» »

Porušitev sistema po napaki grafične in nomalije na ekranu pri zagonu... Kako ga znova postavit?

Porušitev sistema po napaki grafične in nomalije na ekranu pri zagonu... Kako ga znova postavit?

SisQ ::

Lep pozdrav!

Po dolgem času spet potrebujem vašo pomoč in to NUUJNOOOO.
Problem je sledeč. Včeraj sem naložil 3D Home Architect in mi je med risanjem javil napako za katero je bilo javljeno, da je za to kriva grafična karta. Med tem pa sem tudi preklapljal hardware acceleration. Program sem dobil od kolega, tako da možnost virusa ni izključena. Problem je v tem, da nimam protivirusnega programa. Kasneje se je pojavla zadeva o pošiljanju napake Microsoftu. Okno sem zaprl (zadeve nisem poslal, ker nimam interneta :8) ). Po tej zadevi sem nato nadaljeval z delom v 3D Home... in normalno zaključil oz. vgasnil računalnik.
No, danes pa prižgem računalnik in ;(( ;(( ;((, same neke čudne kvake raznih barv. Nato sem probal še z zagonsko disketo, da bi prišel v dos in vse formatiral, vendar mi to ni uspelo. Te slike ali kvake se sicer spreminjajo. tako kot bi se pač sporočila ob zagonu, samo da te niso čitljive spljoh. Prej nisem imel nobenih problemov -nikada.
Kaj naredit???? Clear CMOS.... POOOOOOMOOČ!
Sistem ni navit, grafa tudi ne - res ne.
Sistemus:
XP 2000+
EPOX 8K9AI
512 MB KINGSTONE DDR 333
CONNECT RADEON 9000 PRO
SEAGATE BARACUDA IV 40 GB
WIN XP PRO, SP1
...in ostala šara


  • spremenil: SisQ ()

Duhec ::

Ospri stranico računalnika in močno porini grafično kartico v slot ter štartaj ponovno. Če je isto, je lahko grafika (ali njen spomin) fuč.

SisQ ::

Sem probal tudi to. Pravzaprav sem jo odstranil in spihal slot, če bi mogoče bilo kaj praha in znova vstavil-ISTO. Prej sem še probal z clear CMOS-ISTO. Nato sem probal različne variante z rami-ISTO (u božjo m...;(( ;(( ;(( 8-O 8-O :O )

Ali je možno, da bi bilo razen grafe kaj drugega narobe? Mogoče monitor?
Problem je tudi to, da ne morem niti v BIOS oz. je nemogoče karkoli brat, ker so te anomalije.
Še kakšno mnenje?


Dead_Eye ::

hmm, take aomalije - vseh barv in črk sem imel nekoč na 386-ki - je pa šla grafična po gobe (trident...)
The one and only

SisQ ::

Jap, tudi pri meni je to vzrok. Sem probal drugo grafično in ugotovil (jaka muda), da je moja grafa kaput, in da z drugo dela komp čisto OK. Mojo sem nato probal v drugem kompu in se je isto dogajalo kot v mojem. Tako da R.I.P. GRAFA. ;((




Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
535670 (4606) svetetko
»

Sestavil PC - monitor neodziven, matične ne piska

Oddelek: Strojna oprema
354987 (3115) Riff
»

Računalnik se kar naenkrat ne zažene več, ni slike, lucka na ekranu utripa - pomoc!

Oddelek: Pomoč in nasveti
2410163 (7946) Tac20
»

Večina arhivov dobim CRC error!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
101934 (1934) tsatthoggua
»

"flashanje" BIOS-ov

Oddelek: Pomoč in nasveti
371978 (1553) cultko

Več podobnih tem