» »

Grafična kartica

Grafična kartica

««
109 / 197
»»

Treer ::

Vega z blower hladilnikom = turbina v ohišju ;(( Za podoben denar se da dotbiti kako normalno (beri 2-ventilatorsko) 1070, ki je mnogo boljša izbira.

Kayzon ::

Not true. Vega 56 je s novimi driverji enaka oz veckrat boljsa od same 1070 TI verzije. Vendar "custom" verzija graficne,ne ta k je 260e na mindfactory.

Treer ::

Saj nisem rekel, da je 1070 hitrejša od 56-ke, le da je celokupno boljša izbira od blower verzije, ki je vroča, glasna in throttla.

A110 ::

Treer govoris o novi ali rabljeni 1070?

Han ::

Na forumu je jutranji oglas za GTX 1060...

klinker ::

Treer je izjavil:

Saj nisem rekel, da je 1070 hitrejša od 56-ke, le da je celokupno boljša izbira od blower verzije, ki je vroča, glasna in throttla.


Huhh, pa ne da si celo sposoben videt razliko med boljsim in hitrejsim >:D

rezator ::

Katero grafično kartico kupiti do 200 evrov? Trenutno imam R9 280x. Lahko rabljena.
Some people feel the rain. Others just get wet.

tikitoki ::

Radeon RX 580.

Al pa rabljen GTX 1070.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

Han ::

Če se ti ne mudi, počakaj mesec ali dva na GTX 1660 ali 1650.

rezator ::

Bo boljša kakor 1070?
Some people feel the rain. Others just get wet.

dolenc ::

Eh če dobiš poceni 1070 je to to. Moraš vedet da rx 580 je sicer super grafa, sam to so dobre 2 leti stare grafe in 1070 je le bila en rang višje :)

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

tikitoki ::

rezator je izjavil:

Bo boljša kakor 1070?


Definitivno ne bo boljsa.

rezator ::

1070 ne mislim nove kupit. 1160 bo nad 200 e. Se pravi za isti denar bo boljša 1070?
Some people feel the rain. Others just get wet.

tikitoki ::

rezator je izjavil:

1070 ne mislim nove kupit. 1160 bo nad 200 e. Se pravi za isti denar bo boljša 1070?


Za 200 EUR trenutno ne bos dobil nicesar novega na nivoju GTX 1070.

rezator ::

Koliko je kaj razlike med različnimi modeli 1070 (predvsem mislim na različne proizvajalce)?
Some people feel the rain. Others just get wet.

gddr85 ::

performance bo podoben oz. enak, če bi rad pa iztisnil max oc iz grafe in imel čim tišjo in hladno, potem pa gledaš kvaliteto/dizajn, vente/glasnost itd..

Gajec ::

.

Hej!
Imam R9 390 in mi precej otežuje install linux sistemov. Sem probal že vse živo, predvsem pri ubuntu, tako z nomodeset zaradi blackscreena, pa je pol problem z gonilniki itd. (pustimo to, je to za drugo temo). POVZETO: tale grafična je edino, kar mi stoji na poti, da preidem iz microsofta na linux. In se mi zdi smiselno, da si za dosego tega prilagodim hardware in ne iščem izgovorov za obstanek na W10. Bom pa verjetno za občasne igralske potrebe vseeno fural dualbooot.
Zadevo bi mi najenostavneje rešil nakup druge grafične, kljub temu, da je računica slaba.

Torej, za moje trenutne potrebe, to je kakšen špil kdaj pa kdaj (najzahtevnejše in najpogosteje GTA5), kaj v tem rangu, torej, da ne grem na slabše, za kakšen bistven upgrade pa tudi ne vidim potrebe.
Gledam malo GTX 1060. Kaj podobnega? Tm nekje do 300-3500EUR budget, verjetno.
Pa še oziraje na to, za katero grafično so ubuntu gonilniki dobro podprti.
ps. za rabljene nvidia kartice je tudi riziko, da so zgonjene od rudarjenja? Vidim, da so 1060 rabljene že za 160EUR gor.
Hvala za pomoč ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gajec ()

b3D_950 ::

imam R9 390 in mi precej otežuje install linux sistemov. Sem probal že vse živo, predvsem pri ubuntu, tako z nomodeset zaradi blackscreena, pa je pol problem z gonilniki itd.

Za nvidio boš moral prav tako izbrat nomodeset. Pa če imaš 2 ekrana prikopljena, je dobro da pred instalacijo iztakneš hdmi/dp kabel, da je samo en kabel v grafični, drugače mislim da se slika sploh ne prikaže.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Gajec ::

Ma ja, to glede začasnega nomodeset, da dobim sliko, da lahko namestim gonilnike, to mi je jasno. A mi ni glede gonilnikov ni in ni uspelo. In tudi drugi so imeli podoben problem, ki so ga rešili tako, da so začasno priklopili nvidia kartico, inštalirali amd gonilnike in priklopili amd nazaj.
Ker nimam nobene nvidie na zalogi, sem pomislil, zakaj pa ne. Je pa vprašanje, če bi to kaj rešilo.
Za 1060 tudi izgleda, da je cel kup problemov: https://askubuntu.com/search?q=gtx+1060
Najraje bi pač kupil eno grafično, ki preverjeno zanesljivo ne dela težav (in je primerljivo zmogljiva kor 390)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gajec ()

Alien123 ::

Vzemi 2060ko

morosito ::

rezator je izjavil:

1070 ne mislim nove kupit. 1160 bo nad 200 e. Se pravi za isti denar bo boljša 1070?


ja v zda....199 usd

v EU pa jo prodajajo po 300-350€.

srečno

Mr.B ::

Naku 1070 je BS ker enakohitra kot 1660Ti pri 1080p Seveda se pa v vsakem primeru splača investirati 30€ več za 2060, ki je hitrejša od obeh na isti resoluciji.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

tikitoki ::

Probaj dobiti GTX 2060 za 200 EUR, pa se eno zame vzami.

Furbo ::

Pa kje so 1070 po 200?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

gddr85 ::

na bolhi, sicer niso točno 200, ampak ziher se da še kej zglihat..

tikitoki ::

gddr85 je izjavil:

na bolhi, sicer niso točno 200, ampak ziher se da še kej zglihat..


Res je, 199 je manj od 200.

nejcp ::

Eno vprašanje... Pred kratkim sem kupil grafično RX Vega 64 asus strix in imam sedaj konstantno probleme... včasih odprem samo chrome in mi vrže blackscreen, več krat pa se to zgodi med samim igranjem iger...
Zdaj pa nevem ali je problem v grafični ali ne kompatibilnosti z matično in procesorjem...
My specs in wattman nastavitve:

MC- asrock b150m
CPU - i5 6500 3.20
GPU - rx vega 64 asus strix rog oc
RAM - 16gb 2133
on win 10

AMD radeon wattman setting for gpu:
p7 - 1652mhz and 1070mV
p6 - 1602mhz and 1050mV
power limit% - 50
memory - 950mV and frequency 1020mhz

Hvala za pomoč!

D3m ::

napajalnik?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

MostWanted ::

nejcp je izjavil:

Eno vprašanje... Pred kratkim sem kupil grafično RX Vega 64 asus strix in imam sedaj konstantno probleme... včasih odprem samo chrome in mi vrže blackscreen, več krat pa se to zgodi med samim igranjem iger...
Zdaj pa nevem ali je problem v grafični ali ne kompatibilnosti z matično in procesorjem...
My specs in wattman nastavitve:

MC- asrock b150m
CPU - i5 6500 3.20
GPU - rx vega 64 asus strix rog oc
RAM - 16gb 2133
on win 10

AMD radeon wattman setting for gpu:
p7 - 1652mhz and 1070mV
p6 - 1602mhz and 1050mV
power limit% - 50
memory - 950mV and frequency 1020mhz

Hvala za pomoč!


nekompatibilnosti z procesorjem pa matično nemore bit. kvečjemu preslab napjalc ali nastavitve voltaže in core/boost clock.

kolegu sem rihtal, je imel iste probleme z rx580. undervoltal in power limit zmanjšal zvišal temp limit pa zmanjšal. in ni več blackscreenov.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

nejcp ::

EVGA 500b - 500W torej, te bi znalo biti to ane?
nastavitev volatže + core/boost sem probal že vse mogoče in ni učinka...

Predator X ::

Kaj točno si probal v wattmanu?

dolenc ::



Wattman je za radeonke daleč pred afterburnerjem.

ezzy ::

@nejcp v Wattmanu daj vse na stock, nato pa powerlimit zmanjšuj in testiraj. Če ne bo delovalo pa P6 in P7 state zmanjšaj.

Gajec ::

dolenc je izjavil:



Wattman je za radeonke daleč pred afterburnerjem.

Patetično, da za svoje sarkastične namene linkate fotko nedolžne stare obnemogle ženske s ponesrečenim izrazom, da se vi počutite boljše.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MrStein ()

Gajec ::

Povej mi svoje osebne podatke (vključno z naslovom). Lahko v sporočila.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MrStein ()

Gajec ::

Ok, trol si očitno ne zasluži več pozornosti. Lp

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MrStein ()

nejcp ::

@Predator X

pač probal sem par untervolt nastavitev, ki sem jih našel tukaj -> https://docs.google.com/spreadsheets/d/...

@ezzy

če dam vse na stock, mi komp tako freeza, da ne komaj premikam miško + zvok zabava, pač nič ne dela :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nejcp ()

Kayzon ::

Jaz menim da imas preslab napajalnik,poglej malo po netu vendar bi moral imeti vsej 600W pa se to kvalitetn brand.

MrStein ::

Lahko da je grafa preprosto pokvarjena.
Najbolje orobati v drugem PC. Če je tam isto, vrniti. Prodajalcu.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

branc ::

Vprašanje še iz moje strani: Vega64 mi piska in vsake toliko časa krešne. Kaj lahko oddaja zvok (poleg ventov)? Kondič? :)

gddr85 ::

coil whine, kak induktor mogoče piska/brni pod določeno frekvenco..

branc ::

Bom kar RMAjal...

tikitoki ::

Ima kdo kaksno idejo kaj je narobe z GPUjem v primeru, da ima med stress testom (Furmark, OCCT) nizko frekvenca GPUja, okoli 700 MHz, namesto 1200?
Ce povisam pover limit za 40-50%, potem doseze 1100-1200 MHz.
Sam to bi moral normalno delati pri vsaj priblizno nazivni frekvenci, ne da moras tolk povecat power limit, da sploh dosezes normalno delovanje:S.
Je GPU defekten ali je kaksna druga fora?

Nasveti so dobrodosli.

Temperatura je okoli pod 70°C in thermal throttling nebi smel biti problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

gddr85 ::

če ima stvar drugače normalne freq., potem je pomoje vse ok, pri telih torture testih zna stvar trotlat..

tikitoki ::

gddr85 je izjavil:

če ima stvar drugače normalne freq., potem je pomoje vse ok, pri telih torture testih zna stvar trotlat..


Sem prebral, da lahko driver prepozna stress test in omeji frekvence. Sicer je

Ko sem zagnal Prey so bile frekvence priblizno normalne. Moram se Witcher 3 naloziti, da vidim kako se tam obnasa.

m0LN4r ::

Je res ja, v tortute testih se velikokrat najvisji turbo state ne vklopi. V igrah, bi pa morala biti frekvenca rock solid tudi po nekaj ur, ko doseze delovno temperaturo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

meho7 ::

morosito je izjavil:

rezator je izjavil:

1070 ne mislim nove kupit. 1160 bo nad 200 e. Se pravi za isti denar bo boljša 1070?


ja v zda....199 usd

v EU pa jo prodajajo po 300-350€.

srečno

Ebay avkcije

Z malo srece se marsikaj dobi ;)

tikitoki ::

m0LN4r je izjavil:

Je res ja, v tortute testih se velikokrat najvisji turbo state ne vklopi. V igrah, bi pa morala biti frekvenca rock solid tudi po nekaj ur, ko doseze delovno temperaturo.


Pozna kdo kaksen stess test program, ki ga gonilniki se ne prepoznajo?

m0LN4r ::

Tezka bo, MSI Kombustor z razlicnimi settingsi ali pa 3dmark v loopu, spustis 2-3 ure pa je to to. Furmark test itak ni realen, ponuca premal rama npr.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r
««
109 / 197
»»