» »

WRT54GL - Gateway ?

WRT54GL - Gateway ?

Lukael ::

Pozdravljeni,

omenjeni router sem inštaliral, in kolikor sem razbral iz navodil more biti nastavljen na gateway, kar je zelo čudno, vse kar bi rad je samo brezžični dostop za naprave (Tv-ji, GSM,...).

Probal sem na Router mode, ampak ne dela. Imam Siol internet in sem klical tudi njih pa mi ne znajo razložit kako naj zrihtam zadevo, povedat znajo samo to da je ruter "glavni" in ne modem - kar je jasno če je vzpostavljen kot Gateway.

Zato sprašujem, kot otrok otroka, ali mi lahko kdo točno pove kako moram VSE naštimat da bo ta "močno opevani" router delal kot Router in ne kot Gateway ?

trenutno imam zaradi tega kar nekaj težav - hitrost interneta je včasih zelo počasna, Tv-ja (različnih znamk)kar drug drugega zaznavata preko aplikacij za gledanje videov (Samsung Link), facebook zablokira vsak drug dan itd...

Hvala za pomoč !
  • spremenilo: Lukael ()

darkolord ::

kot Router in ne kot Gateway ?
Definiraj, kaj imaš v mislih pod "router"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Hayabusa ::

Zato sprašujem, kot otrok otroka, ali mi lahko kdo točno pove kako moram VSE naštimat da bo ta "močno opevani" router delal kot Router in ne kot Gateway ?

Priklopiš kabel iz modema v wan port routerja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Lukael ::

darkolord je izjavil:

kot Router in ne kot Gateway ?
Definiraj, kaj imaš v mislih pod "router"


definicija bi bila: Vsi routerji se avtomatsko inštalirajo kor router, tale je po defaultu gateway. Če imaš Win 7 pojdi na connections>>see full map>>in tam boš videl svoj router v katerem načinu dela. Isto lahko preveriš v nastavitvah routerja preko url-ja

Hayabusa je izjavil:

Zato sprašujem, kot otrok otroka, ali mi lahko kdo točno pove kako moram VSE naštimat da bo ta "močno opevani" router delal kot Router in ne kot Gateway ?

Priklopiš kabel iz modema v wan port routerja.

Ne vem kako bi drugače priklopil da bi delal internet. Problem je v tem da če je router naštiman kot gateway pomeni, da je router glavni "delilec" povezave, in ne modem, kot bi moralo biti. Router bi moral deliti samo brezžično povezavo ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Lukael ()

black ice ::

Hayabusa ::

Kaj bi rad z routerjem dosegel sploh ?

Lukael ::

Hayabusa je izjavil:

Kaj bi rad z routerjem dosegel sploh ?


dosegel bi rad to kar sem že povedal...Da mi Fb ne blokira vsak drug dan, da da mi Samsung Tv v Allsharu ne kaže Phillips TV-ja iz zgornjega štuka hiše, in da mi internet ne upočasni tudi do 0.6 Mbit/s !! Vse to prej ni delalo ko sem imel TP-link.

In TP-Link (spet se ponavljam), če klikneš na ikono povezave (spodaj desno pri uri)>>Open network and sharing center>>see full map, zelo lepo z ilustracijo pokaže : MOJPC-ROUTER-INTERNET....Tale pa MOJPC-GATEWAY-INTERNET !

Vsepovsod po internetu iščem rešitev glede tega, pritožuje se miljon ljudi, in nobeden ne zna povedat prave rešitve, Linksys ima ene svoje čudne razlage !! Na Siolu znajo pa samo povedat " Ja veste, vi imate pa zanimivo povezavo, tole pa ne vem če je čisto v redu, router je pri vas kar namesto modema " !!!

Hayabusa ::

Da nimaš siol modema nastavljenega kot router in ti zaradi njega net blokira ?

Lukael ::

Hm kaj pa vem, to bi mogu pa pogledat, kje pa to preverim...Na siolu mi ne znajo povedat nič, enkrat mi je eden njihovih samo rekel da bi blo bolj če je router naštiman kot router in ne kot gateway, ker to pomeni da je router samo bridge med povezavo in je zato router v bistvu tudi kot modem. Zato sm vprašal na tem forumu, če se kdo spozna na tale WRT54GL, ima ga namreč veliko ljudi. Moj kolega je pri T-2 in ga ima, in je isto naštiman kot Gateway, pa pravi da z njim nima nobenih problemov, isto na Win 7.

oyoy69 ::

če te prav razumem želiš imeti router izključno zaradi wi-fi-ja, za vse ostalo naj še vedno skrbi siolov modem (router)?
torej mu nastavi lan ip naslov drugačen (192.168.2.1), kot ga ima siolova škatla, na routerju izključi dhcp, wan nastavitve daj na disable oz. dhcp, če možnosti disable ni, nastavi še wifi nastavitve in router poveži s siol modemom v routerjev lan port.

Hayabusa ::

Hm kaj pa vem, to bi mogu pa pogledat, kje pa to preverim...

Priklopi se direktno na siolov modem (v winsih ne delaj nobene dialup pppoe povezave), če tako internet na računalniku dela, potem dela tvoj modem v modem+router načinu.
Kateri "modem" imaš ?


Npr. Prospero632, Sinope568 sta taka modela, kjer modem ni samo modem.

http://itm.siol.net/doc/2007/12/sinope....
http://itm.siol.net/doc/2007/12/prosper...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

broken/link ::

mene prej zanima, zakaj raje tega ne zaupaš nekomu, k se na to vsaj mal spozna, bi imel zrihtano to v par minutkah.

drgač pa postopek:
najprej morš imet nastavljen modem od TS-ja tako, da tvoj router pridobi zunanji IP naslov. Na routerju lahko preveriš, kater IP pridobi router. če se ta začne na 192.168.x.x ni kul.

Ko zrihtaš glede IPja, je najbolje, da router kar zresetiraš na tovarniške nastavitve, ker bogtigavedi, kaj vse si že nastavlu.

Potem na routerju v basic setup nastaviš, da le-ta kliče PPPoE povezavo. vpišeš username in password. Klikneš poveži in router se mora povezat v omrežje in dobit naslov s strani TSja. DHCP server morš met obkjukan, da bo linksys naprej raztalal IP naslove na naprave, ki bodo gor povezane. Privzeti naslovi so kulj. Advanced routing mora bit nastavljen na gateway. tega ne spreminjaj, naj bo na default.

pol pa pod wireless nastavi SSID, nastavi varnost in to je to.

problems solved :)

Zgodovina sprememb…

Hayabusa ::

Na routerju lahko preveriš, kater IP pridobi router. če se ta začne na 192.168.x.x ni kul.

Na siol helpdesku omeni "bridge mode za modem".

BlaY0 ::

Lukael je izjavil:


definicija bi bila: Vsi routerji se avtomatsko inštalirajo kor router, tale je po defaultu gateway.

Seveda to sploh ne drži. Praktično vsi home ali SOHO routerji so po defaultu nastavljeni na gateway. Gateway ni nič drugega kot router med privatnim in javnim omrežjem, ki dela masquerading.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Lukael ::

oyoy69 je izjavil:

če te prav razumem želiš imeti router izključno zaradi wi-fi-ja, za vse ostalo naj še vedno skrbi siolov modem (router)?
torej mu nastavi lan ip naslov drugačen (192.168.2.1), kot ga ima siolova škatla, na routerju izključi dhcp, wan nastavitve daj na disable oz. dhcp, če možnosti disable ni, nastavi še wifi nastavitve in router poveži s siol modemom v routerjev lan port.


Ja, točno to hočem. Sem pa že probal kar si napisal, pa ni šlo. Lan IP sem dal od compa.

Hayabusa ::

Si preveril stanje brez tvojega routerja ?

Lukael ::

broken/link je izjavil:

mene prej zanima, zakaj raje tega ne zaupaš nekomu, k se na to vsaj mal spozna, bi imel zrihtano to v par minutkah.

drgač pa postopek:
najprej morš imet nastavljen modem od TS-ja tako, da tvoj router pridobi zunanji IP naslov. Na routerju lahko preveriš, kater IP pridobi router. če se ta začne na 192.168.x.x ni kul.

Ko zrihtaš glede IPja, je najbolje, da router kar zresetiraš na tovarniške nastavitve, ker bogtigavedi, kaj vse si že nastavlu.

Potem na routerju v basic setup nastaviš, da le-ta kliče PPPoE povezavo. vpišeš username in password. Klikneš poveži in router se mora povezat v omrežje in dobit naslov s strani TSja. DHCP server morš met obkjukan, da bo linksys naprej raztalal IP naslove na naprave, ki bodo gor povezane. Privzeti naslovi so kulj. Advanced routing mora bit nastavljen na gateway. tega ne spreminjaj, naj bo na default.

pol pa pod wireless nastavi SSID, nastavi varnost in to je to.

problems solved :)


Vse kar si napisal sem naredil že v štartu, ni to prvi router ki sem ga usposobil. Poleg tega sem vse skupaj ponovil še z "strokovnjakom" iz Siola, ker morajo najprej oni resetirat modem da potem router dela kot mora. Očitno nisi prebral mojih težav - internet dela, ampak omrežje nagaja: blokira mi FB, povezava občasno doživi porazno hitrost + TV-ja drug drugemu iščeta wi-fi povezavo, zaradi česar ne morem uporabljati Samsung link-a.

BlaY0 je izjavil:

Lukael je izjavil:


definicija bi bila: Vsi routerji se avtomatsko inštalirajo kor router, tale je po defaultu gateway.

Seveda to sploh ne drži. Praktično vsi home ali SOHO routerji so po defaultu nastavljeni na gateway. Gateway ni nič drugega kot router med privatnim in javnim omrežjem, ki dela masquerading.


Nisem ravno strokovnjak, ampak do zdaj sem montiral že 3 TP-Link-e, vsi so bili na princip Easy-setup, in vsi so se inštalirali na Router mode, in z nobenim nikoli problemov. Tega sem inštaliral samo zaradi tega ker naj bi imel dober signal, kar je tudi res - kadar dela kot mora. Osebno mislim, da je tudi razlika v operaterjih, pri T-2 teh težav nisem imel, routerje sem inštaliral brez da bi moral njih klicat in karkoli resetirat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Lukael ()

Lukael ::

Hayabusa je izjavil:

Si preveril stanje brez tvojega routerja ?


Kakšno stanje, brez routerja dela vse kot mora. Edino povezava ni ravno dobra, zaradi oddaljenosti od telefonske centrale...

Hayabusa je izjavil:

Hm kaj pa vem, to bi mogu pa pogledat, kje pa to preverim...

Priklopi se direktno na siolov modem (v winsih ne delaj nobene dialup pppoe povezave), če tako internet na računalniku dela, potem dela tvoj modem v modem+router načinu.
Kateri "modem" imaš ?


Npr. Prospero632, Sinope568 sta taka modela, kjer modem ni samo modem.

http://itm.siol.net/doc/2007/12/sinope....
http://itm.siol.net/doc/2007/12/prosper...




Ja, internet na compu dela če se direktno priklopim na modem. Mislim pa da nimam nobenega od tega, sporočim ko izvem kateri model je...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Lukael ()

Hayabusa ::

Kateri firmware imaš na WRT54GL ? Če stock , naloži http://victek.is-a-geek.com/downloads.h... in izvedi:
REMEMBER to execute a nvram erase through after upgrading to this version or better tick the option "After flashing, erase all data in NVRAM memory" during the upgrade process. Later configure manually again to avoid unstable behaviour. Do not restore your configuration file, some values and new values are removed/added in the nvram.



Na router si povezan preko kabla ali wifi ?


Je siol modem v bridge modu ali imaš v winsih pppoe povezavo ?
Zakaj moramo vleči podatke iz tebe ??

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

BlaY0 ::

Dajmo nekaj razčistit... WiFi router se obnaša kot router samo če je v uporabi WAN port. Če WAN porta ne uporabljaš imaš v bistvu samo navaden switch ki je v bridge povezan z WiFi AP-jem. Vse ostale storitve, ki tečejo gor lahko mirno ugasneš (DHCP, DNS...). Tudi IP tega "routerja" sploh ni bistven za delovanje omrežja (rabiš ga samo za dostopanje do njega samega). Važno je samo, da sta oba switcha povezana med sabo (switch na siol/t-2 modemu/routerju ter switch na tem drugem routerju)...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Lukael ::

Hayabusa je izjavil:

Kateri firmware imaš na WRT54GL ? Če stock , naloži http://victek.is-a-geek.com/downloads.h... in izvedi:
REMEMBER to execute a nvram erase through after upgrading to this version or better tick the option "After flashing, erase all data in NVRAM memory" during the upgrade process. Later configure manually again to avoid unstable behaviour. Do not restore your configuration file, some values and new values are removed/added in the nvram.



Na router si povezan preko kabla ali wifi ?


Je siol modem v bridge modu ali imaš v winsih pppoe povezavo ?
Zakaj moramo vleči podatke iz tebe ??


Bom probu tale firmware pa bomo vidl...sm že povedu da mam ppoe, in da mi je Siolov serviser kamor sem mogu poklicat preden sm vklopu router REKEL da more bit tko ! Modem ni noben od teh dveh ampak je Iskratel Ganymede822+, ne vem pa kako pogledat če dela modem v bridge modu !

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Lukael ()

Hayabusa ::

Modem ni noben od teh dveh ampak je Iskratel Ganymede822+, ne vem pa kako pogledat če dela modem v bridge modu !



Je siol modem v bridge modu ali imaš v winsih pppoe povezavo ?

Enostavno, če dela net na pcju brez vzpostavljene pppoe povezavo potem modem NI v bridge modu.

Lukael ::

Hayabusa je izjavil:

Modem ni noben od teh dveh ampak je Iskratel Ganymede822+, ne vem pa kako pogledat če dela modem v bridge modu !



Je siol modem v bridge modu ali imaš v winsih pppoe povezavo ?

Enostavno, če dela net na pcju brez vzpostavljene pppoe povezavo potem modem NI v bridge modu.


Ja ne vem, internet dela tako kot prej, če comp vžgem sem avtomatsko online, brez kakršnihkoli prijav kot pri starem Siolu. Routerjev "Internet connection type " je pa naštiman na PPOE - tako mi je naroču Siolov operater.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mikrotik RB2011UiAS-2HnD-IN na Amisu, bizarno počasen internet. (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
9011528 (8808) Invictus
»

Težava s TP-linkom

Oddelek: Omrežja in internet
224292 (3807) Hayabusa
»

Siol modem žično na wrt54gl v1.1 dd-wrt za WiFi

Oddelek: Omrežja in internet
217574 (7410) NeMeTko
»

Windows update nedosegljiv zaradi menjave Siolovega modema

Oddelek: Programska oprema
194406 (4074) Barti
»

Nastavitev modema za vidnost računalnikov povezanih v router?!

Oddelek: Omrežja in internet
169391 (9060) Hanzek

Več podobnih tem