» »

Excel - pomoč pri tabeli

Excel - pomoč pri tabeli

Kragy31 ::

Mene pa zeneima če mi zna kateri pomagat pri tabeli in sicec imam stoplec a in stolpec b z 31 vrsticam začne se pa pri a1 in b1. Nato pa imam razdelek recimo g14 in tu bi rabo da mi dela izračun glede na naslednje pogoje:

1.če je a1=1 in B1=0 mi mre v G14 napisat 1, če pa v katerem od teh dveh ni številke 1 oz 0 mi mre napisat 0
2.Če pa je A1=0 in B1=1 mi mre v g14 napisat -1, če pa v katerem spet ni vrednosti ne naredi nič oz prišteje 0
3. Zdaj pa če gledam pogoje pod 1 točko in če je zdaj spet A2=1 in B2=0 je v g14 zdaj 2
4. Če pa je otem A3=0 in B3=1 mora biti rezultat v g14 zdaj 1 (2-1=1)
in tako naprej vse do 31 vrstice.

Hvala za pomoč!

mgermo ::

V C1 vpišeš:
=IF(OR(ISNUMBER($A1)=FALSE;ISNUMBER($B1)=FALSE);0;IF(AND($A1=1;$B1=0);1;IF(AND($A1=0;$B1=1);-1;0)))
in potegneš isto formulo do C31. Stolpec lahko skriješ.
Prvi korak preveri, če je številka vpisana*. Če prva ali druga nista vpisani, doda 0. Če je prva 1 doda 1, če je druga 1 doda -1. A1 =1 in B1 = 1 pomeni, da doda 0.
V G14 vpišeš:
=SUM(C1:C31)


* Prazno celico Excel tretira kot 0 in če ne daš preverbo bo računal kljub prazni celici. Če se prazna celica dejansko tretira kot 0, je formula lahko krajša:

=IF(AND($A1=1;$B1=0);1;IF(AND($A1=0;$B1=1);-1;0))

Kragy31 ::

Najlepša hvala zaenkrat bom jutre sprobal pa povem kk mi je šlo.

Hvala

Kragy31 ::

Sem sprobal in deluje odlično. Še enkrat ti hvala za pomoč

Zuti123 ::

Imam eno vprašanje glede excela.


Ali je zmožno narediti v excelu, da ko hočeš zapisati en artikel v neko novo celico, da ti ob začetku pisanaja artikla ponudi vse podobne artikle(podobno imenske artikle), ki jih imaš shranjene v neki bazi podatkov. Npr: V novi celici iščem Čokolada Milka z lešniki in ob pisanju prvih črk mi se odpre okvirček(Čokolada Milka z rozinami, Čokolada milka z mandlji..itd) in tisto , ki bi izbral bi se morala pojavit v tisti izbrani celici. S takim ukazom ali kodo  bi se izognil iskanja in prepisovanja artikla iz baze podatkov.



Če ve kdo rešitev, ga prosim za pomoč


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Excel - obratno sorazmerno prilagajenje 2. stolpca prvemu

Oddelek: Programska oprema
12959 (435) jedateruk
»

Excel vse sorte

Oddelek: Programska oprema
262627 (1924) jozekuch
»

Pomoč - excel (countif)

Oddelek: Pomoč in nasveti
5980 (948) Camel
»

pomoč v excelu

Oddelek: Pomoč in nasveti
121482 (1018) pangro
»

Excel IF in macro

Oddelek: Programiranje
101290 (1162) snow

Več podobnih tem