» »

Nakup integriranega ojacevalca

Nakup integriranega ojacevalca

SSND ::

Pozdravljeni!

Ze kake 3 tedne nazaj sem se spravil kupovati ojacevelec. Najprej sem gledal za AVR-ji (konkretno Denon AVR-x1000 in Yamaha rx-v475), nakar sem se po razmisleku ugotovil, da mi dober stereo zvok pomeni precej vec kakor veckanalnost avr-jev skupaj z vsemi bonboncki in se preusmeril v iskanje integriranega ojacevalnika.
Glasbo in filme bom vecinoma predvajal z racunalnika (ce bo sila bom menjal tudi zvocno, ceprav naj bi tudi integrirana imela ze signal-to-noise 108db).
Budget je nekje do 350eur.

Zanekrat so v ozjem izboru (vsi novi):
Marantz PM6004 320eur
Rotel ra-04se 300eur
Yamaha A-S500 320eur
Denon pma720ae 250eur

Sicer sem po brskanju ugotovil, da pri ojacevalcih specifikacije (konec koncev se tu integrirani ojacevalci ne razlikujejo prav dosti od AVRjev) ocitno nimajo veliko veze z visino ocene pri raznih reviewih, zato sem se nekako bolj zanasal na slednje.
Prosil bi za kaksno mnenje ali predlog, ki bi mi pomagalo pri nakupu.
Hvala!

delfinus ::

Ce v tem rangu bi jaz priporocal second hand, ker bos dobil znatno, znatno vec glasbe kot pa preko novih za isto ceno. Sam bi priporocal in tudi vzel Marantz PM-7000, PM-7200 ali PM-8000 ce jih seveda kje ujagas. Zadeve so odlicne in delajo celo v A klasi. Sicer pa mal precekiraj se audio-kontakt forum za nasvete.



lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

SSND ::

Hvala za odgovor!
Kar se rabljene opreme tice sem bil prej pozoren bolj na ojacevalce s starostjo nekje do 5 let (pri teh starih 10+ let se nekako bojim bruma zaradi starosti komponent.. je pa res da so ocitno precej kvalitetnejse..) in s temi je vsaj pri nas na oglasnikih bolj susa.
Zgledajo pa predlagani marantzi res super tako da bom definitivno spremljal ponudbo. Koliko pa menis da bi bila primerna nabavna cena pri taki opremi (sploh glede na starost sam kot nepoznavalec tezko ocenim)? Npr. po pregledu ebaya sem nasel enega PM8000 za 420eur (kar je sicer cez moj budget ampak..).
Kar se pa audio-kontakta tice sem ga odkril pred kratkim samo v zadnjih 2letih nekako nisem nasel teme, ki bi mi kako pomagala tako da bom odprl novo temo. Hvala.

delfinus ::

Hoj,
Jap Ebay je lahko ena dobra indikacija koliko je vredna ta zadeva. Tudi, ce slucajno ne bi bil zadovoljen bi ga lahko po isti ali vecji ceni tudi naprej prodal, ker je zadeva iskana. Pa tudi Ebay in Paypal je ena garancija, ce bi bilo kaj narobe. Tu pa tam se pojavi tudi v Sloveniji, a redkeje. Vredni pa nekje okrog 300 do 400 za res dobro ohranjenega PM8000, to je kar realno. Sam imam v secondary sistemu Marantz PM-63 ojacevalec, ki je star natanko 20 let. Dela brezhibno. Ce bi se mi pokvaril bi vzel tocno enega od teh treh. precekiraj se britanski E-bay, tam je tudi kar nekaj ponudbe.

lp, d.

pegasus ::

Imam NAD 304 iz leta 1996 in dela super. Namesto onboard zvočne ti predlagam, da si omisliš kak zunanji 24/96 usb ali 24/192 firewire dac, razlika bo očitna.

Zvezdica27 ::

lp,

jaz imam avr x-1000 od Denona (260e na Mediamarket, best buy), prej sem imel stereo Sony ... gonim pa samo stereo...

lej... zvok bo na stereo sistemu ponvadi boljši kot na plastic wonder (x-1000), a meni veliko pomeni, da je inet radio, da ima HDMI vhode (AV receiver prav rabim)... da Tv poslušam preko AVR, preklapljam med vhodi...

tako da temeljito premisli, AVR imajo svojo logiko, stereo ojačevala pa spet drugo. na koncu pa nasvet: koliko gledaš/poslušaš? Če res veliko, glej kak višji rang, a ne kar takoj odpisati AVR, če imaš vsaj malo multimedisjkih zahtev.

zz

SSND ::

Hvala za odgovore!
Delfinus hvala bom se malce spremljal trg da dobim obcutek za cene (sem videl enega od nastetih tudi za 300eur ampak mu moram se pisat ce sploh posilja v slo).
Pegasus bom precej verjetno nabavil naknadno kaksno xonar kartico ali kaj podobnega(raje postopoma razsirjam sistem da kvaliteta posameznih komponent ne utrpi toliko skode zaradi stevila le-teh)
Zvezdica27 sem na zacetetku o tej varianti razmisljal tudi zaradi prirocnosti samo glede na to da bom imel ojacevalec vedno pri racunalniku oz. pac neke "pametne naprave" bom poskusal s funkcionalnostjo PC-ja nadomestiti AVRja. AVRjeve funkcije za moje pojme pridejo najbolje do izraza v dedicated sistemih za gledanje/poslusanje, kjer ti predvsem poenostavijo upravljanje z viri slike/zvoka, meni pa to ne pomeni toliko, kot bi mi pomenil boljsi zvok. Verjamem pa, da se razlike tudi kar se kvalitete med AVRji in integriranimi ojacevalci zvoka tice, danes manjsajo (sploh v mojem cenovnem razredu :D).

L.p.

Ale3š ::

Sonyi es razred so tudi dobri

https://www.google.si/webhp?tab=ww&ei=n...

||Amd athlon x 4 640,LC power5550 V2.2
Nvidia gts 450,Crucial balistix tactical
Gigabyte ga 970 ds3p||

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ale3š ()

SSND ::

Hvala Al3s bom pozoren tudi na Sonyja, ceprav moram reci da do sedaj pri iskanju ojacevalca nisem ravno velikokrat naletel na omembo te znamke.

L.p.

Janac ::

Poglj se System Fidelity, ce mogoce podpiras slovensko gospodarstvo.

mat xxl ::

Pozabili ste Onkya npr A-809 ali kak podoben model ... tudi po ocenah, razred zase...

Zvezdica27 ::

lp,

Sony AVR bejž stran (Sony zaklepa zadeve na Sony produkte, zaščito jemlje resno itd...).

Sony stereo: dober p/p.

zz

Ale3š ::

Zvezdica27 je izjavil:

lp,

Sony AVR bejž stran (Sony zaklepa zadeve na Sony produkte, zaščito jemlje resno itd...).

Sony stereo: dober p/p.

zz





predlagal sem mu starejše zadeve
||Amd athlon x 4 640,LC power5550 V2.2
Nvidia gts 450,Crucial balistix tactical
Gigabyte ga 970 ds3p||

Ale3š ::

SSND je izjavil:

Hvala Al3s bom pozoren tudi na Sonyja, ceprav moram reci da do sedaj pri iskanju ojacevalca nisem ravno velikokrat naletel na omembo te znamke.

L.p.


Sony je bila včasih top znamka predvsem stara es serija fa30 es itd . Če pa gledaš novejše pa glej Harman Kardon, Denon , Marantz.
||Amd athlon x 4 640,LC power5550 V2.2
Nvidia gts 450,Crucial balistix tactical
Gigabyte ga 970 ds3p||

SSND ::

Janac to da je System Fidelity delno slovenski je zame sekundarnega pomena (za specifikacijo oz. pricevanjih o kakovosti itd.). Bom pa malce pregledal njihovo ponudbo, ker se do sedaj odkrito vanjo nisem spuscal. Predlagas morda kaksen konkreten model?

mat xxl Onkyo mi je pa odkrito postal takoj antipaticen s svojim navajanjem specifikacij (npr. meritve podajajo pri 1Khz med tem ko vecina na 20-20Khz)pa imajo kljub temu(vsaj modeli, ki sem jih sam gledal) najvisji THD. Nemalo modelov pa je imelo hlajenje urejeno tudi z ventilatorji, kar se mi zdi slaba ideja, ko imas opravka z zvokom...
Tako da nekako preferiram druge znamke. Lahko pa da se motim?

Zvezdica27 Vem za Sonyjevo zaklepanje, ampak ni mi jasno kako je to aktualno pri ojacevalcih.

Ale3š Nisem se sicer zapicil v nakup starejsega ojacevalca, sem pa odprt tudi za take predloge sploh ce gre za kaj kar ste imeli sami moznost testirati ali velja za dober primerek (npr. novejsega ojacevalca, ki bi bil sposoben igranja v A klassi vem, da za ta denar ne bom dobil)

Ale3š ::

||Amd athlon x 4 640,LC power5550 V2.2
Nvidia gts 450,Crucial balistix tactical
Gigabyte ga 970 ds3p||

jebiveter2 ::

SSND je izjavil:

Pozdravljeni!

Ze kake 3 tedne nazaj sem se spravil kupovati ojacevelec. Najprej sem gledal za AVR-ji (konkretno Denon AVR-x1000 in Yamaha rx-v475), nakar sem se po razmisleku ugotovil, da mi dober stereo zvok pomeni precej vec kakor veckanalnost avr-jev skupaj z vsemi bonboncki in se preusmeril v iskanje integriranega ojacevalnika.
Glasbo in filme bom vecinoma predvajal z racunalnika (ce bo sila bom menjal tudi zvocno, ceprav naj bi tudi integrirana imela ze signal-to-noise 108db).
Budget je nekje do 350eur.

Zanekrat so v ozjem izboru (vsi novi):
Marantz PM6004 320eur
Rotel ra-04se 300eur
Yamaha A-S500 320eur
Denon pma720ae 250eur

Sicer sem po brskanju ugotovil, da pri ojacevalcih specifikacije (konec koncev se tu integrirani ojacevalci ne razlikujejo prav dosti od AVRjev) ocitno nimajo veliko veze z visino ocene pri raznih reviewih, zato sem se nekako bolj zanasal na slednje.
Prosil bi za kaksno mnenje ali predlog, ki bi mi pomagalo pri nakupu.
Hvala!


Yeh yeh yeh.
Pa potem ne kupi kakšnega poceni AVR-ja in se skeširaj.
Cajti ločenih dacov, stereo ampov in podobne navlake so mimo.
Na AVR zapneš HDMI in si končal. Nobenih težav z ground loopi, vse je podprto, vse dela.
Eksterni daci in podobne marketing bedarije so pa samo to, bedarije. V zvoku ni absolutno nobene razlike.

Stara roba je pa samo to, stara roba.
Vse težave ki so pestile pretekle ojačevalce so danes že rešene v enem samem čipu.

Sploh pa ko poštimaš Audissey lahko karkoli analognega preprosto odpizdiš.

Ale3š ::

[
Yeh yeh yeh.
Pa potem ne kupi kakšnega poceni AVR-ja in se skeširaj.
Cajti ločenih dacov, stereo ampov in podobne navlake so mimo.
Na AVR zapneš HDMI in si končal. Nobenih težav z ground loopi, vse je podprto, vse dela.
Eksterni daci in podobne marketing bedarije so pa samo to, bedarije. V zvoku ni absolutno nobene razlike.

Stara roba je pa samo to, stara roba.
Vse težave ki so pestile pretekle ojačevalce so danes že rešene v enem samem čipu.

Sploh pa ko poštimaš Audissey lahko karkoli analognega preprosto odpizdiš.


Potem ko pa priklopiš na njega kakšen bolj masiven zvočnik ne te s temi majhnimi membranami pa se iz njega samo še pokadi ,da o veredostojnosti zvoka sploh ne govorim . Medtem ko to priklopiš na stereo ojačevalec ga bo lepo pognal.
||Amd athlon x 4 640,LC power5550 V2.2
Nvidia gts 450,Crucial balistix tactical
Gigabyte ga 970 ds3p||

jebiveter2 ::

Nimaš niti najmanjšega pojma o čem govoriš.

Ale3š ::

Več kot ti zagotovo !. Stereo ojačevalec je kar se tiče poslušanja glasbe še vedno najbolj smiselna izbira receiver se izbere pa za dekodiranje slike v višjo ločljivost in za kino efekt . Sicer pa že tvoj vzdevek dosti pove o tebi o tvoji razgledanosti . Lej takole s tabo se mi ne da prepirat zato ti več ne bom odgovarjal prav tako se mi ne da pojasnjevati to ,da so današnji receiverji izdelani za poganjanje manjših zvočnikov tipa bw itd. Predvsem starejši stereo ojačevalci in pa tudi nekateri novejši pa so dimenzionirani za poganjanje večjih zvočnikov (nekateri ne vsi). Če pa že gledamo iz iracionalne plati pa npr SONY TA-FA777ES ki še danes stane preveč ,da bi si ga običajni človek sploh lahko privoščil poseka večino današnjih receiverjev in ojačevalcev .
||Amd athlon x 4 640,LC power5550 V2.2
Nvidia gts 450,Crucial balistix tactical
Gigabyte ga 970 ds3p||

pegasus ::

Tale sony izgleda prav strojniško, moj gryphon je lepši ;)

Janac ::

jebiveter2 je izjavil:

SSND je izjavil:

Pozdravljeni!

Ze kake 3 tedne nazaj sem se spravil kupovati ojacevelec. Najprej sem gledal za AVR-ji (konkretno Denon AVR-x1000 in Yamaha rx-v475), nakar sem se po razmisleku ugotovil, da mi dober stereo zvok pomeni precej vec kakor veckanalnost avr-jev skupaj z vsemi bonboncki in se preusmeril v iskanje integriranega ojacevalnika.
Glasbo in filme bom vecinoma predvajal z racunalnika (ce bo sila bom menjal tudi zvocno, ceprav naj bi tudi integrirana imela ze signal-to-noise 108db).
Budget je nekje do 350eur.

Zanekrat so v ozjem izboru (vsi novi):
Marantz PM6004 320eur
Rotel ra-04se 300eur
Yamaha A-S500 320eur
Denon pma720ae 250eur

Sicer sem po brskanju ugotovil, da pri ojacevalcih specifikacije (konec koncev se tu integrirani ojacevalci ne razlikujejo prav dosti od AVRjev) ocitno nimajo veliko veze z visino ocene pri raznih reviewih, zato sem se nekako bolj zanasal na slednje.
Prosil bi za kaksno mnenje ali predlog, ki bi mi pomagalo pri nakupu.
Hvala!


Yeh yeh yeh.
Pa potem ne kupi kakšnega poceni AVR-ja in se skeširaj.
Cajti ločenih dacov, stereo ampov in podobne navlake so mimo.
Na AVR zapneš HDMI in si končal. Nobenih težav z ground loopi, vse je podprto, vse dela.
Eksterni daci in podobne marketing bedarije so pa samo to, bedarije. V zvoku ni absolutno nobene razlike.

Stara roba je pa samo to, stara roba.
Vse težave ki so pestile pretekle ojačevalce so danes že rešene v enem samem čipu.

Sploh pa ko poštimaš Audissey lahko karkoli analognega preprosto odpizdiš.


Na tako pisanje lahko le odgovorim z vprasanjem, si kdaj slisal proper stereo sistem?

Ne, jougrtovi loncki z eno zvocnisko enoto priklopljeni na AV receiver ne stejejo.

SSND ::

Ale3š Sem pisal tudi na audio-kontakt samo ni bilo pretiranega odziva.

jebiveter2 Stvar je v tem(kot sem ze povedal), da mi bo kot vir zvoka sluzil racunalnik in kljub temu, da je AVR prirocen s svojimi priklopi itd., lahko tudi to v veliki meri nadomestim s PC-jem (koneckoncev obstajajo celo DRC alternative Audissey sistemu).
Kar se pa razlike v zvoku tice pa moram sicer priznati, da nobenega od omenjenih stereo ojacevalcev se nisem imel moznosti preizkusit(bom najbrz imel priliko v naslednjem tednu), sem pa preprican, da so integrirani ojacevalniki istega cenovnega ranga kot AVRji zgrajeni iz kvalitetnejsih komponent in posledicno manj kvarijo zvok. Mi je pa jasno, da je na posamezniku, v koliksni meri zazna razliko v zvoku. Meni ze samo potencial, da bo zvok boljsi odtehta AVRjevo funkcionalnost (kar ne pomeni, da ojacevalca pred nakupom ne nameravam testirat).

pegasus ::

Pri preizkusu se skušaj dogovorit za preizkus v domačem okolju, po možnosti v končni postavitvi. Če resno razmišljaš o kvaliteti zvoka, potem ti urejanje sobe ne uide, lahko pa vnaprej poiščeš komponente, ki so šibkejše tam, kjer tvoja soba resonira.

delfinus ::

Pravilna opazanja SSND.
Osebno sem dal dosti Hi-Fi robe cez in tudi A/V receiverjev. Doma imam tudi oboje povezano v eno celoto, ker pac imam rad glasbo kot tudi filme. A/V receiver je namenjen HT in zabavi ob gledanju filmov. Za resno glasbeno poslusanje pa vsekakor mora biti dober stereo ojacevalec na mestu in razlika je obcutna. Kar je najpomembneje je, da morajo biti tudi ostale komponente na ustreznem nivoju, da ima celoten sistem nek smisel. Tu mislim tako zvocnike, izvor zvoka, kot tudi sama kakovost nosilcev zvoka ali digitalnega materiala, do solidnih kablov z dobrimi konektorji. Ko je vse to postimano pa lahko clovek uziva. Sicer pa toplo priporocam obisk Hi-Fi multimedia sejma, ki v Ljubljani poteka v mesecu oktobru in se dobi en obcutek kaj je pravi stereo. Drugace pa so na voljo tudi audio saloni pa se lahko poslusa.

@pegasus, kater Gryphon? :)

lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

pegasus ::

Druga generacija integrirca, Callisto al kako so jim uradno rekli ... To mam v avdio sobi, pri PCju imam pa NADa, zadostuje.

delfinus ::

Ooo Callisto. Model 2100 ali 2200? Super zadeva. Z Gryphon sem dozivel eno svojih najboljsih glasbenih izkusenj ne glede na ceno sistema. Sem pa testiral na Gryphon Tabu, ki sem si ga sposodil od kolega in ga za en cas prikljucil v svoj sistem, takrat se na Canton Vento zvocnikih. To je en amp, ki je lahko dizivljenski keeper. Gryphon ima meni super signaturo, enkratno energijo, ima izjemen drajv v fundamentih, instrumentom da pravo telo in naturo. V glavnem z njim se potopis v glasbo. Slisal pa sem ga ze na 4 razlicnih zvocnikih in vsepovsod je bilo res super. Verjetno je pa Callisto se korak naprej.

lp, d.

pegasus ::

200w varjanta, imam dovolj veliko sobo. Ja, zadeva te potegne, a je daleč najboljša, ko prideš zmatran domov, se zadegaš na kavč in se prepustiš kakemu Debussyju ali Ravelu in odplavaš na zvokih ...

jebiveter2 ::

Ale3š je izjavil:

Več kot ti zagotovo !. Stereo ojačevalec je kar se tiče poslušanja glasbe še vedno najbolj smiselna izbira receiver se izbere pa za dekodiranje slike v višjo ločljivost in za kino efekt . Sicer pa že tvoj vzdevek dosti pove o tebi o tvoji razgledanosti . Lej takole s tabo se mi ne da prepirat zato ti več ne bom odgovarjal prav tako se mi ne da pojasnjevati to ,da so današnji receiverji izdelani za poganjanje manjših zvočnikov tipa bw itd. Predvsem starejši stereo ojačevalci in pa tudi nekateri novejši pa so dimenzionirani za poganjanje večjih zvočnikov (nekateri ne vsi). Če pa že gledamo iz iracionalne plati pa npr SONY TA-FA777ES ki še danes stane preveč ,da bi si ga običajni človek sploh lahko privoščil poseka večino današnjih receiverjev in ojačevalcev .


Precej dvomim v tvoje znanje če trdiš da obstaja razlika med ojačevalci. Vsi današnji receiverji spravijo več kot 50W v vsak kanal, kar je več kot dovolj za kakršnokoli stereo poslušanje.
To da so izdelani za poganjanje manjših zvočnikov je BS.

jebiveter2 ::

SSND je izjavil:


jebiveter2 Stvar je v tem(kot sem ze povedal), da mi bo kot vir zvoka sluzil racunalnik in kljub temu, da je AVR prirocen s svojimi priklopi itd., lahko tudi to v veliki meri nadomestim s PC-jem (koneckoncev obstajajo celo DRC alternative Audissey sistemu).
Kar se pa razlike v zvoku tice pa moram sicer priznati, da nobenega od omenjenih stereo ojacevalcev se nisem imel moznosti preizkusit(bom najbrz imel priliko v naslednjem tednu), sem pa preprican, da so integrirani ojacevalniki istega cenovnega ranga kot AVRji zgrajeni iz kvalitetnejsih komponent in posledicno manj kvarijo zvok. Mi je pa jasno, da je na posamezniku, v koliksni meri zazna razliko v zvoku. Meni ze samo potencial, da bo zvok boljsi odtehta AVRjevo funkcionalnost (kar ne pomeni, da ojacevalca pred nakupom ne nameravam testirat).


Potencial, da bo zvok boljši ima vsekakor Audyssey. Zmapira ti zvočnike in sobo, nekaj, čemur se ne moreš niti približati s stereo ampom. In ob uporabi še tako slabih zvočnikov iz njih naredi vsaj nekaj uporabnega.

Vsekakor za kvaliteten zvok išči raje kvalitetnejše zvočnike kakor pa kvalitetnejši amp. Vsi današnji imajo THD pod 0.5%, zvočniki pa tam do 5% in še več.

S tem da sodobne receiverje priklopiš lahko še na mrežo in na njih streamaš audio direktno iz mobiča ali laptopa.

SSND ::

pegasus in delfinus Sobo bom moral najbrz res akusticno precej izpilit. Ampak saj pravim,celoten sistem tako ali tako nameravam graditi postopoma - tako bom tudi bolj pozoren na doprinos vsake nadgradnje k zvoku. Tako da zaenkrat iscem komponente s cimboljsim potencialom in jim nameravam v nadaljevanju prilagajat ostale gradnike sistema.


jebiveter2 Saj sem napisal da je alternativ za Audyssey nemalo in sploh razni razni AVR featureji zame niso tako bistveni. Moram pa po natancnejsem branju razlik med preampom,dacom in zvocno kartico reci, da imas v precejsnji meri prav kar se stavka :"Vse težave ki so pestile pretekle ojačevalce so danes že rešene v enem samem čipu." tice. Dokler je zvok v digitalni obliki je bistveno manj podvrzen motnjam in se ga tudi lazje "ojaca"(mnozenje s faktorjem n). Tako da po tej logiki bi rekel da integriran ojacevalnik morda ni ravno optimalna izbira, pac pa locen DAC + koncna stopnja ojacanja, preamp funkcija pa se verjetno bolje opravi v digitalni obliki (bolje s stalisca cistoce zvoka, o tem ce gdo preferira dodatno obarvanost zvoka tu ne govorim). Da pa sevedno dobis kvalitetnejsi ojacevalni del sistema, ce ga kupis posebej pa je dejstvo (kolikor sem bral je v avr-jih po vecini D stopnja ojacanja, ki ima proti nizki porabi precej drugih problemov, ki direktno vplivajo na kvaliteto zvoka). To je teorija, preprican bom pa ob poslusanju.

jebiveter2 ::

Ločen DAC + Končna stopnja je opcija samo če je DAC res nekaj ekstra, kar ponavadi ni. Enako drobovje, samo novejšo generacijo najdeš v AVR
Konec koncev lahko izhod takega DAC-a pripelješ tudi na vhod AVR
Razen ekstra šuma in bruma, ni prednosti.

AVR je ponavadi AB, Class D je že težja, razlike ni oz. bi sam dal prednost classi D do nekih 80% nazivne moči zvočnika, naprej pa AB bolje krmili bass membrano kakor D.
Sprobano v praksi. Po specsih D ima popačenja cirka 10x manj + ne rabi ekstra biasa = manj gretja

In ves tech v AVR-jih bo šel v manj gretja - pomeni neposredno manjši hladilniki (€€€) in manjši trafoti (€€€)

SSND ::

Samo kolikor sem bral AB klasa pri nizji jakosti deluje kot A, pri visji pa kot B. Torej kolikor razumem imas pri nizjih glasnostih vse prednosti A klase, ki naj bi zvok najlinearnejse ojacala brez nekih ogromnih motenj (kar se mi zdi logicno, saj je tu zasnova najpreprostejsa).
Med tem ko sem bral za D klaso da so motnje precej vecji problem, ter da se zaradi vsebovanega filtra(zaradi ogromne frekvence preklaplanja tranzistorjev naj bi se ustvarjale visokofrekvencne "motnje" ki jih je treba odstranit) tovrstni ojacevalniki obnasajo razlicno z razlicnimi zvocniki.
A naj nebi velikost "damping faktorja" povedala kako dobro ojacevalec krmili membrano zvocnika in ta je ponavadi pri D klasi nizja?
Skratka v teoriji vidim, kje bi bili lahko problemi.
Kateri D klas amp pa si imel priliko poslusat?

Zvezdica27 ::

komplicirate u 3 pm

stari dobri nalogni stereo amp bo imel zvok, kot si ga morda ti bolj navajen. To ne pomeni, da sodobni digitalni stereo ampi z dobrim DAC ne bo imel istega/boljšega.

Treba je poslušat zadeve.

AVR ima pa svojo logiko, zvok ni tako zelo pomemben, kot je ... hja, udobje, povezljivost.

Med ampi so velike razlike, ogromne, ampak vprašanje je za kakšen keš. Pustimo audiofilijo.

Tip se mora vprašati koliko ima denarja in kaj hoče. Če res hoče samo stereo amp, kupi eno rabljeno zadevo, lahko tudi predpotopnoo, iz računala gre lahko vse tud analogno ven. Pa boš happy. Če imaš kakršnolkoli željo po multimediji, filmih, pa to ni to.

Čist ajnfoh. AB, D class in DAC inne vem kaj še vse pa pustimo tistim, ki se s tem igrajo. Jaz se ne, ker za to nimam keša.

zz

delfinus ::

Zelo pragmaticno in racionalno zvezda. Tudi sam na delovni masini uporabljam predpotopno zvocno kartico Creative Sound Blaster Live in pa sedaj ze vintage Marantz PM-63. Zvocniki so na Marantzu dvojni na A in B in sicer Jamo Adrias + Bose Acoustimas 3. Integracija obojih je super in so cisti keeper od kar sem jih kupil nove. To je patudi ze nekje med 15 do 20 leti. Uporabljam ene res enkratne interkonekte, ki imajo smesno ceno od Belkina, performance pa kot kaksni 10 do 20x drazji. Zvok je smooth in poslusljiv, neutrudljiv in ni kot na kaksnih cenenih novih jajckah, ki je steklen in svetel, da ti usesa para. No v dnevnem prostoru pa imam malce bolj resno zadevo, tam je pa zadeva mal bolj resno zastavljena. Je pa tudi Asus Xonar STX v sistemu za poslusanje flacov in web radia obcasno.

lp, d.

jebiveter2 ::

SSND je izjavil:

Samo kolikor sem bral AB klasa pri nizji jakosti deluje kot A, pri visji pa kot B. Torej kolikor razumem imas pri nizjih glasnostih vse prednosti A klase, ki naj bi zvok najlinearnejse ojacala brez nekih ogromnih motenj (kar se mi zdi logicno, saj je tu zasnova najpreprostejsa).
Med tem ko sem bral za D klaso da so motnje precej vecji problem, ter da se zaradi vsebovanega filtra(zaradi ogromne frekvence preklaplanja tranzistorjev naj bi se ustvarjale visokofrekvencne "motnje" ki jih je treba odstranit) tovrstni ojacevalniki obnasajo razlicno z razlicnimi zvocniki.
A naj nebi velikost "damping faktorja" povedala kako dobro ojacevalec krmili membrano zvocnika in ta je ponavadi pri D klasi nizja?
Skratka v teoriji vidim, kje bi bili lahko problemi.
Kateri D klas amp pa si imel priliko poslusat?


Prednosti med klasami - ne boš opazil.

Visokofrekvenčnih motenj v audio območju ni, lahko imaš sicer povečan EMI, ampak to ne bo vplivalo na ničesar.
Različno se obnašajo samo zaradi napajalne napetosti (in nekaj različnih topologij)

Damping faktor ima efekt samo ko teraš zvočnik v max., drugače ga ne boš opazil

D - 2x Tripath v bridge, ki se nekaj hvalijo s kvaliteto. Že v štartu pokosi večino AB ojačevalcev

pegasus ::

Prednost A klase je, da ti lepo greje sobo. Fino predvsem pozimi ;)

CMpunk ::

En lep pozdrav vsem.
Pravkar sem priklopil 95W zvočnik na telefon, in morm rečt da zadeva špila...Ampak špila potiho. Zdej kar me zanima je, koliko bi pridobil na jakosti/glasnosti signala, če gor priklopim en cheap 2*3W ojačevalec? Zanima me pa seveda če je možno na ta način kaj skurit...?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prvi hi-fi sistem (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
21539138 (10246) Ales
»

AV receiver - ideo.si

Oddelek: Kaj kupiti
406079 (2164) krepki
»

Stereo ojačevalec

Oddelek: Zvok in slika
475473 (3801) Darko!
»

Nakup A/V Receiverja (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
23546095 (27560) Anney

Več podobnih tem