» »

Prikazovanje spletnih strani

Prikazovanje spletnih strani

joker94 ::

Pozdravljeni

Par dni nazaj sem naložil Windows XP Sp3. Zanima me zakaj mi ne odpre avtoneta. Prej ko sem imel WIndows 7 mi je odprlo vedno to stran. antivirusni program se zbrisal in firewall onemogočil tako da ne vidm problema zakaj mi nebi odprlo strani.

Že vnaprej se zahvaljujem za pomoč

Lp

Mitch ::

Verjetno težave z "DNS resolve". Zaženi ukazni poziv (command prompt) in vnesi ukaz: ipconfig /flushdns

Možno je tudi, da ti je kateri program spremenil datoteko HOSTS...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mitch ()

shadeX ::

Sicer najbrž to ne bo to, ampak jaz sem imel tud dostkrat probleme z avtonet-om, če sem v brskalnik (vrstico za URL naslov) vpisal "avto.net" ali pa "www.avto.net". Izrecno sem moral npr napisati "http://avto.net" ali pa iti na Google in napisati avto.net in od tam me je povezalo na stran.

Probi prvo to.

joker94 ::

shadex da mi avtoneta ne odpira sem videl ko mi je kolega poslal link in mi ni odprlo. Pravtako če vpišem v google in potem kliknem ne odpre...

Mitch sem naredil ampak ni nič drugače :(

Han ::

Internet Explorer za Windows XP ne odpre vedno več strani. Uporabi Firefox.

Mitch ::

Kaj ti javi, če klikneš na spodnji link?

http://213.250.2.51

joker94 ::

Mitch javi mi sledeče:

Ojej! Google Chrome se ne more povezati z mestom 213.250.2.51.

Poskusite znova naložiti: 213.­250.­2.­51


Drugače pa mi nekaterih strani noben brskalnik ne odpira tako da to ni na brskalniku. Pomoje O.o

Han ::

Za 213.250.2.51 tudi meni sporoči HTTP Error 404. The requested resource is not found.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Mitch ::

Kako pa imaš računalnik povezan v internet? Direktno preko modema ali je vmes še router ali kaj drugega? Uporabljaš morda proxy? Kdo je tvoj ponudnik interneta (ISP)? Imaš morda v pogodbi kakšno posebno postavko pod varnost?

Aja praviš, da ti je prej delalo na istem PCju samo pod drugim OS. Jst bi preveril katere DNS strežnike imaš nastavljene pod ipconfig /all

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mitch ()

joker94 ::

Povezan sem brezžično ampak mi prej 5 let ni nikoli tega naredil... Ne uporabljam proxya... Komando pa sem vpisal v cmd ampak se ne znajdem najbolje...

Mitch ::

Prilimaj tisti screenshot kjer je poleg imena mrežne kartice razvidno še IP, maska omrežja, privzeti prehod in pa DNS 1 in DNS 2...

Mitch ::

Probaj še z kakšnim live Linux CD/DVDjem (recimo Ubuntu). Tako bomo vedeli, ali je problem v XPjih ali v brezžičnem routerju/ISPju...

joker94 ::



evo sem dal kar vse ;)

Mitch ::

Glede na zgornje podatke deluje router kot neke vrste rele za DNS tolmačenje. Probaj se povezat na router tako da v brskalnik vpišeš http://192.168.1.254 in pod username in geslo vpiši admin (to je običajno privzeto uporabniško ime in geslo lahko je pri tebi malo drugače). Potem poišči stran kjer so podatki o WAN povezavi in poglej kakšni so dejanski DNSji od ponudnika internetnih storitev?

joker94 ::

ne dela če vpišem admin. Imaš mogoče kakšno idejo kje bi našel tedva podatka?

Mitch ::

Hmm, s povezavo določena DNS pripona imaš ti lan. Običajno je to polje prazno...

Probaj še username: admin
geslo pa pusti prazno. Če ne dela povej ime in model routerja in bom poiskal privzeto ime in geslo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mitch ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Manifest zbrisan pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
385732 (4845) xApeiron55
»

Spor naslovov IP (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6611505 (10281) turob2
»

mi ne odpre www.avto.net

Oddelek: Omrežja in internet
73819 (3473) bambi
»

Težave z inštaliranjem Linksys-a WRT54GL

Oddelek: Omrežja in internet
291615 (1290) Tilen
»

remote desktop connection

Oddelek: Loža
163382 (2946) theoneman

Več podobnih tem