vem zakaj bi dal na leto 48 usd, če lahko z brezplčanim orodjem dosežem podoben rezultat
tebi morda 48 usd ne pomeni nič, imaš pač denarja za stran metat, kolega pa gleda na vsak cent in če ni nujno potrebno odštet ta denar, ga tudi ne bo.

ali je torej wordpress najboljša rešitev oz predlagate kaj drugega?

hvala

LP

Vice ::

Spletno stran podjetje postavi zato, da prinaša denar. Seveda mora biti temu primerno postavljena kar ni ravno zastonj. Če postavlja stran zato, da jo ima potem je ne rabi. Ker skrapucalo, ki ga bo dobil mu bo prej škodovalo kot koristilo.

Wordpress je čisto OK. Vendar ne na način "kako se pa to naredi..." Ker ima tak način pristopa že v osnovi potencial za izgubo.

Drugače pa Codex za wordpress ti da vse odgovore, zakaj, kako, kje... Žal pa ti ne pomaga pri estetiki.

Tody ::

Jah, če sta domena in gostovanje že urejena potem samo naloži na FTP wordpress in to je to. Večina gostovanj pa ponuja one click wordpress install in to je to. Če ne gre drugače prosi tvojega gostitelja da ti ga namesti. Zastojn tem je polno, smo veliko časa ti bo šlo :)

aja na youtubu imaš ogromno materijala kako se to naredi, tko da če se ti ne da brat lahko gledaš :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

c00L3r ::

Včasih je imel weebly tako, da si lahko imel stran vezano na svojo domeno brezplačno. V spodnjem delu spletne strani je pisalo "Create a free website with weebly". Kot kaže, to po novem ni več brezplačno.

Jaz sem predlagal weebly, zato ker je vse drag&drop. Za urejanje ne rabiš nobenega posebnega znanja. 3€ na mesec je zanemarljiv strošek za takšno rešitev.

Če boš postavljal wordpress ali kaj podobnega, pa bo treba že malo bolj zavihat rokave. Prav tako je potrebno take stvari posodabljat in vzdrževat. Res je zastonj, ampak samo takrat, če je tvoj čas vreden 0.

kumer ::

hvala za odgovre, bom posredoval kolegu te informacije, potem pa se naj odloči...

se pa bom za hec malo poigral z wordpress (se kaj novega naučim...), da vidim če je to res tako zahtevno orodje in res vzame veliko časa za neko enostavno spletno stran

morda pa naredim vrhunsko stran v 2 urah ;)

LP

bluefish ::

Všečno stran se z WordPressom postavi mimogrede - namestitev je enostavna, dobrih predlog je na voljo kar nekaj,... Problem je, da se večini nato zatakne pri vsebini s slovnično obupnimi besedili, amaterskimi ali ukradenimi slikami/fotografijami. Ali pa, še huje, na strani sploh ni konkretnejših podatkov in se gleda praznino aka. je stran sama sebi namen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Killermode ::

kumer je izjavil:

hvala za odgovre, bom posredoval kolegu te informacije, potem pa se naj odloči...

se pa bom za hec malo poigral z wordpress (se kaj novega naučim...), da vidim če je to res tako zahtevno orodje in res vzame veliko časa za neko enostavno spletno stran

morda pa naredim vrhunsko stran v 2 urah ;)

LP


Če se boš samo igral priporočam http://portableapps.com/apps/developmen...

not so vsa orodja za osnovo serverja priložiš wordpress in že vidiš kak stvar dela...

Zgodovina sprememb…

blackbfm ::

4 usd na mesec ti je preveč? zapri firmo. že danes.


manj kot stane, težje folk da tist drobiž:)

kumer ::

hvala za nasvete, torej bom poizkusil, če bo rezultat vsaj za silo morda celo dam link do strani :)
seveda pa moram najti čas, da se bolj posvetim tej temi, trenutno imam preveč drugega dela...

ali je ta XAMPP server potreben za delovanje wordpress-a? zakaj bi ga moral naložit?

LP

Killermode ::

@Kumer brez serverja na svojem računalniku ne boš lavfu wordpress-a.

Lahko ga pa probaš kje drugje. Sam če ga boš zalavfu na svojem PC se boš garantirano neki zraven naučil :)

kumer ::

ok, hvala
Ali je morda kdo že preizkusil?

http://www.instantwp.com/

LP

Killermode ::

Sam s tem še vseeno ne boš vedel kako poteka inštalacija wordpress-a na server ;)

kumer ::

torej če inštaliram xampp, ali lahko potem naredim komplet wordpress stran v xampp in jo nato lahko prenesem na strežnik?
hvala
LP

bluefish ::

XAMPP je le (lokalni) strežnik na tvojem računalniku in je recimo namenjen testiranju ter razvoju.

Lonsarg ::

Wordpress oziroma katerakoli spletna stran je nič drugega kot skupek filov + MySQL baze. Pri tej bazi se potem dostikrat zakomplicira, ker moraš poleg filov tudi bazo prekopirat iz enega serverja na drugega in tukaj se začetnikom rado zaplete.

Tak da v primeru, da gre za res simpl stran in popolnega začetnika mogoče ni potrebno komplicirati z razvijanjem strani na svojem lastnem strežniku(XAMPP recimo) in potem premikanjem na strežnik gostovanja, ampak je veliko lažje postaviti direkt na gostitelju.

99% gostiteljev ponuja 1-click-install Wordpressa in podobnih sistemov. Se prijaviš v nadzorno ploščo svojega ponudnika(ponavadi je to cPanel, za katero je gora navodil na internetu) in klikneš... Ročna inštalacija na že postavljeni strežnik pa je tudi dokaj preprosta: https://codex.wordpress.org/Installing_...

c00L3r ::

Hitro lahko pride do težav ko premikaš konfiguracijo iz lokalnega strežnika na PC-ji na spletni strežniku pri gostitelju. Bolj pogosti so broken link-i:
How to Move WordPress From Local Server to Live Site

kumer ::

OK, hvala za pojasnilo, potem vsekakor odpade selitev iz xampp na strežnik gostovanja
ampak pridev poštev 1 click install.....

ali lahko prosim nekdo ki se bolj spozna na izdelavo spletnih strani napiše katera orodja, programi...sploh obstajajo na tem področju?
kaj je najbolj razširjeno, katera storitev, program... je najbolj prijazna do uporabnika...?

s katerimi orodji vi delate spletne strani?

kako je z objavo spletnih strani v iskalnikih (google)?

itd itd

Hvala za vaše odgovore.

LP

c00L3r ::

Prvo moraš ločit 2 stvari, oblikovanje spletnih strani in programiranje. S prvim delom se ukvarjajo designerji. Dober spletni designer zna naredit tudi razrez v HTML kodo. Nekateri pa sodelujejo s programerji, jim izvozijo grafiko, katero potem programer skupaj zloži s HTML kodo. Zato je kar dober program Dreamweaver. Drugi del pa so programerji, ki implementirajo funkcionalnosti spletnih strani. Razen, če gre samo za predstavitveno spletno stran. Obstajajo tudi mojstri, ki delajo oboje... redko kdaj pa so to potem zares dobre rešitve.

WP in podobne brezplačni CMS, pa ti dajo že narejene spletne strani z veliko grafičnimi predlogami. Skoraj vedno pa je potrebno še kako dodatno znanje to usposobit in prilagodit, da zgleda vsaj pol profesionalno.

Ko vse to sešteješ, vidiš, da je 3€ na mesec zanemarljiv stroške za weebbly, katerega sem ti predlagal. Razen, če bi se rad zraven tega še kaj naučil. Ampak, da boš postavil 1 stran boš porabil ogromno časa, če nimaš od prej izkušenj s html/css/php/sql. Za vse te stvari, pa imajo kar dobre tečaje tukaj:
http://www.w3schools.com/

kumer ::

hvala za odgovor
res je, rad bi se nekaj novega naučil, ta tematika me je pritegnila:), pa ne za to da bi služil, ampak zgolj kot hobi...

seveda mi je jasno, da bom porabil kar nekaj časa da bom vsaj za silo npr obvladal wp

ali je se kakšen program podoben wp in ima tudi veliko predlog? ter seveda da ni ekstremno kompliciran

LP

bluefish ::

WP je CMS, le teh pa je cel kup, odvisno od namena strani.

Hayabusa ::

OP
Googlaj "WYSIWYG HTML editor".

npr: http://kompozer.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Lonsarg ::

Za delanje strani(zelo osnovnih) z popularnimi CMSji kot je Wordpres in Joomla je ednini predpogoj zelo dobro obvladovanje angleščine in googlanja, ker karkoli se spomniš je že nekdo nekje na googlu omenil;)

Pa dobro obvladanje googlanja ni mašji kašel opažam. 95% folka ne zna razen osnovnih stvari sploh nič najti na Googlu...

XsenO ::

Če boš uporabljav wordpress ti priporočam temo customizer. Je zelo solidna za predstavitve, sam jo trenutno uporabljam (s par popravki) za prenos naše "klasične" spetne strani na wordpress.
1 + 1 = 1

kumer ::

kakna pa je primerjava med wp in joomla, kateri je bolj primeren za četnike, lažji za uporabo?
bom pogledal temo customizer....

še nekaj, nisem si mislil da je "piratsko področje" tako dobro založeno z plačljivimi temami, na volje je precej strani kjer je možen dl veliko tem...

LP

Pimoz ::

In s tem seveda kršiš avtorske pravice...
Vzami se malo v roke...Plačaj čas, ki ga je nekdo porabil za izdelavo tebi ljube teme.

wanderer ::

četniki ne uporabljajo wp ali joomlo :))

wp je po mojem mnenju enostavnejši

c00L3r ::

Kaj bolj enostavnega, kot WP boš težko našel.

kumer ::

Pimoz je izjavil:

In s tem seveda kršiš avtorske pravice...
Vzami se malo v roke...Plačaj čas, ki ga je nekdo porabil za izdelavo tebi ljube teme.


nisem rekel da bom kradel wp teme, slučajno sem našel te strani ki sem vpisal ime ene teme v google

LP

kumer ::

OK, torej wp..
ker še nisem delal z wp me zanima..ali se npr pri neki temi lahko spremeni samo tekst ali pa se da spremeniti tudi grafike kot so npr, o podjetju, ponudba, kontakt ipd...

hvala

LP

k--p ::

Če posegaš v kodo, lahko spremenis vse v neki temi. Kar pa lahko spreminjaš preko menijev je pa odvisno od teme do teme, nekatere se dajo prav lepo prilagoditi brez vsakršnega poseganja v kodo. Plačljive imajo navadno več teh opcij, čeprav se najde tudi med zastonjskimi kakšna zelo prilagodljiva.

hellboy123 ::

kumer ::

kako ima wp urejeno podporo za pisave, ali se torej lahko uporabijo pisave z šumniki, kako?

kako se wp stran prilagodi za google iskalnik, da pride čim višje, da jo google čim bolje obdela...

hvala

LP

Pimoz ::

Pisava ni odvisna od Wordpressa temveč encodinga, ki se ga določi v HTML ter fonta, ki si ga izbereš.

Glede SEO-ta (Search Engine Optimization) pa je cela znanost. Za začetek:
http://static.googleusercontent.com/med...

gregor ::

kaj font za wp temo pride skupaj z temo ali gre to iz pc-ja?
kakšen encoding mora biti za naše znake, ali se to nastavi pri posamezni temi?

LP

boro10 ::

Poglej tutoriale po internetu preden sprašuješ tukaj in se loti, če boš imel težavo pa vprašaj. Takole ne boš nikamor prišel, ne vem kaj pričakuješ da boš v eni temi dobil celo znanje joomle, htmlja, cssja, seo,... Če nisi pripravljen sam začeti delat najboljše da kar odnehaš.
googlat menda znaš
Pozdrav

gregor ::

prvo vprašanje v tej temi ;), ni potrebe po tvojem napadu..., pomiri se
ok, bom vprašal strica googla ;)

boro10 ::

@gregor Oprosti, ni letelo nate, no malce tudi. Si že inštaliral WP preden sprašuješ o fontih?
LP
Pozdrav

gregor ::

ni problema, pravzaprav res nisem :)
sem pa sedaj videl da imajo nekatere premium teme že vključene google fonte, za te pa vem da imajo kar precej pisav z našimi znaki (latin extended)

LP

gregor ::

da ne odpiram nove teme....

https://www.freedns.si/static

kakšna brezplačna storitev je to?, kaj lako z njo naredim?
se ne spoznam na te zadeve:(

Hvala

LP

MasterKiD ::

Če nimate pojma je vse brezveze - zakaj bi naredil brezvezno spletno stran? Boljše, da je ni. Stran bo slaba rangirala in itak ne bo nič od nje (dobička). Daj par EUR ven pa maš stran narejeno. Če pa nimaš par evrov - close your company. :'(

Zgodovina sprememb…

kumer ::

na koga to leti, na mene?

morda pojma še nimam, ga pa bom sigurno imel ko bo stran končana:)

ali res misliš, da lahko stran za neko manjše podjetje naredi samo neka xyz firma... kjer imajo super sposobne strokovnjake, ki imajo ne vem kakšne šole, izobraževanja, prakso, ni da ni...

kot dokaz da lahko spletno stran naredi popolen "html novinec" bom objavil tukaj link čez kakšne 3,4 tedne

LP
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

gostovanje spletne strani - kateri ponudnik? (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
8623301 (2118) Lonsarg
»

Wordpress in gostovanje

Oddelek: Izdelava spletišč
337897 (3714) BigWhale
»

Weebly + domena + email naslov

Oddelek: Izdelava spletišč
102387 (1689) tadejkan
»

Spletna stran, mi kdo prosim razloži?

Oddelek: Izdelava spletišč
243334 (1988) sistemc
»

Najhitreje in najenostavneje narejena spletna stran

Oddelek: Izdelava spletišč
164115 (3016) Marino88

Več podobnih tem