» »

Microsoft: androidne apikacije na Windows Phone ali ne?

1
2
»

sirov_burek ::

> Mogoce bi kaksna vmesna tocka bila da bi imel moznost pobrisati Samsung stvari dol ter bi dobil AOSP varianto, pac za tiste ki to zelijo.
root

techfreak :) ::

sirov_burek je izjavil:

> Mogoce bi kaksna vmesna tocka bila da bi imel moznost pobrisati Samsung stvari dol ter bi dobil AOSP varianto, pac za tiste ki to zelijo.
root

Je sploh mozno odstraniti TouchWiz in ostale zadeve brez flashanja drugega ROMa?

Zheegec ::

techfreak :) je izjavil:

sirov_burek je izjavil:

> Mogoce bi kaksna vmesna tocka bila da bi imel moznost pobrisati Samsung stvari dol ter bi dobil AOSP varianto, pac za tiste ki to zelijo.
root

Je sploh mozno odstraniti TouchWiz in ostale zadeve brez flashanja drugega ROMa?

Ne. To ni samo aplikacija, ampak je low level modificiran sistem. In to slabo :)

Jackass ::

RejZoR je izjavil:

Jackass je izjavil:

Pa vendar en pozabimo na dejstvo, da je Android sistemsko zelo požrešen. V primerjavi npr. z iOS potrebuje Android 3x močnejši procesor, da se stvari ne zatikajo. Še posebej pri višjih resolucijah, se pri Androidu hitro opazi ne tekoče menjavanje "namizij".

Je pa Android resnično postal za telefon to, kar so windowsi za računalnik. Deluje vse, 120% prilagodljivi, vendar se rado kaj zatakne, potrebuje redno ponovno nalaganje sistema ipd.

Če bodo pri MS podprli Android aplikacije, se bo najverjetneje zgolilo natanko to, kar predvideva pisec novice. Zato bodo pri MS, če so le dovolj pametni, ubrali drugo pot. Vse napore bodo vložili v razvoj HTML5, ki mu lahko sledi tudi HTML6 z novimi javascript knjižnicami, kar bo omogočilo, da bodo spletne aplikacije ter tudi večina "namiznih" aplikacij izdelanih s temi tehnologijami lahko teklo brez težav tekle na vseh sistemih. Glede na izjavo pri facebooku, da je bil prehod na HTML5 prenagla odločitev, ker tehnologija še ni zrela, pove več kot dovolj.

MS je s Windows RT že nakazal, kam bi razvoj moral iti, upam le, da bodo dovolj pametno ubirali pot naprej!

Prosta izbira OS je vsekakor zgolj dobrodošla stvar.


Ti pa nimaš dost pojma ane? Kot prvo Microsoft ZAHTEVA minimalne strojne zmogljivosti telefona, da sploh požegna namestitev Windows sistema. Android je bil v tem pogledu povsem odprt in so ga tlačili na vse mogoče švoh naprave. Sicer je dandanes težko dobit nek res švoh hardware kot je bil npr HTC Wildfire in osnovni Galaxy-ji ampak vseeno. Pa še Kitkat je znižal zahteve, tko da je skor nemogoče, da kjerkoli šteka.

Tud ne vem iz kje vlečete vse zatikanje. Imam Galaxy S2, ki je bil s tovarniškim ROM-om svileno tekoč in isto je bil s CyanogenMod in sedaj CyanFox. Torej če se men Android 4.2, 4.3 in sedaj 4.4 ni nikoli zatikal na dost arhaičnem telefonu, kako zaboga se potem lahko zatika na quadih? To mi nikoli ne bo jasno razen, če ima 3/4 folka telefone v kurcu tko kot so imel PC-je. Ne bi bil presenečen, če je temu res tako.

Tud ne vem zakaj bi nanovo nalagal sistem. V 99% primerov reši potencialno težavo brisanje program in delvik cache-a. Če telefon ni rootan, potem praktično ne moreš zajebat sistema, ker je tko narejen, da enostavno ne moreš.


Če mu zmerjanje, sploh nisem naslovil v svojem sporočilu tistega o čemer ti razpredaš - primerjave Win phonea in Androida.

Sam imam SGS 2 in od kar imam Jelly bean, stvari delajo opazno počasneje. Prejšnji teden sem šel gledat Samsung Galaxy Note 10.1 2014 Edition, ki se mi po svecifikacijah precej dopade. V živo sem bil razočaran nad delovanjem. Takoj za tem sem se sprehodil do Applove trgovine in se poigral z iPad Airom. Ne maram Appla, ker je vse zaklenjeno, ampak moram priznati, da je razlika več kot očitna.

Moja izjava o ponovnem nalaganju sistema temelji na prebranem na forumih, kjer mnogo uporabnikov sporoča, da se jim je SGS2 začel po nadgradnji na Jelly bean začelo zatikati. Nekateri so problem rešili tako, da so na novo naložili vse skupaj in menda je razlika opazna. Sam to še nameravam preizkusiti, ker mi gre počasno delovanje vedno bolj na živce.

ALIEn3001:
Verjamem, da je Samsungova modifikacija tisto, kar naredi sistem počasen, vendar glede na Samsungov tržni delež, je to tisto kar Android za večino predstavlja. Se pa strinjam, da smo verjetno ne točni pri uporabi pravih izrazov oz. poimenovanja produktov.
jAcKaSS

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jackass ()

GaS ::

techfreak :) je izjavil:

sirov_burek je izjavil:

> Mogoce bi kaksna vmesna tocka bila da bi imel moznost pobrisati Samsung stvari dol ter bi dobil AOSP varianto, pac za tiste ki to zelijo.
root

Je sploh mozno odstraniti TouchWiz in ostale zadeve brez flashanja drugega ROMa?


Vse kar lahko narediš je root in ročni oz. batch wipe aplikacij in procesov, ki jih nočeš videti. Kar se TW-ja tiče, ga ne moreš zamenjati, ker gre za framework, na katerem stojijo zadeve. Zamenjaš ROM in basta. Razen če imaš Knox bootloader in se bojiš izgube garancije (kar pa še vedno ne vem, če povsem drži - Alien?).

Chev ::

andrejus je izjavil:

BoLhCa je izjavil:

"Ima pa Samsung nekaj dobrih for v svojem TuchWizu. "

Name one!

Zaslajdas desno konakt in klices, zaslajdas levo in posiljas sms,
Nadvse uporabna stvar, ki bi jo moral pomoje google uvest v core android.

Da nebi slučajno, poglej si prvo KitKat dialer.

Na touchwizu je bilo dobro samo to, da si lahko napram vanili nastavil število home screenov. To je pa itak v kitkat experience launcherju popravljeno.

Android deluje na zadnjem nexusu hitreje kot iOS na zadnjem ajfounu. Kje je problem? Aja, Samsung...

andrejus ::

Chev je izjavil:


Da nebi slučajno, poglej si prvo KitKat dialer.

Na touchwizu je bilo dobro samo to, da si lahko napram vanili nastavil število home screenov. To je pa itak v kitkat experience launcherju popravljeno.

Android deluje na zadnjem nexusu hitreje kot iOS na zadnjem ajfounu. Kje je problem? Aja, Samsung...


aosp tega nima.
In je dobra, uporabna stvar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrejus ()

Nummy ::

kpkp je izjavil:

Nisem pa še videl nobenega androidneža, ki bi tako hitro kopiral gor in dol.

Na Androidu lahko testiraš hitrost flasha in če malo pobrskaš po Anandtechu boš tudi našel grafe. Če imaš kake konkretne podatke glede hitrosti flasha na iOS napravah pa na plan z njimi.
"Meni še nikoli ni tok hitro MP3 presnelo preku USB-ja" ne bomo jemali kot neke verodostojne podatke. Če se tebi zdi tvoja iOS naprava najboljša stvar na svetu, potem uživaj v tem, ni pa treba sedaj usajati s temi subjektivnimi "desjtvi".

Prav tako lahko tudi ti pobrskaš za iOS benchmark-e... sam boš razočaran. Ti povem vnaprej.

hojnikb je izjavil:

Očitno si mel slabe androidneže..

Interni flash pri mojem androidnežu zmore 30MB read 17MB write, torej več kot dovolj, da mp3jovko zapiše v manj ko sekudni..

Nummy je izjavil:

hojnikb je izjavil:

MP3jovke so velike ponavadi ~5-10MB, kar pa zmore skopirat vsak novejši androidnež v eni sekundi :)

In če ti iphone reče, da jo je skopiral v 1 sekundi, še ne pomen, da je v resnici potekal prenos eno sekundo :)

Ti pa glih veš, ker si "tolk" pameten... right...

Jaz vem da mi je skopiral, ker sem dal kopirat in sem takoj ko je skopiral potegnil kabel ven in muzka je bila na telefonu. Če nebi skopiral, bi vmes vrgel ven kako napako ali pa nebi imel na telefonu vseh komadov.

Nisem pa še videl nobenega androidneža, ki bi tako hitro kopiral gor in dol.

Očitno še nisi slišal za datotečne sisteme, ki podatkov ne zapišejo takoj, ko to zahtevaš..



Če priklopim telefon in kopiram na disk ali na telefon in potem takoj ko pokaže da je skopiral odklopim kabel in so datoteke na disku/telefonu, ni bilo nobene zakasnitve, Sem ti že napisal, kopiral na telefon in takoj odklopil kabel, gor sem imel VSE datoteke, torej je kopiral tako hitro. Gre tudi v obratno smer, ko prenašam fotke iz telefona na disk, kjer ponavadi takoj po kopiranju odklopim telefon in fotke so magično na disku! Kopira tako hitro kot kaže.
RAzen če imaš ti eno črno magijo v glav, kako se datoteke premaknejo na disk/telefon brez kabla...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nummy ()

skyline ::

techfreak :) je izjavil:

Kot uporabniku mi ni jasno, zakaj vsi proizvajalci tiscijo na telefone svoje UIje ter 100 dodatnih nepotrebnih programov. Je pa res, da bi pri AOSP varianti bili vsi telefoni enaki in ni razloga da bi uporabnik sel na Samsung ali pa HTC, ker bi bilo vse razen HWja enako.

Mogoce bi kaksna vmesna tocka bila da bi imel moznost pobrisati Samsung stvari dol ter bi dobil AOSP varianto, pac za tiste ki to zelijo.


Sej obstajajo Google Play Edition telefoni oz. 'Google Experience devices'. In takih modelov bo IMHO vedno več.

PrihajaNodi ::

Android deluje na zadnjem nexusu hitreje kot iOS na zadnjem ajfounu. Kje je problem? Aja, Samsung...


In sony misliš da je kaj drugačen. Tam je problem še hardware od pokanje stekla pri Z napravah do bilo kakšnih okvar pri Xperi P...Pravzaprav moraš imeti srečo da ne dobiš "retardiranega" modela.

Zakaj bi MS. sploh želel na Android. Če imajo slabo reklamo to še ne pomeni da morajo skleniti pakt s "hudičem".

MS mora začeti štancati telefone aka lumi 520 za nižji in srednji rang. In pa seveda delati na kvaliteti kot so to do sedaj. Ne kupim nikoli več WP če sklenejo pakt z androidom. Brezplačne aplikacije so tak šrot...Vsaj večina.

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Android je polizdelek. Software zanj pa še to ne, je le skropucalo, ki zaustavlja še tako dober hardware.

Lumie vsaj delajo tekoče, pa karkoli že delaš (tudi če imaš imenik dolg 5000X10, al pa če imaš še iz prejšnjega tisočletja vse cifre v logu, koga in kaj in še zakaj si klical)
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Pithlit ::

Še dobro da se komentira novico... in ne kako je android drek, vse ostalo se pa šajna ko en cegu zlata (zraven pa še diši ko Chanel N°5).

Če vam android smrdi vas noben ne sili ga uporabljat.
Life is as complicated as we make it...

detroit ::

Mislim da vas moram spomnit da samsung ni android. In če sem še pred leti trdil kako je Samsung zlato in apple shit zaradi odnosa, se zdaj ustrezno bičam, ker sta oba totaln poden kar se tega tiče. In android brez marketa ne bi bil nič od nič. Tko kot iOS brez nalepke apple ne bi bil ni pol kur... kisle vode. Noben od sistemov ni presežek. Je pa po moje konceptualno android pometel s konkurenco. Me pa zanima kako se bojo pravi linux telefoni obnesl. Can't wait to get one.
Skero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: detroit ()

techfreak :) ::

detroit je izjavil:

Mislim da vas moram spomnit da samsung ni android. In če sem še pred leti trdil kako je Samsung zlato in apple shit zaradi odnosa, se zdaj ustrezno bičam, ker sta oba totaln poden kar se tega tiče. In android brez marketa ne bi bil nič od nič. Tko kot iOS brez nalepke apple ne bi bil ni pol kur... kisle vode. Noben od sistemov ni presežek. Je pa po moje konceptualno android pometel s konkurenco. Me pa zanima kako se bojo pravi linux telefoni obnesl. Can't wait to get one.

iOS in WP sta kljub slabsemu hardware-u pri uporabi bolj tekoca, brez zatikanja grafike. Glavna prednost Androida pa je cena.

detroit ::

Za moje pojme je glavna prednost androida market, torej dostopnost softwara. Je pa res da WP ne poznam razn kar imam priložnost mal "potipat" ko mi ga kdo pokaže.. Samo od vseh mi je najbolj odziven WP. Potem iOS potem pa seveda se svaljka uzad android. Najbolj tekoče se mi zdi da se pač odzivajo nexusi ki niso nek branded crap ala samsungov GUI. Nexusi se pa primerjajo tudi z konkurentoma.
Imam feeling da vsaka konkurenca uči čisto drugačnega workflowa zato da stranke ostanejo.

Sem se pa naučil nekaj, parkle stran od samsunga in appla. Prvi ima še posebi jebivertski odnos do strank.
Skero

krneki0001 ::

WP store - naj bi bil preverjen software, ne sme škode delat na telefonu in mora bit podpisan s strani MS. Torej če nekaj sam narediš, ne moreš kr tako dat v store.
Android market - karkoli se kekec spomne, mojca naredi (ali obratno) in da v market. Zato je v marketu smeti ogromno. Seveda se najde tudi kvaliteten software, ampak ga zanič software prekrije.

Meni je vseeno za android market. Tisto kar je bilo uporabno so že transformiral za na wp, smeti naj pa kar tam ostanejo. Ne rabmo tega na WP-jih laufat.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Tilk ::

Dobil sem ipad Aira in moram rečt, da kot uporabnik WP8 na htc8x je iOS (7.04) sranje v primerjavi z WP8. Par bombončkov je boljših, aplikacije so res za iOS dosti boljše integrirane v sistem, ampak kot OS se pa iOS skrije. Sploh glede funkcionalnosti.

Sicer gre za mojo prvo tablico, vendar si nikoli nisem mislil, da bom tok live tiles pogrešal.
Res pa je da na Airu zdaj igram KOTOR,ki ga na win8.1 nikakor ne usposobim :P

Androida nisem nikoli uporabljal, saj sem se "zaklal"z badaOS - ki tudi nebi bil tako slab sistem, če bi Samsung vanj vložil recimo 0,000001 sredstev,ki jih majo.

Glede aplikacij..meni je metro vmesnik všeč, se posebej znotraj aplikacij. Naredi izkušnjo bolj celovito.

Po mojem mnenju, bi bilo mogoče celo boljše organizirat tekmovanje, z lepo denarno nagrado. 1000 top aplikacij iz androida portat na WP, kakor se zagre. Najboljša verzija portane aplikacije zmaga in gre na market. Ponovi vajo. Pa več sredstev namenit za programerje.
Tilk

krneki0001 ::

Programerji smo strošek. To ti bo vsak ekonomist povedal.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Nummy ::

krneki0001 je izjavil:

WP store - naj bi bil preverjen software, ne sme škode delat na telefonu in mora bit podpisan s strani MS. Torej če nekaj sam narediš, ne moreš kr tako dat v store.
Android market - karkoli se kekec spomne, mojca naredi (ali obratno) in da v market. Zato je v marketu smeti ogromno. Seveda se najde tudi kvaliteten software, ampak ga zanič software prekrije.

Meni je vseeno za android market. Tisto kar je bilo uporabno so že transformiral za na wp, smeti naj pa kar tam ostanejo. Ne rabmo tega na WP-jih laufat.

Se podpišem pod tole, samo da namesto WP marketa uporabljam apple market.

kpkp ::

WP store - naj bi bil preverjen software, ne sme škode delat na telefonu in mora bit podpisan s strani MS. Torej če nekaj sam narediš, ne moreš kr tako dat v store.
Android market - karkoli se kekec spomne, mojca naredi (ali obratno) in da v market. Zato je v marketu smeti ogromno. Seveda se najde tudi kvaliteten software, ampak ga zanič software prekrije.

V teoriji to drži, dogaja pa se, da Microsoft spusti praktično vse skozi, da lahko potem uporabnike vabi z večjimi številkami appov. Sem zaseldil že nekaj tem, kjer so se WP uporabniki pritoževali koliko krapa je v WP storu.

hojnikb ::

Nummy je izjavil:

kpkp je izjavil:

Nisem pa še videl nobenega androidneža, ki bi tako hitro kopiral gor in dol.

Na Androidu lahko testiraš hitrost flasha in če malo pobrskaš po Anandtechu boš tudi našel grafe. Če imaš kake konkretne podatke glede hitrosti flasha na iOS napravah pa na plan z njimi.
"Meni še nikoli ni tok hitro MP3 presnelo preku USB-ja" ne bomo jemali kot neke verodostojne podatke. Če se tebi zdi tvoja iOS naprava najboljša stvar na svetu, potem uživaj v tem, ni pa treba sedaj usajati s temi subjektivnimi "desjtvi".

Prav tako lahko tudi ti pobrskaš za iOS benchmark-e... sam boš razočaran. Ti povem vnaprej.

hojnikb je izjavil:

Očitno si mel slabe androidneže..

Interni flash pri mojem androidnežu zmore 30MB read 17MB write, torej več kot dovolj, da mp3jovko zapiše v manj ko sekudni..

Nummy je izjavil:

hojnikb je izjavil:

MP3jovke so velike ponavadi ~5-10MB, kar pa zmore skopirat vsak novejši androidnež v eni sekundi :)

In če ti iphone reče, da jo je skopiral v 1 sekundi, še ne pomen, da je v resnici potekal prenos eno sekundo :)

Ti pa glih veš, ker si "tolk" pameten... right...

Jaz vem da mi je skopiral, ker sem dal kopirat in sem takoj ko je skopiral potegnil kabel ven in muzka je bila na telefonu. Če nebi skopiral, bi vmes vrgel ven kako napako ali pa nebi imel na telefonu vseh komadov.

Nisem pa še videl nobenega androidneža, ki bi tako hitro kopiral gor in dol.

Očitno še nisi slišal za datotečne sisteme, ki podatkov ne zapišejo takoj, ko to zahtevaš..



Če priklopim telefon in kopiram na disk ali na telefon in potem takoj ko pokaže da je skopiral odklopim kabel in so datoteke na disku/telefonu, ni bilo nobene zakasnitve, Sem ti že napisal, kopiral na telefon in takoj odklopil kabel, gor sem imel VSE datoteke, torej je kopiral tako hitro. Gre tudi v obratno smer, ko prenašam fotke iz telefona na disk, kjer ponavadi takoj po kopiranju odklopim telefon in fotke so magično na disku! Kopira tako hitro kot kaže.
RAzen če imaš ti eno črno magijo v glav, kako se datoteke premaknejo na disk/telefon brez kabla...

Sj ne trdim, da je to nemogoče. Ampak pravim ti, da to ni tak big deal (te hitrosti) in so jih androidneži tudi sposobni. Seveda tega nemorš vedet, če si samo uporabljal sub 100€ varjante iz pred 3 let..

usb2 je pa itk omejen na 30MB read/write, tako da čez to omejitev nemoreš. Pa ti je lahko sam steve jobs pretipal flash in kontroler, ki se nahaja v tvojem jabolčniku :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

krneki0001 ::

kpkp je izjavil:

WP store - naj bi bil preverjen software, ne sme škode delat na telefonu in mora bit podpisan s strani MS. Torej če nekaj sam narediš, ne moreš kr tako dat v store.
Android market - karkoli se kekec spomne, mojca naredi (ali obratno) in da v market. Zato je v marketu smeti ogromno. Seveda se najde tudi kvaliteten software, ampak ga zanič software prekrije.

V teoriji to drži, dogaja pa se, da Microsoft spusti praktično vse skozi, da lahko potem uporabnike vabi z večjimi številkami appov. Sem zaseldil že nekaj tem, kjer so se WP uporabniki pritoževali koliko krapa je v WP storu.


Seveda se najde zanič software tudi v storu WP, pa ni ga malo, ampak še vedno veliko manj kot v android marketu.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zheegec ::

iOS in WP sta kljub slabsemu hardware-u pri uporabi bolj tekoca, brez zatikanja grafike. Glavna prednost Androida pa je cena.

A nismo to že obdelali malo nazaj? :(

kpkp ::

Seveda se najde zanič software tudi v storu WP, pa ni ga malo, ampak še vedno veliko manj kot v android marketu.

Ne razumem zakaj je večja izbira slabost, na iOS-i se Apple odloči, da v njihovem storu nebo appov za bitcoine in to je to... Če veš kaj delaš je večja izbira vsekakor prednost.

Chev ::

krneki0001 je izjavil:

Android je polizdelek. Software zanj pa še to ne, je le skropucalo, ki zaustavlja še tako dober hardware.

Lumie vsaj delajo tekoče, pa karkoli že delaš (tudi če imaš imenik dolg 5000X10, al pa če imaš še iz prejšnjega tisočletja vse cifre v logu, koga in kaj in še zakaj si klical)

Kaj pa sta potem iOS in WP? Igračka in cegu?

krneki0001 ::

kpkp je izjavil:

Seveda se najde zanič software tudi v storu WP, pa ni ga malo, ampak še vedno veliko manj kot v android marketu.

Ne razumem zakaj je večja izbira slabost, na iOS-i se Apple odloči, da v njihovem storu nebo appov za bitcoine in to je to... Če veš kaj delaš je večja izbira vsekakor prednost.


Ne da je večja izbira slabost, slabost je da je plevela več kot semena.

Chev je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Android je polizdelek. Software zanj pa še to ne, je le skropucalo, ki zaustavlja še tako dober hardware.

Lumie vsaj delajo tekoče, pa karkoli že delaš (tudi če imaš imenik dolg 5000X10, al pa če imaš še iz prejšnjega tisočletja vse cifre v logu, koga in kaj in še zakaj si klical)

Kaj pa sta potem iOS in WP? Igračka in cegu?


Ne, WP je lepo oblikovano držalo za knjige. :))
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

filip007 ::

Nekje se je pojavil članek, da ukinjajo, telefone in še drugo, kaj je nevem.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ostala le Android in iOS, zbogom konkurenca

Oddelek: Novice / Rezultati
4418479 (14785) andromedar
»

BlackBerryjev androidni Priv se prodaja katastrofalno (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5620047 (17327)          
»

BlackBerry lani z ogromno izgubo, a boljšimi obeti

Oddelek: Novice / Rezultati
3013179 (10592) klinker
»

Uporabniki Windows Phone 7 s svojimi telefoni najbolj zadovoljni (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
5515438 (12266) Tilen
»

Nokiini zaposleni stavkajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
6523301 (20958) amacar

Več podobnih tem