» »

Išče se 17" laptop z IPS matriko

Išče se 17" laptop z IPS matriko

dope1337 ::

Pozdrav

Zanima me predvsem, kateri 17" laptopi so na trgu z IPS matriko (ali ekvivalentom).

Prioritete: Zaslon, tiho delovanje ventilatorja (če imate slučajno izkušnje oz. če se le-to omeni v review-u), kvalitetni intergrirani zvočniki, veliko prostora na hdd (500GB minimalno).

Zanemarljive karakteristike: Procesor (recimo da bi že i3 3. generacije bil dovolj - skorajda katerikoli), baterija (računalnik bo nonstop priklopljen na el. omrežje, potreba po laptopu se pojavi samo zaradi pogostih selitev (na cca 3 mesce), prednaložen operacijski sistem (to bomo že porihtal nekok), RAM (4GB bo dovolj), bombonči dobrodošli, vendar nepotrebni.

Piont: Išče se multimedijski računalnik z velikim ter kvalitetnim zaslonom.

Hvala že vnaprej
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

OptimuZ ::

Uf, težko boš dobil IPS matriko za nek ok budget (do 600€).

black ice ::

Kupi cenovno primeren prenosnik z ustrezno strojno opremo + sekundarni monitor. Za 200€ dobiš recimo Dell U2412M. Pridobiš več delovnega prostora, če je potreba po več pa naložiš Dexpot (Windows), večina Linux distribucij že ima po defaultu opcijo dodatnih virtualnih namizij.

Roadkill ::

Kot ti je povedal black_ice.

Če želiš 17", potem si sploh ne želiš prenosnika. To ni več prenosnik ampak premičnik. Lahko ga premakneš iz ene lokacije na drugo.
Nabavi kako 14-15" zverino in en 24" monitor in si zmagal na vseh področjih.

Lahko pa probaš s kratko razlago pokazat zakaj nujno rabiš, da je 17" prenosnik. Jaz si take situacije ne predstavljam.
Ü

Tomson ::

S tem se ne strinjam. 17" prenosnik je čisto ok zadeva, sam nikoli nisem bil navdušen nad 15", pa brez problema vsak dan kam odnesem 17" ...

Problem nastane ker želiš 17" z odličnim zaslonom,tihim delovanjem, kvalitetnimi zvočniki za 700€. Tega pa res ni :)

Ali znižaj kriterije ali pa zvišaj budget. To kar želiš in več dobiš pri modelu Asus N750JV, ki pa stane precej nad 700€. V Slo ga dobiš od 1060€ dalje ...

Dober zaslon in zvočniki, tiho delovanje in podobne zadeve so v domeni kvalitetnejših prenosnikov, zato so pričakovanja nerealna ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

al1976 ::

Tole za svojo ceno sploh ni slaba izbira za 17", ekran po testih ni slab, ni pa top (IPS itd) in full hd če koga to moti:

http://www.mimovrste.com/artikel/425024...

A

Roadkill ::

resolucija:1600 x 900

Tako resolucijo imajo 14" prenosniki.
Ü

Veron ::

black ice je izjavil:

Za 200€ dobiš recimo Dell U2412M.

Lahko prosim linkaš trgovino, ki prodaja U2412M za 200eur? Ker ne najdem ceneje kot 250

Roadkill ::

Bo 250€ kar prava številka.
Ü

al1976 ::

Khm... ja ni vse v visoki resoluciji in tipu matrike in na splošno podatkih na papirju...
Toplo priporočam da lasnik bodočega laptopa na lastne oči pogleda ekran pred nakupom, seveda če je to le možno. Nekatere zmotijo že vidni koti, nekatere to da je podnevi zrcalo, za nekatere je pa to nepomembno ker uporabljajo v zatemnjenih prostorih itd...

Na kratko vsake oči imajo svojega malarja... in za take zneske še nekaj časa ne boš našel "vrhunske kvalitete"

Siddh ::

Če enkrat na tri mesece prestavljaš potem bi kakšna majhna kišta npr. lian li (http://www.lian-li.com/en/products/#38/... z omenjenim dell monitorjem bi bila primerna.
Dobiš pa tukaj občutno več za ceno, večji disk, boljši procesor, grafična...


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Siddh ()

hojnikb ::

al1976 je izjavil:

Khm... ja ni vse v visoki resoluciji in tipu matrike in na splošno podatkih na papirju...
Toplo priporočam da lasnik bodočega laptopa na lastne oči pogleda ekran pred nakupom, seveda če je to le možno. Nekatere zmotijo že vidni koti, nekatere to da je podnevi zrcalo, za nekatere je pa to nepomembno ker uporabljajo v zatemnjenih prostorih itd...

Na kratko vsake oči imajo svojega malarja... in za take zneske še nekaj časa ne boš našel "vrhunske kvalitete"

ampak z TN veš že vnaprej, da boš dobil sranje od kvalitete..
#brezpodpisa

black ice ::

214EUR - poškodovana embalaža in znova zapakirano, velja polna garancija
https://www.office-partner.de/b-ware-ar...
233EUR - ganz neu
https://www.office-partner.de/edv-und-z...

Zgodovina sprememb…

al1976 ::

res je tn je bolj ali manj srot po domace, se je pa tudi tu ze naslo ocesu povsem uporabno zadevo za ne prezahtevnega uporabnika.

me pa prav zanima v katerem denarnem razredu dobis pri 17ki ips ali ekvivalent, ker kakor gledam je vse krepko cez tisocaka...

A

keitai ::

Edini 17", ki ga najdem na geizhalsu je HP EliteBook 8770w, katerega cena znaša 3000+ vprašajev. Torej ali kupiš 15ko z IPS ali se sprijazneš z 15ko ali kot rečeno raje nabaviš dodaten ekran.

evian ::

KO se je pred kratkim iskal prenosnik s podobnimi specifikacijami, je prišel v poštev Acer Aspire V3 772g za okoli 900eur

Tomson ::

Acer Aspire V3 je res ugoden prenosnik, z dobrimi specifikacijami za ceno, a s precej slabim TN zaslonom... Če je pogoj dober zaslon tale Acer že v startu odpade...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

dope1337 ::

OK

Se opravičujem ker se nisem tak dolgo oglasil. Vidim, da je tema dost zašla, saj sem pozabil omenit par "podrobnosti". Pa začnimo ...

1. Kišta/Ekran/Katerakoli portable pc-like zadevščina ne pride v upoštev, ker se gre za totalno laičnega uporabnika, ki se periodično seli po raznoraznih državah a.k.a. terenc :D Večino časa se seli z letalom, tak da ... Laptop it is!

2. Možen je nakup prenosnika v ZDA (Trenutno dela tam).

3. Sm šl prav 3x pogledat, če sm slučajn kje omenil budget ... Trenutno ni vprašanje denarja, temveč ali je sploh kaj kvalitetnega na trgu, za kolikotoliko dober P/P.

Vglavnem ... zanima me, kateri izdelki z približkom specifikacij obstajajo na trgu (raznolikost proizvajalcev je dobrodošla).
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Ale3š ::

Dobro izdelan tn je lahko boljši od slabega ips zaslona . Sqam osebno nebi vzel ips, ker nimajo živih in nasičenih barv kot tn . Mogoče bi gledal pva. Ips se uporblja bolj za fotografijo in odzivni časi so slabši
||Amd athlon x 4 640,LC power5550 V2.2
Nvidia gts 450,Crucial balistix tactical
Gigabyte ga 970 ds3p||

hojnikb ::

Ale3š je izjavil:

Dobro izdelan tn je lahko boljši od slabega ips zaslona . Sqam osebno nebi vzel ips, ker nimajo živih in nasičenih barv kot tn . Mogoče bi gledal pva. Ips se uporblja bolj za fotografijo in odzivni časi so slabši

dober tn bo še vedno imel zanič vidne kote...
In odzivni časi ips-a so čist dobri, če le ne gledaš marketinške številke...

kar se tiče barv; vsak ekran si lahko nastaviš tako, da ti kazal žive barve..
#brezpodpisa

evian ::

Ale3š ::

hojnikb je izjavil:

Ale3š je izjavil:

Dobro izdelan tn je lahko boljši od slabega ips zaslona . Sqam osebno nebi vzel ips, ker nimajo živih in nasičenih barv kot tn . Mogoče bi gledal pva. Ips se uporblja bolj za fotografijo in odzivni časi so slabši

dober tn bo še vedno imel zanič vidne kote...
In odzivni časi ips-a so čist dobri, če le ne gledaš marketinške številke...

kar se tiče barv; vsak ekran si lahko nastaviš tako, da ti kazal žive barve..



Če malo pogledaš kaj se trenutno najbolj prodaja ima večina zadev tn+ film matriko ker se jo že tako dobro izpopolnili , da ne zaostaja več za ipsom tako v kotih kot v ostalih stvareh .No ubistvu sem mislil tn + film.Za tn vem ,da ni tako vredu ?.

http://www.insidehw.com/reviews/display...
http://www.insidehw.com/reviews/display...
http://www.insidehw.com/reviews/display...

http://www.tftcentral.co.uk/articles/pa...
||Amd athlon x 4 640,LC power5550 V2.2
Nvidia gts 450,Crucial balistix tactical
Gigabyte ga 970 ds3p||

skyline ::

TN in TN + Film sta ena in ista stvar. Ne obstajata dve vrsti TN matrik.

Ale3š ::

skyline je izjavil:

TN in TN + Film sta ena in ista stvar. Ne obstajata dve vrsti TN matrik.



Da to drži. ips se uporablja za prikaz naravnih barv predvsem je namenjen za fotografe, in grafične oblikovalce kjer se potrebuje naraven in pravilen prikaz barv , za žive barve pa pride bolj v poštev tn ali pva matrika. Čeprav se ips izbolšuje .Lahko pa da se motim. Sam pa osebno ips matrike nebi imel + ima slab odzivni čas.


Early IPS panels designed for colour enthusiasts
S-IPS improved response times somewhat. Contrast ratio still an issue
H-IPS changed pixel structure, improved response times with overdrive, contrast ratio improved
e-IPS and other variants of H-IPS helped drive down production costs and make IPS more mainstream
p-IPS developed to offer 10-bit colour depth support
AH-IPS is current generation being produced
Alternative IPS-like technologies introduced by Samsung (PLS) and AU Optronics (AHVA) to compete
||Amd athlon x 4 640,LC power5550 V2.2
Nvidia gts 450,Crucial balistix tactical
Gigabyte ga 970 ds3p||

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ale3š ()

dope1337 ::

Vsekakor bi bilo dobrodošlo, da razjasnimo kateri zaslon je boljši za gledanje filmov.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Ale3š ::

Sam bi izbral tn+film ali pva matriko.
||Amd athlon x 4 640,LC power5550 V2.2
Nvidia gts 450,Crucial balistix tactical
Gigabyte ga 970 ds3p||

Tomson ::

Če se nekaj najbolj prodaja še ne pomeni da je najboljše. TN zasloni so pač cenejši in se jih posledično več proda.

Ne vem kakšne so tvoje zahteve in pričakovanja pri monitorju, a razlika med PVA in IPS ni velika, med slednjima in TN pa kar precejšnja.

Sam imam doma vse tri, tudi novejšo TN in se strinjam da se je v zadnjih letih precej izboljšala in je za casual nezahtevnega uporabnika čisto ok, a če imaš možnost IPSa, vsaj zame tu ni debate.

Edino veliko uporabnost TN zaslonov vidim pri hardcore gamerjih ali res poceni monitorjih, ki ne presegajo 100€,tako se mi zdi razlika upravičena...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

hojnikb ::

kaj je zvami z temi odzivnimi časi... AH-IPS ma čisto dobre odzivne čase..
Ne gledat testov od 10 let starih panelov..

Also.. tut vsak ips ni namenjen fotografom, ker dosti cenejših ips panelov uporablja 6bit+AFRC pa še skalibrirani niso.
#brezpodpisa

Ale3š ::

Tomson je izjavil:

Če se nekaj najbolj prodaja še ne pomeni da je najboljše. TN zasloni so pač cenejši in se jih posledično več proda.

Ne vem kakšne so tvoje zahteve in pričakovanja pri monitorju, a razlika med PVA in IPS ni velika, med slednjima in TN pa kar precejšnja.

Sam imam doma vse tri, tudi novejšo TN in se strinjam da se je v zadnjih letih precej izboljšala in je za casual nezahtevnega uporabnika čisto ok, a če imaš možnost IPSa, vsaj zame tu ni debate.

Edino veliko uporabnost TN zaslonov vidim pri hardcore gamerjih ali res poceni monitorjih, ki ne presegajo 100EUR,tako se mi zdi razlika upravičena...



Kvaziš neumnosti tn se vedno več uporablja , in uporablja se tudi pri dražjih monitorjih ne samo pri poceni monitorjih.Poglej si ceno v razpredelnici.
Sprijazni se s tem da se tn+film vedno bolj uporablja tudi v dražjih monitorjih in ima iz določenih zornih kotov celo boljši preformanse, pva se maže če ne gledaš pod kotom vem ker ga imam. V določenih pogledih je tn boljši in še zdaleč ne najcenejši.Sedaj pa vidim ,da nima smisla podal sem svoje mnenje naprej pa se menite ka kor znate.


http://www.insidehw.com/reviews/display...

http://www.insidehw.com/reviews/display...
||Amd athlon x 4 640,LC power5550 V2.2
Nvidia gts 450,Crucial balistix tactical
Gigabyte ga 970 ds3p||

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ale3š ()

hojnikb ::

TN se pri dražjih monitorjih uporablja _izključno_ tam, kjer je potreba po več kot 60Hz.. (120Hz+).

Da bi pa highend 60Hz monitorji uporabljal TN v letu 2014, še pa nisem vidu...

Ale3š je izjavil:

Tomson je izjavil:

Če se nekaj najbolj prodaja še ne pomeni da je najboljše. TN zasloni so pač cenejši in se jih posledično več proda.

Ne vem kakšne so tvoje zahteve in pričakovanja pri monitorju, a razlika med PVA in IPS ni velika, med slednjima in TN pa kar precejšnja.

Sam imam doma vse tri, tudi novejšo TN in se strinjam da se je v zadnjih letih precej izboljšala in je za casual nezahtevnega uporabnika čisto ok, a če imaš možnost IPSa, vsaj zame tu ni debate.

Edino veliko uporabnost TN zaslonov vidim pri hardcore gamerjih ali res poceni monitorjih, ki ne presegajo 100EUR,tako se mi zdi razlika upravičena...



Kvaziš neumnosti tn se vedno več uporablja , in uporablja se tudi pri dražjih monitorjih ne samo pri poceni monitorjih.Poglej si ceno v razpredelnici.
Sprijazni se s tem da se tn+film vedno bolj uporablja tudi v dražjih monitorjih in ima iz določenih zornih kotov celo boljši preformanse, pva se maže če ne gledaš pod kotom vem ker ga imam. V določenih pogledih je tn boljši in še zdaleč ne najcenejši.Sedaj pa vidim ,da nima smisla podal sem svoje mnenje naprej pa se menite ka kor znate.


http://www.insidehw.com/reviews/display...

http://www.insidehw.com/reviews/display...

hahaah, ne.

Ti svetujem, da enkrat pogledaš v živo, kako zgleda IPS.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Ale3š ::

hah potem pa nevem kaj pa če si lastim ips in ne tn :) moj lcd se šteje pod tn pa niso barve prav nič sprane pravzaprav sploh ne opazim prelivanja barv ali slabih kotov pa če ga še nevem koliko nagibam potem imam očitno ips . Moram res enkrat it pogledat tn in pa ips ,da vidim če je kaj razlike. Čeprav sem prebral dosti pozitivnega o tn film matrikah.Imam pa takšnega lcd http://www.insidehw.com/reviews/display... .
||Amd athlon x 4 640,LC power5550 V2.2
Nvidia gts 450,Crucial balistix tactical
Gigabyte ga 970 ds3p||

hojnikb ::

Kdo pravi, da ma TN sprane barve sploh ?
Itk je dosti odvisno od tega kako je panel skalibriran (recimo pri mojem IPSu je out of the box reprudukcija obupna, z malo kalibriranja pa zgleda čisto nekaj drugega). Še tako zanič matriko se da kalibrirat da vsaj približno zgleda ok.
#brezpodpisa

Ale3š ::

No avtorju se opravičujem ,da mu kradem temo danes imam čas in me resnično zanima kakšen lcd imam naj povem ,da sem z njim res zelo zadovoljen , tako z reprodukcijo kot barvamii samimi ,ker pa je že star okoli 7 let in je brez ene same mrtve pike . Verjetno bom prešel na večji lcd v prihodnosti pa me zanima kateri lcd je to ali je to ips pva ali tn.
Naj povem ,da lcd pod kotom 30 stopin drži kontrast in ostrino teli posnetki pa so slabi in so od preblizu posneti . Če niso vredu jih lahko posnamem še enkratbolj oddaleč.Naj povem ,da sedim nižje od lcd na fotelju in ni razlike če ga gledam pod kotom ali naravnost .




http://pcmonitors.info/articles/lcd-pan...!prettyPhoto
lp
||Amd athlon x 4 640,LC power5550 V2.2
Nvidia gts 450,Crucial balistix tactical
Gigabyte ga 970 ds3p||

Ale3š ::

Ale3š je izjavil:

No avtorju se opravičujem ,da mu kradem temo danes imam čas in me resnično zanima kakšen lcd imam naj povem ,da sem z njim res zelo zadovoljen , tako z reprodukcijo kot barvamii samimi ,ker pa je že star okoli 7 let in je brez ene same mrtve pike . Verjetno bom prešel na večji lcd v prihodnosti pa me zanima kateri lcd je to ali je to ips pva ali tn.
Naj povem ,da lcd pod kotom 30 stopin drži kontrast in ostrino teli posnetki pa so slabi in so od preblizu posneti . Če niso vredu jih lahko posnamem še enkratbolj oddaleč.Naj povem ,da sedim nižje od lcd na fotelju in ni razlike če ga gledam pod kotom ali naravnost .




http://pcmonitors.info/articles/lcd-pan...!prettyPhoto
lp
||Amd athlon x 4 640,LC power5550 V2.2
Nvidia gts 450,Crucial balistix tactical
Gigabyte ga 970 ds3p||

elToro ::

Alternativa notebooku: Intelov NUC + 24' IPS monitor. Če ti zadošča samo wireless povezava in 256G SSD je tole super izbira. Od pritiska na gumb za vklop do Win 8.1 login-a pri normalnem bootu natančno štiri sekunde. Kupljeno pri Enaa pred mesecem. 650EUR.

(ETH10JCPHZT2) Intel NUC kit i3 D3217BY, Thunderbolt - BOXDC3217BY 1 kom.
(AC92129634) Pomnilnik Kingston SODIMM 4GB 1600 MHz DDR3 KVR16LS11/4 2 kom.
(AVT113341) Monitor LG 24EA53VQ 24" LED IPS 1 kom.
(EVSSDSND008) SSD 256GB mSATA3 MLC, SanDisk X110 1 kom.
(ET6NRBOK6VY1) Intel Wireless-AC 7260 Wi-Fi mrežna kartica, mini-PCIe, Dual Band, Bluetooth - 7260.HMWWB 1 kom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: elToro ()

dope1337 ::

Bump!

Kakšni predlogi o konkretnih laptopih?

@elToro - Na žalost NUC+monitor ne prideta v upoštev

P.S. Še 1x bi rad poudaril, da se laptop išče PREDVSEM na ameriškem trgu (cene dosti nižje - cca. 20%-30%, odvisno predvsem od znamke)
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Isotropic ::

+ carina + ddv, pa si na istem

Matevz96 ::

Isotropic je izjavil:

+ carina + ddv, pa si na istem


Ne če ga kupiš v ZDA, OP je napisal da veliko potuje...

dope1337 ::

Pa ne bo nobene carine pa to ... jejžešna. Na Dunaju še nikol niso zakompliciral, pa je šlo čez že več k 20 kompov v zadnjem letu. Druga je, če maš zadnji pristanek na Brniku. Tam so pa takaltak gnoji sam do Slovencev, drugim pa nič ne žnarajo.

Načeloma me niti ne zanima cena. Zanima me, kaj trg sploh ponuja oz. ali je sploh na trgu 17' laptop z IPS matriko, SIMPLE AS THAT (to se mi zdi, da že tretjič ponavljam).

Osebno imam probleme (ga ne najdem) zato sem se pa obrnil na forum.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Brias ::

@dope

na trgu je kak workstation dell, okrog 3000 usd, in morda 2-3 elitebooki, 3500usd pa naprej ...

hojnikb ::

še vedno mi ni jasno, kako da še tako drek telefoni dobiji IPS panel (in fhd), pri laptopih bi mogu pa prodat pol ledvice, da bi dobu takšnega... điz..
#brezpodpisa

Siddh ::

Množice ne gledajo kakšno resolucijo ima laptop.


taz ::

Za 400€ si sestaviš kišto z npr. AMD A6 5400K + (4GB rama, plata, LC power PSU, 1TB diska, boljši cpu cooler-Arctic Freezer A30) in uporabljaš integrirano grafiko, potem še 250€ za DELL-a 24ko + tipkovnica miš in si na 700€. Pa imaš super zaslon, tih računalnik, več prostora za podatke.

dope1337 ::

@Brias ... Pa ne bote me prepričal, da je trg preplavljen z 13" ultrabooki, ki imajo 3200xneki neki resolucijo + ips matriko za 1,2k$ (ala lenovo yoga 2), medtem ko na drugi strani ne obstaja niti en ekvivalent z 17" zaslonom ter VSAJ podobno resolucijo (tudi FHD je zadosten) ter ekvivalentnim ekranom. Ne bom se pustil ... Pačeprav tudi sam ne najdem kej takega.

@elToro, taz in podobni. Lepo vas prosim ... MORA biti laptop ... že eno četrtič to ponavljam.

@Vsem ostalim. Hvala vam za vaš trud in vas prosim, da debata ne zamre, ker bom živce zgubil pri iskanju.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup monitorja (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7014332 (3690) Han
»

Kateri 23-24'' monitor?

Oddelek: Zvok in slika
164889 (4602) mokasin
»

Kateri monitor? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10921391 (16592) hotig
»

monitorji z IPS matriko

Oddelek: Kaj kupiti
1610354 (9484) ST-777

Več podobnih tem