» »

Kateri dj program izbrati

Kateri dj program izbrati

gasbenik ::

Zdravo,

Na zabavi želim vrteti muziko in ker ne poznam vseh pesmi tako dobro bi želel da imam naslenjo možnost:
glasbo ki je v etru jo slišjo vsi jaz pa bi rad medtem listal po listi našel pesem in jo prej poslušal na slušalkah prej ko jo spravil v eter.
Zanima me na kakšen način bi lahko to storil in kateri dj program ima to opcijo na razpolago
nekje na forumu sem že zasledil da naj bi moral imeti računalnik dve ločeni galsbeni kartici.

V naprej se vam zahvaljujem za vaš odkovor

Lp
  • polepsal: Mavrik ()

taz ::

VirtualDJ, vendar če ne boš imel preko mešalke, si nabavi še eno poceni USB zvočno, da boš lahko poslušal na slušalkah.
Nekaj v tem stilu;

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: taz ()

gasbenik ::

Ja pa to sem pa pozabil povedati da vsa muzika gre pol preko mešalne mize ven in sedaj mi to pol v temu primeru ne pride več v poštev ali obstaja pol kaka druga alternativa?

gasbenik ::

Ja pa sem pozabil povedati da vsa muzika gre pol preko mešalne mize ven. A mi to sedaj v temu primeru še pride v poštev? V kolikor ne ali obstaja pol kaka druga alternativa?

Hvala

fujtajksel ::

Če dodaš drugo USB zvočno, gre muzika iz nje samo tja kamor jo odpelješ, npr na slušalke, lahko pa jo tudi priključiš na mešalno mizo če hočeš.
Enkrat sem tako uporabil tudi BT slušalko za mobi, ampak se je v hrupu slabo slišalo, ni bila dovolj glasna.
Nastavit moraš na katero kartico pošilja katero programsko okno, lahko hitro rata zmeda, mogoče uporabiš za poslušat en drug program.

taz ::

Aja, sem malo zamutil. Da ne bi potreboval dveh zvočnih, bi moral imeti USB mešalko. S tako sem se nazadnje igračkal, pa ima povezane vse gumbe s programom, tako da v računalniku samo delaš playliste, za vse ostalo pa rabiš mešalko.
Seveda lahko tudi preko navadne mešalke, vendar boš v tem primeru potreboval dodatno zvočno kartico.

Ale3š ::

NAloži si http://www.native-instruments.com/en/tr... o vsem drugem je brezpogojno in škoda zgubljati besed . Da potrebuješ dve ločeni zvočni kartici eno za poslušanje, drugo spet za izhod , traktor pa ima tudi druge možmosti priklopa . Kakšen asus xonar se bi dobro odnesel , čeprav imam z asusom osebno slabe izkušnje .http://www.asus.com/Sound_Cards_and_Dig...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ale3š ()

Turboslav ::

Kot je že Ale3š omenil, "nabaviš" Traktor Pro in v nastavitvah nastaviš na zunanji mikser.
Potem, če imaš 5.1 kanalno zvočno kartico, jo priklopiš na mešalko, za to boš rabil dva kabla, ki imata na eni strani 3,5mm jack, na drugi pa dva činča.
Za predposlušanje komada vštekaš slušalke na mešalko in na mešalki izbereš kanal, katerega želiš predposlušati, seveda pa ti mora dotični komad igrati na traktorju.
Drugače pa imaš tudi na youtubu ogromno tutorialov, če si popoln začetnik, ti predlagam, da si jih nekaj ogledaš.
Pa veliko uspeha :)
Sir je dober


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mešalna miza

Oddelek: Zvok in slika
335208 (3323) neres
»

Sodobnejša glasba (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5212078 (11046) Jst
»

Računalnik in domači disko

Oddelek: Zvok in slika
111928 (1633) Korenchek
»

Zvočna kartica - ''dvojni'' zvok?

Oddelek: Zvok in slika
222837 (2333) ArchNem
»

MP3 player/mixer/whatever

Oddelek: Zvok in slika
192115 (1753) DrSergioDJ

Več podobnih tem