» »

Napajalnik napetosti

Napajalnik napetosti

krofko ::

Imam cca. 4 leta star računalnik. Nekajkrat dosedaj se je pojavil problem, da je zmanjkalo napetosti in se je računalnik resetiral. V bistvu na monitorju ni bilo slike (kot, da je računalnik izklopljen), kontrolne lučke na ohišju pa so normalno gorele in računalnik je deloval. To se je zgodilo ponavadi cca. 10 minut po vklopu, dvakrat pa tudi po precej daljšem času. Malo sumim, da je za to kriv napajalnik. Namestil sem program HWMonitor in ta je pokazal naslednje napetosti napajalnika

Nekje sem prebral, da so tolerance napetosti za 12V ±10%, za nižje napetosti pa ±5%. Glede na zgornje rezultate napetosti +5V in +12V konkretno odstopata od toleranc.

Moje vprašanje je, ali je lahko napajalnik kriv za zgoraj opisane težave. Ali je kriva kakšna druga komponenta? Napajalnik je LC420H-12, matična plošča pa MSI KA780G (MS-7551). Hvala za vaša mnenja.

hojnikb ::

to ti hwmonitor laže, ker pri tako visokih odstopanjih bi komp zdavnaj nehu delat...

Zmeri z voltmetrom direkt, če ne verjameš...

Je pa izvor tvojih problemov gotovo napajalnik, sploh če upoštevaš kako "kvalitetnega" maš..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Warning: H/W Monitor Status Abnormal

Oddelek: Pomoč in nasveti
313724 (1976) SG_101
»

HD 4850 črn ekran

Oddelek: Pomoč in nasveti
271677 (1264) Pyr0Beast
»

Shutdown problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
231255 (1011) Meizu
»

težava(prosim poglejte)

Oddelek: Pomoč in nasveti
231160 (785) princ135
»

Kišta se resetira.

Oddelek: Pomoč in nasveti
14980 (755) j3rn3jk

Več podobnih tem