» »

PROBLEM z matično: ASUS P5KC (mislim da ide-pata konektorji ne delajo)

PROBLEM z matično: ASUS P5KC (mislim da ide-pata konektorji ne delajo)

nixonn ::

Najprej lep pozdrav vsem skupaj.
Pred nekaj dnevi sem si sestavil računalnik in problem se je pojavil mislim, da pri matični plošči z ide-pata konektorji
(vsaj mislim da je to napaka).
Vklopim računalnik v biosih vse lepo kaže.... hd disk zazna(sata), procesor je vredu(e6750), temperatura tudi ok.
poskušam odpreti disk(dvdrom ide-pata) ne dela.(zgleda kot da nima štroma, a napajalnik- lc power 550w je priklopljen).

Zamenjam napajlnik.............. spet isto. izklopim pata kabel in mu pustim samo napajanje............... po restartu

dvd dela. Tokrat probam z ide-pata hd diskom vse pravilno povežem........ v biosih ga ne zazna.
Po mojih ugotovitvah je problem v matični plošči z temi pata konektorji. Nevem ali jo naj vrnem ali naj še kaj puskusim.

Če ma kdo kako idejo se toplo priporočam.
Aja pozabil sem povedat da sem probal dva napajalca ker sem najprej mislil da je problem z molex kabli na napajalniku, (sam mi je blo to ful sumljivo da bi blo kaj narobe).

LP

Upam na odgovor
  • spremenil: nixonn ()

Sparky69 ::

Mogoče je IDE kabel zanič. Probaj z drugim.
World is my playground

nixonn ::

AJa to sem tud pozabil povedat, da sem probal dva različna kabla (enga ke sigurno deluje). NIč v pondeljek peljem na servis pa bomo vidl. Zaeenkrat pa hvala..., da se je vsaj nekdo javil

motoboy ::

Pri teh platah ne dela ce mas dva sata diska ali pa vse po dva priklopleno na en kabel tak da priklopi samo cdrom posebej pa ce mas dva diska enega odklopi.kolega je mel isti problem konje mel dva diska povezana ko je nega odklopo je delalo vse ok.smo probali ce je pri meni isto samo da mam jaz plato P5K pa z dvema diskoma tudi ni delallo.probaj upam da ti bo kaj pomagalo.

LP
ASUS P5K, e6300@ 3,3ghz ,2x1gb G-skill,Geforce 8800 gt, 250 gb sataII

pozitron ::

Imaš v biosu vklopljen ter nastavljen Jmicron pod IDE? Motoboy kako to misliš? Ker bom v kratkem kupil sata dvd pekač imam namen Jmicron izklopit ter met 1 disk sata ter 1 dvd pekač sata na rdečih konektorjih. To mislim, da naj ne bi bil problem? Saj kolikor sem bral. Zaenkrat mi na 1 sata hdd ter 1 ide dvd pekač normalno delata.

Volta ::

Hey! Mam isto plato, pa takih problemov sicer nimam, ampak imam kup drugih ( napisal že večkrat v novejših temah o tej plati ). Jaz srčno upam da bodo z novim Biosom tole porihtali, ker da pa v Biosu ne gre ničesar nastavlat, drugače se rač. ugasne, to pa je že preveč ;(

PlayTheGame ::

Hm, jaz imam sicer plato P5K in imam dva diska priklopljena na rdečih dveh sata konektorjih (na vsakemu disku je po en OS). Priklopljen imam še en IDE DVD-ROM na PATA (J-Micron) in DVD-RW na SATA. Če hočem, da mi vse dela kot je treba, moram imeti DVD-RW priklopljen na sata4, ker sata3 očitno ne dela v kolikor imam priklopljeno IDE napravo na PATA konektorju.
Se pravi: kombinacija sata1 + sata2 (rdeča konektorja) + sata4 (črni konektor) + IDE PATA preverjeno deluje. :)
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

k4vz0024 ::

Torej če nimaš priklopljenega DVD pekača na SAT4 ti ta sploh ne dela al dela nepravilno?

lp

PlayTheGame ::

Zazna ga že pravilno in vse (tako v biosu kot v win), dela pa ne oz. kak CD ali DVD še prebere, zapeče pa nikoli v kolikor ga imam na sata3 in imam priklopljena še dva diska (sata1 & 2) ter še eno dvd-rom enoto na pata. Nevem a ima samo Asus te probleme al še kaka druga firma? Nevem zakaj naštancajo tolk konektorjev na plato (5x sata + 1x pata), če jih niti zapolnit ne moreš... ;(
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

verksace ::

Hmmmm...
jaz imam vse porte priklopljene + eksterni disk na usb pa mi vse normalno funkcionira
sicer pa biosa še nikoli nisem posodobil, tako da mogoče probleme dela tistim, ki ste nadgrajevali biose

Imam pa drug problem glede temperature procesorja. No ubistvu ni problem, ker se procesor ne pregreva, je pa hec v temu, da v biosu kaže temperaturo -7C kar pa ni možno, ker imam navaden hladilnik če mogoče kdo kaj ve na mi javi
Hvala,lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: verksace ()

s1m0n ::

Mah ta P5KC je en k* :) vsaj moja, ker imam že od začetka same probleme!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HDD priklopi

Oddelek: Strojna oprema
131105 (728) lolipop2
»

PCI kartica IDE RAID ne pa klasična PCI IDE

Oddelek: Strojna oprema
161534 (1132) solatko
»

Kako vem, ali matična WinFast podpira HDD SATA II

Oddelek: Pomoč in nasveti
121999 (1999) solatko
»

Pri instalaciji Win XP ne zazna HDD (!)

Oddelek: Pomoč in nasveti
151739 (1739) bluefish
»

nov disk sata - problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
12937 (803) fictionel

Več podobnih tem