» »

Problem s šumenjem

Problem s šumenjem

bugy ::

Imamo zelo nenavaden problem. Ko nekaj cajta poslušam muziko ali se pogovarjam po skypu ali bilo kaj mi kar naenkrat začne šumeti ampak zelo šumi. In me zanima kaj bi biu to problem. Imam pa integrirano zvočno 5.1 c-media 6501. In sem updejtov drivrje in ni da ni. Ali bi odpravil šumenje če bi dodal zvočno kartico 5.1? In integrirano izključil?
Hvala vam za pomoč.

Enron x86 ::

Ali tudi sogovorniki na Skypu slišijo, da ti šumi? Torej, ali ti šumi iz zvočnikov ali iz mikrofona? Če imaš oboje priključeno spredaj (oz. pač na ohišju), poskusi priključit zadaj, direkt na zvočno kartico.
Mogoče lahko poskusiš pognat npr. Lubuntu z USB-ključka, da vidiš, če se tudi tam pojavi ta problem.

Lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

bugy ::

Imam priklopljeno zadaj in slišim po zvočniku in tudi sogovorniki po skypu. Imel sem pa že problem da so samo sogovorniki slišali šumenje meni pa zvok normalno delal. Bom probal s temu Lubunto pa da vidim kaj to je. Npr. sedaj mi šumi a ko ugasnem muziko ko se ne predvaja nikakršen zvok mi ne šumi a ko se mi predvaja zvok bilo kje ali youtube ali winamp mi šumi ko dam na pavzo mi ne šumi.

Lp

PacificBlue ::

Imas PC in monitor, zvočnike in ostale stvari priklopljene v več električnih vtičnicah? če ja, poskusi dat vse na en razdelilec oz na eno vtičnico, ker šum se lahko pojavi tudi zaradi razlike v potencialih..

bugy ::

Vse imam na enem razdelilcu. Mogoče vzrok integrirana zvočna pač matična je stara 5-8 let tam nekje asus M2N E-SLI.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bugy ()

Enron x86 ::

Mogoče, ja. Preden se podaš v nakup nove zvočne, probaj raje izločit še problem z gonilniki, tako da poskusiš z drugim operacijskim sistemom.

Lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

bugy ::

Sem tudi to že probal. Imel sem windows 7 neke gaming verzijo potem windoows 7 32bit ultimate in winows 7 64bit probal windows 8 mi je po 1 tednu začel šumeti in sedaj sem spet na winows 7 64bit in mi v 3 tednih 2 krat šumelo po približno 1 uro in nehalo.

http://www.mimovrste.com/artikel/288000...
Pomojem da za domačo uporabo bo. Skype, muzika, filmi in kaj podobnega.

Lp

kixs ::

Kupi raje kaksno SB Live ali Audigy preko Bolhe ali vsaj taksno, ki ima podporo za W7.

bugy ::

To sigurno ja. Po bom pa videl če se je kaj spremenilo zaenkrat vam pa hvala.
Lp

Highlag ::

Namesto zvočnikov priključi kakšne slušalke pa preveri če še šumi.
Never trust a computer you can't throw out a window


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave z zvočno kartico

Oddelek: Zvok in slika
192602 (2353) MaticKregar
»

Slušalke

Oddelek: Kaj kupiti
173191 (2707) Hister
»

Audigy 2 ZS, Presketanje na obroke (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
635209 (4206) hyphh
»

Šumenje v zvočniku!

Oddelek: Pomoč in nasveti
51536 (1435) jastreb
»

šumenje v zvočnikih ko daš bol na glas

Oddelek: Zvok in slika
192601 (2126) Fury

Več podobnih tem