» »

5.1 zvočniki, črn, oranžen, zelen kabel

5.1 zvočniki, črn, oranžen, zelen kabel

Phantomeye ::

Dobil sem zvočnike, ki imajo priklop s tremi banancami. zdaj me pa zanima kaj je point oranžnega in črnega kabla, če vsi zvočniki delajo že, če je samo zelen noter?

Mi lahko kdo enostavno pojasni?

mat xxl ::

Ja lahko si sam, poglej v navodila ! Na tako zastavljeno vprašanje ti bo pa težko kdo odgovoril ....., nekako tako, kot bi jaz javno vprašal, zakaj v Ljubljani temperatura zraka danes ne prileze vsaj na 1 ct C ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

Phantomeye ::

mat xxl je izjavil:

Ja lahko si sam, poglej v navodila ! Na tako zastavljeno vprašanje ti bo pa težko kdo odgovoril ....., nekako tako, kot bi jaz javno vprašal, zakaj v Ljubljani temperatura zraka danes ne prileze vsaj na 1 ct C ?


V navodilih pise samo to, da je treba priklopit vse tri, ni pa pojasnjeno zakaj dela, če je vklopljen samo line out. Zato me zanima kakšna je vloga ostalih dveh.

Si dal slab primer, drugače.

mailer ::

Gre se za prostorski zvok. Zelena barva je ponavadi za sprednja (stereo) zvočnika, črna za zadnji par zvočnikov, oranžna pa za center/subwoofer zvočnika. Tudi če ti sedaj delajo vsi to še ne pomeni, da dela prostorski zvok. Preizkusi s programom in boš slišal, da ne dela tako kot bi moralo.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

geniusone ::

Mavrik ::

Phantomeye je izjavil:

Dobil sem zvočnike, ki imajo priklop s tremi banancami. zdaj me pa zanima kaj je point oranžnega in črnega kabla, če vsi zvočniki delajo že, če je samo zelen noter?

Mi lahko kdo enostavno pojasni?


A si pozabil slučajno na zvočnikih kako "2.1/5.1" stikalo prestaviti na 5.1?
The truth is rarely pure and never simple.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvočniki Genius 5.1 ne delujejo pravilno

Oddelek: Pomoč in nasveti
353306 (2836) connel
»

analogno->S/PDIF

Oddelek: Pomoč in nasveti
192928 (2818) akulp
»

Težave s 5.1 sistemom

Oddelek: Pomoč in nasveti
91256 (1141) cojss
»

Povezovanje z5500 s TV

Oddelek: Zvok in slika
61122 (1003) EvilDare
»

Težave z zvočno kartico

Oddelek: Zvok in slika
10872 (755) Urajmal

Več podobnih tem