» »

Grafična kartica

Grafična kartica

««
168 / 197
»»

DarwiN ::

Jah, well, kolk jaz razumem ene zvezne države nimajo dodatnega davka na te cene. Druge pač 4-6% in več.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

DarwiN ::

DarwiN je izjavil:

BTW, 91 različnih RTX modelov pri MF.. Kar pomeni, da bo čez vikend spet kakšna akcija v Mindstaru, še kakšnih 3-5% bliže MSRPju.

Evo, iz mojih ust ... 6900XT za 999€. Dosežen MSRP.

globoko grlo ::

se prav 3060ti za 350 ojrov when?
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Meiniken ::

Nikoli.
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

MetalLord ::

2060S tudi ni bila nikoli 300€, kot ni bila 2070S 400€, ampak sta s težavo dosegli svoj MSRP 400 in 500€, še to samo najslabši modeli.
Jaz mislim da malo gre še lahko dol, 3060 Ti za 500€ in 3070 za 600€. Ampak kaj ti to pomaga tisti mesec pred izidom novih.

tikitoki ::

DarwiN je izjavil:

Jah, well, kolk jaz razumem ene zvezne države nimajo dodatnega davka na te cene. Druge pač 4-6% in več.


Sej razumes, da ce pristeje 5 odstostkov, da moras ceno znizat za vec odstotkov, da prides nazaja na isto ceno:)?

globoko grlo je izjavil:

se prav 3060ti za 350 ojrov when?


Pomoje bo se trajalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

mtosev ::

Po moje za 350eur 3060Ti ne bo nikoli vido. Lahko pa čaka še kako generacijo pa bo kakšna low(er) end grafa na nivoju trenutne 3060Ti.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

tikitoki ::

K bo en of life, bo to realna cena, ce ne bo kriptomanije.

FireSnack ::

Na Bolhi pa večinoma kartice iz mining rigov 30% nad ceno novih. Lahko prodajalcem zaželimo veliko sreče s prodajo.
Preprodajalec NFT umetnin

tikitoki ::

Ko jih sljivi, nej pogorijo.

FireSnack ::

Sam sem prodal kartice iz mining riga kot gaming kartice s pripisom nikoli rudaril. Mislim da tako dela večina. To so bli časi ko si dobil za odslužene kartice 2x več kot si dal zanje...
Preprodajalec NFT umetnin

FlyingBee ::

V deželi Nije pa res tako gre.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Daliborg ::

FireSnack je izjavil:

Sam sem prodal kartice iz mining riga kot gaming kartice s pripisom nikoli rudaril. Mislim da tako dela večina. To so bli časi ko si dobil za odslužene kartice 2x več kot si dal zanje...

Odvisno kako delaš z njimi. Jaz sem vse razstavil in jim zamenjal thermal pade za kvalitetne in dodal thermal pade na backplate ker jih večina nima, tako da nobena kartica ne ve kaj je to 100°c na ramih. GPU se pri majningu itak ne obremenjuje tako da Max merjena temp na GPU je okoli 56°c ...verjamem da bodo dalj zdržale kot pa za gaming pri katerem kartico obremeniš na 100% povsod.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

MetalLord ::

https://www.mindfactory.de/Highlights/M...

Glede na Mindstar okrogle grafe, se ne prodajajo prav veliko, vsi grafi 3/4 do povsem polni. To pomeni da gamerjem niso všeč cene 600€ za 6700 XT in 1000€ za 6900 XT (od včeraj sicer 1050€, ampak tudi za 1000€ jih ni šlo veliko) in bo moralo iti še dol.

45cal ::

Raja Koduri pač. Kaj ste pričakovali čudeže? 8-)

Več kot dve leti nazaj je Raja namigoval nekaj o juniju. Morda je vendarle napovedal pravi mesec za Alchemist desktop kartice. Zamudil je le leto. 2022 namesto 2020. Meh, dovolj blizu...

m0LN4r ::

globoko grlo je izjavil:

se prav 3060ti za 350 ojrov when?

Prej bos dobil 4060 za 350 ojrov, kot pa da cena pade tako nizko. Sicer je res, da je sele april.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

globoko grlo ::

Zdej bom spet čakal 4x serijo in se mi bojo cedile sline glih tolk kt 2020, k sm čakal izid 3x serije in upal na pocen 1080, pa je šlo vse u 3pm.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

FlyingBee ::

Saj zato pa, 3060ti okoli 600eur pa bo mir.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

ziga1990 ::

mislim da RTX 4000 nebo toliko zanimiva če bojo govorice o njihovi porabi resnične
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

m0LN4r ::

globoko grlo je izjavil:

Zdej bom spet čakal 4x serijo in se mi bojo cedile sline glih tolk kt 2020, k sm čakal izid 3x serije in upal na pocen 1080, pa je šlo vse u 3pm.

Cakaj in kaj ostane meci v "sparovcek"
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

FlyingBee ::

Rešitev za poletne dni oziroma za tudi najmočnejše grafe v naslednji generaciji, priporočen 8k zaslon.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

ziga1990 ::

za pozimi pa RTX 4000?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

DarwiN ::

ziga1990 je izjavil:

mislim da RTX 4000 nebo toliko zanimiva če bojo govorice o njihovi porabi resnične


Če so ti specsi točni, potem bo požrešen samo AD102 SKU.. Prepad v številu jeder to potrjuje, saj je že AD103 kar 80% manjši. Tega doslej nismo bili vajeni.

IMHO bo AD102 tokrat rezerviran ekskluzivno za zverinske modele. 4090Ti (~550W+) in 4090 (~450W+), cene pa temu primernih 2000-3000€.

Od AD103 in nižje pa je vse videt precej bolj zmerno in bo poraba gotovo primerljiva s 3000 serijo.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

ziga1990 ::

vprašanje bo tudi ali bo mogoče RTX 4000 dejansko kupit, ker rudarji bojo napadli trgovine
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

FlyingBee ::

Noben ne vidi v prihodnost, vendar eth pos je zamaknjen v q3 letos in ne vemo ali lahko pač en drug coin rata profitabilen...
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

DarwiN ::

Od mininga je največ odvisno, ampak ravno mining je največja neznanka.

Na eni strani imaš ekstremni scenarij, kjer gre Ethereum na POS in mining takorekoč crkne, kar pomeni, da trg rabljenih kartic čez noč preplavi 100 milijonov rabljenih rudarskih kartic.. Potem si predstavljaj, kakšen vpliv bi to imelo tudi na cene in dobavljivost novih.

Drug ekstremni scenarij je pa ta, da Ethereum ne gre na POS oziroma prehod zamaknejo v 2023, cena kriptovalut skoči na luno, rudarjenje ponovno eksplodira in se ponovi stanje iz leta 2021.

To sta dva ekstrema.. Ampak vmes je še 100 odtenkov sive barve. ;)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

ziga1990 ::

Trg rabljenih kartic bo čez noč preplavila velika količina rabljenih rudarskih kartic v vsakem primeru, ker če rudarjenje ponovno explodira bojo rudarji poskušali zamenjati RTX 3000 kartice za RTX 4000 in če rudarjenje umre bojo pa hoteli prodati kartice.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

DarwiN ::

Rudarji nič ne zamenjajo ali upgrejdajo, pač pa samo dodajo zraven. :) Milijoni Polaris kartic (RX480/580 itd) so še danes v rudnikih po vsem svetu.

Ja, rudarjenje mora crknit.. In takšna je tudi napoved, ko gre ETH na POS. Čakamo pa, kaj bo povedala realnost. :D
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

mirancar ::

to morš bit novinec v kripto svetu če misliš da bo šel ETH kdaj na POS

anyway, od nazadnje ko sem gledal (~2 mesca nazaj), je bil hash rate nekje 1.000.000 GH/s, zdaj je 1.060.000 GH/s, kar predstavlja 6% manjšo profitabilnost v ETH enoti v teh dveh mesecih
cena ethra pada in skače, recimo da je ostala dokaj ista v temu časa, torej v teh dveh mesecih so šle verjetno grafične kartice za ene 6% dol in se tako (pre)počasi bližajo svoji MSRP ceni

zajebal nas je pa tudi Intel, ker iz njihovih gpu-jev nebo nič, drgač bi ta padec cen bil lahko bistveno hitrejši

globoko grlo ::

A ni bla nekje novica, da ETH pred 2025 ne gre na POS?
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

DarwiN ::

Še sam razvijalec EThja pravi, da bo kmalu.



Miran, ti si potemtakem prepričan, da vsi lažejo/zavajajo.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

ziga1990 ::

vseno tudi če rudarjenje prade dvomim da se bosta RTX 4000 in RX 7000 prodajala blizu MSRP cen, ker so se razvadili, da lahko prodajajo po dosti višji ceni od MSRP
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

mirancar ::

DarwiN je izjavil:

Še sam razvijalec EThja pravi, da bo kmalu.



Miran, ti si potemtakem prepričan, da vsi lažejo/zavajajo.

mogoče lažejo, mogoče zavajajo, mogoče so sam nesposobni, nima veze, te zgodbice se posluša že veliko let. zato pravim da si novinec če verjameš kej takega
veliko hypa oziroma natega naredijo tud ostali (fanboyi) na raznih socialnih omrežjih (twitter, reddit, etc), ki prodajajo zgodbice kako je ethereum zakon stvar. Rezultat so pa cene smart contractov po $300 in take fore. The future

bo še zanimivo ko bo končno ethereum prešel na ta slavni proof of stake in potem bo cena transakcij ostala enaka, ker "sharding" je pa v planu, po trenutni hitrosti ethereum developerjev realno nekje leta 2040

tikitoki ::

FlyingBee je izjavil:

Rešitev za poletne dni oziroma za tudi najmočnejše grafe v naslednji generaciji, priporočen 8k zaslon.


Se 4k ne zmorejo zadovoljuivo poganjati, pa bodo 8k. Yeah rigth.

FlyingBee ::

Odvisno od igre in koliko bodo 4000 hitrejše.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

DarwiN ::

Pa računaj, da prihaja DLSS 3.0. In kar je še bolj pomembno, DLSS je pri višjih resolucijah seveda še precej večji strup. 8k bo naravnost neumno furat brez teh tehnologij.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

m0LN4r ::

Ampak pol se vprasas 8k+ DLSS ali pa Native 4K.
Pri zadnjem bi morala biti slika ostrejsa.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Furbo ::

Ne slepimo se, dvakrat večja zmogljivost grafe (recimo) ni dovolj za prehod iz 4K na 8K.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

D3m ::

m0LN4r je izjavil:

Ampak pol se vprasas 8k+ DLSS ali pa Native 4K.
Pri zadnjem bi morala biti slika ostrejsa.


Native je vedno boljše.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Buggy ::

O kaksnem 8K vi sanjate al pa 4K? Trenutne top tier grafe se 1440p z vsemi nastavitvami na MAX dostikrat niso sposobne laufat na 120/144fps+...next gen mid-high bodo sele zmozne tega. Kdo pri zdravi pameti pa danes se igra na 60Hz monitorju?

Magic1 ::

Večina ljudi na 1060 in podobno ni pri zdravi pameti. Je pa tistih nekaj 10%, ki furajo 100+ Hz ?
Magic

m0LN4r ::

Buggy je izjavil:

O kaksnem 8K vi sanjate al pa 4K? Trenutne top tier grafe se 1440p z vsemi nastavitvami na MAX dostikrat niso sposobne laufat na 120/144fps+...next gen mid-high bodo sele zmozne tega. Kdo pri zdravi pameti pa danes se igra na 60Hz monitorju?

Za vsak spil pa tut ne rabis 144fps in 16x AA na 4K
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Buggy ::

Večina ljudi na 1060 in podobno ni pri zdravi pameti. Je pa tistih nekaj 10%, ki furajo 100+ Hz ?


taki verjetno tudi ne bodo kupovalui next_GEN grafe, ce pa ze pa verjetno ne bodo obdrzali starih 1080p 60Hz monitorjev, ce ja potem sigurno niso pri zdravi pameti.

Za vsak spil pa tut ne rabis 144fps in 16x AA na 4K


Res je, odvisno kaj spilas, ponavadi se nove grafe kupuje za novejse spile, kjer pa je to povecini dobrodoslo.

Magic1 ::

Seveda bodo kupovali, samo ne za jurja. Samo trenutno grafični svet teče na kripto in so cene temu primerne.
Magic

MetalLord ::

D3m je izjavil:

Native je vedno boljše.

Zakaj pa pri primerjavah (TPU) večkrat pravijo da je DLSS Quality boljši kot native (na 1440p ali 4K monitorju)?
Nekako še nisem prišel do igre, ki bi sploh podpirala DLSS. Tisto kar sem nahitro probal, pa slabše kot native 1440p sigurno ni, je pa precej več FPS. Tako da zaenkrat mislim, da če igra podpira DLSS in imaš Nvidio, se splača vklopit v vsakem primeru, tudi če bi imel 4090 Ti in že na native 150+ FPS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MetalLord ()

DarwiN ::

m0LN4r je izjavil:

Ampak pol se vprasas 8k+ DLSS ali pa Native 4K.
Pri zadnjem bi morala biti slika ostrejsa.

Who knows, ampak ko bodo te deep learning tehnologije povsem dozorele, bodo delale čuda pri teh višjih resolucijah, kjer imajo na voljo ogromno podatkov za obdelovanje slike. Nebi se čudil, če bo čez 5-10 let 8k+DLSS navrgel takorekoč native 8k kakovost, pri tem pa boš dosegal zgolj kakšnih 20% manj fpsjev kot s 4k native.

Prej pa 8k tako ali tako ne bo zanimiv, saj je 8k monitorjev/TVjev za vzorec.

Pa sploh za 8k potrebuješ 50" monitor, da sploh opaziš razliko. :) Te ekstremne resolucije bodo bolj prav prišle za VR, ko se bo ta končno enkrat razcvetel.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Sheteentz ::

Torej, kaj naj človek naredi, ko ima HP Reverb G2 in ubogo 1060 3GB? Assetto Corsa je še nekako igrabilna, Dirt Rally 2 je pa katastrofa. Čakati ali kupiti? Če kupiti, kaj kupiti? Najraje bi kaj rabljenega z dovolj rama. Sem najprej ciljal na 1080ti, ampak tale serija še ne omogoča Variable rate shading, ki ti v VR-ju omogoča Foveated rendering. Ribariti za kakšno 2080ti, mogoče celo 3080 in najti norca, ki jo proda po MSRP?

Oh, groza pa ta človeška eksistenca.

Buggy ::

Tudi s 1080Ti IMO ne bo nekak boljse. Jaz sem moral kar nekaj kompromisov in config editinga na 1080TI z Oculus Quest 2 za Dirt Rally 2 narest, pa se vedno ni idealno, sploh po kaksnih hitrih Wales ravninah sred hoste, ko jim takoj sledi sikana, ga se vedno cukne in hitro zamudis pravi pristop v ovinek, zato tudi jaz cakam na upgrade predvsem zaradi VR.
AMD-jev 7700XT mi trenutno deluje kot favorit, sploh ce bo cena in perf tak kot pravijo, dobavljivost pa je druga rec ;)

MetalLord ::

Za zdaj je še bolje govoriti o čipih, Navi 32 in Navi 33, ker še nisem našel zagotovega podatka katerega bo imela 7700 XT. Če sklepaš da ne bodo šli nazaj z VRAM-om, 6700 XT ima 12GB, bo potem 7700 XT tudi Navi 32 z 12GB, Navi 33 bo pa 7600 XT z 8GB.
Obe bosta drugače precej hitri, edino 8GB pač ne bo ravno future proof, že 2020 smo jamrali da je to premalo, zdaj bo pa kot bi dal 8GB na 6900 XT.
Zaenkrat mislim da bo tako kot v oranžni tabeli tukaj:
https://www.gpumag.com/amd-rdna-3/

Glede vprašanja, jaz bi počakal do oktobra in vzel eno 12GB kartico, ali Nvidia ali AMD. Trenutno je še najbolj future proof kartica 3080 12GB, ampak pride celih 1160EUR. Jaz bi počakal še pol leta. Takrat boš dobil boljšo kartico za 800EUR, vsaj upamo lahko da bo tako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MetalLord ()

ziga1990 ::

Ali je VRAM res toliko pomemben?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900
««
168 / 197
»»