» »

Čudni zvoki iz starejšega računalnika.

Čudni zvoki iz starejšega računalnika.

BlackOnnix5 ::

V sobi imam en starejsši komp, ki ni tako slab, ampak ko sem delal neke enxperimente, sem probal priklopit hdd od playstation 3 s. Ata priklopa na matično pl. In ko sem ga priklopil oz. Zalaufal, so se začeli neki čudni zvoki... In komp tkoj isključil iz elektrike. Sem ga nazaj odprl in odstranil hdd od ps3 ven.
Ampak moj hdd od kompa ima drugačen konektor, mislim da ide (wd 80gb)... In ko sem nazaj vključil komp, so se spet začeli neki čudni zvoki, in komp enostavno ni hotel začeti s start-up windows-a (win xp pro). Poskušal sem ustopiti v bios in da pogledam če mi sploh dela hdd, in zgleda, da nekaj je, ampak ne razumem, kr mi piše da je kapaciteta diska 6 al tam nekje do 8 gb... Tko da mi ni jasno kaj sem naredu. Nisem pa še probal dati cd od winxp in probat boot-up preko cd-ja narest. Zdi se mi kot da ga bios hdd-ja ne prepozna... Pojma nimam kaj sem naredu!
Newem, če je sploh problem do hdd-ja, ker če je bom pač našel nekega temu kompu primernega...

Prosim vas, če je imel kdo kaŠno podobno izkuŠnjo, naj mi prosim poŠlje mail, ali pa enostavno odgovori tu na forumu! (moj mail: onnix. 5@gmail. Com)

Hvala, lp vsem!

Ale3š ::

Sedaj hm odvisno ne razumem pa kako si ga sploh priklopil če pa imaš na plays sata konektor sata na ide?. Poglej kašen konektor imaš na plays ali je ide ali sata če je dolg okoli 2,5 cm je verjetno sata če pa je dolg okoli 5 cm pa je verjetno ide.V najslabšem primeru boš potreboval nov disk, Pojdi pod boot settings in izberi wd in save settings .Poglej še konektor a računalniku ali je ide ali sata.

Povej model osnovne plošče

[?
||Amd athlon x 4 640,LC power5550 V2.2
Nvidia gts 450,Crucial balistix tactical
Gigabyte ga 970 ds3p||

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ale3š ()

BlackOnnix5 ::

imam asus ploščo, ki podpira ide in sata hdd...
..ko sem kupil matično, sem zraven dobil tud kable s konektorji za SATA HDD, pa tudi napajalnik ima konektor za SATA HDD, tko da sem enostavno priklopil na disk od PS3:)... in to je to... zdej ko pomislim kaj sem delal, me kar ;((...

..matična pl. pa je ASUS P4V800D-X series z Intel Celeron D 330 (2,66GHz)!

..hvala useeno!

Ale3š ::

da enkrat keš slo tech pade pod težko roko hekarjev garantirano
||Amd athlon x 4 640,LC power5550 V2.2
Nvidia gts 450,Crucial balistix tactical
Gigabyte ga 970 ds3p||

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

BlackOnnix5 ::

samo to me zanima, če sem nekako uničil HDD in novega kupit, ali je samo problem v BIOSih?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trdi disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
383437 (2664) Voluharr
»

PROBLEM z matično: ASUS P5KC (mislim da ide-pata konektorji ne delajo)

Oddelek: Strojna oprema
102579 (1154) s1m0n
»

Odpovedal računalnik, pomoč

Oddelek: Strojna oprema
201363 (978) Galaxy
»

Kako vem, ali matična WinFast podpira HDD SATA II

Oddelek: Pomoč in nasveti
122058 (2058) solatko
»

Se mi ga splača nadgrajevati?

Oddelek: Kaj kupiti
261879 (1118) cpu

Več podobnih tem