» »

Čistilec, ionizator, osveževalec zraka...

Čistilec, ionizator, osveževalec zraka...

first_line ::

Rabim nekaj da bi mi 'razsmradevalo' zrak, sploh če se bom selil v kakšno garsonijero in bo smrdelo od kuhanja + ponoči ko spim skurim ves zrak...

Zanimam se za nekaj takega:

http://www.ebay.com/itm/320724181275?_t...

Najlažje je odpreti okno, a je problem ker piha za pop. in še skozi ključavnico žvižga. Ko pa ne piha, se zjutraj še zmeraj čuti smrad od kuhanja, tudi če je celo noč odprto. Imam zelo občutlijv voh in mi gre na jetra (oziroma na pljuča).

first_line ::

Uf, sem našel opise na Amazonu:
http://www.amazon.com/FIVE-STAR-FS8088-...

revelation ::

Ma največji problem majhnih stanovanj je pozimi ker nemoreš cel čas luftat in tudi meni gre na živce vonj po kuhanju, sploh če v bližini sušiš cunje se le te navzamejo vonja.

Zdajle imam že nekaj časa čistilec zraka ki sem ga naročil tu http://www.tersus.si/ in je super, dostava pa je tudi brezplačna.

joze67 ::

Za ionizatorje (nikoli nisem imel) pravijo, da je težava, ker ... delujejo. In potem se v okolici naprave (npr stena zadaj) nabirajo črne saje.

Pred leti mi je prodajalec - ko sem kupoval eno čisto drugo stvar - mimogrede pokazal air-o-swiss čistilnik zraka, ki naj bi zrak pral (ima vodno komoro in neke diske, s katerimi se zrak meša z vodo). Naj bi delovalo, je pa tako, da je potrebno vodo redno menjati, preden se v njej zaredi karkoli :)

No, za kabinet sem kupil Sharp F-UY30EUW, ki so ga imeli v Harvey Normanu ugodno zadnji kos 200EUR, FactoryPrices iz Nizozemske pa ga je dostavil za 150EUR. Zrak po perspani noči ni ravno alpski, je pa bistvena razlika med prej in sedaj. Ni neslišen, je pa zelo tih.

LordWorm ::

Vonj, prasni delec, bakterija vse te podmikrometerske delce vam lahko odstranijo ioni. Potrebno je veliko teh, saj v vsakem zaprtem prostoru stevilo teh drasticno upada.
Tako da ni vazno ce imamo stanovanje blizu narave, zaprt prostor unicuje ione racunalniki ipd pa se toliko bolj.

Kje je izvor ionov, je eno glavnih vprasanj, ko se odlocate za nakup ionizatorja. Koliko ionov odda na sekundo in iz kje ti prihajajo?

Ce hocete imeti nekaj kar nima stranskih ucinkov in deluje vsaj 10 let je to ogljikova nitka oz scetka.

Vendar pozor, veliko ionizatorjev ima ogljikovo nitko kot pletenico (kitko) pritrjeno kar pa ni dovolj. Potrebna je dejanska scetka ki je prikljucena na visoko napetost (4500V) da ionizator dejansko "izstreli" ione v prostor. Je tudi edina resitev brez stranskih ucinkov!

Ionizatorji na igle sproscajo skodljiv ozon zaradi kovinskih igel, ki oksidirajo z vlago v zraku. Resitve z vlago pa so najslabse, saj vlaga kot sama pospesuje rast bakterij in ne bo spravila na tla podmikrometerske delce.

Ce iscete najboljsega z neslisnim delovanjem priporocam ionizator Ionex.
ni podatka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordWorm ()

matijadmin ::

A kdo uporablja filter proizvajalcev Oregon Scientific, Shrap, Honeywell? Kako zadovoljni ste?

popster ::

Vendar pozor, veliko ionizatorjev ima ogljikovo nitko kot pletenico (kitko) pritrjeno kar pa ni dovolj. Potrebna je dejanska scetka ki je prikljucena na visoko napetost (4500V) da ionizator dejansko "izstreli" ione v prostor. Je tudi edina resitev brez stranskih ucinkov!

Ionizatorji na igle sproscajo skodljiv ozon zaradi kovinskih igel, ki oksidirajo z vlago v zraku.


lahko navedeš vir, kjer pise da so ionizatorji skodljivi? na wikipediji nic ne piše o tem.

matijadmin ::

popster je izjavil:

Vendar pozor, veliko ionizatorjev ima ogljikovo nitko kot pletenico (kitko) pritrjeno kar pa ni dovolj. Potrebna je dejanska scetka ki je prikljucena na visoko napetost (4500V) da ionizator dejansko "izstreli" ione v prostor. Je tudi edina resitev brez stranskih ucinkov!

Ionizatorji na igle sproscajo skodljiv ozon zaradi kovinskih igel, ki oksidirajo z vlago v zraku.


lahko navedeš vir, kjer pise da so ionizatorji skodljivi? na wikipediji nic ne piše o tem.


Ozon @ Wikipedia

popster ::

Even the best ionisers will produce a small amount of ozone.
from wikipedia article "ionizers"

matijadmin ::

Pomembno je, koliko ga izpustijo v okolico.

Saj je tudi zunaj naravno prisoten in občasno precej povišan (v poletnem času) in takrat se gibanje na prostem resno odsvetuje.

Uporabi Google, kolikšna je še dopustna/priporočljiva koncentracija, da ni zdravju škodljiva.

hinhon ::

Pozdravljeni,
glede na to, da je bila ta tema že nekajkrat obdelana me vseeno zanima, če pralnik in vlažilnik zraka resnično delujeta, tako kot je že zgoraj navedel first_line, ali res izveni zrak od kuhanja, sušenja perila in podobnih neprijetnih dišav, namreč imam kletno stanovanje, kjer imam le pod tik pod stropom dva okna in to je to, tako, da ne morem niti dobro prezračit stanovanja, zaradi kuhanja pa je zrak poln "vonjav", katerih se še posebej obleke, pa tudi oblazinjeno pohištvo zelo navzamejo.Razmišljam kupit, kaj takega https://www.bfcshop.si/pralnik-in-vlazi..., ker vanj lahko vliješ tudi eterična olja. Imate kakšne izkušnje s tem, morda predlagate kaj drugega?

francek1 ::

Imam Vento, ki je enostaven za vzdrževanje in tih.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Malajlo ::

Kaj pa kakšna kuhinjska napa, ki jo uporabljaš med kuho? Deluje tudi kot prezračevalni sistem, seveda.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sobni Ionizator / Filter zraka

Oddelek: Loža
115208 (4779) Mare2
»

Čistilniki in ionizatorji zraka

Oddelek: Kaj kupiti
133266 (2854) umexteacher
»

Ionizator zraka?

Oddelek: Znanost in tehnologija
169912 (9489) antonija
»

Ionizatorji?

Oddelek: Loža
112144 (1903) trillian
»

Ionizator..al neki podobnega (da prah popada po tel)

Oddelek: Loža
204581 (3875) matias

Več podobnih tem