» »

Grafična kartica

Grafična kartica

««
167 / 197
»»

John Doe 71 ::

https://geizhals.eu/palit-geforce-rtx-3...
3060 s poštnino za 470-480EUR. To je pa že kar normalna cena.

Ali pa 3060 Ti za 600EUR:
https://geizhals.eu/palit-geforce-rtx-3...
To je pa že zelo blizu prvotni ceni ob izidu v začetku decembra 2020. Takrat so šle za 580-630EUR, kakšen najslabši model kot je Gigabyte Eagle pa 515EUR.

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

3060 za 350 in 3060ti max. 450 za top izvedbe.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

John Doe 71 ::

https://www.mindfactory.de/Hardware/Gra...

Kaj se gre pa ta MF zadnje čase? Vsega skupaj samo 11 kosov grafičnih na zalogi.

Sheteentz ::

Spletna stran jim nekoliko nagaja, zaloge je dovolj.

John Doe 71 ::

Pri večini kartic piše da so bestellt (naročene) in "wird am 4.4.2022 erwartet". Ne vem, mesec nazaj so imeli tudi po 200 kosov določenega modela, sploh kak 6900 XT.

DarwiN ::

John Doe 71 je izjavil:

Kaj se gre pa ta MF zadnje čase? Vsega skupaj samo 11 kosov grafičnih na zalogi.

2 tedna kasneje pa novi rekordi. Na voljo kar 84 modelov RTX kartic. Povpraševanje ne dohaja ponudbe in do konca aprila bodo očitno cene zdrsnile za vsaj še 10-15%.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Mr.B ::

DarwiN je izjavil:

John Doe 71 je izjavil:

Kaj se gre pa ta MF zadnje čase? Vsega skupaj samo 11 kosov grafičnih na zalogi.

2 tedna kasneje pa novi rekordi. Na voljo kar 84 modelov RTX kartic. Povpraševanje ne dohaja ponudbe in do konca aprila bodo očitno cene zdrsnile za vsaj še 10-15%.

Da glede na to da v dveh mesecih pride ven zagotovo do jeseni. Kaj bo pa z vso zalogo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

tikitoki ::

DarwiN je izjavil:

John Doe 71 je izjavil:

Kaj se gre pa ta MF zadnje čase? Vsega skupaj samo 11 kosov grafičnih na zalogi.

2 tedna kasneje pa novi rekordi. Na voljo kar 84 modelov RTX kartic. Povpraševanje ne dohaja ponudbe in do konca aprila bodo očitno cene zdrsnile za vsaj še 10-15%.


Cene bodo pocasi tam kjer bi morale biti ze ves cas.

45cal ::

Vsaj par mesecev pred izidom novih bodo bile po uradnih maloprodajnih cenah. Super. Jaz grem decembra kupit nov Galaxy S22 po polni ceni. Upam, da bo od takrat še dosti časa najnovejši.

hujsk1999 ::

Mr.B je izjavil:

DarwiN je izjavil:

John Doe 71 je izjavil:

Kaj se gre pa ta MF zadnje čase? Vsega skupaj samo 11 kosov grafičnih na zalogi.

2 tedna kasneje pa novi rekordi. Na voljo kar 84 modelov RTX kartic. Povpraševanje ne dohaja ponudbe in do konca aprila bodo očitno cene zdrsnile za vsaj še 10-15%.

Da glede na to da v dveh mesecih pride ven zagotovo do jeseni. Kaj bo pa z vso zalogo.

Kripto rudarjenje se počasi poslavlja. Nvidia bo zdaj ene 10 četrtletij beležila padec prodaje. Ni več idiotov ki bi po dvojni in trojni ceni kupovali grafične kartice v neomejenih količinah. Te kartice bodo zdaj šle v prodajo in zato bo prodaja novih trpela. Kaj drugega kot drastičen padec ne pride v poštev.
Intel Core i9-13900KS/MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24G/EKWB Custom

FlyingBee ::

Drastično verjetno ne bo, sigurno pa bodo ob šibkem evru, pomanjkanju delov in vse dražji proizvodnji, msrpje lepo navili, tako bo že v štartu za nas precej dražje kot včasih. Močan dolar bo v EU igral pomembno vlogo.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

tikitoki ::

Ceno lahko oni mirno navijejo, sam je jasno, da folk ni pripravljen palcati tolk za GPU, kot so placevali, ko so pricakovali ,da bodo mastno sluzili z rudarjenjem. Tak, da je to racun brez krcmarja. Pa se trzisce znajo preplaviti poceni rudarske kartice. In tokrat bo poplava malce vecja, kot je bila pred leti.
moznosti sta dve, cene bodo ugodne ali pa ponovna kriptomanija in visoke cene.

FlyingBee ::

Predvsem stojim na dejstvu, da so izdali mediocre Turing septembra 2018, ko je šel crypto na poden in navili ceno 2080ti na 1000, Pascal je bil 2016/17 cenejši in precej boljši od Maxwella. Pa inflacija, mislim, da bo Lovelace rekordno drag že po msrp. Eth tudi ne gre na pos že junija, premaknili so v q3 letos. Mislim, da poplave rabljenih ne bo v tej meri, da bi nvidia kaj spremenila trend naraščajočih cen, predvsem AIBji so tukaj faktor.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Meiniken ::

Vi ste še kar optimistični, da se bo Etherium prestavil na PoS? Nakladajo o tem že dve leti. Kot da bi politike poslušal :))
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

tikitoki ::

nej nastavijo visoke cene, pa se bo temu primerno prodajalo. Cim se je sesula kripto mrzlica, so se zacele sesuvati cene. Lahko se pri nVidiji in AMDju lazejo, da je rudarjev ravno za vzorec, glede na trend cen, je to ocitno zavajanje vlagateljev.

hujsk1999 ::

Možno je da bojo namerno zavlačevali z izdajo 4000 serije. To bi lahko zamaknili max za eno leto, ampak bojo vlagatelji že prej popizdili in bo delnica takrat že na desetinki sedanje vrednosti. Tipičen domači mining rig iz 5xRTX3080 še vedno dela čez 5000€ na leto. Ni veliko, ni pa za kapitulacijo.
Intel Core i9-13900KS/MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24G/EKWB Custom

Nikonja ::

Ma drastično ne bo nič padlo ker je še vedno težko dobit elektrniko/čip-e tko da po meni do konca leta več kot 10-15% ziher ne bo padlo ker tudi proizvodnje ni, razen če majneri začnejo noro prodajat - kaj pa ne verjamem da se bo zgodilo, vsaj ne letos ker v najslabšem primeru bodo izklopili mašine in čakali... izplačali so jih že.

tikitoki ::

Ne vem od kje vam pravljcie, da so tezave s proizvodnjo? Tolcejo rekordno prodajo, tako po zasluzku, kot volumnu.

45cal ::

tikitoki je izjavil:

Ne vem od kje vam pravljcie, da so tezave s proizvodnjo? Tolcejo rekordno prodajo, tako po zasluzku, kot volumnu.

Oprosti, ampak to je zelo enostranski in ozek pogled na vso zgodbo. Kar se proizvodnje tiče je Samsung imel že na začetku problem z donosnostjo. Si se pa vprašal kdo te kartice sploh kupuje? Nvidio bi moralo to zelo skrbeti preden kažejo neke grafe kako je Ampere najbolj prodajan. Lej kolko folka je naenkrat ostalo doma in vpliv kriptomanije. Zaradi takih izjemno redkih oz. "Black Swan events" ne moreš niti napovedat kako bo s prodajo vnaprej. Ti imaš enako mišljenje kot lisjak Jen-Hsun, ki je rekel: "The 3080 and 3090 have a demand issue, not a supply issue." Če uporabim tvojo logiko je podobno kot, da podjetje, ki proizvaja snežne verige, pokaže finančne rezultate samo za zimsko obdobje. No sh1t, da bodo večji kot v preostalih letnih časih. Po tvoji logiki je potemtakem tudi s trgom nepremičnin vse v redu. Itak beleži najvišjo rast v zadnjem desetletju. A ljudje se pritožujejo:| Čudno.

tikitoki ::

Ne vem komu in na kaj si ti odgovarjal.

MetalLord ::

[izbrisana tema]

Ponudbe 1200 EUR za 3080Ti ali 500 EUR za 3060Ti odpadejo!

Pa kako odpadejo? Saj to je še kar dobro če bi toliko dobil.
Nova ASUS 3060 Ti za 600EUR:
https://geizhals.eu/asus-dual-geforce-r...

Nove 3080 Ti za 1340-1450EUR:
https://www.mindfactory.de/Hardware/Gra...
In to ne neki krš Manli, ki je verjetno najslabša firma za Nvidia grafične, še 1 razred pod Inno3D, 2 razreda pod Palit/Gainward/Gigabyte/ZOTAC in 3 razrede pod ASUS/MSI.

In to ni mišljenje samo enega človeka, ampak kar vseh, tako da vprašanje kdaj bodo na voljo rabljene grafične za normalno ceno. Čez pol leta po izidu nove generacije bodo pa res že morale biti cenejše, da bo to kdo kupoval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MetalLord ()

Buggy ::

AMD 7700 XT naj bi bil v stacunah se pred poletjem vi pa se vedno ta stara in precenjena jajca od 3080 kupujete?

FlyingBee ::

Do takrat bo 6x50 refresh. Nove generacije sigurno ne bo poletja.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

strom_15 ::

Pozdravljeni.

Mene pa samo zanima ali je moja kartica Asus GTX 1650 OC 4GB DDR6 dovolj dobra za ogled videa v FullHD in 4K HEVC na televiziji 4K ali monitorju 1440p pri 144Hz. Igric ne igram. Predvsem me zanima če je grafika dovolj močna za ogled takega videa (tudi z 60 slik na sekundo). Procesor je pa močen (i9). Ker bolj rabim procesor in ne igram igric sem zato vzel to grafiko in boljši procesor in me sedaj samo zanima če je to za kaj rabim grafiko dovolj dobra GTX 1650.

tikitoki ::

strom_15 je izjavil:

Pozdravljeni.

Mene pa samo zanima ali je moja kartica Asus GTX 1650 OC 4GB DDR6 dovolj dobra za ogled videa v FullHD in 4K HEVC na televiziji 4K ali monitorju 1440p pri 144Hz. Igric ne igram. Predvsem me zanima če je grafika dovolj močna za ogled takega videa (tudi z 60 slik na sekundo). Procesor je pa močen (i9). Ker bolj rabim procesor in ne igram igric sem zato vzel to grafiko in boljši procesor in me sedaj samo zanima če je to za kaj rabim grafiko dovolj dobra GTX 1650.


Bi bil zelo presenecen, ce bi bil to problem.

hojnikb ::

še gt1030 bo dovolj za 4k hevc
#brezpodpisa

Meiniken ::

Buggy je izjavil:

AMD 7700 XT naj bi bil v stacunah se pred poletjem vi pa se vedno ta stara in precenjena jajca od 3080 kupujete?

Sej bojo nove grafične imele 600w tdp no. Glavno da bojo nove :))
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

MetalLord ::

7600 XT bo lepo 200W. Bo pa tam tam s 6900 XT in 3080. Ma če bi videl v prihodnost bi po 1070 kupil 2060S, letos pa neko 12GB kartico, verjetno raje 4060 Ti kot pa 7700 XT, pa še lepo na 3 leta bi razdelil nadgrajevanje. Kakor koli pogledaš je bila ta generacija povsem zgrešena.
Tukaj že malo napovedi kako znajo izgledat grafi, ko enkrat izide 7600 XT 8GB:
https://www.youtube.com/watch?v=osaqaSBgXA4

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MetalLord ()

Mr.B ::

Za zanimivost..
rtx 3090 TI je na itlu i9 12900ks pocasnejsa od 3090 ce je uparjena z 5800x3d.

ok, poglejte cel tes ker so robni...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

driver_x ::

strom_15 je izjavil:

Pozdravljeni.

Mene pa samo zanima ali je moja kartica Asus GTX 1650 OC 4GB DDR6 dovolj dobra za ogled videa v FullHD in 4K HEVC na televiziji 4K ali monitorju 1440p pri 144Hz. Igric ne igram. Predvsem me zanima če je grafika dovolj močna za ogled takega videa (tudi z 60 slik na sekundo). Procesor je pa močen (i9). Ker bolj rabim procesor in ne igram igric sem zato vzel to grafiko in boljši procesor in me sedaj samo zanima če je to za kaj rabim grafiko dovolj dobra GTX 1650.


Meni dela 4K video na Intel NUC-u z i5.

DamijanD ::

5800x3d je nekje good, nekje pa niti ne tolk. Problem je, ker je zaradi dodatne plasti (cache nad cpujem) hlajenje slabše in posledično ima nižjo frekvenco.

hujsk1999 ::

Vidi kdo problem cene naslednje generacije če bojo kartice rudarile nad 200MHs? Trenutno za hec probal 130MHs in nosi 7€ na dan če mama plača elektriko. Naslednja generacija Nvidie bo spet nosila čez 10€ na dan kar pa že postane zanimivo za kupovanje v paketih po 50 kartic neglede na ceno. Slabo se nam piše. Če bo AMD rudabilen, bo še hujše vse skup. Grafe od 1000€ dalje.
Intel Core i9-13900KS/MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24G/EKWB Custom

MetalLord ::

Ni problema, jaz sem si že to generacijo pripravil par kartic na rezervo. Če imaš vsaj 3060 Ti, lahko mirno preskočiš RTX 40.
660 Ti leta 2015/2016, to so bili slabi časi, sem moral nižat resolucijo že do 1280x720 ali pa 1536x864. Danes še 8 let stara GTX 970 dela na višji resoluciji, povečini kar 1080p oz. zdaj pač daš ekvivalentno NIS resolucijo, da nimaš vse megleno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MetalLord ()

scipascapa ::

Jaz mojo 3060TI ne menjam 5 let+.

FlyingBee ::

Jaz svoje ... ne menjam.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

m0LN4r ::

Jaz bom 3060Ti prodal, na sreco dobil za okol 420, naminala je za novo 4xxx kartico, zdaj pa jo se lahko za vsaj toliko prodam. Glih super se bo izslo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

hujsk1999 ::

Jaz bom vzel verjetno RTX 4090 in upam da bo 1200W napajalc dovolj. Ni kaj, samo enkrat se živi.
Intel Core i9-13900KS/MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24G/EKWB Custom

DarwiN ::

Hujsk, osebno načrtujem 850W 4090Ti pošast s krili čez 5 slotov. Peljem te scat. Več sreče zate ob 5000 seriji!
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

hujsk1999 ::

DarwiN je izjavil:

Hujsk, osebno načrtujem 850W 4090Ti pošast s krili čez 5 slotov. Peljem te scat. Več sreče zate ob 5000 seriji!

Jaz ti privoščim. Če si pripravljen plačat 5000€+ za desktopa, ti gre dobro.
Intel Core i9-13900KS/MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24G/EKWB Custom

DarwiN ::

BTW, 91 različnih RTX modelov pri MF.. Kar pomeni, da bo čez vikend spet kakšna akcija v Mindstaru, še kakšnih 3-5% bliže MSRPju.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

mtosev ::

Je kdo excited glede, da kmalu prispejo intelove grafične?
Lahko, da predstavijo kakšno dobro mid-range grafo. Dvomim, da bodo izdali grafo na nivoju RTX 3090 ali 4090.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

FlyingBee ::

Jaz bom, ko bodo testi, drugače je ta kmalu precej relativno.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

MetalLord ::

Ta Mindfactory se mi zdi kot da poceni v enem tednu samo za 1EUR. Edine kartice kjer sem opazil pocenitev so 3080 10GB, 3080 12GB in 6900 XT.
Problem so 3060 Ti, 6800 in 6800 XT. Te kartice bi morale biti glede na MSRP max enih 500/700/800EUR, so pa 600/900/950EUR. Pa tudi od ostalih kartic ni niti ene, ki bi res kričala po nakupu. Te cene, ki so zdaj, bi bile še kar dobre ob izidu, zdaj pa slabo kaže da bo katera kartica prišla do ugodne cene. Sicer nas je pa večina te kartice že zdavnaj drago preplačala.

https://videocardz.com/newz/intel-arc-a...
Ta Intel A770 zgleda kar ok (16GB, 175W), če bo 500EUR in primerljiva s 6700 XT/3060 Ti, karkoli drugega bo pa meh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MetalLord ()

FlyingBee ::

Počasi da vmes čimveč nagrabijo denarja, saj so retail ffs.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

DarwiN ::

Nad Intelom sem jaz obupal.. Enostavno jih je povozil čas. Polno nekih težav okrog softwera. Za laptope so kartice lansirali pred tedni, a jih ni nikjer na spregled. Okrog septembra/oktobra pa izide nova generacija kartic in bo ta Intelov Alchemist tako ali tako zastarela tehnologija..

In tega se pri Intelu zavedajo, zato so tudi napovedali "limited edition" kartice za poletje. Avgusta bodo prodali par kosov in potem še nekaj več naslednje leto brez dobička, samo toliko da dobijo nekaj mindshera. Skratka, testni demo izdelek, da pripravijo prizorišče za prihod druge generacije kartic - arhitekture Battlemage.

Tu bo potem šlo zares. AMD/Nvidija namreč osvežujeta tehnologijo na dve leti. Naslednje okno je potemtakem Q4@2024. Intelu je zagotovo cilj, da Battlemage lansirajo že čez 12-18 mesecev in tako vsaj za nekaj časa ujamejo konkurenco. In takšna je tudi napoved za izid teh kartic. H2@2023.

Raja Koduri pač. Kaj ste pričakovali čudeže? 8-)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

FlyingBee ::

Problem bo po 20 letih spet developerje in kupce prepričat, se največ možnosti imajo, da AMD iz prenosnikov izrivajo tudi pri grafičnih.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Buggy ::

FlyingBee je izjavil:

Problem bo po 20 letih spet developerje in kupce prepričat, se največ možnosti imajo, da AMD iz prenosnikov izrivajo tudi pri grafičnih.


tegale pa nekak ne razumem.

Na sihtu smo zdej dobil masovno posilko DELL prenosnikov z gen 11 Intel proci in nenormalno veliko wirdo problemov. Main developer, ko je dodal dodatnih 16GB konstanti BSOD, laptopi sporadicno zacnejo vrtet vetilatorje pri light worku, disconction na Teamsih in tezave s povezlivostjo slusalk, WiFi dela kot se mu sprdne in dostikrat zgubljajo povezave preko VPN-ja.

Moj ThinkPad L15 z AMD dela kot Zetor ze leto in pol na 80W preko USB-C huba na treh monitorjih, kjer DELL Intel laptopi dobivajo low power notification ;)

darck ::

Buggy je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

Problem bo po 20 letih spet developerje in kupce prepričat, se največ možnosti imajo, da AMD iz prenosnikov izrivajo tudi pri grafičnih.


tegale pa nekak ne razumem.

Na sihtu smo zdej dobil masovno posilko DELL prenosnikov z gen 11 Intel proci in nenormalno veliko wirdo problemov. Main developer, ko je dodal dodatnih 16GB konstanti BSOD, laptopi sporadicno zacnejo vrtet vetilatorje pri light worku, disconction na Teamsih in tezave s povezlivostjo slusalk, WiFi dela kot se mu sprdne in dostikrat zgubljajo povezave preko VPN-ja.

Moj ThinkPad L15 z AMD dela kot Zetor ze leto in pol na 80W preko USB-C huba na treh monitorjih, kjer DELL Intel laptopi dobivajo low power notification ;)



Mogoče je pa res nekaj na tem glede procesorja Intel 11 generacije saj tudi jaz pogostoma opazim problem pri WiFi povezavi saj prikazuje da je vse kot mora a interneta pa nimam tako,da potem moram ugasniti in nazaj prižgati WiFi na prenosniku da deluje. Sem sprva mislil,da je to kaka napaka z Windows 11 saj poprej nisem imel tega problema. Vsekakor ko sem lansko leto kupoval prenosnik sem si želel AMD procesor samo takrat ni bilo veliko izbire tako,da sem vzel Intel 11800H saj je nekako tudi cena bila najbolj spodobna in pa v Asus prenosnikih sploh AMD procesorjev 5600 ali 5800 se še ni prodajalo pri nas. Ker sem si želel Asus prenosnik sem ga potem vzel po neki simbolični ceni za dobrih 1.100 Eur in sedaj vidim,da so cene še dosti višje kakor lani avgusta.
V kratkem bom si začel sestavljati namizni računalnik in siguno bom vzel AMD procesor in to takega z vgrajeno grafično kartico saj nimam potrebe za ločeno grafično ni nekega igranja iger na računalniku.
Ja z Intel proceorjem 11 generacije pa sem kot prvo imel problem z samo namestitvijo Windowsa saj ni zaznalo,da je SSD disk sploh vgrajen kot druga težava je bila,ko ni igre hotelo zagnati saj je problem pri OPEN SSL sedaj morda tudi z večkrat izgubo WiFi in morda še kaj pride v bodoče :).

DarwiN ::

Ameri imajo 6700XT za 529$ in praktično vse kartice vsaj 10% ceneje kot mi.. Posledica, ker je dolar močan oz. evro šibak.-
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

tikitoki ::

Verjetno ni razlog, da pisejo cene brez davka:)
««
167 / 197
»»